🎉 20% تخفیف جشنواره تا تاریخ 5 مرداد
ضخامت کامپوزیت دندان

ضخامت کامپوزیت دندان

میزان ضخامت کامپوزیت دندان چقدر است؟ یکی از روش ها جهت زیبا ساختن دندان ها نصب روکش کامپوزیتی می باشد که علاوه بر سفید کردن دندان ها نیز می تواند عیوب دندانی را برطرف نماید. از آنجا که اکثر متقاضیان نصب روکش کامپوزیتی نگران میزان ضخامت مناسب برای روکش کامپوزیتی می باشند نیز قصد [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

میزان ضخامت کامپوزیت دندان چقدر است؟

یکی از روش ها جهت زیبا ساختن دندان ها نصب روکش کامپوزیتی می باشد که علاوه بر سفید کردن دندان ها نیز می تواند عیوب دندانی را برطرف نماید. از آنجا که اکثر متقاضیان نصب روکش کامپوزیتی نگران میزان ضخامت مناسب برای روکش کامپوزیتی می باشند نیز قصد داریم به برخی نکات درباره میزان ضخامت کامپوزیت دندان اشاره کنیم.

شاید با خود بگویید چرا باید نگران میزان ضخامت کامپوزیت دندان بود؟ به دلیل اینکه اگر میزان ضخامت کامپوزیت در حد تناسب نبوده و زیاد باشد می تواند سبب بیرون زدگی دندان ها گردد.

ضخامت کامپوزیت دندان ونیر

این نکته حائز اهمیت است که هر یک از دندانپزشکان متخصص نیز دارای ظرافت کار منحصر به فرد و مخصوص به خود هستند ولیکن مهم است که ضخامت کامپوزیت به درستی تشخیص داده شود زیرا زمانی که ضخامت روکش کامپوزیتی مناسب باشد با قرارگیری مواد کامپوزیتی، دندان ها جلو نیامده و دچار بیرون زدگی نمی شوند.

به طور کل میزان ضخامت برخی روکش های کامپوزیتی نازک می باشد ولیکن میزان ضخامت روکش کامپوزیتی تراش خورده و روکش بدون تراش متفاوت می باشد که نیاز است دندانپزشک متخصص به این مساله توجه لازم را داشته باشد.

روکش های نازک کامپوزیت ضخامتی به اندازه 0/5 تا 1 میلی متر دارند که این میزان کمتر از ضخامت روکش های کامپوزیتی قدیمی می باشد. شاید با خود بگویید این میزان تفاوت در ضخامت که زیاد نیست در حالی که به هنگام نصب هر یک از این روکش ها می توان متوجه تفاوت های هر چند جزئی شان شد.ولیکن این مساله مهم است که روکش کامپوزیتی نازک سبب می گردد روکش راحت تر به دندان بچسبد که این مساله زیبایی و حفظ سلامتی دندان ها را چندین برابر می سازد.

در برخی مواقع بنا به تشخیص دندانپزشک متخصص نیز کامپوزیت دندان های پشتی نیز با ضخامت بیشتری انجام می گیرد که این امر در اغلب مواقع زمانی که دندان ها نامرتب هستند انجام می گیرد.

البته با وجود بیشتر بودن ضخامت کامپوزیت دندان های پشتی نیز میزان این ضخامت زیاد نبوده و به همین سبب در اکثر مواقع متخصص زمانی که میزان نامرتبی دندان ها زیاد باشد از مراجع می خواهد دندان های خود را ارتودنسی کند.

بنابراین:

در صورتی که به دندانپزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید نیز ایشان به سبب تخصص بالا در زمینه کامپوزیت دندان نیز در اندازه ای مناسب به کامپوزیت کردن دندان ها می پردازد تا ضخامت روکش کمتر یا بیش از حد لازم نگردد…دقت و تجربه کاری و البته مهارت دندانپزشک در این زمینه بسیار مهم می باشد.

ضخامت کامپوزیت دندان

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

این روکش دارای مزایایی است که سبب گشته اند افراد زیادی به دنبال نصب کامپوزیت دندان باشند. به همین سبب قصد داریم به برخی مزایای روکش کامپوزیتی ونیر اشاره کنیم زیرا می توان شناخت بیشتری از کامپوزیت ونیر به دست آورد.

از جمله برخی مزایای کامپوزیت دندان عبارتند از:

 • میزان ضخامت کامپوزیت دندان کم بوده و سبب بهتر نشستن مواد کامپوزیت بر روی دندان می شود.
 • نیازی به تراشیدن دندان ها برای نصب روکش نیست زیرا در صورت تشخیص دندانپزشک متخصص نیز برای نتیجه دهی بهتر دندان ها به میزان کمی تراشیده می شوند.
 • میزان هزینه و قیمت روکش کامپوزیتی مناسب بوده و می توان با پرداخت قیمت به صرفه ای به نصب روکش پرداخت.
 • میزان احتمال بروز حساسیت دندانی پس از نصب روکش کامپوزیتی کم می باشد و در صورت بروز میزان حساسیت دندان ها زیاد نیست.
 • روکش های کامپوزیتی دارای ظاهر کاملا طبیعی و شبیه به دندان های طبیعی می باشند چنانچه میزان سفیدی و روشنی این روکش ها طبیعی است مگر به سبب تنوع زیاد طیف رنگی، فرد روشن ترین درجه رنگی را انتخاب کرده باشد.
 • میزان زمان لازم برای نصب روکش کامپوزیت ونیر نیز حداقل یک جلسه درمانی می باشد.
 • روکش کامپوزیتی قابل ترمیم و تعویض می باشد و هر زمان که افراد به دلایل متعددی قصد ترمیم کامپوزیت دندان های خود را داشته باشند می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند.

در راستای اشاره به میزان ضخامت کامپوزیت دندان باید بیان داریم کامپوزیت ونیر می تواند برخی عیوب دندانی را که شدید نباشند به خوبی ترمیم و برطرف سازند فرضا فاصله بین دندان ها، زردی و بدرنگی دندان ها، کوتاه و بلند بودن و بدترتیبی دندان ها، لبخند لثه ای و..

ضخامت کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت و لمینت سرامیکی چیست؟

 • کامپوزیت و لمینت سرامیکی تفاوت های متعددی دارند که قصد داریم به آن ها اشاره کنیم.
 • بیان نمودیم که کامپوزیت در یک جلسه نصب می شود ولیکن لمینت سرامیکی در حداقل دو جلسه درمانی
 • کامپوزیت ونیر قابل برداشت است اما روکش لمینت سرامیکی دائمی می باشد.
 • جهت نصب روکش کامپوزیت ونیر نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست مگر در صورت نیاز ولیکن در کاشت لمینت سرامیکی مینای دندان ها تراشیده می شود.
 • در صورت نیاز می توان به ترمیم روکش کامپوزیتی پرداخت ولیکن لمینت سرامیکی را می توان تعویض نمود.
 • میزان هزینه کامپوزیت ونیر خیلی ارزان تر از لمینت سرامیکی می باشد.
 • روکش لمینت سرامیکی مقاومت بیشتری در برابر تغییر رنگ و فشار و..دارد.

کامپوزیت دندان در عرشیان کلینیک

علاوه بر میزان ضخامت کامپوزیت دندان به سایر اطلاعات مورد نیاز از این روکش اشاره نمودیم.

از آنجایی که مهم است روکش کامپوزیت ونیر را در کلینیک دندانپزشکی معتبری نصب نمود افراد می توانند جهت نصب این روکش یا هر نوع زیبایی دندانی دیگری با عرشیان کلینیک تماس حاصل نموده و علاوه بر کسب اطلاع از میزان قیمت کامپوزیت دندان، جهت نصب در کلینیک حضور یابند.

زیرا دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی عرشیان دارای تخصص و مهارت بسیاری بوده و میزان کیفیت و قیمت کامپوزیت ونیر و سایر خدمات دندانپزشکی خود را تضمین می نمایند به همین سبب افراد می توانند با خیال راحت به نصب این روکش در کلینیک بپردازند.

البته متخصصین کلینیک پیش از نصب به معاینه دندان ها می پردازند تا با توجه به نوع دندان ها بهترین روش درمانی را برای افراد در نظر گیرند.

فرضا زمانی که افراد تنها نیاز به سفید شدن دندان هایشان را داشته و دندان ها نیاز به ترمیم درمانی ندارند متخصصین به جای کامپوزیت نیز بلیچینگ کردن دندان ها را پیشنهاد می دهد و..به همین سبب توصیه می شود با شماره درج شده تماس حاصل گردد.

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31

بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top