آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر؟ کامپوزیت دندان روشی است که در عصر امروز اکثریت  افراد جویای کاشت آن بوده و در صدد کاشت کامپوزیت ونیر دندانی هستند ولیکن اغلب پیش از کاشت کامپوزیت دندانی با سوالی مواجه می شوند که ذهنشان را درگیر می کند اینکه آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر؟

کامپوزیت دندان روشی است که در عصر امروز اکثریت  افراد جویای کاشت آن بوده و در صدد کاشت کامپوزیت ونیر دندانی هستند ولیکن اغلب پیش از کاشت کامپوزیت دندانی با سوالی مواجه می شوند که ذهنشان را درگیر می کند اینکه آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر؟

به همین جهت لازم دانستیم درباره این سوال که ذهن بسیاری از مراجعین را مشغول می کند اطلاعاتی را بیان داریم.

اینکه آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر و اینکه کامپوزیت تا به حال به دندان ها آسیب زده است یا نه..لذا اگر شما هم قصد داریم دندان هایتان را کامپوزیت کنید ولی این سوال برایتان پیش آمده همراه ما باشید.

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد و به آن ها آسیب می زند؟

کامپوزیت دندانی یکی از روش های زیبایی و درمانی دندان ها است که به سبب کاشت آن عیوب دندانی رفع شده و دندان ها به شکلی طبیعی زیبا جلوه می کنند زیرا به سبب آن لبخند دندانی افراد بیش از پیش جذاب و دیدنی می شود.

این روش زیبا سازی که عیوب دندانی را برطرف می کند و از روش های کم خطر در عرصه دندانپزشکی می باشد که نه تنها به دندان ها آسیبی نمی رساند بلکه مشکلات دندانی را رفع می کند. اما باید در اشاره به سوال آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر، اذعان داشت که کامپوزیت دندان در برخی مواقع می تواند برای دندان ها مضر باشد و آن وقتی است که افراد دو شرط مهم در کاشت کامپوزیت دندانی را رعایت نکنند.

در چه مواقعی کامپوزیت برای دندان ضرر دارد؟

جهت تکمیل پاسخ به سوال آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر باید بیان داریم کامپوزیت دندان هیچگونه آسیبی به دندان ها وارد نکرده و به دلیل از بین بردن عیوب و مشکلات دندانی نیز بین اکثر افراد پرطرفدار و محبوب می باشد. ولیکن همانطور که اذعان شد در برخی مواقع می تواند به دندان ها آسیب زده و  برای دندان ها مضر باشد..

 • مراجعه به دندانپزشک غیر متخصص
 • عدم اهمیت به بهداشت دهان و دندان

مراجعه به دندانپزشک غیر متخصص

زمانی که افراد به نزد دکتر دندانپزشک غیر متخصص مراجعه می کنند تا دندان های خود را کامپوزیت کنند، باید به این سوال که آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد نیز پاسخی مثبت داد و گفت بله در صورتی که افراد به نزد دندانپزشکی غیر متخصص که سابقه بالای کاشت کامپوزیت را ندارد و تنها مقداری تجربه کاشت کامپوزیت دندانی را دارد سبب می گردد که به آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد، بله گفته و به آسیب رسی دندان ها اشاره کنیم.

اهمیت کاشت کامپوزیت دندانی نزد دندانپزشک متخصص و ماهر که سابقه تخصصی کاشت کامپوزیت را دارد بسیار مهم بوده و سبب می گردد احتمال آسیب رسی به دندان ها به حداقل ممکن برسد.

بنابراین توصیه می گردد افراد برای کاشت کامپوزیت دندانی و هر روش زیبا سازی و درمانی دیگری مثل لمینت سرامیکی و..نیز به دندانپزشکی متخصص و مجرب مراجعه نمایند.

عدم اهمیت به بهداشت دهان و دندان

متاسفانه برخی افراد با این تصور که با کاشت کامپوزیت ونیر دندانی از رسیدگی به دندان های خود بی نیاز هستند به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت نمی دهند.

در صورتی که فرقی نمی کند افراد دندان های طبیعی سالم و زیبایی دارند یا به کاشت کامپوزیت دندانی پرداخته اند بلکه مهم این است که در هر صورت لازم است که به سلامت و بهداشت دندان ها اهمیت داد خصوصا زمانی که افراد دندان هایشان را کامپوزیت یا لمینت و..کرده اند.

چرا؟

چنانچه اگر افراد دندان های خود را کامپوزیت کرده باشند و به تمیزی و بهداشت آن ها اهمیت ندهند پاسخ به سوال آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد بدون هیچ مقدمه ای بله می باشد.

از آنجا که دندان های طبیعی به سبب کاشت کامپوزیت زیر روکش کامپوزیتی دندان قرار می گیرند، اگر افراد به بهداشت دهان و دندان اهمیتی ندهند دندان های طبیعی زیر روکش کامپوزیت ونیر دچار آسیب می شوند. دندان های برخی ممکن است دچار پوسیدگی شده و برخی نیز دچار التهاب و تورم لثه شوند.

کامپوزیت دندانی به تنهایی عیوبی مثل:

 • دندان های نامرتب و کج
 • دندان های فاصله دار
 • دندان های بد رنگ

و..را برطرف ساخته و سبب می گردد این مشکلات دندانی رفع شوند ولی زمانی که افراد مراقبت های لازم بر حفظ سلامت دهان و دندان ها را پس از کاشت کامپوزیت رعایت نمی کنند مشکلات دهان و دندان نیز ایجاد می گردند.پس پاسخ به آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد یا خیر نیز تا حدی بستگی به انتخاب افراد در مراجعه به کلینیک دندانپزشکی معتبر و نیز مراقبت پس از دندان ها پس از کاشت کامپوزیت ونیر هم دارد.

لذا بسیار مهم است که دندان ها نزد دندانپزشکی متخصص انجام شده و به بهداشت دندان ها هم به طور دائمی و روزانه رسیدگی نمود زیرا برخی تنها برای مدتی به دندان هایشان رسیدگی کرده و پس از گذشت زمان دیگر به این مسئله به مانند روز های اول اعتنا نمی کنند.

در حالیکه حتی پس از کاشت روکش کامپوزیت دندانی نیز باید به سلامت و بهداشت دهان و دندان ها اهمیت بیشتری داد.

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد و این ضرر مشکل ساز است؟

باید اذعان داشت برخی افراد نباید به کاشت کامپوزیت دندانی بپردازند مگر پس از درمان مشکلات دندانی و نیز تایید دندانپزشک متخصص.

 • افرادی که دندان هایشان دچار پوسیدگی است.
 • افرادی که لثه هایشان التهاب و تورم دارد.
 • افرادی که دندان های ضعیف و شکننده ای دارند.
 • افرادی که نیاز است پیش از کاشت کامپوزیت دندانی، جرم گیری کنند.

و..که لازم است افراد در صورت وجود هرگونه مشکلی در دندان های خود آن را به دندانپزشک متخصص اطلاع داده و دندانپزشک پس از معاینه نیز به برطرف کردن آن بپردازد.

پس در نتیجه سلامت دهان و دندان ها پیش از کاشت کامپوزیت بسیار اهمیت دارد. و در صورتی که دندان ها پیش از کاشت دارای مشکلاتی باشند و با این حال کاشت کامپوزیت صورت گیرد باید به سوال آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد پاسخی مثبت ارائه نمود.

 • بهتر است افراد روزانه به سلامت و بهداشت دهان و دندان ها با مسواک زدن و نخ دندان کشیدن اهمیت دهند.
 • در صورت تایید دندانپزشک متخصص از دهان شویه استفاده شود.
 • همچنین میزان مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی، گازدار، کافئین دار و..کاهش یافته و از استعمال دخانیات و مصرف الکل و..جلوگیری شود مگر با تایید دندانپزشک که با این حال این موارد باید کاهش یابند..

به طور کل بهتر است جهت ارائه پاسخ منفی به سوال آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد نیز مراقبت های لازم پس از کاشت کامپوزیت را از دندانپزشک جویا شوند.

لذا افراد می توانند به منظور کاشت کامپوزیت دندان با بهترین مواد کاشت با به روزترین روش ه و کسب اطلاع از قیمت کاشت کامپوزیت با کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس حاصل کنند.عرشیان کلینیک کیفیت و حفظ سلامت دندان ها را پس از کاشت کامپوزیت تضمین می نماید.

آیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه