متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

چه زمانی به متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران مراجعه کنیم؟ لازم به ذکر است که ارتودنسی در سنین پایین تر و از سنین 10 تا 14 سالگی می تواند نتیجه سریع تری نسبت به ارتودنسی در دوران بزرگسالی داشته باشد. اما در هر سنی می توان ارتودنسی کرد و کافیست متخصص ارتودنسی به معاینه، بررسی [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

چه زمانی به متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران مراجعه کنیم؟ لازم به ذکر است که ارتودنسی در سنین پایین تر و از سنین 10 تا 14 سالگی می تواند نتیجه سریع تری نسبت به ارتودنسی در دوران بزرگسالی داشته باشد. اما در هر سنی می توان ارتودنسی کرد و کافیست متخصص ارتودنسی به معاینه، بررسی و تشخیص زمان مناسب برای ارتودنسی بپردازد.

لذا لازم به ذکر است که ارتودنسی برای کودکان نیاز به تخصص بالایی دارد که مهم است حتما جهت درمان و شروع ارتودنسی به دندانپزشک متخصص مراجعه نمود، از این رو می توان برای بهره مندی از خدمات تخصصی ارتودنسی برای کودکان و حتی نوجوانان نیز به متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران ” عرشیان کلینیک ” مراجعه نمود.

متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

همانطور که بیان نمودیم مهم است که ارتودنسی کودکان توسط متخصصین در زمینه ارتودنسی کودک انجام گیرد، از همین رو می توانید از خدمات متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران بهره مند شوید، زیرا کادر ارتودنسی کودکان در عرشیان کلینیک دارای تخصص و تجربه کاری بالایی در این زمینه هستند و می توانید به راحتی ارتودنسی فرزندان خود را به عرشیان کلینیک بسپارید.

فارغ از حیطه تخصص، کار با کودکان نیاز به صبر و حوصله بسیار، لطافت و خوش رویی و..دارد به همین جهت می توانید به کادر متخصصین عرشیان کلینیک اعتماد کرده و خدمات ارتودنسی فرزند خود را به ما بسپارید.

ارتودنسی کودکان از چه سنی شروع میشود؟

تا به اینجا بیان نمودیم که می توانید برای ارتودنسی فرزند خود به کلینیک بهترین متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران یعنی عرشیان کلینیک مراجعه کنید.

همانطور که بیان شد، بهترین سن ارتودنسی کودکان نیز از 10 تا 14 سالگی می باشد. شاید با خود بگویید چرا؟ زیرا لازم است که کودک به هنگام شروع ارتودنسی به رعایت برخی نکات توجه داشته باشد که نتیجه ارتودنسی وابسته به رعایت همان نکات کوچک اما مداوم تا اتمام دوره ارتودنسی می باشد.

چرا که مهم است کودکان بتوانند هر روز صبح، بعد از خوردن غذا، پیش از خواب و…به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهند، مسواک زده و از نخ دندان مخصوص ارتودنسی استفاده کنند.

به طبع کودکان کمتر از این حیطه سنی نهایتا چند روز به رعایت این نکات پرداخته و دیگر به انجام آن پایبند نباشند.

همچنین مهم است که برای ارتودنسی دندان کودکان، دندان های شیری ایشان افتاده باشد تا متخصص ارتودنسی کودک بتواند به راحتی فرایند ارتودنسی دندان را پیش ببرد.

در غیر این صورت ممکن است نیاز به دخالت دندانپزشک برای کشیدن دندان های شیری باشد تا وی بتواند به سیم کشی و ارتودنسی دندان ادامه داده و وجود دندان های شیری مخل ادامه کار نگردد.

لذا بهترین متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران، ابتدا به بررسی وضعیت دندان های کودک می پردازد و در صورت تشخیص و صلاحدید به ارتودنسی کودک می پردازد.

به همین سبب می توان جهت دریافت نوبت مشاوره با کلینیک متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران تماس حاصل نمود تا ابتدا متخصصین ما به مشاهده دندان های کودک و یا نوجوان بپردازند و زمان مناسب برای ارتودنسی را بیان دارند.

متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

علل نیاز به ارتودنسی در کودکان چیست؟

لازم به ذکر است که دلایل متعددی می توانند باعث شوند که کودک نیاز به ارتودنسی داشته باشد..عموما نیاز به ارتودنسی دندان ها وابسته به عوامل متعددی است فرضا برخی از دلایل نیاز به ارتودنسی در کودکان عبارتند از:

 • کج و نا مرتبی دندان ها
 • ممکن است کودک در سنین کمتر عادت به مکیدن شست داشته..
 • ممکن است ژنتیک بر این امر تاثیر گذار بوده باشد
 • احتمال دارد دندان های شیری کودک زودتر از زمانی که باید افتاده اند
 • و..

لذا سنین کودکی  بهترین سن برای شروع ارتودنسی می باشد، زیرا در سنین بزرگسالی نقش فرد در اجتماع بیشتر و پر رنگ تر بوده و ممکن است فرد به سبب وجود سیم های ارتودنسی تمایل کمتری به لبخند زدن در جمع ها و..داشته باشد، بنابراین می توان با مراجعه به دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران با پرداخت هزینه ای مناسب به زیباتر ساختن دندان های فرزند خود کمک نمود.

البته کلینیک دندانپزشکی عرشیان تنها برای کودکان ارتودنسی انجام نداده و همه افراد در هر سنینی می توانند از خدمات ارتودنسی بزرگسالان و کودکان در کلینیک بهره مند گردند..

این را بدانید که در هر سنی می توان ارتودنسی کرده و به زیباتر ساختن لبخند خود کمک نمود، بنابراین در صورت وجود شرایط، این موهبت را از خود دریغ نکنید.

می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ارتودنسی دندان نیز با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

انواع ارتودنسی در کودکان چیست؟

در این بخش قصد داریم به انواع ارتودنسی کودکان اشاره کنیم که دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران پس از معاینه و بررسی وضعیت دندان ها، سن کودک و..بهترین نوع ارتودنسی را انتخاب می کند.

1.ارتودنسی فلزی

یکی از به صرفه ترین روش ها برای ارتودنسی کودکان نیز ارتودنسی فلزی می باشد، همچنین علاوه بر هزینه مناسب سریع تر از سایر روش ها نتیجه می دهد و از همه مهم تر این نوع ارتودنسی دارای سیم های قوسی با رنگ های مختلفی است که کودک را برای رعایت نکات بهداشتی و مراقبتی و مراجعه مستمر به کلینیک دندانپزشکی ترغیب می کند، زیرا کودک می تواند در هر جلسه رنگ سیم قوسی خود و یا براکت هایش را عوض کند.

لذا این نوع روش ارتودنسی از آنجایی که دائما در دهان کودک بوده و احتمال بیرون پرت شدن براکت یا سیم ها از دهان وجود ندارد بهترین روش برای ارتودنسی کودکان محسوب می شود که دندانپزشک متخصص کودکان شرق تهران هم در اکثر مواقع این نوع روش را به والدین برای ارتودنسی دندان فرزندشان پیشنهاد می دهد..

تنها مهم است که کودک به غذاهایی که می خورد توجه داشته و از خوردن آدامس و هر خوراکی و مواد غذایی چسبنده، سفت و یا رنگی مثل پفک و..خودداری کند و مراقبت های بعد از ارتودنسی را به خوبی رعایت کند.

2.ارتودنسی لینگوال

این نوع ارتودنسی پشت دندان ها قرار می گیرد که به عنوان ارتودنسی زبانی هم شناخته می شود.

در این روش لازم است که ارتودنسی کودک از سوی لابراتور دندانسازی تایید شود تا متخصص مطمئن شود که ارتودنسی متناسب با دندان های کودک است.

در نهایت پس از گذشت مدت زمانی حداکثر 6 هفته براکت ها که مختص دندان های کودک است آماده شده و متخصص به نصب آن ها در پشت دندان ها می پردازد..البته با وجود مزیت دیده نشده ارتودنسی در این روش، این نوع ارتودنسی ممکن است باعث مشکل در تکلم فرضا تلفظ غلط کلمات یا حتی بروز ناراحتی برای زبان شود.

لذا این مشکلات دائمی نبوده و به مرور از بین می رفته و یا به حداقل می رسند.

3.ارتودنسی نامرئی

اگر فرزند شما از اینکه ارتودنسی اش در جمع دوستانش دیده شود خوشش نمیاد، می توانید با مشورت متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران این نوع ارتودنسی را برای فرزند خود در نظر بگیرید.

روش انجام آن مطابق روش ارتودنسی فلزی بوده و تنها براکت ها نامرئی هستند، این نوع ارتودنسی بر خلاف ارتودنسی فلزی لبه تیزی نداشته و کودک دچار احساس ناراحتی و..نمی شود.

🔴 لازم به ذکر است این نوع روش هم نیاز به پرداهت هزینه بالایی دارد، بنابراین اگر قصد دارید با قیمتی مناسب تر به ارتودنسی فرزند خود بپردازید و اگر فرزندتان عادت به دستکاری های مداوم با دندان و..دارد که احتمال شکستگی ارتودنسی نامرئی یا سرامیکی که ظریف هستند را افزایش می دهد، بهترین گزینه ارتودنسی فلزی می باشد.

🔴 همچنین مهم ترین نکته در این راستا این است که اگر فرزندتان دچار هر نوع مشکل، بیماری خاص، آلرژی و..است، حتما این مسأله را با متخصص مربوطه در میان بگذارید تا دندانپزشک به جای ارتودنسی نامرئی از بهترین روش ارتودنسی برای کودک استفاده کند..چرا که در اغلب مواقع ارتودنسی نامرئی برای برخی کودکان که دارای مشکل خاصی هستند مناسب نیست.

4.ارتودنسی سرامیکی

در این نوع ارتودنسی به جای استفاده از فلز از مواد سرامیکی یا مواد شفاف بهره گرفته می شود.

سیم کشی قوسی در این نوع ارتودنسی بین براکت ها قرار گرفته و از بین آنها رد می شود و برای ثابت ماندن براکت ها بر روی دندان نیز دندانپزشک متخصص از نوارهای لاستیکی استفاده می کند.

البته لازم به ذکر است این نوع ارتودنسی برای کودکان مناسب نیست زیرا شکننده و ظریف بوده و ممکن است کودک نتواند به خوبی از آن مراقبت کند.

می توانید برای کسب اطلاع از پاسخ سوالات متداول ارتودنسی دندان بر روی لینک مربوطه کلیک نمایید.

ارتودنسی کودکان درد دارد؟

به هنگام نصب سیم های ارتودنسی نیز ممکن است تمام افراد چه کودکان چه بزرگسالان درد کمی را احساس کنند که کاملا طبیعی بوده و غیر قابل تحمل نیست..

پس از ارتودنسی نیز در بازه های زمانی مختلف خصوصا روزهای اول نصب ارتودنسی ممکن است دردهای خفیفی در نواحی لثه یا فک و حتی دندان ها ایجاد شود که آن هم طبیعی بوده و می توان در این خصوص برای کاهش درد کودک با متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران مشورت نمود.

ولیکن به طور کل این روش درد زیادی را به همراه نداشته و تنها به سبب تغییراتی که در دندان ها اعمال می شود و نصب سیم ها و براکت ها بر روی دندان ها نیز ممکن است این روش همراه با درد خفیف باشد.. لذا آستانه تحمل هر کودک و یا بزرگسالی متفاوت می باشد و باید به این مساله هم توجه داشت بنابراین درد ناشی از نصب ارتودنسی نگران کننده نبوده و طبیعی می باشد.

متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران

نشانه های نیاز به ارتودنسی در کودکان

ممکن است اغلب والدین با این سوال مواجه شوند که چطور تشخیص بدهیم فرزندمان به ارتودنسی نیاز دارد؟ از این رو دندانپزشک متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران به برخی نشانه ها در این زمینه اشاره می کند:

 • فاصله بین دندان های کودک
 • مکیدن انگشت حتی پس از 5 سالگی
 • استفاده از شیشه شیر پس از 5 سالگی
 • جلو زدگی یکی از فک ها که حتما باید توسط متخصص بررسی و معاینه شود
 • فاصله دندان های جلویی به هنگام بستن دهان
 • زود یا دیر افتادن بیش از حد دندان های شیری یا حتی نیفتادن آن تا به حال
 • داشتن تنفس دهانی
 • حرکت زبان به سمت دندان های جلو به هنگام قورت دادن غذا ( در حالت عادی زبان در این زمان باید به سمت سقف دهان حرکت کند )
 • و..که لازم است متخصص ارتودنسی کودکان در شرق تهران به معاینه و تشخیص بپردازد.

لذا می توانید جهت کسب اطلاع از میزان هزینه ارتودنسی کودکان و کسب اطلاعات مربوطه با کلینیک متخصص ارتودنسی کودکان شرق تهران تماس گیرید.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه