درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

برای دریافت نوبت ویزیت رایگان کلیک کنید. برای دریافت لیست قیمت خدمات کلینیک دندانپزشکی عرشیان کلیک کنید دردفوری آبسه دندان و ورم صورت چیست؟ آبسه دندان ناشی از فعالیت باکتری ها به صورت عفونی می باشد که به گونه آبسه خود را نشان می دهند. آبسه دندان به صورت ورم و [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

دردفوری آبسه دندان و ورم صورت چیست؟

آبسه دندان ناشی از فعالیت باکتری ها به صورت عفونی می باشد که به گونه آبسه خود را نشان می دهند. آبسه دندان به صورت ورم و یک جوش بزرگ سر سفید در دهان و لثه نمایان می شود که این کیسه بزرگ عفونی حاوی مقداری باکتری مضر است. آبسه دندان معمولا ناشی از قرار گرفتن مواد کثیف در دهان و دندان می باشد.

در صورتی که با سوال چگونه می توان بیماری های عفونی دهان و دندان را درمان کرد؟ ادامه مطالب را مطالعه نمایید زیرا به درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت می پردازیم.

می توانید جهت بهره مندی از خدمات دندانپزشکی تخصصی با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایید.

درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

آبسه دندان چیست و چگونه بوجود می آید؟

پیش از آنکه به درمان فوری آبسه دندان بپردازیم باید ابتدا با نحوه تشکیل آبسه در دهان روبرو شویم. اصلی ترین علت به وجود آمدن ابسه در دهان، فعالیت های باکتری مضر در دهان انسان می باشد. حال این باکتری ها زا کجا به وجود می آید؟ پاسخ به این سوال کوتاه است. باکتری های مضر معمولا از تمیز نکردن به موقع و مسواک نزدن مداوم انسان ها به وجود می آیند. در بعضی از شرایط این آبسه ها به عفونت های دهانی و لثه ای منجر می شوند که بسیار خطرناک است و باید سریعا به پزشک متخصص مراجعه نمایید.

برخی افراد تصور می کنند می توانند با درمان خانگی عفونت دندان و ورم صورت، کاملا به درمان فوری ورم دندان بپردازند در صورتی که لازمه بهبودی کامل این مشکل، مراجعه به  دندانپزشک متخصص می باشد و تنها با درمان خانگی می توان میزان درد ناشی از عفونت را کاهش داد.

دندانپزشک می تواند با بررسی وضعیت دندان نیز به درمان آبسه دندان و ورم صورت بپردازد، کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نموده و با تعیین وقت قبلی در کلینیک حضور یابید.

درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

علائم آبسه دندان چیست؟

در قسمت بالا با آبسه چیست روبرو شدیم و در ادامه به درمان فوری آبسه دندان می پردازیم. اصلی ترین علائم آبسه دندان، درد لثه و دندان و ورم صورت می باشد. ابتدا ممکن است فقط با یک دندان درد عادی روبرو شوید اما با گذشت چند روز شاهد درد بیشتر و ورم صورت خود می شوید.

 • درد در ناحیه آسیب دیده هنگام جویدن غذا (غذا به آبسه برخورد کرده و آن را تحریک می کند)
 • حساسیت دندان به گرما و سرما
 • طعم بد در دهان
 • تب
 • ناخوش احوالی عمومی بدن
 • دشواری در باز کردن دهان
 • مشکلات بلع
 • بیخوابی

انواع آبسه دندان

 • آبسه لثه

 این نوع ابسه که شایع ترین نوع ابسه نیز می باشد، بر روی لثه نمایان می شود که ناشی از تمیز نکردن دهان و دندان است.

 • آبسه پریودنتال

 آبسه پریودنتال یک ضایعه چرکی بین دندان و لثه است و با این دو بافت در ارتباط است. این ضایعه هنگامی رخ می دهد که باکتری های موجود در پلاک دندان بتوانند لثه ها را آلوده کنند. در اثر این بیماری لثه ها ملتهب می شوند. لثه های آلوده می توانند بافت اطراف ریشه دندان را از پایه دندان جدا کنند. استفاده از آنتی بیوتیک ها در پریودنتیتی که هنوز درمان نشده است می تواند علائم یک آبسه را پنهان کند. گاهی اوقات حتی اگر پریودنت وجود نداشته باشد ، آسیب لثه می تواند به شکل گیری کیسه چرکی پریودنتال منجر شود.

 • آبسه پری اپیکال

زمانی که دندان ها به پوسیدگی بیش از حد برسند حفره ای از پوسیدگی در دندان ایجاد می شود که باکتری ها از همین حفره اقدام به وارد شدن به ریشه می کنند. هنگامی که باکتری‌ها وارد پالپ می‌شوند، باعث عفونت و التهاب درون دندان می‌شوند. با گسترش عفونت در پالپ، سیستم ایمنی بدن فعال شده و باعث تجمع گردش خون و سلول‌های دفاعی در منطقه آسیب دیده می‌شود.

این تجمع سلول‌ها و مواد التهابی منجر به ایجاد آبسه پری اپیکال می‌شود. ضایعه پریاپیکال معمولاً به همراه درد، تورم و حساسیت در منطقه اطراف دندان همراه است.

درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

درمان فوری آبسه دندان چیست؟

1.مراجعه به پزشک

بهترین درمان و سریع ترین روش برای درمان فوری آبسه دندان، مراجعه به پزشک متخصص و خالی نمودن آبسه می باشد. پزشک متخصص ابتدا باید نوع آبسه دندانی شما را مشخص نماید و سپس به خالی نمودن این آبسه کمک کند.دندانپزشک شما یک برش کوچک در پوسته آبسه ایجاد می کند تا چرک را تخلیه کند. این برش با تیغ جراحی انجام می شود و تمام چرک داخل آبسه به طور کامل تخلیه خواهد شد. این معمول ترین روش درمان آبسه در دندانپزشکی است.

2.استفاده از انتی بیوتیک

یکی دیگر از روش هایی که دندانپزشک برای درمان فوری آبسه دندان به شما معرفی می کند استفاده از انتی بیوتیک ها می باشد. در این زمان شما باید به صورت مداوم و طبق دستور پزشک از انتی بیوتیک ها استفاده نمایید تا چرک و عفونت های درون آبسه خشک شوند.

دارو برای عفونت دندان و ورم صورت، می تواند راه مناسبی به عنوان درمان خانگی ورم صورت در اثر درد دندان و کاهش درد آبسه دندان گردد، ولیکن همانطور که پیشتر اشاره نمودیم درمان خانگی آبسه دندان تنها می تواند به صورت موقت به کاهش درد دندان کمک کند و به صورت کامل و ریشه ای این مشکل حل نخواهد شد.

بنابراین در صورتی که قصد درمان آبسه دندان و ورم صورت را دارید حتما به دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید، بدین جهت کافیست با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایید.

3.درمان ریشه دندان

یکی دیگر از مواردی که باعث ایجاد ابسه می شود، ریشه و خرابی ریشه دندان می باشد که از این طریق شما باید اقدام به جراحی ریشه و عصب کشی کنید. این آبسه ها ناشی از عفونت پالپ در ریشه دندان هستند، بنابراین برای درمان آن ها باید ریشه دندان درمان شود و یا عصب دندان خارج شود. در روش عصب کشی دندان، پالپ آلوده حذف شده و به جای آن، مواد پرکننده دندانپزشکی قرار داده می شود.

لازم به ذکر است، درمان فوری ورم دندان و صورت ناشی از آبسه دندان، با تخلیه عفونت توسط دندانپزشک متخصص انجام شده و متخصص از داروهای مناسب برای درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت استفاده می کند، بنابراین بهترین راه برای عفونت دندان و ورم صورت، مراجعه به دندانپزشک مجرب، حرفه ای و کاربلد می باشد.

4.کشیدن دندان

در بعضی از زمان ها اگر به ابسه دندان بی اعتنایی شود و درمان ان شروع نشود دندان شورع به لق شدن و افتادگی می کند. در چنین مواقعی دندان باید کشیده شود زیرا نمی توان دندان را نجات داد.

آبسه دندان چه عوارضی دارد؟

بسیار مهم است که در اسرع وقت به درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت توسط دندانپزشک متخصص پرداخت، زیرا در صورت عدم مراجعه در زمان مناسب، آبسه دندان دارای عوارضی خواهد بود که می توانند خطرآفرین باشند.

از آنجا که کیست در آبسه دندان دارای عفونت است در صورتی که به موقع درمان نشود، این عفونت علاوه بر گردن و صورت نیز به سایر اندام های بدن هم انتقال پیدا می کند.

به همین سبب بدن فرد ضعیف شده و علائمی مثل تب ایجاد می شوند. همچنین ممکن است مشکلات قلبی عروقی ناشی از پخش عفونت آبسه دندان هم بروز یابند و سایر مشکلات..

لذا درمان آبسه دندان کودکان و بزرگسالان را جدی گرفته تا عفونت دندان و ورم صورت کاهش یافته و درمان شود.

بنابراین تاکید می کنیم در اسرع وقت به دندانپزشک متخصص مراجعه نموده و اهمیت معاینه دندانپزشکی را نادیده نگرفت و به درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت پرداخت..

بدین جهت کافیست از خدمات دندانپزشکی عرشیان کلینیک بهره مند گشت کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایید.

درمان فوری آبسه دندان و ورم صورت

درمان فوری آبسه دندان از روش خانگی

بهترین  درمان خانگی ابسه دندانی چیست ؟ همانطور که در قسمت های پیش اشاره نمودیم بهترین راه درمان فوری آبسه دندان، مراجعه به پزشک می باشد اما در قسمت زیر روش های خانگی برای درمان موقتی ابسه دندان را می گوییم.

1.شستشو با آب گرم و نمک

یکی از بهترین روش های خانگی درمان فوری ابسه دندان قطعا استفاده از اب نمک به دلیل داشتن خواس انتی باکتریایی می باشد. اگر به دنبال یک روش ساده، بی خطر و موثر برای کاهش موقت درد آبسه دندان هستید آب نمک را امتحان کنید. آب نمک می تواند به تمیز شدن دهان کمک کرده و تا حد زیادی التهاب و تورم را نیز کاهش دهد. استفاده از آب نمک ولرم به عنوان دهانشویه بهترین گزینه پیش روی شما تا درمان کامل آبسه یا تا مراجعه حضوری به کلینیک دندانپزشکی شبانه روزی است.

2.جوش شیرین

جوش شیرینی یکی دیگر از راهکار های خانگی درمان فوری ابسه دندان می باشد که در هر خانه ای یافت می شود. جوش شیرین به دلیل داشتن خاصیت انتی اکسیدانی و ضد التهابی باعث می شود تا پلاک های دندان از بین برود و ابسه دندان را به صورت موقتی درمان نماید.

 • نصف قاشق غذاخوری جوش شیرین را با یک فنجان که تا نصفه با آب و نمک پر شده مخلوط کنید.
 • مخلوط را تا پنج دقیقه در دهان خود بچرخانید.
 • پس از 5 دقیقه آن را از دهان خارج کنید
 • می توانید این کار را تا دو بار در روز تکرار کنید.

3.اسانس پونه کوهی

قطعا تاکنون اسم روغن پونه کوهی را از مادربزرگ های خود شنیدید، این روغن به دلیل داشتن خواص بسیار باعث از  بین رفتن پلاک های دندانی و کاهش التهاب می شود. شما می تواند به راحتی آن را از داروخانه ها یا فروشگاه های محصولات غذایی تهیه کنید. روغن پونه کوهی یک آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان نسبتا قوی و طبیعی است. ممکن است به درمان سه سوته دندان درد یا آبسه دندان و لثه کمک کند.

 • چند قطره از این اسانس را با یک روغن حامل رقیق کنید
 • چند قطره از محلول رقیق شده را روی ناحیه قرار دهید اینکار را با یک پارچه تمیز یا سواب پنبه ای انجام دهید
 • اجازه دهید 10 دقیقه محلول رویه ناحیه بماند
 • تا سه بار در روز تکرار کنید.

4.اسانس میخک

یکی دیگر از راهکار های خانگی درمان فوری ابسه دندان استفاده از میخک به دلیل داشتن خواس انتی باکتریایی می باشد. میخک به دلیل داشتن خواص آنتی باکتریال و ضد التهابی واقعا برای بسیاری از مشکلات دهان و دندان مفید است. شما می توانید به راحتی این اسانس را از داروخانه ها یا به صورت آنلاین خریداری کنید.

اگر از فرم اسانس میخک برای درمان فوری آبسه دندان و یا تسکین دندان درد استفاده می کنید، به یاد داشته باشید که حتما بای آن را رقیق کنید (3 تا 5 قطره اسانس در یک اونس روغن حامل).

 • بعد از رقیق کردن اسانس آن را با سواب پنبه ای یا یک دستمال تمیز و بدون پرز روی ناحیه درگیر قرار دهید
 • اگر مایل به اعمال مستقیم آن نیستند می توانید با یک لیوان آب آن را رقیق کرده و به عنوان دهانشویه استفاده کنید.

5.اسانس آویشن

اویشن به دلیل داشتن خواص ضد انگلی برای درمان و کاهش بسیاری از التهابات از جمله درمان ابسه دندان کاربرد دارد. اسانس این گیاه در داروخانه ها یا عطاری ها قابل خریداری است. قبل از استفاده از این اسانس جهت درمان خانگی آبسه دندان حتما آن را رقیق کرده و مطابق با دستورات داخل جعبه از آن استفاده کنید.

روش استفاده از اویشن برای درمان فوری آبسه دندان:

 • روغن آویشن را رقیق کنید و با کمک یک سواب یا گوش پاک کن روی ناحیه قرار دهید
 • همچنین می توانید اسانس رقیق شده را همراه با یک لیوان آب به صورت دهانشویه استفاده کنید 

6.پراکسید هیدروژن

پراکسید هیدروژن یک داروی عالی برای مبارزه با عفونت لثه باکتریایی است. این ماده می تواند تا حدی پلاک های همچنین می تواند به کاهش پلاک و خونریزی لثه کمک کند.

نحوه استفاده از پراکسید هیدروژن برای درمان فوری آبسه دندان:

 • یک واحد هیدروژن پراکسید 3 درصد را با یک واحد آب مخلوط کنید
 • محلول به دست آمده را به عنوان دهانشویه در دهان بچرخانید
 • محلول را به هیچ عنوان قورت ندهید و بعد از استفاده حتما از دهان خارج کنید
 • از این روش به صورت محدود در طول روز استفاده کنید

7.سیر

سیر یکی زا ماده هایی است که نه تنها ارزان می باشد بلکه درد را کاهش داده و باعث از بین رفتن باکتریا های اطراف دندان می شود. اگر شخصی هستید که سابقه حساسیت نسبت به سیر نداشته اید می توانید از سیر برای درمان فوری آبسه دندان استفاده کنید.

به دلیل خاصیت آنتی باکتریال و تقریبا ضدعفونی کننده سیر، می توان از آن به عنوان درمان عفونت لثه در خانه استفاده کرد. روش استفاده به این صورت است:

 • سیر را لثه کرده و آن را به حالت خمیری در آورید
 • سیره لثه شده که تقریبا خمیری است را روی ناحیه قرار دهید
 • چند بار در طول روز اینکار را تکرار کنید

سوالات متداول درمانی دندانپزشکی

در صورت مشاهده چه عوارضی بعد از ایمپلنت باید به دندانپزشک مراجعه کرد؟1403/1/15 10:39:34

در صورت مشاهده هر گونه علائم غیرطبیعی مانند:

 • درد شدید یا مداوم در محل ایمپلنت: این علامت می‌تواند نشان‌دهنده عفونت یا مشکل در ایمپلنت باشد.
 • تورم، قرمزی، یا خونریزی در محل ایمپلنت: این علائم می‌توانند نشان‌دهنده عفونت یا التهاب باشند.
 • لق شدن ایمپلنت: این علامت می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در ایمپلنت باشد.
 • مشکل در جویدن غذا: این علامت می‌تواند نشان‌دهنده مشکل در ایمپلنت یا لثه‌ها باشد.
 • درد یا ناراحتی در دهان و فک: این علامت می‌تواند نشان‌دهنده مشکلات مختلفی از جمله عفونت، التهاب، یا آسیب عصبی باشد.
چگونه می‌توان از عوارض ایمپلنت دندان جلوگیری کرد؟1403/1/15 10:37:13
 • انتخاب یک دندانپزشک مجرب و باتجربه: انتخاب یک دندانپزشک مجرب و باتجربه می‌تواند به طور قابل توجهی خطر عوارض ایمپلنت دندان را کاهش دهد.
 • رعایت بهداشت دهان و دندان: مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور منظم، به خصوص در اطراف محل ایمپلنت، ضروری است.
 • مراجعات منظم به دندانپزشک: برای بررسی وضعیت ایمپلنت و لثه‌ها، باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • عدم استعمال دخانیات: استعمال دخانیات می‌تواند خطر عفونت و عوارض دیگر ایمپلنت را افزایش دهد.
 • کنترل بیماری‌های سیستمیک: در صورت ابتلا به بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت و پوکی استخوان، باید با دندانپزشک خود مشورت کنید تا اقدامات لازم برای کاهش خطر عوارض ایمپلنت انجام شود.
چه عواملی خطر عوارض ایمپلنت دندان را افزایش می‌دهند؟1403/1/15 10:36:00
 • انتخاب یک دندانپزشک بی‌تجربه: انتخاب یک دندانپزشک مجرب و باتجربه می‌تواند به طور قابل توجهی خطر عوارض ایمپلنت دندان را کاهش دهد.
 • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان: مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور منظم، به خصوص در اطراف محل ایمپلنت، ضروری است.
 • مراجعات نامنظم به دندانپزشک: برای بررسی وضعیت ایمپلنت و لثه‌ها، باید به طور منظم به دندانپزشک مراجعه کنید.
 • استعمال دخانیات: استعمال دخانیات می‌تواند خطر عفونت و عوارض دیگر ایمپلنت را افزایش دهد.
 • بیماری‌های سیستمیک: بیماری‌هایی مانند دیابت و پوکی استخوان می‌توانند خطر عوارض ایمپلنت را افزایش دهند.
عوارض ایمپلنت دندان چیست؟1403/1/15 10:34:45

عوارض ایمپلنت دندان به دو دسته کوتاه مدت و بلند مدت تقسیم می‌شوند.

عوارض کوتاه مدت:

 • کبودی و تورم: این عارضه معمولاً موقتی است و در عرض چند روز تا 2 هفته برطرف می‌شود.
 • درد: درد در محل ایمپلنت طبیعی است و می‌توان با داروهای مسکن آن را کنترل کرد.
 • حساسیت دندان‌ها: ممکن است دندان‌های اطراف محل عمل به لمس یا سرما و گرما حساس شوند.

عوارض بلندمدت:

 • عفونت: عفونت یکی از جدی‌ترین عوارض ایمپلنت دندان است که می‌تواند منجر به از دست رفتن ایمپلنت شود.
 • تخریب استخوان: تخریب استخوان می‌تواند منجر به لق شدن و از دست رفتن ایمپلنت شود.
 • انسداد عروق و عدم رشد بافت‌ها: این عارضه می‌تواند منجر به از دست رفتن ایمپلنت شود.
 • درد مزمن: درد مزمن یا عدم راحتی در دهان و فک می‌تواند کیفیت زندگی را به طور قابل توجهی کاهش دهد.
آیا ایمپلنت دندان بدون درد برای همه مناسب است؟1402/12/28 13:04:52

نه، برای برخی افراد ممکن است شرایط مختلفی وجود داشته باشد که باعث عدم توانایی در انجام این روش باشد، مانند مشکلات پزشکی خاص یا کيفيت استخوان نامناسب.

چه عواملی می‌توانند باعث درد و ناراحتی در ایمپلنت دندان شوند؟1402/12/28 12:59:12

عواملی مانند وضعیت عمومی سلامت، کیفیت استخوان، تکنیک‌های جراحی مورد استفاده، و عملکرد پزشک ممکن است در ایجاد درد و ناراحتی در ایمپلنت دندان تاثیرگذار باشند.

آیا ایمپلنت دندان بدون درد واقعاً ممکن است؟1402/12/28 12:56:04

بله، با پیشرفت‌های جدید در فناوری و تکنیک‌های جراحی، امکان ایجاد تجربه بی‌دردسر و کاهش ناراحتی بسیاری در روند کاشت ایمپلنت دندان فراهم شده است.

چگونه می‌توانم از عفونت‌های دهان و لثه‌ای پس از عمل ایمپلنت دندان جلوگیری کنم؟1402/12/26 12:12:41

نگهداری بهداشت دهانی منظم، کنترل دقیق سطح گلوکز خون، و مراقبت پس از عمل توسط پزشک می‌تواند از عفونت‌های دهانی جلوگیری کند.

آیا دیابت می‌تواند به تأخیر در بهبودی ایمپلنت دندان منجر شود؟1402/12/26 12:12:18

بله، دیابت می‌تواند فرایند بهبودی را با تاخیر مواجه کند. استفاده از فناوری‌های پیشرفته و پیگیری دقیق پس از عمل می‌تواند به بهبودی سریع‌تر کمک کند.

آیا ایمپلنت دندان برای افراد دیابتی امن است؟1402/12/26 12:11:42

بله، اما افراد دیابتی نیاز به مراقبت دقیق‌تری دارند. همکاری با تیم درمانی متخصص و کنترل دقیق سطح گلوکز خون ضروری است.

چه فاکتورهایی بر انتخاب نوع ایمپلنت دندان تأثیر می‌گذارند؟1402/12/26 9:46:10

فاکتورهای بسیاری از جمله وضعیت بالینی فرد، میزان استحکام استخوان، ویژگی‌های فنی ایمپلنت، و نیازهای فردی مانند ترجیحات و توانایی مالی بیمار، بر انتخاب نوع ایمپلنت تأثیرگذارند.

چگونه می‌توانم از استفاده از پودر استخوان در ایمپلنت بهره ببرم؟1402/12/23 13:13:04

برای بهره‌مندی از استفاده از پودر استخوان در ایمپلنت، ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید تا توصیه‌های لازم را دریافت کنید و فرآیند جراحی را به صورت صحیح و تحت نظر پزشک پیگیری کنید.

آیا استفاده از پودر استخوان در ایمپلنت دارای عوارضی است؟1402/12/23 13:09:13

استفاده صحیح از پودر استخوان نباید عوارض جدی‌ای ایجاد کند؛ با این حال، عوارض نادری مانند التهاب، عفونت، یا حساسیت ممکن است رخ دهد که نیازمند مراقبت‌های پزشکی است.

چه مزایایی از استفاده از پودر استخوان در ایمپلنت برخورداریم؟1402/12/23 13:07:57

استفاده از پودر استخوان می‌تواند تقویت استخوان، افزایش موفقیت جراحی، کاهش زمان بهبودی، و افزایش ثبات و پایداری ایمپلنت را فراهم کند.

چه کسانی به پودر استخوان در فرآیند جایگزینی دندان با ایمپلنت نیاز دارند؟1402/12/23 13:06:17

افرادی که استحکام استخوان آنها کافی نیست، استخوان محل جایگذاری ایمپلنت ناکافی است یا با ضعف استخوان روبرو هستند، احتمالاً به پودر استخوان در ایمپلنت نیاز دارند.

آیا باید بخیه‌ها پس از مدتی برداشته شوند؟1402/12/20 11:40:15

 بله، بسته به نوع و مکان جراحی، بخیه‌ها ممکن است پس از مدتی (معمولاً 7 تا 14 روز) برداشته شوند. این موضوع بستگی به نوع بخیه و نحوه بهبودی بیمار دارد که پزشک معالج در این زمینه راهنمایی خواهد کرد.

آیا باید پس از جراحی ایمپلنت دندان به مراقبت خاصی از بخیه‌ها نیاز است؟1402/12/20 11:39:30

بله، پس از جراحی ایمپلنت دندان باید به مراقبت خاصی از بخیه‌ها و محل جراحی توجه شود. این شامل رعایت دستورات پزشک، استفاده از داروهای تجویز شده و پاک نگه داشتن محل جراحی می‌شود.

چگونه تعداد و نوع بخیه‌ها برای جراحی ایمپلنت دندان تعیین می‌شود؟1402/12/20 11:38:17

تعیین تعداد و نوع بخیه‌ها بر اساس عواملی مانند اندازه و نوع جراحی، موقعیت دندان، سلامت بافت‌های اطراف و نیازهای خاص بیمار انجام می‌شود. مشورت با پزشک معالج در این زمینه بسیار حیاتی است.

چند نوع بخیه برای جراحی ایمپلنت دندان استفاده می‌شود؟1402/12/20 11:37:45

در جراحی ایمپلنت دندان معمولاً از بخیه‌های خطی (Simple Interrupted Suture)، بخیه‌های همیشه گرد (Continuous Suture)، بخیه‌های دوگانه (Horizontal Mattress Suture) و بخیه‌های ابریشمی (Vertical Mattress Suture) استفاده می‌شود.

بخیه‌ها در جراحی ایمپلنت دندان چه نقشی ایفا می‌کنند1402/12/20 11:37:18

بخیه‌ها در جراحی ایمپلنت دندان برای بستن زخم‌های جراحی و ترمیم بافت‌های اطراف استفاده می‌شوند. آنها به حفظ استحکام و پایداری ایمپلنت کمک می‌کنند و همچنین به کنترل خونریزی و تسریع فرآیند بهبودی بیمار کمک می‌کنند.

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31

بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

روش‌های کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/19 14:37:38

روش کاشت اندوستیل. روش کاشت ساب پرواستیل. روش کاشت یک مرحله‌ای. روش کاشت دو مرحله‌ای

ایمپلنت دندان چه قیمتی است؟1402/10/19 14:38:38

پیشنهاد می گردد افراد به منظور کسب اطلاع از قیمت روز و دقیق ایمپلنت دندان با کلینیک تماس حاصل کنند زیرا قیمت نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد

عوارض پیوند استخوان در دندانپزشکی کدامند؟1402/10/4 20:27:52

عفونت: عفونت، یکی از عوارض احتمالی پیوند استخوان در دندانپزشکی است.

عدم موفقیت پیوند: عدم موفقیت پیوند، یکی دیگر از عوارض احتمالی پیوند استخوان در دندانپزشکی است.

تورم و درد: تورم و درد، از عوارض شایع پیوند استخوان در دندانپزشکی هستند که معمولاً طی چند روز برطرف می شوند.

مراقبت های بعد از پیوند استخوان در دندانپزشکی چگونه است؟1402/10/4 20:27:21

استفاده از آنتی بیوتیک ها: دندانپزشک، ممکن است برای جلوگیری از عفونت، استفاده از آنتی بیوتیک ها را تجویز کند.

اجتناب از جویدن غذاهای سفت و چسبنده: بیمار باید تا زمان بهبودی کامل، از جویدن غذاهای سفت و چسبنده خودداری کند.

مراقبت از پانسمان ناحیه پیوند: بیمار باید از خیس شدن پانسمان ناحیه پیوند خودداری کند.

مراحل پیوند استخوان در دندانپزشکی چگونه است؟1402/10/4 20:26:44

بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی: در ابتدا، دندانپزشک، ناحیه مورد نظر را بی حس می کند.

آماده سازی ناحیه پیوند: دندانپزشک، ناحیه مورد نظر را برای پیوند آماده می کند.

انجام پیوند: دندانپزشک، استخوان پیوندی را در ناحیه مورد نظر قرار می دهد.

پوشاندن ناحیه پیوند: دندانپزشک، ناحیه پیوند را با یک پانسمان می پوشاند.

انواع پیوند استخوان در دندانپزشکی کدامند؟1402/10/4 20:25:56

پیوند استخوان خود بیمار: در این روش، از استخوان خود بیمار برای پیوند استفاده می شود. این نوع پیوند، از بهترین انواع پیوند استخوان است زیرا احتمال موفقیت آن بالا است.

پیوند استخوان اتولوگ: در این روش، از استخوان یک فرد دیگر برای پیوند استفاده می شود. این نوع پیوند، معمولاً در مواردی که بیمار، استخوان کافی برای پیوند ندارد، انجام می شود.

پیوند استخوان آلوگرافت: در این روش، از استخوان یک فرد اهدا کننده که فوت کرده است، برای پیوند استفاده می شود. این نوع پیوند، معمولاً در مواردی که بیمار، استخوان خود یا یک فرد دیگر را ندارد، انجام می شود.

پیوند استخوان مصنوعی: در این روش، از مواد مصنوعی برای پیوند استفاده می شود. این نوع پیوند، معمولاً در مواردی که پیوند استخوان طبیعی امکان پذیر نیست، انجام می شود.

چه زمانی نیاز به پیوند استخوان در دندانپزشکی داریم؟1402/10/4 20:25:15

نیاز به پیوند استخوان در دندانپزشکی، در مواردی که استخوان در ناحیه ای از دهان، به دلایل مختلفی مانند بیماری لثه، عفونت، یا جراحی، دچار کمبود شده باشد، مطرح می شود.

چه عوارضی ممکن است بعد از کشیدن دندان ایجاد شود؟1402/10/4 20:16:24
 • عفونت
 • خونریزی شدید
 • آسیب به دندان‌های مجاور
 • درد مزمن

در صورت مشاهده هر یک از این علائم بعد از کشیدن دندان، فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید.

بعد از کشیدن دندان چه اتفاقی می‌افتد؟1402/10/4 20:15:48

بعد از کشیدن دندان، ممکن است درد، تورم و کبودی در محل استخراج دندان احساس کنید. همچنین ممکن است خونریزی از محل استخراج دندان وجود داشته باشد. این علائم معمولاً طی چند روز برطرف می‌شوند.

در اینجا چند نکته برای بهبودی بعد از کشیدن دندان آورده شده است:

 • از مسکن بدون نسخه برای کنترل درد استفاده کنید.
 • از یخ برای کاهش تورم و درد استفاده کنید.
 • از تف کردن خودداری کنید، زیرا می‌تواند باعث خونریزی بیشتر شود.
 • از خوردن غذاهای سفت یا داغ در ناحیه اطراف دندان کشیده شده خودداری کنید.
 • از مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن در ناحیه اطراف دندان کشیده شده خودداری کنید.
کشیدن دندان چگونه انجام می‌شود؟1402/10/4 20:14:59

روش کشیدن دندان بسته به موقعیت دندان و شرایط بیمار متفاوت است. با این حال، در بیشتر موارد، این عمل به صورت زیر انجام می‌شود:

 • دندانپزشک از بی حسی موضعی برای بی حس کردن دندان استفاده می‌کند.
 • دندانپزشک دندان را با استفاده از ابزارهای مخصوص از دهان خارج می‌کند.
 • دندانپزشک در محل استخراج دندان یک پانسمان قرار می‌دهد.
مراقبت از پروتز دندان چگونه است؟1402/10/4 20:12:59
 • پروتز دندان را هر روز با آب و صابون بشویید.
 • پروتز دندان را هر شب در آب سرد قرار دهید.
 • از جویدن غذاهای سفت و چسبنده با پروتز دندان خودداری کنید.
 • در صورت بروز هرگونه مشکل در پروتز دندان، فوراً به دندانپزشک مراجعه کنید.
هزینه پروتز دندان چقدر است؟1402/10/4 20:12:22

هزینه پروتز دندان، به عوامل مختلفی مانند نوع پروتز، مواد مورد استفاده در ساخت پروتز، و دستمزد دندانپزشک بستگی دارد. به طور کلی، هزینه پروتز دندان، از چند میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان متغیر است.

معایب پروتز دندان کدامند؟1402/10/4 20:11:57
 • هزینه بالا
 • نیاز به مراقبت و نگهداری
 • ممکن است باعث ایجاد مشکلاتی مانند حساسیت یا سوزش در دهان شود
مزایای پروتز دندان کدامند؟1402/10/4 20:11:23
 • بهبود زیبایی
 • افزایش اعتماد به نفس
 • بهبود عملکرد جویدن
 • پیشگیری از آسیب به دندان های مجاور
چه زمانی نیاز به پروتز دندان داریم؟1402/10/4 20:10:37

نیاز به پروتز دندان، در مواردی که دندان های طبیعی از دست رفته باشند یا آسیب دیده باشند، مطرح می شود. از جمله دلایلی که ممکن است نیاز به پروتز دندان داشته باشیم می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پوسیدگی دندان
 • آسیب دندان
 • بیماری لثه
 • تصادف
 • بیماری های سیستمیک
انواع پروتز دندان کدامند؟1402/10/4 20:10:04

پروتز ثابت: پروتز ثابت، به دندان های طبیعی مجاور متصل می شود و نمی توان آن را از دهان خارج کرد. از جمله انواع پروتز ثابت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پل دندانی
 • روکش دندانی
 • ایمپلنت دندانی

پروتز متحرک: پروتز متحرک، به دندان های طبیعی مجاور متصل نمی شود و می توان آن را از دهان خارج کرد. از جمله انواع پروتز متحرک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پروتز کامل
 • پروتز پارسیل
هزینه سفید کردن دندان چقدر است؟1402/10/4 13:49:15

هزینه سفید کردن دندان، به عوامل مختلفی مانند روش انتخابی، موقعیت جغرافیایی، و دستمزد دندانپزشک بستگی دارد. به طور کلی، هزینه سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی، بیشتر از سفید کردن دندان در خانه است.

آیا سفید کردن دندان برای همه افراد مناسب است؟1402/10/4 13:48:47

سفید کردن دندان برای همه افراد مناسب نیست. افرادی که دارای دندان‌های حساس یا بیماری لثه هستند، نباید از این روش استفاده کنند.

سفید کردن دندان تا چه مدت ماندگار است؟1402/10/4 13:48:15

ماندگاری سفید کردن دندان، به عوامل مختلفی مانند نوع روش سفید کردن دندان، مراقبت‌های بعد از سفید کردن دندان، و عادات غذایی و زندگی فرد بستگی دارد. به طور کلی، سفید کردن دندان می‌تواند تا چند سال ماندگار باشد.

سفید کردن دندان چه مدت طول می‌کشد؟1402/10/4 13:47:46

مدت زمان سفید کردن دندان، به روش انتخابی بستگی دارد. سفید کردن دندان در مطب دندانپزشکی، معمولاً 30 تا 60 دقیقه طول می‌کشد. سفید کردن دندان در خانه، معمولاً 2 تا 4 هفته طول می‌کشد.

چه عواملی باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند؟1402/10/4 13:47:13

عوامل مختلفی مانند مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های رنگی، سیگار کشیدن، و پوسیدگی دندان، می‌توانند باعث تغییر رنگ دندان‌ها شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

کشیدن دندان چیست؟1402/10/3 19:42:36

کشیدن دندان یک عمل دندانپزشکی است که برای برداشتن دندان از دهان انجام می‌شود. این عمل معمولاً برای دندان‌هایی انجام می‌شود که قابل ترمیم نیستند، مانند دندان‌هایی که پوسیدگی زیادی دارند، یا دندان‌هایی که به دلیل بیماری یا آسیب قابل نجات نیستند.

پیوند استخوان در دندانپزشکی چیست؟1402/10/3 19:30:18

پیوند استخوان در دندانپزشکی، یک روش درمانی است که برای افزایش حجم استخوان در ناحیه ای از دهان که دچار کمبود استخوان شده است، استفاده می شود. این روش، معمولاً قبل از کاشت ایمپلنت دندان انجام می شود.

سوال: پروتز دندان چیست؟1402/10/3 19:12:39

پروتز دندان، یک جایگزین مصنوعی برای دندان های طبیعی است که برای ترمیم یا جایگزینی دندان های از دست رفته استفاده می شود. پروتز دندان، می تواند شامل یک یا چند دندان مصنوعی باشد و می تواند به صورت ثابت یا متحرک باشد.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:09:59

هزینه ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع ایمپلنت و هزینه‌های دندانپزشکی در منطقه شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان بین … تا … دلار است.

پس از کاشت ایمپلنت دندان چه باید کرد؟1402/10/3 19:09:28
 • استفاده از داروهای مسکن
 • اجتناب از جویدن غذاهای سفت
 • مراقبت از بهداشت دهان و دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟1402/10/3 19:08:53

کاشت ایمپلنت دندان معمولاً دردناک است. دندانپزشک شما ممکن است از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای کاهش درد استفاده کند.

معایب ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:08:24

هزینه بالا: ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزین دندان هزینه بیشتری دارد.

زمان بهبودی: کاشت ایمپلنت دندان معمولاً یک فرآیند چند ماهه است.

خطرات: مانند هر عمل جراحی دیگری، کاشت ایمپلنت دندان نیز دارای برخی خطرات است، از جمله عفونت، شکستگی ایمپلنت و رد ایمپلنت.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:52

ظاهر طبیعی: ایمپلنت دندان ظاهری طبیعی به دندان‌های شما می‌دهد.

عملکرد طبیعی: ایمپلنت دندان عملکرد طبیعی دندان‌های طبیعی را دارد.

دوام بالا: ایمپلنت دندان می‌تواند تا سال‌های سال دوام داشته باشد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:23
 • جراحی کاشت: در این مرحله، ایمپلنت دندان در استخوان فک کاشته می‌شود.
 • دوره انتظار: پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد.
 • جراحی اتصال پایه پروتز: در این مرحله، پایه پروتز دندان روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.
چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:06:45

افرادی که بیماری‌های لثه دارند، عفونت‌های فعال در دهان، سرطان دهان یا فک، یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت، نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

چه کسانی می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:05:44

افرادی که یک یا چند دندان از دست داده‌اند، می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. همچنین، افرادی که استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت دندان چگونه کار می‌کند؟1402/10/3 19:04:58

ایمپلنت دندان در یک عمل جراحی ساده در دهان کاشته می‌شود. ابتدا، دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند. سپس، ایمپلنت دندان را در سوراخ قرار می‌دهد و آن را با پیچ یا چسب محکم می‌کند.

پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد. این فرآیند به نام «ایمپلنتاسیون» شناخته می‌شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان، دندانپزشک پایه پروتز دندان را روی ایمپلنت قرار می‌دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:03:01

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که در استخوان فک کاشته می‌شود و جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شود. این پایه می‌تواند برای پشتیبانی از یک دندان مصنوعی، یک پل دندان یا یک پروتز کامل دندان استفاده شود.

کاربردهای جراحی فک و لثه چیست؟1402/10/1 18:58:10

جراحی فک و لثه، کاربردهای مختلفی دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اصلاح ناهنجاری های فک و صورت: ناهنجاری های فک و صورت، می توانند باعث مشکلات مختلفی مانند مشکلات گفتاری، مشکلات جویدن، و مشکلات زیبایی شوند. جراحی ارتوگناتیک، برای اصلاح این ناهنجاری ها انجام می شود.

ترمیم آسیب های فک و لثه: آسیب های فک و لثه، می توانند ناشی از حوادث، بیماری ها یا درمان های دندانپزشکی باشند. جراحی ترمیم فک و لثه، برای ترمیم این آسیب ها انجام می شود.

جراحی زیبایی فک و لثه: جراحی زیبایی فک و لثه، برای بهبود زیبایی فک و لثه انجام می شود. از جمله کاربردهای جراحی زیبایی فک و لثه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جراحی زیبایی لبخند
 • جراحی زیبایی چانه
 • جراحی زیبایی فک بالا
 • جراحی زیبایی فک پایین
چه زمانی باید دندان عقل کشیده شود؟1402/10/1 18:48:09

دلایل مختلفی برای کشیدن دندان عقل وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم فضای کافی در فک برای رشد دندان عقل
 • زاویه نامناسب رشد دندان عقل
 • ایجاد پوسیدگی یا بیماری لثه در اطراف دندان عقل
 • گیر کردن غذا بین دندان عقل و سایر دندان ها
 • درد یا ناراحتی در ناحیه دندان عقل

اگر دندان عقل شما در یکی از شرایط زیر قرار دارد، باید با دندانپزشک خود در مورد کشیدن آن مشورت کنید:

 • دندان عقل شما به طور کامل رشد نکرده است و یا به طور کامل در فک قرار نگرفته است.
 • دندان عقل شما در کنار سایر دندان ها قرار گرفته است و باعث ایجاد مشکلاتی مانند پوسیدگی یا بیماری لثه شده است.
 • دندان عقل شما باعث درد یا ناراحتی در ناحیه فک شما شده است.
آیا بیمه هزینه جراحی فک را پوشش می دهد؟1402/9/20 23:23:31

برخی از بیمه های درمانی هزینه جراحی فک را پوشش می دهند. با این حال، این پوشش بیمه ای معمولاً کامل نیست و ممکن است بیمار نیاز به پرداخت بخشی از هزینه جراحی داشته باشد.

مراقبت های بعد از جراحی فک چیست؟1402/9/20 23:22:33

مراقبت های بعد از جراحی فک بسیار مهم است. این مراقبت ها به بهبود سریع و بدون مشکل بیمار کمک می کنند. برخی از مراقبت های بعد از جراحی فک عبارتند از:
استراحت کافی
مصرف داروهای تجویز شده توسط پزشک
رعایت رژیم غذایی نرم
استفاده از کمپرس سرد برای کاهش تورم و کبودی
رعایت بهداشت دهان و دندان

عوارض جراحی فک چیست؟1402/9/20 23:21:56

عوارض جراحی فک معمولاً خفیف هستند و به سرعت برطرف می شوند. برخی از عوارض احتمالی این جراحی عبارتند از:
خونریزی
عفونت
درد
تورم
کبودی
مشکلات جویدن
مشکلات صحبت کردن
مشکلات مفصل فک

آیا جای زخم روی صورت باقی می ماند؟1402/9/20 23:21:17

برش های جراحی فک معمولاً از داخل دهان انجام می شوند، بنابراین جای زخم قابل مشاهده ای روی صورت باقی نمی ماند. با این حال، در برخی موارد، ممکن است برش هایی از خارج دهان نیز لازم باشد. در این موارد، جای زخم ها معمولاً کوچک و قابل پنهان شدن هستند.

جراحی فک چقدر طول می کشد؟1402/9/20 23:20:27

مدت زمان جراحی فک به نوع جراحی و مقدار تغییری که نیاز است ایجاد شود بستگی دارد. به طور کلی، جراحی فک بین 2 تا 6 ساعت طول می کشد.

جراحی فک را از چه سنی می توان انجام داد؟1402/9/20 23:13:29

جراحی فک معمولاً در سنین 18 تا 25 سال انجام می شود، زیرا در این سنین استخوان ها هنوز در حال رشد هستند و می توان آنها را به راحتی تغییر داد. با این حال، در برخی موارد، جراحی فک ممکن است در سنین پایین تر یا بالاتر انجام شود.

چه افرادی باید جراحی فک انجام دهند؟1402/9/20 23:10:59

افرادی که دچار مشکلات ساختاری فک هستند، مانند:
ناهنجاری های فکی، مانند جلو بودن فک پایین (آندربایت)، عقب بودن فک پایین (اوپربیت)، جلو بودن فک بالایی (اوربیت)، یا عقب بودن فک بالایی (آندربایت)
مشکلات مفصل فک، مانند درد مفصل فک، محدودیت حرکت مفصل فک، یا صدای تق تق در مفصل فک
مشکلات دندانی، مانند شل بودن دندان ها، نامرتبی دندان ها، یا ساییدگی دندان ها
ممکن است به جراحی فک نیاز داشته باشند.

جراحی فک چیست؟1402/9/20 23:23:49

جراحی فک یک عمل جراحی است که برای اصلاح مشکلات ساختاری فک انجام می شود. این جراحی می تواند برای بهبود عملکرد فک، مانند جویدن و صحبت کردن، یا برای بهبود ظاهر صورت انجام شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top