کامپوزیت دندان راز نهفته زیبایی شما [قیمت + آپدیت ۱۴۰۰]

کامپوزیت دندان راهی است برای افزایش اعتماد بنفس و زیبایی شما. وجود دندان های سفید و مرتب باعث میشود که وقتی می خندید، خنده تان زیبا و خواستنی شود. حتما دیده اید کسانی که لبخندشان را جمع می کنند و یا حتی با دست جلوی دهان خود را می گیرند. این موضوع می تواند چالشی باشد که ذهن تان را درگیر کند و اعتماد بنفس تان را کم کند.

کامپوزیت دندان

کامپوزیت، در ترمیم و زیبایی نیز کاربرد دارد. این ماده سفید رنگ میتواند خنده های از ته دل را به زندگی شما باز گرداند. اما سلامتی همیشه روی دیگر زیبایی است. در این مقاله به تمام سوالات شما درباره کامپوزیت دندان پاسخ داده خواهد شد. کافی است تا پایان این مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید با گذاشتن کامنت در انتهای این مقاله سوالات خود را بپرسید. متخصصین ما در اولین فرصت پاسخ سوالاتتان را خواهند داد.

فهرست مطالب

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت روکشی است که زیرمجموعه لمینت دندان قرار میگیرد. در واقع کامپوزیت یکی از روش های لمینت است که برای طرح لبخند استفاده می شود. البته کامپوزیت علاوه بر زیبایی کاربردهای ترمیمی نیز دارد. ماده اصلی کامپوزیت رزین است. رزین همان ماده ای است که برای پر کردن دندان ها به کار می رود. کامپوزیت نیز ماده ای خمیری و شکل پذیر است. این ماده در مطب توسط پزشک متخصص و به شکل لایه ای روی دندان های شما قرار داده می شود.

لایه های نازک کامپوزیت، با قلم مخصوصی روی دندان قرار میگیرد. انتخاب پزشک متخصص در زیبایی نهایی دندان هایتان بسیار مهم است. چرا که شکل دادن به این لایه بر روی دندان، هماهنگی آن با دیگر دندان ها و فرم دهی به کامپوزیت از مهارت هایی است که انتخاب پزشک مطمین می تواند برایتان به ارمغان بیاورد. در واقع ظرافت و هنر دست دندانپزشک می تواند در نهایت لبخندی زیبا به شما هدیه دهد.

مراحل کامپوزیت دندان

همانطور که گفتیم کامپوزیت یکی از مجموعه های لمینیت دندان می باشد. که با هدف بالا بردن زیبایی صورت و طراحی لبخند زیبا انجام می شود. در خصوص نحوه کامپوزیت  به صورت ساده باید گفت که در این روش دندان پزشک ماده ای به نام رزین را روی دندان قرار می دهد. این ماده همان ماده ای است که در پر کردن دندان نیز استفاده می شود. با این تفاوت که کامپوزیت مورد استفاده در زیبایی سفیدتر از نوع دیگر آن جهت پر کردن دندان است. متخصص ماده خمیری شکل  را روی دندان های شما شکل می دهد و با نوری آبی رنگ آن ماده را سر جای خود محکم می کند. این توضیح ساده ای بود از مراحل کامپوزیت دندان. اما میتوان مراحل را به شکل دسته بندی اینگونه بیان کرد:

حل مشکلات دندان

در مرحله اول باید مشکلات دندان بررسی شود. اگر نیاز به پر کردن دندان دارید و یا دندان هایتان خراب است، این خرابی ها درمان خواهد شد.

لیفت لثه

بعد از مرحله درمانی وضعیت لثه ها بررسی خواهد شد. اگر نیاز به لیفت لثه داشته باشید این کار توسط متخصصین کلینیک عرشیان برای شما انجام خواهد شد.

انتخاب رنگ کامپوزیت دندان

مرحله بعدی انتخاب رنگ است. بسیار مهم است که روکش شما رنگ طبیعی و همخوان با باقی دندان هایتان داشته باشد. بهتر است در انتخاب رنگ با دندانپزشک خود مشورت کنید و از تجربه های او استفاده کنید.

آماده کردن فضای دندان برای قرارگیری کامپوزیت

حال که رنگ دندانهایتان را انتخاب کردید، دندانهای شما باید کاملا خشک شود. این مرحله ایزوله و خشک کردن کامل دندانهای شماست تا برای قرارگیری کامپوزیت آماده شود.

شکل دندان کامپوزیت روی دندان

کامپوزیت به صورت لایه ای در این مرحله بر روی دندان های شما قرار می گیرد. لایه کامپوزیت پالیش می شود و روی دندانهایتان شکل می گیرد. این مرحله مهم ترین مرحله است که هنر دست دندانپزشک را به نمایش خواهد گذاشت. لثه و دهان شما در پایان کار شستشو خواهد شد. از لبخند خود لذت ببرید.

انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان انواع مختلفی دارد که کاربردهای آن نیز متفاوت است. انواع مختلف کامپوزیت برای پر کردن دندان، روکش دندان های خلفی و یا دندانهای قدامی مورد استفاده قرار می گیرد. انتخاب نوع آن با توجه به نیاز بیمار توسط متخصص انجام می شود. اما شاید بد نباشد درباره انواع آن بیشتر بدانید. در ادامه درباره انواع آن برایتان به شکل جزیی تر خواهیم گفت. توجه کنید که این دسته بندی بر اساس سایز ذرات مواد کامپوزیت ها انجام شده است.

 • کامپوزیت میکروفیل:

کامپوزیت ماکروفیل با فیلرهای بسیار کوچک درست شده اند. اندازه ذرات به کار رفته در این نوع کامپوزیت ۰.۰۱ تا ۰.۱ میکرون است. همین ریز بودن ذرات باعث می شود که پولیش دندان ها و حالت دهی آنها راحت تر باشد. از این نوع کامپوزیت برای دندان های قدامی استفاده می شود. چرا که زیبایی و درخشندگی میکروفیل ها بسیار زیاد است. بخاطر مقاومت کمتر این نوع از کامپوزیت نمیتوان از آنها برای دندان های خلفی استفاده کرد. چرا که توانایی تحمل فشار حاصل از جویدن را ندارند.

 • کامپوزیت هیبرید:

این نوع کامپوزیت دارای ذرات با سایزهای مختلف هستند. به همین دلیل کاربرد آنها با میکروفیل ها متفاوت است. کامپوزیت هیبرید دارای استحکام بالا هستند که باعث می شود بتوانند نیروی جویدن را تحمل کنند. اما پالیش پذیری آنها بسیار کم تر از نوع میکروفیل است. در واقع این ویژگی موجب می شود که به راحتی بتوان از این نوع کامپوزیت برای پر کردن حفره های دندانی، ترمیم پوسیدگی ها و یا شکستگی های دندان خلفی استفاده کرد. برندهای مختلفی از این نوع کامپوزیت در ایران وجود دارد.

 • کامپوزیت نانوفیل:

این نوع کامپوزیت نسبت به دو نوع قبلی جدیدتر هستند. تولید این نوع کامپوزیت با هدف ایجاد نوعی که بتواند هم استحکام بالایی داشته باشد و هم به راحتی روی دندان شکل بگیرد؛ انجام شد. کامپوزیت نانوفیل هم زیبایی لازم را به دندان ها می بخشد و هم در برابر سایش مقاوم است. از کامپوزیت نانوفیل میتوان جهت ترمیم دندان، بستن فاصله بین دندان ها و برای دندان های خلفی نیز استفاده نمود.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟

عمر مفید هر چیزی بستگی به نوع استفاده شما دارد. حال آن چیز خودرو باشد، وسیله ای الکترونیکی باشد یا حتی دندان های زیبای شما! دندان های کامپوزیتی همانند دندان های اصلی نیاز به مراقبت دارند. اگر به موقع مسواک بزنید، از نخ دندان استفاده کنید، نوشیدنی های گاز دار نخورید، خوراکی های سفت میل نکنید و به طور کلی اگر مراقبت های لازم را به جا آورید، طول عمر آن افزایش پیدا میکند. باید به این نکته توجه داشته باشید که بهترین نوع لمینیت یا کامپوزیت هم دائمی نیست. به طور کلی در پاسخ به این سوال میتوان گفت که طول عمر کامپوزیت در صورت نگهداری درست شما بین ۷ تا ۱۰ سال خواهد بود. همچنین میتوانید درباره طول عمر کامپوزیت اینجا بیشتر بخوانید.

بعد از تمام شدن طول عمر کامپوزیت چه باید کرد؟

این سوالی است که احتمالا بعد از خواندن متن بالا از خود پرسیده اید. بعد از اینکه طول عمر کامپوزیت یا لمینیت تمام میشود، تکه هایی از آنها روی دندانهایتان باقی خواهد ماند که این موضوع میتواند زیبایی دندانهایتان را به شکل قابل توجهی کاهش دهد و ظاهر مناسبی ندارد. پاسخ این است که اگر تصمیم به لمینت یا کامپوزیت گرفتید، باید پس از پایان عمر کامپوزیت، دوباره دندان هایتان را روکش کنید. این موضوع بیشتر از کامپوزیت درباره لمینت دندان صدق می کند. چرا که در لمینت دندان ها تراش می خورد و این موضوع باعث می شود که همیشه نیاز به روکش دندان وجود داشته باشد. اما برای اینکه بتوانید استفاده مفید از این روکش ها داشته باشید روش های مراقبتی را باید یاد بگیرید. در ادامه درباره مراقبت از کامپوزیت دندان برای تان بیشتر خواهیم گفت.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

بحث قیمت کامپوزیت دندان یک مقوله نسبی است. این مورد می تواند از یک کلینیک دندانپزشکی به کلینیک دیگر و یا از دندانپزشکی به دندانپزشک دیگر تفاوت بسیاری داشته باشد. تعداد دندان های شما مهم ترین عامل در قیمت کامپوزیت است. اگر در هنگام لبخند دندان های فک بالا و پایین، هر دو مشخص باشد، باید ۱۴ یا ۱۶ دندان را کامپوزیت کنید. بنابراین هزینه افزایش پیدا خواهد کرد. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، شرایط تخفیف ویژه ای برای شما همراهان فراهم شده است. در این کلینیک قیمت هر واحد کامپوزیت از ۴۵۰ هزار تومان شروع می شود. علاوه بر قیمت مناسبی که با شرایط تخفیف برای شما در نظر گرفته شده، کلینیک دندانپزشکی عرشیان با حضور متخصصین، امکان پرداخت اقساطی را نیز فراهم کرده است. برای اطلاعات بیشتر درباره نحوه اقساط و یا مشاوره آنلاین کافی است با ما تماس بگیرید.

این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت بالا نشانی بر استفاده از مواد مرغوب تر و یا کار بهتر نیست.  لازم است که با شناخت و علم درست پیش رفت و با انتخاب کلینیک های معتبر و از آن مهم تر باتجربه و کاربلد هزینه ها را کاهش داد. همیشه نیاز نیست که زیبایی را گران بخرید: اطلاعات بیشتر درباره هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان به صورت اقساطی چگونه محاسبه می شود؟

کلینیک دندانپزشکی عرشیان، شرایط کامپوزیت دندان به صورت اقساطی را برای شما عزیزان فراهم آورده است. شرایط اقساطی پرداخت کامپوزیت و دیگر خدمات دندان باعث میشود که شما بتوانید اقدامات زیبایی و ترمیمی دندان هایتان را به راحتی انجام دهید. اما شرایط پرداخت بدین صورت است که نصف هزینه به صورت نقدی از شما دریافت می شود. مبلغ باقیمانده را می توانید پس از سه الی چهار ماه پرداخت کنید: قیمت پر کردن دندان

بهترین مارک کامپوزیت دندان چیست؟

این سوالی است که بسیاری از بیماران از ما می پرسند. احتمالا بسیاری از شما به خاطر حفظ سلامتی و زیبایی میخواهید مطمین باشید که بهترین مارک روی دندان هایتان استفاده خواهد شد. اما باید بدانید منظور از بهترین مارک کامپوزیت چیست؟ آیا واقعا تقسیم بندی بر اساس برند و کشور یک روش صحیح است برای رسیدن به جواب است؟ آیا جنس کامپوزیت بیش از تخصص پزشک اهمیت دارد؟

باید بگوییم که اگر واقعا به دنبال سلامت دندان هایتان هستید، اول از همه باید انتخاب درستی از پزشک داشته باشید. شاید این مهم ترین انتخاب شما، برای حفظ سلامت دهان و دندانتان باشد. واقعیت این است که بیشتر از هر چیزی، انتخاب پزشک خوب مهم است. اگر انتخابتان درست باشد، از عارضه های احتمالی لثه و یا بد سوار شدن کامپوزیت روی دندان در امان خواهید بود. اگر میخواهید درباره کامپوزیت شرکت های مختلف در کشورهای دیگر بدانید روی لینک روبه رو کلیک کنید: بهترین مارک کامپوزیت دندان

ترکیبات کامپوزیت

کامپوزیت ها بر خلاف تصور کلی ترکیب خاص و عجیب و غریبی ندارند. از سه بخش اصلی ماتریس، فیلر و کوپل کننده ها تشکیل شده اند. ماتریس رزین قسمت اصلی این روکش را تشکیل می دهد که کیفیت آن ارتباط مستقیم با کیفیت نهایی کار خواهد داشت. فیلر ها از جنس کوارتز و سرامیک هستند و در کنار کوپل کننده بخش مقاومت را بر عهده دارند. ترکیبات این مواد با کیفیت کار ارتباط مستقیم دارد در واقع توانایی و مهارت دندانپزشک حرف آخر را برای زیبایی دندان شما می زند.

عوارض کامپوزیت دندان

کامپوزیت روشی برای زیبایی بیشتر شماست. اما اگر این روش به درستی انجام  نشود می تواند نتیجه عکس بدهد و سلامتی شما را در خطر بیاندازد.

ماده کامپوزیت یک ماده آزمایشگاهی نیست. این ماده در کلینیک دندانپزشکی و توسط متخصص تهیه می شود. اگر این ماده به خوبی تهیه نشده باشد و نصب روکش دندان به خوبی صورت نگیرد مشکلات زیادی را برای مراجعه کننده به دنبال خواهد داشت. بنابراین لازم است با انتخاب پزشک حرفه ای که مهارت و تجربه کافی دارد ریسک کار را تا جایی که می شود پایین بیاوریم.

از طرفی کامپوزیت می تواند باعث التهاب و تورم لثه بشود که امری نادر است اما در صورت رخ دادن چنین چیزی باید پزشک خود را در جریان بگذارید تا برای درمان اقدامات لازم را به عمل بیاورد.

در نظر داشته باشید که کامپوزیت نسبت به سرامیک مقاومت کمتری دارد. پس احتمال شکستگی آن بیشتر است. از طرفی تعویض کامپوزیت آسان تر و سریعتر از لمینت است. کامپوزیت ها نسبت به سرامیک دندان و دندان اصلی بیشتر لکه می گیرند پس نیازمند مراقبت بیشتر هم هستند. اگر نیازمند اطلاعات بیشتر درباره عوارض کامپوزیت هستید، روی دکمه زیر کلیک کنید:

دندانپزشکی زیبایی با کامپوزیت

با انجام کامپوزیت نقایصی مثل شکستگی های دندان، تغییر رنگ ها، ردیف نبودن ها و بسیاری دیگر از مشکلات که طرح لبخند زیبای شما را نازیبا می کنند رفع می شوند. برای همین است که به آن اصلاح لبخند هم می گویند. در واقع در صورت وجود نقص در دندان های جلویی، برای رسیدن به طرح لبخند زیبا، کامپوزیت کردن دندان بهترین انتخاب برای شماست.

چه کسانی نباید از کامپوزیت ونیر استفاده کنند؟

کامپوزیت ونیر راهی است برای داشتن لبخند زیباتر. کمتر کسی است که یک لبخند زیبا را نخواهد. اما ممکن است مواردی جلوی استفاده از این روش را بگیرد. باید بدانید تمامی مشکلات زیبایی دندان مانند کجی یا فاصله بین دندانی با کامپوزیت قابل درمان است. اما برای مشکلات درمانی و یا ترمیمی نمیتوان با استفاده از این مواد اقدام کرد. متخصص زیبایی پیش از طراحی لبخند وضعیت یک به یک دندان هایی را که قرار است روکش شوند، بررسی میکند. دندان هایی که میخواهید کامپوزیت کنید و در لبخند شما دیده می شود، باید کاملا سالم باشند.

پوسیدگی دندان، بیماری های لثه و… مواردی است که باید پیش از انجام این روش درمان شود. اگر دندان های شما مشکلاتی از این قبیل نداشته باشد، پزشک طراحی لبخند دندان هایتان را اجرا می کند. اما در صورت وجود هر کدام از مشکلات درمانی، ابتدا باید آنها را رفع کنید و سپس دندان هایتان را کامپوزیت کنید. البته مواردی وجود دارد که در صورت عادت به آنها و یا وجودشان پزشک پیشنهاد میکند که از این روکش استفاده نکنید. اما این موارد چیست؟

 • دندان های برجسته:

معمولا کسانی که دندان های برجسته ای دارند، بهتر است که از این روش استفاده نکنند. چرا که برجستگی دندان های شان با کامپوزیت بیشتر می شود و فک حالت بدی پیدا میکند. در چنین مواردی با توجه به شرایط دندان ها، لمینت سرامیکی میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

 • عدم رعایت بهداشت دهان

دندان های کامپوزیت شده بسیار حساس تر از دندان های معمولی است. افرادی که کامپوزیت دندان می کنند، باید به بهداشت دهان و دندان خود بیشتر اهمیت بدهند. چرا که کامپوزیت ها سریع تر از دندان های معمولی به مسواک نزدن و یا مواد غذایی واکنش نشان می دهند. پس پیشنهاد میکنیم اگر برنامه منظم برای رعایت بهداشت برای تان سخت است، به سراغ کامپوزیت دندان نروید.

 • دندان قروچه

اگر شما جز کسانی هستید که عادت به دندان قروچه دارند، بهتر است سراغ کامپوزیت نروید. دندان قروچه و فشار دندان ها روی هم می تواند به کامپوزیت آسیب بزند. و باعث ساییدگی کامپوزیت هایتان بشود. بنابراین پیش از انجام کامپوزیت دندان حتما این مورد را با پزشک خود مطرح کنید.

 • دندان هایی که نیاز به ارتودنسی دارند

اگر فاصله بین دندان ها، یا مقدار کج بودن شان بسیار زیاد است. بهتر است که کامپوزیت را به بعد از مرتب شدن دندان هایتان اختصاص دهید. پزشک زیبایی پیش از طراحی لبخند شرایط قرارگیری دندان هایتان نسبت به هم را بررسی خواهد کرد. اگر دندان هایتان فاصله زیادی از هم داشته باشند. یا در مواردی که دندان ها روی هم قرار گرفته باشند. بهتر است که کامپوزیت انجام ندهید. در چنین مواردی ابتدا باید شرایط دندان هایتان را با نظر متخصص با ارتودنسی درمان کنید و سپس برای زیبایی اقدام کنید.

اما اگر این سوال برای شما پیش آمده که آیا می توانید کامپوزیت دریافت کنید یا نه، کافی است با متخصصین کلینیک عرشیان در تماس باشید. متحصصین زیبایی ما آماده پاسخگویی و مشاوره آنلاین هستند. همچنین برای رفاه حال بیماران در این کلینیک خدمات زیبایی و درمانی به صورت اقساطی انجام می شود. کافی است از طریق شمار زیر با ما درتماس باشید تا مشاوره رایگان دریافت کنید:

کامپوزیت ونیر چیست؟

محبوب ترین و کاربردی ترین روش کامپوزیت، ونیر کامپوزیت است. این روش برای زیبایی انجام می شود و در اصل یک روش درمانی برای رفع کجی دندان است. برای همین کاربرد به آن ارتودنسی فوری هم می گویند. این روش بسیار ارزان تر و سریع تر از ارتودنسی است و زیبایی بیشتری هم برای دندان های شما دارد. شما میتوانید درباره کامپوزیت ونیر در اینجا بیشتر بخوانید: کامپوزیت ونیر

چه کسانی میتوانند دندان های خود را کامپوزیت کنند؟

همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، کامپوزیت روکش و موادی است که با یک پیوند دهنده روی دندان قرار می گیرد. سپس پزشک کامپوزیت ها را پولیش میکند.  و در مرحله آخر، کامپوزیت ها با لیزر سفت می شوند. در بخش بالا درباره کسانی که نمیتوانند از این روش استفاده کنند، گفتیم. در نتیحجه اگر شما مشکلات ذکر شده را نداشتید، میتوانید دندان هایتان را کامپوزیت کنید. اما موارد دیگری نیز وجود دارد که اطلاعات درباره شان، میتواند به درک بهتر این مسئله کمک کند.

 • اصلاح طرح لبخند بدون تراش دندان

کامپوزیت روشی است که به دندان هایتان آسیب وارد نمیکند. ممکن است نسبت به دائمی بودن این روش شک داشته باشید. یا نخواهید که دندان هایتان تراش بخورند. این روش برای چنین افرادی روش مناسبی است. چرا که لمینت دندان نیاز به تراش دارد. اگر بخواهید لمینت دندان انجام دهید راه برگشتی وجود ندارد. اما کامپوزیت روشی قابل برگشت است. اصلاح طرح لبخند به روش کامپوزیت دندان بدون اینکه آسیبی به دندان هایتان وارد کند، میتواند باعث زیبایی لبخندتان شود: آسیب کامپوزیت ونیر به دندان

 • اصلاح طرح لبخند

اگر دندان های شما مشکلات جزیی دارد، به عنوان مثال کمی کج است. یا رنگ دندان هایتان زرد است. یا حتی لب پر شده است. در چنین مواردی اصلاح طرح لبخند با هزینه کمتر از لمینیت دندان و با کامپوزیت انجام می شود.

 • سفید کردن دندان ها

معمولا اصلی ترین دلیل افراد برای روکش، داشتن دندان هایی سفید است. کسانی که با سیگار دندان هایشان تغییر رنگ داده است، یا دندان های پر شده ای دارند که رنگ شان با دیگر دندان ها متفاوت است، میتوانند با کامپوزیت، لبخندی زیبا داشته باشند. بنابراین کسانی که به دنبال روشی برای سفید کردن دندان  هستند، این روش، مناسب آنهاست.

روش سفید کردن کامپوزیت و لمینت دندان

 • سلامتی مینای دندان

برای نصب کامپوزیت روی، باید مینای دندان سالم باشد. همانطور که گفتیم برای این روش نیازی به تراشیدن مینا نیست. اما سلامت آن برای نصب و استحکام کامپوزیت روی دندان مهم است. حتما دیده اید که بعضی افراد کامپوزیت هایشان بعد از نصب می افتد. چنین مشکلی به غیر از مهارت پزشک ممکن است به سلامت مینای دندان هم مرتبط باشد.

چه تعداد از دندان ها باید کامپوزیت شوند؟

اگر برای کامپوزیت به دندانپزشکی مراجعه کرده اید حتما واژه های «هر واحد دندان» و یا «هر واحد کامپوزیت دندان» را شنیده اید. پیش از پاسخ به این سوال که چند دندان باید روکش شود، باید بدانید که هر کدام از دندان های شما یک واحد دندان محسوب می شود.

اما تعداد کامپوزیت های شما بسته به تعداد دندان هایی است که دیده میشود. برای داشتن یک لبخند هالیوودی جذاب، کافی است جلوی آینه قرار بگیرید. حالا بخندید. از همه جهت به لبخند خود نگاه کنید. تعداد دندان هایی که دیده می شود، در حالت نیم رخ و از رو به رو را بشمارید. دندان هایی که باید کامپوزیت کنید، شامل تعداد دندان هایی است که در حالت خندیدن مشاهده می کنید.

در بعضی افراد اصلاح طرح لبخندشان با کامپوزیت نیاز به ۱۰ واحد کامپوزیت دارد و در بعضی دیگر ۸ واحد. فک پایین نیز با توجه به اینکه در لبخندتان دیده می شوند یا نه، نیازشان به کامپوزیت مشخص می شود.

آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟

همیشه برای تعداد زیادی از شما، دندانپزشکی یک مکان ترسناک بوده است. مکانی که قرار است در آن جا درد زیادی را تحمل کنیم! اما واقعیت این است که این موضوع مربوط به گذشته است. کمبود امکانات و تجربه دندانپزشک در گذشته باعث شد که این فضا تبدیل به جایی شود که افراد درد زیادی را باید تحمل کنند.

اما امروزه با پیشرفت علم و ابزارهای مهندسی، دیگر خبری از درد نیست. در لمینیت دندان معمولا پیش می آید که برای رسیدن به نتیجه هرچه بهتر، کمی دندان را بتراشند. این کار باعث میشود قالب سر جای درست خود قرار بگیرد. تراش دندان ممکن است درد کمی را ایجاد کند. اما در کامپوزیت کردن دندان ماده توسط پزشک روی دندان گذاشته می شود. و سپس به شکل دندان فرم دهی می شود. به همین دلیل معمولا نیازی به تراش دادن دندان نیست. پس باید گفت در اکثر مواقع کامپوزیت دندان روشی بدون درد است و می توانید با خیال راحت برای اصلاح طرح لبخند تان به مطب دندان پزشکی بروید!

عکس کامپوزیت دندان

رژیم غذایی بعد از کامپوزیت

بعد از کامپوزیت باید خیلی حواستان به رژیم غذایی باشد. باید مراقب باشید که در برنامه غذایی چه چیزی را میل می کنید. معمولا اگر حساسیت بالایی دارید تا شش ماه اول که زمان شکل گیری آن است باید مراقبت بیشتری انجام دهید. در انتخاب رژیم غذایی بعد از این روکش شما باید غذا های نرم، نوشیدنی ها و سبزیجات بخورید. از خوردن غذا های سفت، آجیل ها و هر چیزی که آسیبی به آنها بزند خودداری کنید. این مراقبت باعث می شود که دندان هایتان فرصت برای شکل گیری کامل داشته باشد. اما برای مراقبت از دندان هایتان چه کارهایی باید انجام دهید؟ در ادامه به شما خواهیم گفت.

دندان پزشکی, کامپوزیت دندان

۲۲ دیدگاه. Leave new

 • سلام ، من از شهرستان مزاحم شما میشم
  من ۸ سال پیش دندانهایم را روکش کردم ولی الان برای استخدام گیر دادند ‏
  دکتر به من میگه که باید دندانهای روکش شده را کامپوزیت کنم ‏
  به نظر شما مشکلی ایجاد نمیشه؟

  پاسخ
 • سلام و درود دکتر ، ‏
  آیا دندان لمینت شده را میتوان کامپوزیت هم کرد؟ ‏

  پاسخ
 • سلام و درود آقای دکتر
  یه سوال داشتم و اینکه : بر روی دندان کامپوزیت شده آیا میتوان باز کامپوزیت اضافه کرد؟

  پاسخ
 • سلام من یک هفته پیش ، پیش یک دکتر در میدان انقلاب کامپوزیت کردم ولی یکی از کامپوزیت ها ی من روز بعد افتاد.‏
  الان هم دو دندان دیگر من لق شده است و چون در تعطیل بودم، سعی کردم نیافتند.الان باید چه کار کنم؟

  پاسخ
 • من یک دختر ۱۷ساله هستم و متاسفانه همه دندانهایم خراب هستند ‏
  دکتر میگوید بیا و همه را کامپوزیت کن ولی آخر من تا کی میتوانم این کار را ادامه دهم
  ممنون میشم منو راهنمایی کنید ‏

  پاسخ
 • علیرضا مقدم
  ۲۲/۱۰/۱۳۹۹ ۱۰:۱۷ ب٫ظ

  سلام ، من از اهواز مزاحم میشم ‏
  آیا روکش همرنگ کامپوزیت شود ، به مرور زمان دو رنگ نمیشود ؟ ‏

  پاسخ
 • سبحان عاشوری
  ۲۳/۱۰/۱۳۹۹ ۱:۰۰ ب٫ظ

  سلام دکتر، ‏
  من دندانهایم را به توصیه دکتر روکش کردم ولی الان پشیمان شده ام ‏
  آیا من میتوانم روکش ها را دربیاورم و کامپوزیت انجام بدم؟
  لطفا پاسخ دهید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر جان، مخلصیم ‏
  اگه دندان جلو با کامپوزیت کره ای پر شده باشد، آیا میتوان روی آن کامپوزیت ونیر هم انجام داد؟ ‏

  پاسخ
 • با سلام و تقدیم احترام به دکتر عزیز
  آیا میشود روی دندان ایمپلنت شده ، کامپوزیت نصب کرد؟

  پاسخ
 • از قم مزاحم شما میشم ‏
  سوالی از خدمتتون داشتم ، ‏
  من دندانهایم روکش شده بود و دو ماه پیش کامپوزیت کردم ولی افتاد ، نمیدونم چه کار کنم ، لطفا راهنمایی کنید

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر، سوالی داشتم از خدمتتون، ممنون میشم پاسخ بدین
  ‏۳ دندان جلوی من روکش شده و حدود ۸ سال است که لثه هایم ملتهب و کبود هست و ظاهر روکشهای دندان غیرطبیعی هستند
  آیا میشود روکشها را برداشت و جای آن کامپوزیت گذاشت؟

  پاسخ
 • سلام و وقت بخیر خدمت دکتر ‏
  ببخشید که مزاحمتون میشم ‏
  یکی از دندانهای جلوی خودم را عصب کشی و پر کرده ام ، آیا میتوانم آن را کامپوزیت کنم؟

  پاسخ
 • سلام دکتر
  دندانهای آسیاب من سالم هستند و چون از دندانهای کناری فاصله دارند میخواهم آنها را بکشم و جای آنها دندان مصنوعی بگذارم.‏
  از نظر شما آیا میتوانم کامپوزیت کنم؟ ‏

  پاسخ
 • سلام ، روز بخیر
  من پنج دندان جلویی خودم را روکش سرامیکی کرده ام، ولی الان خیلی پشیمان هستم ‏
  آیا میتوانم روکش ها را بردارم و جای آن کامپوزیت کنم؟

  پاسخ
 • سلام آقای دکتر، ببخشید مزاحم میشم ‏
  من دندانهای فک بالام روکش شده ، رفتم دکتر گفته که روکشها را برای ارتودنسی بردارم و کامپوزیت کنم
  آیا از نظر شما، این کار ، کار درستی است؟

  پاسخ
 • سلام
  دندون های جلوی من مصنوعی هستند، آیا میشه اونهارو کامپوزیت کرد
  چون میخوام ظاهر دندونای مصنوعی من زیباتر بشه

  پاسخ
 • الهام حقیقی
  ۰۷/۱۱/۱۳۹۹ ۱۲:۲۰ ب٫ظ

  سلام دکتر ، وقت شما بخیر باشه
  من ۱۸ ساله ام و چند تا از دندونهامو عصب کشی و پر کرده ام ‏
  چه موقع باید دندانهایم را ترمیم کنم
  آیا میشه روی دندانهای پر شده کامپوزیت کرد؟

  پاسخ
  • کلینیک دندان پزشکی عرشیان
   ۰۴/۰۳/۱۴۰۰ ۵:۰۹ ب٫ظ

   سلام و وقت بخیر. برای اینکه دندونهاتون شبیه همدیگه بشه همه دندونهاتون باید روکش و لمینت تمام سرامیک کار بشه.

   پاسخ
 • سلام ، روزتون بخیر دکتر
  چند تا از دندانهای من عصب کشی شده و با مواد سیاه پر شده است و هنوز آنها را روکش نکرده ایم ‏
  آیا میتونم اونها رو کامپوزیت کنم ؟ طوری که سیاهی اون معلوم نباشه
  پیشنهادتون چی هست؟

  پاسخ
  • کلینیک دندان پزشکی عرشیان
   ۰۴/۰۳/۱۴۰۰ ۵:۰۸ ب٫ظ

   سلام با توجه به اینکه دندونهای شما عصب کشی شده و ترمیم شده است باید معاینه برای کار زیبایی معاینه حضوری بشید.

   پاسخ
 • سلام آقای دکتر ‏
  خواستم بپرسم میشه روکشها را برداشت و کامپوزیت جای روکش بگذاریم؟ یا اینکه دندانهای روکش شده را ترمیم کنیم ؟
  ممنون میشم جواب بدین

  پاسخ
 • سلام ‏
  از مشهد خدمتتون پیام میدم
  دندانهای من ایمپلنت شده بود ولی متاسفانه افتادم زمین و شکست ، آیا میتونم اونها را کامپوزیت کنم؟

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست