به لطف پیشرفت هایی که در زمینه دندانپزشکی شاهد آنها هستیم، داشتن لبخند زیبا و دندان های سالم دیگر آرزو نیستند. ونیرهای کامپوزیتی که آنها را با نام کامپوزیت دندان هم می شناسند، یکی از رایج ترین روش های ترمیمی دندان ها در سال های اخیر بوده اند.

اگر می خواهید شکل دندان ها را تغییر دهید و نقص های کوچکی مثل فاصله یا شکاف دندان ها را برطرف کنید. یا این که تغییر رنگ دندان ها و هم ترازی آنها دغدغه شماست، مراجعه به بهترین کلینیک کامپوزیت دندان را به شما پیشنهاد می دهیم. برای این که با این روش بیشتر آشنا شوید، همراه ما باشید تا نکات مهم برای داشتن لبخند زیبا با ونیر کامپوزیت را با شما در میان بگذاریم.

کلینیک کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان چیست؟ آشنایی با کامپوزیت ونیر

قبل از هر چیزی باید ببینیم کامپوزیت ونیر چیست. و چگونه می تواند دندان های ما را سفید و منظم کند؟ کامپوزیت در واقع روشی است که در آن از ماده خاصی برای رفع عیب های ظاهری دندان ها استفاده می شود.

این ماده رزین کامپوزیت یا کامپوزیت ونیر نام دارد. در واقع همان ماده ای است که برای پر کردن دندان ها از آن استفاده می کنند.

دندانپزشکان در کلینیک های کامپوزیت دندان، برای این که با این ماده نقص های ظاهری دندان یا زرد شدن آنها را برطرف کند، مانند یک مجمسه ساز عمل می کند! یعنی این ماده را لایه لایه روی دندان های شما قرار میدهند. و سپس به آن شکل می دهد. هر لایه از این ماده با نور محکم می شود و لایه بعدی اگر نیاز باشد روی آن قرار می گیرد.

یکی از ویژگی های منحصر به فرد ونیر کامپوزیت این است که یک رنگ خاص ندارد. دندانپزشک می تواند با توجه به رنگ دندان های شما، هماهنگ ترین رنگ را ایجاد کند. با این کار سفیدی دندان ها کاملا طبیعی خواهد بود. و زیبایی آنها دو چندان می شود.

کامپوزیت دندان، ونیر کامپوزیت، لمینت کامپوزیتی و کامپوزیت ونیر همگی نام های این روش هستند که در آن از ماده ای خاص برای رفع عیوب دندان ها استفاده می شود.

کاربرد کامپوزیت دندان چیست؟ چرا باید دندان ها را کامپوزیت کنیم؟

کامپوزیت دندان یکی از روش های نسبتا جدید برای اصلاح عیب های دندان ها است که هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. از کامپوزیت برای رفع نقص های بسیاری استفاده می شود. در زیر به رایج ترین آنها اشاره میکنیم. فراموش نکنید که برای کسب اطلاعات میتوانید با کلینیک کامپوزیت دندان عرشیان تماس بگیرید.

 • زمانی که قسمتی از دندان شکسته یا ترک می خورد.
 • جایگزینی مناسب برای مرتب کردن دندان ها در شرایطی که امکان ارتودنسی وجود ندارد.
 • سفید کردن طبیعی دندان ها و از بین بردن لکه های روی دندان
 • اصلاح شکل نامناسب دندان ها
 • اصلاح فاصله یا شکاف بین دندان ها
 • جایگزین مناسب برای دندان های پوسیده
 • لیفت لثه و برطرف کردن مشکل لبخند لثه ای
 • اصلاح طرح لبخند

به طور کلی ونیر کامپوزیت یکی از بهترین روش های مقرون به صرفه برای اصلاح عیب های ظاهری دندان ها محسوب می شود که لبخندی زیبا را در قبال هزینه ای اقتصادی به شما هدیه می کند.

معرفی انواع ونیر کامپوزیت دندان

در حال حاضر کامپوزیت دندان انواع مختلفی دارد که بسته به تشخیص دندانپزشک و بودجه، می توانید یکی از انواع زیر را برای داشتن لبخندی زیبا انتخاب کنید:

 • کامپوزیت ماکروفیل
 • کامپوزیت میکروفیل
 • کامپوزیت هیبرید، میکروهیبرید و نانوهیبرید
 • انواع نانو کامپوزیت ها

کامپوزیت دندان ماکروفیل چیست؟

کامپوزیت های ماکروفیل را با نام کامپوزیت دانه درشت هم می شناسند. این نوع کامپوزیت که قدیمی ترین نوع محسوب می شود، مقاومت بالاتری نسبت به انواع دیگر دارد. با این حال فرآیند آن کمی سخت تر است. ذرات کامپوزیت در این روش نزدیک به ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر قطر دارند.

کامپوزیت دندان میکروفیل چیست؟

در کامپوزیت میکروفیل یا دانه ریز، از دانه های کامپوزیتی کوچکی که کمتر از ۱۰۰ نانومتر قطر دارند، استفاده می شود. این روش ترمیمی، فرآیند ساده تری دارد. با این حال ماندگاری و مقاومت ذرات ونیر کامپوزیت در آن کمتر است.

انواع کامپوزیت دندان هیبریدی چیست؟

در کامپوزیت هیبریدی از ذراتی که قطر آنها بین کامپوزیت میکروفیل و ماکروفیل قرار دارد، استفاده می شود. ذرات ونیر کامپوزیت هیبریدی نزدیک به ۴۰ نانومتر قطر دارند و در انواع کامپوزیت میکروهیبرید و نانوهیبرید، قطر ذرات کمتر است.

مزیت استفاده از این روش کامپوزیت دندان این است که مقاومت بیشتری در برابر ساییدگی دارد و بالطبع ماندگاری آن بیشتر است. با این حال به مرور زمان و در اثر دنبال نکردن نکات مراقبتی، ممکن است که کامپوزیت هیبریدی زیبایی خود را از دست بدهد.

نانو کامپوزیت دندان چیست؟

جدیدترین انواع کامپوزیت ونیر دندان را نانو کامپوزیت ها تشکیل می دهند. این ذرات که به اندازه ۲۰ نانومتر قطر دارند در کنار هم قرار می گیرند و یک مجموعه بزرگ تر را ایجاد می کنند.

همین ویژگی نانو کامپوزیت باعث شده که نسبت به انواع قدیمی تر کامپوزیت ونیر مقاوم تر بوده و ماندگاری بیشتری داشته باشد. در حال حاضر نانو کامپوزیت بهترین روش کامپوزیت دندان است. البته باید هزینه آن را هم در نظر بگیرید.

برای انتخاب بهترین کلینیک کامپوزیت دندان تهران چه کنیم؟

تا اینجا دیدید که ونیر کامپوزیت برای رفع بسیاری از عیوب دندان موثر است. با این حال اگر بهترین کلینیک کامپوزیت دندان را پیدا نکنید، نتیجه نهایی کامپوزیت برای شما رضایت بخش نخواهد بود. اگر می پرسید برای کامپوزیت دندان کجا برم، ادامه این بخش را از دست ندهید.

مهم ترین نکات برای پیدا کردن بهترین دکتر کامپوزیت دندان را برای شما آورده ایم. تا دندان هایی سالم و طبیعی را برای شما تضمین کنیم.

عکس قبل و بعد کامپوزیت دندان

اولین جواب برای سوال کامپوزیت دندان کجا برم این است که حتما عکس های قبل و بعد کامپوزیت دندان مراجعان را بررسی کنید. این روزها انواع کلینیک های دندانپزشکی، صفحه ای در اینستاگرام یا سایتی برای خودشان دارند که تصویر مراجعان و نتیجه کامپوزیت دندان را در آن انتشار می دهند.

ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان هم عکس های قبل و بعد مراجعانی که برای انجام ونیر کامپوزیت آمده اند را برای شما قرار داده ایم. با دیدن نتیجه، راحت تر برای انتخاب بهترین کلینیک کامپوزیت دندان تصمیم گیری می کنید.

محل مطب بهترین کلینیک کامپوزیت دندان

یکی از نکاتی که نشان دهنده کیفیت یک کلینیک دندان پزشکی است، محل کلینیک و ظاهر آن است. اگر پای خودتان را به یک کلینیک معتبر بگذارید، همه چیز نشان دهنده کیفیت است. اگر نمی دانید برای کامپوزیت دندان کجا برید، با جستجو در اینترنت مراکز معتبر به شما نشان داده می شوند. با این حال گاهی نزدیک ترین مرکز به شما جایی نیست که نیازتان را برآورده کند. پس شاید برای داشتن یک لبخند زیبا لازم باشد بیشتر بگردید و مرکزی را انتخاب کنید که از نتیجه کار آنها اطمینان دارید.

نوع ونیر کامپوزیت

قبل از این که کلینیک کامپوزیت دندان خودتان را انتخاب کنید، کمی اطلاعات در این باره کسب کنید. در این بخش ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان سعی کردیم اطلاعات ساده و قابل فهمی را از این روش در اختیار شما قرار دهیم.

اطلاع از روش های ونیر کامپوزیت و بهترین مارک کامپوزیت دندان می تواند شما را برای بودجه بندی و تصمیم به انجام این روش زیبایی، آماده کند. اما اگر اطلاعات کافی از ونیر کامپوزیت ندارید هم نگران نباشید.

متخصصین و دندانپزشکان ما تمام اطلاعات لازم را به شما ارائه می دهند تا با خیال راحت یک روش عالی را برای برطرف کردن مشکلات دندان هایتان انتخاب کنید.

خدمات بهترین کلینیک کامپوزیت دندان چیست؟

برای جواب دادن به سوال برای کامپوزیت دندان کجا برم، حتما خدمات کلینیکی که انتخاب می کنید را در نظر بگیرید. بسیاری از کلینیک ها هستند که از روش های قدیمی استفاده می کنند و دندانپزشکان مجربی ندارند.

در حالی که اگر با تکنولوژی های جدید، کامپوزیت دندان را انجام دهید، ماندگاری بیشتری داشته و زیبایی دندان ها هم بیشتر خواهد بود. پس به جای این که به دنبال کامپوزیت دندان ارزان قیمت باشید، خدمات و کیفیت کلینیک کامپوزیت دندان را در نظر بگیرید.

کلینیک کامپوزیت دندان

سابقه دندانپزشک و پرس و جو از مراجعان کلینیک کامپوزیت دندان

خوش بختانه این روزها با وجود راه های ارتباطی بسیاری که وجود دارد. پیدا کردن بهترین کلینیک کامپوزیت دندان تهران کار سختی نیست. برای این که یک کلینیک معتبر و با کیفیت را پیدا کنید، کافی است که جستجوهایی را در اینترنت و شبکه های اجتماعی انجام دهید. یا این که از دوستان و آشنایانی که از یک دندانپزشک راضی بودند، مشورت بگیرید.

یک روش دیگر هم برای اطلاع از کیفیت کار یک دندانپزشک وجود دارد. می توانید یک جلسه مشاوره برای رفع مشکلات دندان های خود با پزشک داشته باشید. پزشکی که برای شما زمان گذاشته و روش های مختلف برطرف کردن نقص های دندانی را به شما توضیح دهید، قابل اطمینان تر خواهد بود.

می توانید سابقه پزشک را از مراجعان قبلی او پرس و جو کنید و برای ونیر کامپوزیت دندان به سراغ کلینیکی بروید که مراجعان، رضایت بیشتری از آنجا داشته اند.

مراحل انجام کامپوزیت ونیر در بهترین کلینیک کامپوزیت دندان

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، ونیر کامپوزیت دندان یک روش ساده برای اصلاح دندان ها است که شما را برای مدت زمان طولانی درگیر نمی کند.

بر خلاف روش لمینت که گران قیمت بوده و لازم است که چند جلسه مراجعه کنید، کامپوزیت ونیر در یک جلسه انجام می شود. مراحل کامپوزیت دندان به ترتیب زیر است:

 1. مشاوره: بهترین دکتر کامپوزیت در تهران و هر جای دیگری، یک جلسه را برای مشاوره و آمادگی شما در نظر می گیرد و هر آنچه درباره کامپوزیت دندان و مراقبت های بعد از آن لازم باشد را به شما می گوید.
 2. دندان ها برای انجام کامپوزیت آماده سازی می شوند.
 3. رنگ کامپوزیت دندان با توجه به رنگ دندان فرد انتخاب می شود.
 4. دندان ها با استفاده از مواد و روش های خاصی آماده می شوند تا ونیر کامپوزیت روی آنها قرار داده شود.
 5. دندانپزشک با توجه به نوع کامپوزیت انتخابی، شروع به قرار دادن این ماده روی دندان ها می کند.
 6. فرآیند کامپوزیت دندان تکمیل شده و دندان ها پولیش می شوند.
 7. در نهایت لثه ها شستشو داده می شوند.

ماندگاری کامپوزیت دندان چقدر است؟

یکی از مهم ترین سوالات در رابطه با ونیر کامپوزیت دندان این است که ماندگاری این روش چقدر است. بسیاری از مراجعان ما در کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان سوالی مشخص دارند. اینکه که کامپوزیت ونیر چقدر می ماند و چقدر ماندگاری دارد؟

طول عمر کامپوزیت دندان متوسط است. یعنی نمی توان گفت که تا چند سال می توانید از ونیر کامپوزیت بدون تغییر رنگ استفاده کنید. در واقع این که طول عمر کامپوزیت دندان چقدر باشد به عوامل زیادی وابسته است. مانند بهداشت فردی، نوع کامپوزیت، کلینیک کامپوزیت دندان و دندانپزشک و…

به طور کلی اگر مراقبت های بعد از این روش را دنبال کنید، احتمالا ۷ تا ۱۰ سال نیازی به ترمیم مجدد دندان ها نخواهید داشت. فراموش نکنید که هیچ کدام از روش های زیبایی دندان دائمی نیستند و فقط در طول عمر ممکن است تفاوت داشته باشند.

بهترین مارک کامپوزیت

برند یا مارک کامپوزیت یکی دیگر از سوالاتی است که مراجعان می خواهند از آن اطلاع پیدا کنند. با این حال باید بگوییم که برند کامپوزیت دندان به اندازه تجربه و مهارت دندانپزشک اهمیت ندارد. بهتر است ابتدا بهترین کلینیک کامپوزیت دندان را پیدا کنید و بعد به سراغ نام برندهای مرغوب ونیر کامپوزیت بروید.

مارک هایی مثل جینیال، گرادیا دایرکت، کوراری، کازمودنت، بیسکو، سارمکو، اولترادنت، آی پی اس، ایویکولار و برندهایی از این دست برای انجام کامپوزیت دندان مناسب هستند.

ترجمه شده از وبسایت

دندان پزشکی, دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان, کامپوزیت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست