عوارض لیمنت دندان

عوارض لیمنت دندان

فواید لمینت دندان

همانند سایر علوم و رسته‌های مختلف پزشکی، علم دندانپزشکی نیز با گذشت چندین سال با پیشرفت‌های شگرفی مواجه بوده و متدهای مختلفی که در جهت درمان و یا افزایش زیبایی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند نیز، دچار تغییرات بسیاری شده‌اند.(لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

امروزه داشتن چهره‌ای زیبا و جذاب حرف اول را می‌زند؛ چه بسا داشتن دندان‌هایی بی‌نقص، سفید و مرتب بر زیبایی چهره می‌افزاید و نکته‌ابگی تاثیرگذار در جذابیت چهره می‌باشد. از جمله روش‌های مورد استفاده برای زیبایی دندان‌ها که در چند سال اخیر طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است، لمینت دندان می‌باشد.

عوارض لیمنت دندان

 

نکته‌ی مورد بحث در این متن، عوارض لمینت دندان است؛ به بیان دیگر در نظر داشتن عوارض لمینت دندان قبل از اقدام به این کار، یک نکته‌ی مهم و اساسی است. فواید حاصل از لمینت دندان غیرقابل انکار است و برای اقدام به این کار، در نظر داشتن این فواید و مزایا امر مهمی است؛ از جمله فواید لمینت دندان می‌توان به ظاهر زیبا و طبیعی اشاره کرد که برای دندان‌ها به وجود می‌آورد.

بافت طبیعی لمینت دندان که رنگی متناسب با مینای دندان‌ها دارد، جلوه‌ای بسیار جذاب را برای دندان‌ها به وجود آورده که سبب ایجاد یک لبخند زیبا برای افراد خواهد شد. ونیرهای به کار رفته در لمینت سرامیکی، مقاومت بسیاری را در برابر نفوذ لکه‌ها دارا می‌باشند که این خود یک نکته‌ی مثبت است.

همچنین ونیر بکار رفته برای لمینت دندان‌ها، دارای مقاومت و استحکام زیادی بوده و این باعث می‌شود تا، طول عمر لمینت تا حد زیادی بالا برود و تا سال‌های سال بتوان از روکش لمینتی برای دندان‌ها و ظاهر زیبای ایجاد شده توسط آن استفاده برد.

عوارض لیمنت دندان

 

در نظر داشتن عوارض لمینت دندان قبل از انجام آن امر مهمی است.

عوارض حاصل از لمینت دندان

همانطور که گفته شد قبل از لمینت کردن دندان‌ها، بهتر است عوارض لمینت دندان‌ها را بررسی کرده و اطلاعات لازم را درباره‌ی این نوع از روش زیبایی دندان‌ها را به دست آورد. از جمله عوارض لمینت دندان، می‌توان به عدم امکان ترمیم آن در صورت شکستگی و یا لب پریدگی اشاره کرد؛ مواد مورد استفاده برای ساخت روکش لمینت به شکلی هستند که در صورت آسیب دیدگی و یا شکستگی آن‌ها، امکان ترمیم وجود نخواهند داشت

و روکش لمینت باید بطور کلی تعویض شود. لذا بهتر است که افراد با رعایت نکاتی همچون عدم استعمال غذاهای سفت که باعث ورود فشار به روکش لمینت می‌شوند، از بروز یک همچین مشکلی برای آن جلوگیری کنند. یکی دیگر از عوارض لمینت کردن دندان‌ها، بروز حساسیت‌های مختلف برای دندان‌ها نسبت به وجود گرما و یا سرما می‌باشد؛

باید اشاره کرد که این حساسیت همیشگی نبوده و بعد از مدتی، خود به خود رفع خواهد شد. یکی دیگر از عوارض حاصل از لمینت دندان‌ها، تغییر رنگ روکش لمینتی و به وجود آمدن تفاوت رنگی با سای دندان‌ها می‌باشد. در این باره باید گفت که روکش لمینت دندان به خودی خود دچار تغییر رنگ نخواهد شد و دلیل بروز این تغییرات، تنها به رعایت نکردن نکات مربوط به دوران بعد از لمینت دندان‌ها باز می‌گردد.

به عنوان مثال بهتر است که بعد از لمینت، از مصرف غذاها و نوشیدنی‌های رنگ داری همچون قهوه و شیرینی‌های شکلاتی تا حد امکان خودداری شود. رخداد بیماریها و مشکلات مربوط به لثه، پوسیده شدن دندان‌ها و همچنین کنده شدن روکش لمینت از روی دندان‌ها، از جمله دیگر عوارض لمینت دندان است.

عوارض لیمنت دندان

رخداد بیماریها و مشکلات مربوط به لثه، پوسیده شدن دندان‌ها و همچنین کنده شدن روکش لمینت از روی دندان‌ها، از جمله عوارض لمینت دندان است.

 

نکات مهم درباره‌ی لمینت دندان

پیش‌تر عوارض لمینت دندان را تحت بررسی قرار دادیم؛ اما سوال اینجاست که چگونه می‌توان از رخداد این عوارض و مشکلات، جلوگیری کرد؟ برای جلوگیری از رخداد این عوارض، لازم است که چندین نکته را رعایت کرد؛ به عنوان مثال بهتر است که از خوردن غذاهایی مثل آجیل که فشار زیادی به دندان‌ها وارد می‌کنند،

تا حد امکان خودداری کرد. رعایت نکات بهداشتی دهان و دندان همچون استفاده از نخ دندان و مسواک زدن مرتب در طول روز نیز، می‌تواند به بالا رفتن طول عمر لمینت دندان و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها کمک کند.

عدم استعمال دخانیات نیز، خود یک نکته‌ی مهم برای جلوگیری از بروز مشکلات مختلف برای لمینت دندان است.