دندان های زیبا

یکی از اصول مهمی که تاثیر بسزایی در جذابیت و زیبایی چهره می‌گذارد، زیبایی دندان‌ها است. امروزه روش‌های متنوعی برای ترمیم و زیبایی دندان‌ها وجود دارد که افراد می‌توانند با صرف اندک هزینه از این روش‌ها بهره برده و لبخندی جذاب با دندان‌هایی سفید و زیبا برای خود به وجود آورند.(لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

دندان های زیبا

انواع روش‌های زیبایی دندان‌ها

امروزه یکی از اصول اصلی که برای داشتن یک چهره‌ی زیبا و جذاب باید در نظر گرفت، داشتن دندان‌هایی زیبا و بدون نقص است. روش‌های متنوعی برای افزایش زیبایی دندان‌ها وجود دارد، که بسته به میل افراد برای رفع نواقص دندان‌ها و زیباتر کردن آن‌ها از این روش‌ها استفاده می‌شود.

افراد معمولا برای رفع نواقصی چون کجی یا فاصله‌دار بودن دندان‌ها، از روش ارتودنسی دندان‌ها استفاده می‌کنند؛ اما زیبایی دندان‌ها بدون ارتودنسی نیز، امکان‌پذیر است. از جمله انواع روش‌های مورد استفاده برای زیباسازی دندان‌ها، می‌توان به کامپوزیت، لمینت، بلیچینگ و یا ایمپلنت دندان‌ها اشاره کرد که برای انجام هر یک، از مواد و روش‌های مختلفی استفاده می‌شود.

در این روش‌ها، ممکن است از تراشیدن دندان برای زیبایی استفاده شود و یا طبق توصیه‌ی دندانپزشک، از روکش زیبایی دندان استفاده شود. در هر یک از روش‌های مورد استفاده برای ترمیم و زیبایی دندان‌ها، ایراداتی چون وجود فاصله‌ی زیاد بین دندان‌ها، کجی و نامرتب بودن و همچنین زرد یا جرم زده بودن دندان‌ها رفع خواهد شد

و دندان‌هایی سفید و زیبا، با ساختاری صاف و یکدست برای افراد به وجود خواهد آمد. علاوه بر این با استفاده از روش‌های متنوع زیبایی دندان بدون ارتودنسی، فاصله زیاد بین دندان‌ها رفع شده و به نوعی پر می‌شود و این باعث می‌شود تا لبخند افراد بیش از پیش جذاب شود.

 

دندان های زیبا

روش‌های متنوعی برای زیبایی دندان‌ها وجود دارد.

 

چرا زیبایی دندان‌ها امری مهم است؟

پیش از این روش‌های مختلفی را که برای زیبا کردن دندان‌ها و رفع ایرادات آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند را، معرفی کردیم. حال سوال مهم اینجاست که، چرا زیبایی دندان‌ها واجب است و زیباتر شدن دندان‌ها چه مزایایی را به دنبال دارد؟ سفید بودن، یکدست بودن، نبود فاصله بین دندان‌ها، عدم کجی دندان‌ها و… همه و همه امری مهم در زیباتر شدن دندان‌های افراد است.

اگر تمام اجزاء چهره زیبا و بدون نقص باشند و یکی از دندان‌ها سیاه و جرم زده و یا کج باشند، چهره‌ی افراد به یک چهره‌ی پیر و پژمرده تبدیل خواهد شد. به علاوه زیبا و سالم بودن دندان‌ها، رابطه‌ی مستقیمی با سلامت جسمی افراد نیز خواهد داشت؛ در صورت داشتن دندان‌هایی سالم، می‌توان به راحتی غذاها را جوید و از مشکلات متعددی که ممکن است برای بدن رخ دهند جلوگیری کرد.

همچنین باید اشاره کرد که، زیباتر شدن دندان‌ها باعث می‌شود تا افراد بیشتر خود را دوست داشته باشند و اعتماد به نفس آن‌ها نیز بالاتر برود. جذابیتی که داشتن دندان‌های بی‌نقص و زیبا برای افراد فراهم می‌کند، با هیچ چیز قابل مقایسه نخواهد بود. در آخر باید اشاره کرد که داشتن چهره‌ای زیبا با دندان‌هایی بدون نقص، باعث می‌شود تا افراد طول عمر بسیار زیادی داشته باشند؛

چرا که اعتماد به نفس افراد و امید آن‌ها به زندگی بالاتر می‌رود و بسیار پرانرژی و شاداب خواهند شد.

 

دندان های زیبا

 

زیبایی دندان‌ها تاثیر بسیار زیادی در بالا رفتن اعتماد به نفس افراد می‌گذارد.

 

عوامل موثر در هزینه‌ی زیبایی دندان‌ها

همانطور که گفته شد، روش‌های متفاوتی برای زیباتر کردن دندان‌ها بکار می‌روند؛ از جمله عوامل موثر بر هزینه انواع زیبایی دندان‌ها، می‌توان به روشی اشاره کرد که برای دست یافتن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور کلی در هر یک از این روش‌ها ممکن است از مواد و متدهای مختلفی برای رفع ایرادات دندان‌ها و زیباتر کردن آن‌ها استفاده شود؛

مثلا استفاده از قالب دندان برای زیبایی و یا استفاده از روکش دندان بعد از ارتودنسی و… . علاوه بر این عوامل، میزان مهارت و تخصص دندانپزشکان در بکارگیری هر یک از روش‌های مورد استفاده برای زیباسازی دندان‌ها نیز، در این هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد.

به میزانی که مهارت دندانپزشک برای بکارگیری این روش‌ها بالاتر باشد، دستمزد او نیز برای انجام کارهای زیباسازی دندان‌ها بالاتر می‌رود. موقعیت جغرافیایی نیز، از دیگر عوامل موثر در این هزینه است و مطب‌هایی که در مرکز شهرها قرار دارند نسبت به مطب‌های قرار گرفته در حومه‌ی شهرها، هزینه‌ی متفاوتی را دریافت می‌کنند.

فهرست