ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟

ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟

یکی از سوالاتی که بین اغلب افراد پیش از نصب روکش کامپوزیت ایجاد می گردد این است که ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟ بله در طی فرایند نصب کامپوزیت دندان ممکن است امپول بی حسی زده شود تا افراد به هنگام نصب روکش دچار درد و آزردگی خاطر نشوند..ولیکن این مساله قطعی نبوده و بستگی [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

یکی از سوالاتی که بین اغلب افراد پیش از نصب روکش کامپوزیت ایجاد می گردد این است که ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟ بله در طی فرایند نصب کامپوزیت دندان ممکن است امپول بی حسی زده شود تا افراد به هنگام نصب روکش دچار درد و آزردگی خاطر نشوند..ولیکن این مساله قطعی نبوده و بستگی به نظر تخصصی دندانپزشک و آستانه تحمل، حساسیت، ترس از امپول مراجع و..دارد.

می توانید جهت کسب اطلاعات کامل تر جهت بهره مندی از مشاوره نصب کامپوزیت با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

ایا برای کامپوزیت امپول میزنن

ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟ چرا؟

عموما به هنگام نصب روکش کامپوزیت دندان به سبب برخی تغییراتی که بر روی دندان اعمال می شود دندانپزشک به سبب عدم نیاز به تراشیدن دندان ها جز در مواقع خاص برای نصب کامپوزیت از بی حسی استفاده نمی کند، ولیکن در اغلب اوقات ممکن است در صورتی که برای نصب روکش، نیاز به تراش بسیار کمی باشد، جهت نصب راحت تر و محکم تر روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها نیز دندانپزشک متخصص از امپول بی حسی استفاده کند.

این مساله سبب می گردد میزان درد افراد کاهش یافته یا دردی را احساس نکنند.

البته لازم به ذکر است در صورتی که آستانه تحمل افراد بالا باشد ممکن است دندانپزشک با توجه به خواست مراجع به زدن امپول بی حسی نیز نپردازد بنابراین در پاسخ به سوال کامپوزیت بی حسی داره؟ می توان گفت، با توجه به تشخیص دندانپزشک، حساسیت یا عدم حساسیت مراجع به بی حسی و..دندانپزشک بهترین تصمیم را برای نصب روکش دندانی اتخاذ می نماید.

ایا برای کامپوزیت امپول میزنن

منظور از کامپوزیت چیست؟

در راستای بررسی این سوال که ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟ خوب است اشاره ای به توضیحات کامپوزیت دندان داشته باشیم.

نصب کامپوزیت دندان، از جمله روش های جدیدی است که به واسطه آن می توان علاوه بر سفید کردن دندان ها به اصلاح برخی عیوب دندانی اعم از فاصله بین دندان ها، شکستگی یا ترک خوردگی دندان ها و..پرداخت و از همین رو زیبایی دندان ها را چندین برابر ساخت.

آیا بعد از کامپوزیت دندان درد دارد؟

در پاسخ به سوال آیا کامپوزیت دندان درد دارد؟ لازم به ذکر است، به طور کل نصب روکش کامپوزیت دندان دردی را به همراه ندارد، خصوصا آنکه در این روش در اکثر اوقات نیازی به تراشیدن دندان ها هم نیست؛ بنابراین اگر به دنبال پاسخ سوال ایا برای کامپوزیت امپول میزنن نی نی سایت هستید، ممکن است با سوال ایا کامپوزیت دندان درد دارد؟ هم مواجه گردید.

لازم به ذکر است که میزان احتمال بروز درد هنگام نصب روکش کم بوده ولیکن برخی دلایل ممکن است بر بروز درد دندان ها پس از نصب روکش کامپوزیتی تاثیرگذار باشند که برخی از آن ها عبارتند از:

1.پوسیدگی دندان

پس از بررسی اینکه برای کامپوزیت دندان بی حسی میزنن یا خیر، باید بیان داریم بسیار مهم است که اگر دندان ها پوسیده هستند پیش از نصب روکش به درمان پوسیدگی دندان پرداخت زیرا در صورت عدم درمان پوسیدگی پس از نصب کامپوزیت، احتمال بروز درد دندان ها افزایش می یابد.

2.حساس شدن به گرما و سرما

در اغلب اوقات ممکن است برخی افراد دندان هایشان به سرما و گرما حساسیت پیدا کنند، فرضا بروز درد کوتاه مدت و گزگز به هنگام برخورد با مواد غذایی گرم یا سرد

3.فشار به کامپوزیت

پیشتر به سوال ایا برای کامپوزیت امپول میزنن؟ پاسخ داده شد و دانستیم که امپول بی حسی زدن وابسته به تشخیص دندانپزشک متخصص و شرایط مراجع است، در ادامه مهم است به این نکته اشاره کنیم که پس از نصب کامپوزیت مهم است که از بروز فشار و ضربه به دندان جلوگیری کرد..

چرا که فشار به دندان باعث می شود افراد دچار درد در دندان شوند فرضا دندان قروچه داشتن می تواند بر بروز درد و فشار بر دندان ها تاثیرگذار باشد و ابتدا باید به درمان دندان قروچه و..پرداخت.

4.عدم نصب حرفه ای

بسیار مهم است که روکش کامپوزیتی با تخصص و مهارت بالایی نصب گردد، زیرا در صورتی که روکش کامپوزیت به خوبی بر روی لثه ها جا نگیرند نیز این مساله می تواند سبب بروز درد و آزردگی خاطر گردد.

لذا به بررسی سوال آیا برای کامپوزیت آمپول میزنن؟ پرداختیم، لازم به ذکر است که می توانید جهت نصب کامپوزیت دندان اقساطی به صورت کاملا حرفه ای با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایید.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه