لمینت دندان چیست؟ قیمت سال 99

لمینت دندان در نقاط مختلف ایران انجام می‌شود

لمینت دندان چیست؟

یکی از مولفه‌های اصلی هر فرد در زندگی خود داشتن لبخندی زیبا است که در واقع این لبخند زیبا، جذابیت چهره را دو چندان خواهد کرد. روش‌های گوناگونی برای ترمیم دندان‌ها، درمان کجی آن‌ها و ایجاد ظاهری زیبا برای آن‌ها وجود دارد که از جمله‌ی آن، می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. در پاسخ به این سوال که لمینت دندان چیست می‌توان گفت که در این روش با ایجاد یک لایه‌ی همرنگ با دندان‌ها، اصلاحاتی را در رنگ و ساختمان دندان‌ها ایجاد می‌کنند و جذابیت ظاهر دندان‌ها را بالاتر می‌برند. در طی سال‌های اخیر استفاده از این روش در بین مردم، بسیار مرسوم شده و به روشی پرطرفدار برای رفع ایرادات دندان‌ها تبدیل شده است.

لمینت دندان روشی بسیار کارآمد برای رفع ایرادات دندان‌هاست.

 

روش‌های مختلف لمینت دندان در دندانپزشکی

لمینت دندان در دندانپزشکی‌ها از طریق روش‌های گوناگونی انجام می‌شود؛ تفاوت اصلی این روش‌ها، به تفاوت مواد بکار رفته برای انجام آن‌ها برمی‌گردد. از جمله این روش‌ها، می‌توان به لمینت سرامیکی دندان‌ها یا همان لمینت غیر مستقیم اشاره کرد؛ در این روش همانطور که مشخص است، قالبی که برای قرارگیری روی دندان‌ها ساخته می‌شود از جنس سرامیک می‌باشد. لمینت کردن دندان با این روش نسبت به سایر روش‌ها تداوم بیشتری داشته و زیباتر است. روش دیگر لمینت کامپوزیتی است که نسبت به روش سرامیکی، تراش‌های کمتری بر روی دندان‌ها وارد می‌شود. این روش همچنین تنوع رنگی بیشتری را نسبت به دیگر روش‌های لمینت دارا می‌باشد.

 

از روش‌های مختلف لمینت دندان می‌توان به لمینت کامپوزیتی و سرامیکی اشاره کرد‏

لمینت دندان بدون تراش

در روش لمینت دندان بدون تراش، از نوع خاصی از ونیرها که بسیار نازک هستند و در اصطلاح کانکت لنز نیز خوانده می‌شوند و دارای ضخامتی کم‌تر از سه دهم میلی‌متر می‌باشند برای انجام کار لمینت استفاده می‌شود و بدون نیاز به پرپ کردن مینای دندان‌ها، این لایه را بر روی دندان‌های جلو قرار داده و نصب می‌کنند. در واقع در این روش از یک روش غیر تهاجمی و بدون ایجاد تراش بر روی دندان‌ها، کار لمینت انجام می‌شود. این روش برای افرادی مناسب است که تمایل دارند بدون از بین رفتن مینای دندان‌ها، ظاهری زیبا و جذاب برای آن‌ها به وجود بیاید.

 

لمینت دندان بدون تراش برای افرادی مناسب است که تمایل دارند بدون از بین رفتن مینای دندان‌ها، ظاهری زیبا و جذاب برای ‏آن‌ها به وجود بیاید

 

لمینت بهتر است یا ارتودنسی؟

همیشه در فکر اکثر مشتریان، دو راهی انتخاب لمینت یا ارتودنسی وجود دارد و مقایسه‌های زیادی بین این دو روش انجام می‌شود. باید گفت که ارتودنسی کردن دندان‌ها، یک روش برای درمان آن‌ها و بازگردانی ظاهر طبیعی به آن‌هاست. درمان دندان‌ها از طریق ارتودنسی دارای یک نتیجه‌ی مطمئن بوده و همچنین طول دوره‌ی درمان دندان‌ها از طریق ارتودنسی، طولانی‌تر از لمینت کردن دندان‌هاست. لمینت دندان‌ها نیز روشی جهت تغییر ظاهر دندان‌ها و زیبا‌تر کردن ظاهر آن‌هاست و نسبت به ارتودنسی دندان‌ها، سریع‌تر انجام می‌شود. لذا می‌توان گفت که هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و در صورت تمایل افراد به تغییر سریع ظاهر دندان‌ها، لمینت پیشنهاد بهتری می‌باشد.

 

ارتودنسی روشی درمانی و لمینت روشی برای زیبایی دندان‌هاست

 

لمینت دندان در شهرهای مختلف

همانطور که قبلا درباره‌ی لمینت دندان‌ها مطالعه کردیم، این روش به عنوان یک روش مرسوم در بین افراد جامعه جا افتاده و بسیار پرطرفدار شده است؛ کلینیک‌های زیادی در اکثر نقاط جهان وجود دارند که، این روش درمانی را به سادگی و با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهند. در کشور خودمان نیز این کلینیک‌ها کم نبوده و روز به روز در حال افزایش هستند. همواره در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های مختلف تبلیغاتی با مضمون لمینت دندان در اصفهان، لمینت دندان در شیراز، لمینت دندان در مشهد و همدان و تهران و سایر نقاط ایران مواجه می‌شویم، که این روش را با تعرفه‌های مختلفی برای رفع ایرادات دندان‌ها به کار می‌برند‌. برای انجام این کار، بهتر است که با یک دندانپزشک متخصص در این حیطه گفت و گو شود تا بعدها پشیمانی به بار نیاید.

 

لمینت دندان در نقاط مختلف ایران انجام می‌شود

 

قیمت لمینت دندان هزینه ها
روکش لمینیت کامپوزیتی (با لابراتوارو چسب)
تماس بگیرید
روکش های لمینت سرامیکی تماس بگیرید