هزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان از جمله روش‌های نوین و پرطرفداری است که برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقصی چون کجی، فاصله‌ی زیاد بین دندان‌ها و زردی یا سیاهی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه کامپوزیت دندان با توجه به عوامل مختلفی تعیین می‌شود که در این مقاله به بررسی این عوامل می‌پردازیم.

هزینه کامپوزیت دندانهزینه کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان، از جمله روش‌های مرسوم و پرطرفدار برای برطرف کردن نواقص دندان‌ها و ایجاد ظاهری زیبا و بی‌نقص برای آن‌هاست. نکته‌ی مهمی که افراد قبل از انجام کامپوزیت دندان‌ها باید در نظر داشته باشند، هزینه کامپوزیت دندان است. هزینه کامپوزیت دندان، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار داشته و متغیر است. از جمله عواملی که در قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می‌گذارند و می‌توانند هزینه‌ی لازم برای انجام این کار را افزایش یا کاهش دهند، می‌توان به دستمزد دندانپزشک اشاره کرد که با توجه به میزان مهارت و تخصص او، هزینه‌ی کلی کامپوزیت کم یا زیاد خواهد شد. از جمله دیگر عوامل موثر در هزینه‌ کامپوزیت می‌توان به مکان مطب یا همان منطقه‌ی جغرافیایی، تعداد دندان‌ها و هزینه‌های جانبی کامپوزیت دندان‌ها اشاره کنیم.

هزینه کامپوزیت دندان

از جمله عوامل موثر در هزینه‌ کامپوزیت می‌توان به مکان مطب یا همان منطقه‌ی جغرافیایی، تعداد دندان‌ها و هزینه‌های جانبی کامپوزیت دندان‌ها اشاره کنیم.

 

دستمزد دندانپزشک

همانطور که اشاره شد یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه‌ کامپوزیت دندان‌ها، میزان دستمزد دندانپزشک است؛ به عبارت دیگر یک دندانپزشک ماهر و متخصص برای کامپوزیت کردن دندان‌های مراجعه کنندگان خود، هزینه‌ی بیشتری را نسبت به دیگر دندانپزشکان دریافت می‌کند. در واقع میزان‌ مهارت و تخصص دندانپزشکان برای کامپوزیت دندان‌ها، رابطه‌ای مستقیم با تعیین میزان دستمزد آن‌ها دارد.

هزینه کامپوزیت دندان

میزان‌ مهارت و تخصص دندانپزشکان برای کامپوزیت دندان‌ها، رابطه‌ای مستقیم با تعیین میزان دستمزد آن‌ها دارد.

 

منطقه‌ی جغرافیایی مطب دندانپزشکی

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه کامپوزیت دندان‌ها، منطقه‌ی جغرافیایی مطب دندانپزشکی است. به عنوان مثال یک مطب دندانپزشکی واقع در مرکز شهر، ممکن است هزینه‌ی بیشتری را از مطب‌هایی که در حوالی شهر مستقر هستند دریافت کند و به اصطلاح هزینه‌ی مکان را به هزینه‌ی کلی کامپوزیت اضافه کند. مسئله‌ای که درباره‌ی این عامل باید مورد توجه قرار گیرد این است که به میزانی که یک مطب دندانپزشکی در سطح شهر شناخته شده‌تر و مشهورتر باشد، هزینه‌ی دریافتی از مراجعه کنندگان برای کامپوزیت دندان‌ها نیز بیشتر خواهد شد. چه بسا بسیاری از مطب‌های دندانپزشکی برای شناخته شدن بین افراد و جذب مشتری، تعرفه‌هایی ارزان‌تر از سایر کلینیک‌ها برای کامپوزیت دندان‌ها ارائه داده و در نتیجه تعداد مشتریان آن‌ها زیادتر خواهد شد.

هزینه کامپوزیت دندان

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه کامپوزیت دندان‌ها، منطقه‌ی جغرافیایی مطب دندانپزشکی است.

 

تعداد دندان‌ها

از جمله دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه کامپوزیت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی است که افراد قصد دارند کامپوزیت کنند. بعضی از مراجعه کنندگان، تنها تمایل دارند تا دندان‌های ردیف بالا را کامپوزیت کرده و یا دندان‌هایی که کج و فاصله دار هستند کامپوزیت کنند. به طور کلی با توجه به کم یا زیاد بودن تعداد دندان‌هایی که قصد کامپوزیت آن‌ها را داریم، میزان هزینه‌ی دریافتی برای کامپوزیت کردن آن‌ها نیز متفاوت بوده و کم یا زیاد خواهد شد. هزینه‌ی کامپوزیت هر واحد از دندان‌ها، از ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و بالاتر می‌رود.

هزینه کامپوزیت دندان

از جمله دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه کامپوزیت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی است که افراد قصد دارند کامپوزیت کنند.

 

هزینه‌های جانبی کامپوزیت دندان

از جمله‌ی دیگر عوامل تعیین کننده‌ی هزینه کامپوزیت دندان‌ها، هزینه‌های جانبی است که برای کامپوزیت باید پرداخت شود. این هزینه‌های جانبی، مرتبط با مشکلات دهان و دندان است؛ برای مثال بعضی از افراد قبل از کامپوزیت دندان‌های خود، تمایل دارند تا مشکلات مربوط به لثه و دندان‌های خود را برطرف کنند. اگر برای کامپوزیت دندان‌های افراد لازم باشد که لثه‌ها در جهت افزایش طول تاج لیفت شوند، باید هزینه‌ای را برای این کار بپردازند. افرادی که دارای لبخند لثه‌ای هستند و به عبارتی در هنگام خندیدن لثه‌های آن‌ها مشخص می‌شود، در صورت تمایل می‌توانند لثه‌های خود را جراحی کرده و کوچه کنند و بدین جهت هزینه‌ای بر روی کامپوزیت دندان‌ها اضافه خواهد شد. از جمله موارد جانبی موثر دیگر، رفع پوسیدگی دندان‌هاست؛ به عبارتی افرادی که دارای دندان‌های پوسیده و آسیب دیده هستند، قبل از کامپوزیت دندان‌ها واجب است که به درمان پوسیدگی دندان‌های خود اقدام کنند.

 

دندان پزشکی, کامپوزیت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
×

دندانپزشکی عرشیان آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است.

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟