هزینه ترمیم دندان‌

دندان‌ها تحت عوامل مختلفی ممکن است دچار آسیب شوند و به ترمیم احتیاج پیدا کنند. ترمیم دندان‌ها به معنی این است که نواقص و مشکلات دندان‌ها را رفع کرده و به زیبایی و سالم ماندن آن‌ها کمک کرد. ترمیم دندان‌ها هزینه‌هایی را به دنبال دارد که تحت تاثیر عوامل متعددی تعیین می‌شوند و تعرفه‌ی ترمیم دندان‌ها با توجه به این عوامل متغیر است. (لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

هزینه ترمیم دندان‌عوامل موثر بر هزینه ترمیم دندان‌ها

یکی دیگر از نکات مهمی که در اینجا باید تحت بررسی قرار گیرد، قیمت ترمیم دندان‌هاست. عوامل گوناگونی بر روی هزینه‌ی ترمیم کردن دندان‌ها تاثیر میگذارد که باید این عوامل را مورد توجه قرار داد. از جمله عوامل موثر بر این هزینه می‌توان به روش ترمیم اشاره کرد. بسته با این که روش ترمیم مستقیم است یا غیر مستقیم، هزینه‌ی انجام ترمیم متغیر خواهد بود. میزان تخصص دندانپزشک برای ترمیم کردن دندان‌ها و نحوه‌ی کار او نیز در تعیین هزینه‌ی ترمیم تاثیر می‌گذارد. تعداد دندان‌هایی که آسیب دیده‌اند یا دچار پوسیدگی شده‌اند و باید تحت ترمیم قرار گیرند و همچنین نوع این دندان‌ها نیز، در تعیین هزینه‌ی ترمیم بی‌تاثیر نمی‌باشد‌؛ به بیان دیگر، هزینه ترمیم دندان‌ جلو با هزینه ترمیم کردن دندان‌های انتهایی دهان متفاوت می‌باشد. نوع آسیب دیدگی دندان نیز در هزینه‌ی ترمیم آن تاثیرگذار است؛ به عنوان مثال هزینه ترمیم دندان شکسته و رفع آسیب دیدگی آن با هزینه‌ای که صرف پر کردن دندان‌ها می‌شود، تفاوت دارد. اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم، هزینه‌ی ترمیم کردن دندان‌ها به روش مستقیم به علت نیاز به تعداد جلسات زیاد برای مراجعه به دندانپزشک و انجام کارهای ترمیم و همچنین موادی که برای ترمیم مورد استفاده قرار می‌گیرد، بالاتر از بکارگیری روش غیر مستقیم برای ترمیم دندان‌ها می‌باشد. البته که روش ترمیم نیز، در هزینه‎های کلی تاثیر می‎گذارد.

هزینه ترمیم دندان‌

هزینه‌ی ترمیم دندان‌ها، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار داشته و متغیر است.

 

ترمیم دندان‌ها چیست؟

داشتن دندان‌های سالم و بی‌نقص نه تنها زیبایی چهره‌ی افراد را بیشتر می‌کند، بلکه سلامت جسمی آن‌ها را نیز بالاتر خواهد برد. از جمله روش‌های مورد استفاده برای زیباتر کردن دندان‌ها، ترمیم دندان‌ها می‌باشد. ترمیم دندان بطور کلی به تمامی اقداماتی مربوط می‌شود که به رفع مشکلات دندان‌ها و نواقص آن‌ها کمک می‌کند و بدین جهت، زیبایی دندان‌ها دو چندان خواهد شد. در روش ترمیم دندان‌ها، آسیب‌ها و صدماتی که به ساختار دندان‌ها وارد شده رفع می‌شوند و دندان‌های صدمه، دیده وضعیت بهتری پیدا خواهند کرد. با ترمیم کردن دندان‌ها، ظاهر دندان‌ها بسیار بهتر و زیباتر می‌شود و سلامت دهان و دندان بالاتر می‌رود. شاید پرسیده شود که ترمیم کردن دندان‌ها، چه مزایا و فوایدی را به دنبال خواهد داشت؟ از جمله نکات مهم درباره‌ی این روش، حفظ و احیای دندان‌های طبیعی و جلوگیری از آسیب دیدگی جدی آن‌هاست. نکته‌ی مهم این است که در هنگام ترمیم کردن دندان‌ها، تنها سلامت دندان آسیب دیده مد نظر نیست بلکه به حفظ سلامت دندان‌های دیگر نیز اهمیت زیادی داده می‌شود. نکته‌ی مهمی که باید مد نظر قرار داد، انتخاب روش مناسب برای ترمیم کردن دندان‌هاست؛ روش مورد نظر برای ترمیم کردن دندان‌ها، باید بطور کامل با شرایط دهان و دندان سازگاری داشته باشد.

هزینه ترمیم دندان‌

ترمیم دندان‌ها روشی برای رفع مشکلات دندان‌ها و حفظ سلامت آن‌هاست.

 

روش‌های مختلف ترمیم دندان

همانطور که اشاره شد، ترمیم کردن دندان‌ها روشی کارآمد برای حفظ سلامت دندان‌ها و زیباسازی آن‌هاست. نکته‌ی مهمی که درباره‌ی ترمیم دندان‌ها وجود دارد این است که در هنگام انجام این کار، باید روشی را انتخاب کرد که کاملا متناسب با ساختار و شرایط دندان‌ها باشد. بطور کلی ترمیم دندان‌ها، به دو طریق مختلف قابل انجام است؛ ترمیم به صورت مستقیم و ترمیم به صورت غیر مستقیم. در روش ترمیم بصورت مستقیم، تمامی اقدامات لازم جهت ترمیم دندان‌ها در داخل دهان انجام می‌شود. روش مستقیم ترمیم همان پر کردن دندان است که با استفاده از یک ماده‌ی سازگار با دندان‌ها، قسمت‌های خالی دندان‌ها را که از هر گونه عفونت و یا پوسیدگی پاک شده‌اند را پر می‌کنند. با قرار گرفتن این ماده بر روی دندان‌ها، آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان تا حد زیادی ترمیم شده و رفع می‌شود. ترمیم به روش مستقیم عوارضی را به دنبال خواهد داشت که قبل از انجام آن، باید حتما در نظر گرفته شوند؛ از جمله‌ی این عوارض می‌توان به ایجاد حساسیت برای دندان‌ها، به وجود آمدن دردهای غیر قابل تحمل در محل‌های ترمیم شده و در آخر، پوسیدگی مواد بکار رفته برای ترمیم کردن دندان‌ها اشاره کرد. روش دیگر مورد استفاده برای ترمیم کردن دندان‌ها، روش غیر مستقیم است؛ از جمله روش‌های غیر مستقیم ترمیم می‌توان به لمینت دندان، کامپوزیت، ایمپلنت و… اشاره کرد که در این روش‌ها مواد و قطعات مورد استفاده برای ترمیم و رفع آسیب دیدگی دندان‌ها در خارج از دهان تولید می‌شوند.

فهرست