طرح لبخند دندان و رشد اعتماد بنفس شما

طرح لبخند دندان چیست؟

طرح لبخند دندان یک روش دندانپزشکی است که از نظر زیبایی شناختی و نحوه انطباق لبخند دندان با هارمونی و ترکیب چهره با رعایت یکسری فاکتورها، سبب می شود تا دندان های شما سفیدتر و زیباتر از همیشه به نظر برسد. لمینت دندان ، طرح لبخند و کامپوزیت دندان می تواند بدون در نظر گرفتن وضعیت اصلی دندان‌های موجود، شگفتی‌های بی نظیری را از لحاظ سلامتی و ظاهر زیبا برای دندان شما به ارمغان آورد.

چرا طرح لبخند دندان؟

طرح لبخند دندان فرآیند بهبود لبخندها از طریق یک یا چند روش دندانپزشکی زیبایی است. از جمله سفید کردن دندان ، روکش‌ دندان، پرکردن دندان ها، کاشت های دندانی، کامپوزیت دندان، استفاده از تاج های سرامیکی به عنوان کلاه یا پل دندان مواردی هستند که در انتخاب یک طرح لبخند زیبا موثر هستند. ساخت لبخند به دلایل بسیاری انجام می شود و با توجه به ملاحظات بی نظیر بیماران سفارشی سازی می شود.

پر کردن دندان‌های نقره ای یا آمالگام را می توان با ترمیم و طرح لبخند کامپوزیت طبیعی و با رنگ دندان جایگزین کرد، در حالی که سفید کردن دندان ها می‌تواند باعث بهبود رنگ دندان‌های لکه دار نیز شود. رنگ و سایه دندان از ملاحظات مهم در هنگام ارزیابی و آماده سازی مراحل مختلف از جمله روکش پرسلن، تاج، پل، اتصال کامپوزیت دندان و کاشت دندان است.

عکس طرح لبخند با اصول کامل

دندان زیبا و نکات موثر بر آن

در طرح لبخند دندان بسیاری از مؤلفه های مربوط به یک لبخند دندان زیبا نظیر رنگ و چهره صورت شما، لطافت پوست، رنگ مو، طول و شکل عرض دندان ها، بافت لثه و لب ها مورد توجه قرار گرفته است و یک طرح لبخند دندان از همگی این مؤلفه ها پشتیبانی می کند. به طور کلی اصول و مفاهیم اصلاح طرح لبخند شامل سه مؤلفه کلی است که به ترتیب عبارت است از اجزای صورت، دندانپزشکی و لثه.

مراحل ساخت یک طرح لبخند دندان مطابق ملاحظات و تمایلات منحصر به فرد بیمار تنظیم می شود. نگرانی‌های بیماران شامل آن عیبی است که وقتی لبخند می زنند مور پسند آن ها نیست. بسیاری از متغیرهای طرح لبخند بیماران ممکن است قبل از تاریخ عمل توسط دندانپزشک زیبایی مورد بررسی قرار گیرند.

چگونه می توانم لبخند خود را اصلاح کنم؟

در طرح لبخند کامپوزیت، درمان دندانهای کوتاهتر ممکن است شامل تغییر شکل و طولانی شدن دو دندان مرکزی جلو با چسب کامپوزیت یا روکش سرامیکی آن باشد. اگر طرح لبخند کامپوزیت لثه ای دارید، دندانپزشک زیبایی شما ممکن است درمانی را برای اصلاح خط لثه و طولانی تر کردن ظاهر دندان با استفاده از روش‌های دندانپزشکی لیزری ارائه دهد. به طور کلی برای اصلاح لبخند شما، کیفیت کار زیبایی دندان که در گذشته انجام داده اید چه کامپوزیت دندان و چه لمینت دندان، سلیقه و مهارت دندانپزشک فعلی شما پارامتر خیلی مهمی می باشد.

اصلاح طرح لبخند

چه چیزی باعث خط لبخند طولانی می شود؟

گاهی اوقات به دلیل تنگ بودن فک یا دندانهای از دست رفته صورت شما، لبخند باریک جلوه داده می شود. این اتفاق منجر به نشان دادن گونه ها و لب های پشتیبانی نشده می شود که ظاهر پیری می یابد. این روش درمانی شامل ایجاد چهره یا لبخند وسیع تری است ، و باعث می شود شکل قوس دندانهای جلویی با دندانهای عقب هماهنگ باشد. دقت می کنید که تمامی پارامترها در خوبتر نشان دادن دندان زیبا شما موثر و مهم است.

مزایای طرح لبخند دندان چیست ؟

یک طرح لبخند دندان، لبخند شما را به روشی ماندگارتر و البته طبیعی تر از بوتاکس یا سایر اقدامات موقتی، زنده و جوانتر می کند. در واقع طرح لبخند یک سرمایه گذاری مهم و با ارزش در بالا بردن زیبایی ظاهر کلی صورت شما به شمار می رود.

سن و سال و کهولت سن، به دلایلی نظیر افتادگی گونه و ورقه شدن پوست، لبخند شما را آن چنان که باید و شاید خوب نشان نمی دهد. این موضوع می تواند به تدریج برای شما اتفاق بیفتد و شاید برای شما اذیت کننده باشد و موجب پایین آوردن اعتماد بنفس شما گردد؛ اما طرح لبخند زیبا می تواند شما را دوباره خندان تر از گذشته نشان دهد.

طرح لبخند با کامپوزیت
کلینیک دندانپزشکی عرشیان ( مشاوره رایگان در خصوص اصلاح طرح لبخند و

(کامپوزیت دندان – لمینت دندان) + تماس با ما

طرح لبخند کامپوزیت و دیگر چالش ها

برخی از طرح های لبخند فقط به روکش پرسلن احتیاج دارند. سایر طرح های لبخند به ترکیبی از پرسلن ونیر و تاج های پرسلانی نیاز دارند. تاج های پرسلان هنگامی انتخاب می شوند که دندانهای ضعیف مانند دندانهای تحت درمان با اندودنتیکسی و یا دندانهای بزرگ ترمیم و تقویت شود.

بعضی اوقات دندانها در ناحیه لبخند از دست می روند. در این صورت است که طرح لبخند کامپوزیت یا پل سرامیکی یا کاشت با تاج پرسلین معنا و کاربرد پیدا می کند. در واقع کامپوزیت دندان و لمینت دندان در این مرحله کاربردی تر هستند.

دندانهای قدامی مفقود شده، ممکن است برای ایجاد طرح لبخند کامپوزیت به کاشت های متعدد یا یک پروتز دندان پشتیبانی شده از ایمپلنت نیاز داشته باشد.

اگر بافت لثه بیش از حد نشان داده شود یا لثه ها وقتی فرد بیمار لبخند می زند ناهموار باشند ، ” لیفت لثه ” با لیزر انجام می شود تا مقدار لثه را کاهش دهد.

اگر فقط چند دندان ونیر شده باشد، قبل از اتمام طرح لبخند کامپوزیت دندان‌های دیگر سفید می شوند. این باعث می شود طرح لبخند کامپوزیت تقویت شده و روشن‌تر شود.

معایب طرح لبخند

معایب طرح لبخند خیلی جدی نیستند؛ چراکه هیچ عارضه جانبی جدی پس از اصلاح لبخند وجود ندارد. با این حال، برخی از افراد معمولاً در حین یا بعد از عمل سفید کردن لثه، مشکلات حساسیت جزئی یا موقتی را از خود نشان می دهند.

عوارض اصلاح طرح لبخند را فقط در حساسیت هایی که برای برخی افراد گاها اتفاق می افتد می توان خلاصه کرد. البته مجدد تاکید می شود این اقدامات دندانپزشکی بیش از حد به کیفیت کلینیک دندانپزشکی انتخابی و تجربه و تخصص دندانپزشک شما وابسته است تا نتیجه کار، طراحی لبخند دندان با کیفیت عالی و عوارض حداقلی باشد.

عکس طرح لبخند

اصلاح لبخند برای چه کسانی توصیه می شود؟

  • افرادی که می خواهند جوان تر به نظر برسند. غیر قابل انکار است که طرح لبخند دندان می تواند سالها از ظاهر شما و سن و سال شما کم کند.
  • فردی که می خواهد هنگام لبخند زدن، دندان زیبا و اعتماد به نفس بیشتری داشته باشد.
  • فردی که زیبایی صورت اهمیت می دهد و می خواهد بر روی سلامت دندان خود سرمایه گذاری کند.
  • فردی که می خواهد برای جنس مخالف جذاب تر باشد. این یک واقعیت شناخته شده است که ۹۶٪ از بزرگسالان معتقدند که یک لبخند جذاب این کار را انجام می دهد (طبق مطالعه ای که توسط آکادمی دندانپزشکی زیبایی آمریکا انجام شده است). طبیعتا طرح لبخند زیبا مهمترین تاثیر را دارد.
  • فردی که می خواهد شانس خود را برای پیشرفت شغلی یا موفقیت بهبود بخشد. این یک واقعیت شناخته شده است که ۷۴٪ از بزرگسالان احساس می کنند که یک لبخند زیبا باعث موفقیت حرفه ای تری می شود.
  • فردی که می خواهد مورد توجه باشد و سالم تر در کنار دیگران ظاهر شود (فردی که با معاینات منظم و خوب بهداشت دندان از دندان های خود مراقبت می کند).
  • افرادی که از مشکلات دهان و دندانهای مختلفی مانند دندانهای کج و بیرون زده، شکسته یا قطع شدن دندان، خونریزی لثه، لکه های تیره روی لثه، دندانهای لکه دار یا تغییر رنگ داده شده و غیره رنج می برند، معمولاً تحت درمان با طرح لبخند دندان قرار می‌گیرند. کسانی که می خواهند لبخند خود را تقویت کنند ممکن است برای درمان کامل تر و ضخیم تر لب نیز تصمیم بگیرند. طراحی لبخند نه تنها به ترمیم با کیفیت کمک می کند بلکه به لب های شما ظاهری کامل تر و ضخیم تر می بخشد.
مقاله پیشنهادی: سفید کردن کامپوزیت دندان
طرح لبخند زیبا

هزینه طرح لبخند چقدر است؟

هزینه طرح لبخند بسته به رویه های معمول و میزان زمان درگیری دندانپزشک می تواند متفاوت باشد. بنابراین هزینه ها می توانند متغیر باشند. در صورت نیاز به کاشت، بالابردن لثه یا توانبخشی کامل دهان، هزینه ها افزایش می یابد. والبته هزینه طرح لبخند دندان وابسته به تخصص و مهارت دندانپزشک و مواد مصرفی نیز می باشد.

اصطلاح دندانپزشکی زیبایی برای اشاره به هرگونه کار دندانپزشکی که ظاهر لبخند فرد را بهبود می بخشد به کار برده می شود. این مهم در درجه اول بر بهبود لوازم زیبایی دندان: نظیر رنگ، موقعیت، شکل، اندازه، تراز و ظاهر کلی طرح لبخند تمرکز دارد. هزینه یک لبخند دندان متغیر است که وابسته به پارامتر های نوشته شده در بالا برای هر بیمار در هر دندانپزشکی متفاوت است. کلینیک دندانپزشکی عرشیان به صورت رایگان در خصوص تمامی این موارد به شما مخاطبین عزیز مشاوره می دهد.

اصلاح لبخند در چند سالگی ؟

سن همچنین بستگی به نوع روش مورد استفاده متفاوت است. سفید کردن دندان در نوجوانان بزرگتر می تواند انجام شود. روکش چینی معمولاً تا بعد از ۲۰ سالگی انجام نمی شود. اگر ارتودنسی درگیر باشد ، افراد باید در سنین نوجوانی (۱۰ تا ۱۲ سالگی) این کار را شروع کنند که همزمان در سن رشد می باشند.

لمینت طرح لبخند

یک طرح لبخند چطور خلق می شود؟

روکش های دندانپزشکی پوسته های نازک و سفارشی از جنس پرسلن به رنگ دندان هستند که سطح جلوی دندان ها را می پوشانند. پس از خارج کردن حدود نیم میلی متر مینای دندان از سطح دندان، این پوسته های نازک به قسمت جلوی دندان می چسبند که رنگ، شکل، اندازه یا طول آنها تغییر می کند. به ونیرها یا طرح لبخند کامپوزیت معمولاً ” دندان های هالیوودی ” نیز گفته می شود.

تاج سرامیکی که به آن کلاه نیز گفته می شود، روی پایه دندان قرار می گیرد و تمام دندان پوسیده یا آسیب دیده را در بالای لثه جایگزین می کند و شکل، اندازه، استحکام و ظاهر آن را بازیابی می کند. تاج های پرسلان، دندان ضعیف را از شکستن یا نگه داشتن دندان ترک خورده در کنار یکدیگر حفظ می کند. آن‌ها می‌توانند از مواد آرایشی برای پوشاندن دندان‌های نادرست یا بشدت تغییر رنگ یافته استفاده کنند. تاج ها را می توان از فلز، پرسلن با ذوب فلز، رزین یا پرسلن تهیه کرد.

برای احساس خوبتان بخندید

لبخند شما هدیه ای به جهانیان است. هنگامی که مرواریدهای گران بهای خود را در معابر و جلوی عزیزان خود به معرض نمایش می گذارید، تمام دنیا با شما لبخند می زنند. یک لبخند فقط به دیگران کمک نمی کند تا احساس بهتری داشته باشند، بلکه این باعث می شود تا در درجه اول شما احساس بهتری داشته باشید! مطالعات نشان می دهد که لبخند اندورفین آزاد می کند، مغز شما احساس خوبی دارد و این برای شما درخشان تر می شود.

 همانطور که احساس دیگران را با لبخند زرق و برق دار خود روشن می کنید؛ اگر خودتان نسبت به معایب لبخند خود آگاه باشید، ممکن است تاثیر منفی زیادی در اعتماد بنفستان احساس کنید. اگر نگران شکاف های دندان خود هستید و همچنین از بین رفتن یا فقدان دندان های تان برای شما آزار دهنده است، می توانید با یک طرح لبخند زیبا برای همیشه با این عارضه خداحافظی کنید. ممکن است شما سال ها وقت خود را صرف سالم نگه داشتن لبخند خود نموده اید و آن را با مورد اعتمادترین عزیزان خود سپری نموده اید.

اصلاح لبخند واعتماد بنفس بالا

این بسیار حس بدی است که شما خودتان را از نگاه و بهترین احساسات اطرافیانتان بخاطر نقاط ضعف لبخند دندان محروم کنید، طرح لبخند همچنین شما را با اندروفین طبیعی که از به اشتراک گذاشتن لبخند ناشی می شود، همراه می سازد. با گذشت زمان، عدم اعتماد به نفس شما می تواند اعتماد به نفس کلی شما را از بین ببرد. شما حتی ممکن است احساس ضعیفی داشته باشید و در اینصورت  نمی توانید در جمع دوستان و خانواده خود شرکت کنید و از آن لذت ببرید.

خوشبختانه، از آنجا که دندانپزشکی زیبایی پیشرفته تر و در دسترس تر شده اند، بسیاری از مردم آرزوی داشتن یک لبخند هالیوودی را در سر می پرورانند.

طرح لبخند کامپوزیت

آیا افراد سیگاری می توانند از طرح لبخند استفاده کنند؟

این موضوع به طور کلی ایراد بزرگی نیست که مانع شروع طرح لبخند شما باشد اما به نوع روش آرایشی برنامه ریزی شده بستگی دارد. افراد سیگاری افزایش بیماری پریودنتال یا بیماری لثه دارند. سیگار کشیدن همچنین می تواند باعث از بین رفتن سفیدی دندان ها شود.

از آنجا که امروزه روشهای درمانی بسیاری در زمینه دندانپزشکی زیبایی وجود دارد، هنوز هم بسیاری از افراد تمایلی به اصلاح طرح لبخند ندارند. در اینجا ما به محبوبیت روزافزون درمانهای دندانپزشکی زیبایی، متداول ترین روشهای درمانی استفاده شده برای ایجاد یک لبخند زیبا و چگونگی تکامل آنها برای کمک به کسانی که از درمان دور شده اند، کمک کنیم تا لبخند کامل را برای این دسته از افراد به ارمغان بیاوریم.

طرح لبخند چقدر زمان می برد؟

تحولات لبخند بسته به شرایط افراد ممکن است چند هفته طول بکشد. اگر دندان ها و لثه ها با نیش خوب و سالم باشند، بسته به برنامه شما، برنامه آزمایشگاه و برنامه دکتر دندانپزشک شما، زمان آن حدود سه تا چهار هفته است. در صورت نیاز به لیفت لثه، باید صبر کرد تا لثه ها سالم و بهبود پیدا کنند. این ممکن است حدود چند هفته قبل از شروع طرح لبخند طول بکشد. اگر ایمپلنت ها درگیر باشند، می توان جدول زمانی را به چند ماه افزایش داد. این امر به این منظور است که ایمپلنت ها در استخوان یکپارچه شده و امکان بهبود حداکثری لثه ها را فراهم نماید.

دندان زیبا

کلینیک دندانپزشکی عرشیان با افتخار جهت مشاوره رایگان در خصوص اصلاح طرح لبخند شما (کامپوزیت دندان،لمینت دندان، بلیچینگ و …) در خدمت شما می باشد. (تماس با ما) در ادامه مقالات مفیدی برای بالا بردن دانش شما در این خصوص ارائه داده ایم. نظرات شما باعث خوشحالی و اشتیاق بیشتر ما در جهت اشتراک گذاری مقالات بیشتر می باشد.

منابع این مقاله :
۱- https://www.drarocha.com/cosmetic-dentist-cost.html
۲- https://www.cosmeticdentistryedmonton.com/procedures/smile-design/smile-makeover-faq
۳- https://www.yourdentistryguide.com/smile-makeover/
۴- http://www.aacd.com/surveys
۵- https://www.lybrate.com/topic/smile-design

دندان پزشکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست