لمینت دندان چیست؟ قیمت سال ۹۹

لمینت دندان چیست؟

یکی از مولفه‌های اصلی هر فرد در زندگی خود داشتن لبخندی زیبا است که در واقع این لبخند زیبا، جذابیت چهره را دو چندان خواهد کرد. روش‌های گوناگونی برای ترمیم دندان‌ها، درمان کجی آن‌ها و ایجاد ظاهری زیبا برای آن‌ها وجود دارد که از جمله‌ی آن، می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. در پاسخ به این سوال که لمینت دندان چیست می‌توان گفت که در این روش با ایجاد یک لایه‌ی همرنگ با دندان‌ها، اصلاحاتی را در رنگ و ساختمان دندان‌ها ایجاد می‌کنند و جذابیت ظاهر دندان‌ها را بالاتر می‌برند. در طی سال‌های اخیر استفاده از این روش در بین مردم، بسیار مرسوم شده و به روشی پرطرفدار برای رفع ایرادات دندان‌ها تبدیل شده است.

لمینت دندان روشی بسیار کارآمد برای رفع ایرادات دندان‌هاست.

 

روش‌های مختلف لمینت دندان در دندانپزشکی

لمینت دندان در دندانپزشکی‌ها از طریق روش‌های گوناگونی انجام می‌شود؛ تفاوت اصلی این روش‌ها، به تفاوت مواد بکار رفته برای انجام آن‌ها برمی‌گردد. از جمله این روش‌ها، می‌توان به لمینت سرامیکی دندان‌ها یا همان لمینت غیر مستقیم اشاره کرد؛ در این روش همانطور که مشخص است، قالبی که برای قرارگیری روی دندان‌ها ساخته می‌شود از جنس سرامیک می‌باشد. لمینت کردن دندان با این روش نسبت به سایر روش‌ها تداوم بیشتری داشته و زیباتر است. روش دیگر لمینت کامپوزیتی است که نسبت به روش سرامیکی، تراش‌های کمتری بر روی دندان‌ها وارد می‌شود. این روش همچنین تنوع رنگی بیشتری را نسبت به دیگر روش‌های لمینت دارا می‌باشد.

 

لمینت دندان بدون تراش

در روش لمینت دندان بدون تراش، از نوع خاصی از ونیرها که بسیار نازک هستند و در اصطلاح کانکت لنز نیز خوانده می‌شوند و دارای ضخامتی کم‌تر از سه دهم میلی‌متر می‌باشند برای انجام کار لمینت استفاده می‌شود و بدون نیاز به پرپ کردن مینای دندان‌ها، این لایه را بر روی دندان‌های جلو قرار داده و نصب می‌کنند. در واقع در این روش از یک روش غیر تهاجمی و بدون ایجاد تراش بر روی دندان‌ها، کار لمینت انجام می‌شود. این روش برای افرادی مناسب است که تمایل دارند بدون از بین رفتن مینای دندان‌ها، ظاهری زیبا و جذاب برای آن‌ها به وجود بیاید.

 

لمینت دندان بدون تراش برای افرادی مناسب است که تمایل دارند بدون از بین رفتن مینای دندان‌ها، ظاهری زیبا و جذاب برای ‏آن‌ها به وجود بیاید

 

لمینت بهتر است یا ارتودنسی؟

همیشه در فکر اکثر مشتریان، دو راهی انتخاب لمینت یا ارتودنسی وجود دارد و مقایسه‌های زیادی بین این دو روش انجام می‌شود. باید گفت که ارتودنسی کردن دندان‌ها، یک روش برای درمان آن‌ها و بازگردانی ظاهر طبیعی به آن‌هاست. درمان دندان‌ها از طریق ارتودنسی دارای یک نتیجه‌ی مطمئن بوده و همچنین طول دوره‌ی درمان دندان‌ها از طریق ارتودنسی، طولانی‌تر از لمینت کردن دندان‌هاست. لمینت دندان‌ها نیز روشی جهت تغییر ظاهر دندان‌ها و زیبا‌تر کردن ظاهر آن‌هاست و نسبت به ارتودنسی دندان‌ها، سریع‌تر انجام می‌شود. لذا می‌توان گفت که هر یک از این روش‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند و در صورت تمایل افراد به تغییر سریع ظاهر دندان‌ها، لمینت پیشنهاد بهتری می‌باشد.

 

ارتودنسی روشی درمانی و لمینت روشی برای زیبایی دندان‌هاست

 

لمینت دندان در شهرهای مختلف

همانطور که قبلا درباره‌ی لمینت دندان‌ها مطالعه کردیم، این روش به عنوان یک روش مرسوم در بین افراد جامعه جا افتاده و بسیار پرطرفدار شده است؛ کلینیک‌های زیادی در اکثر نقاط جهان وجود دارند که، این روش درمانی را به سادگی و با مناسب‌ترین قیمت انجام می‌دهند. در کشور خودمان نیز این کلینیک‌ها کم نبوده و روز به روز در حال افزایش هستند. همواره در شبکه‌های مجازی و رسانه‌های مختلف تبلیغاتی با مضمون لمینت دندان در اصفهان، لمینت دندان در شیراز، لمینت دندان در مشهد و همدان و تهران و سایر نقاط ایران مواجه می‌شویم، که این روش را با تعرفه‌های مختلفی برای رفع ایرادات دندان‌ها به کار می‌برند‌. برای انجام این کار، بهتر است که با یک دندانپزشک متخصص در این حیطه گفت و گو شود تا بعدها پشیمانی به بار نیاید.

 

قیمت لمینت دندان هزینه ها
روکش لمینیت کامپوزیتی (با لابراتوارو چسب)
تماس بگیرید
روکش های لمینت سرامیکی تماس بگیرید

 

تصاویر قبل و بعد

عکس قبل و بعد لمینت دندان 1عکس شماره 3 قبل و بعد لمینت دندانعکس قبل و بعد لمینت دندان 2

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 6عکس شماره 4 قبل و بعد لمینت دندانعکس قبل و بعد لمینت دندان 5

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 9عکس قبل و بعد لمینت دندان 7عکس قبل و بعد لمینت دندان 8

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 10عکس قبل و بعد لمینت دندان 12عکس قبل و بعد لمینت دندان 11

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 13عکس قبل و بعد لمینت دندان 14عکس قبل و بعد لمینت دندان 14

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 17عکس قبل و بعد لمینت دندان 15عکس قبل و بعد لمینت دندان 16

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 18عکس قبل و بعد لمینت دندان 20عکس قبل و بعد لمینت دندان 19

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 21عکس قبل و بعد لمینت دندان 23عکس قبل و بعد لمینت دندان 22

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 24عکس قبل و بعد لمینت دندان 26عکس قبل و بعد لمینت دندان 25

 

عکس قبل و بعد لمینت دندان 27عکس قبل و بعد لمینت دندان 28عکس قبل و بعد لمینت دندان 29

عکس قبل و بعد لمینت دندان 30عکس قبل و بعد لمینت دندان 32عکس قبل و بعد لمینت دندان 31

 

چگونه می توان با لمینت دندان لبخند زیباتری داشت ؟

لمینت های دندانپزشکی استثنایی با دوام و طبیعی هستند که می توانند عملکرد و ظاهر دندان های شما را بهبود ببخشند. با این روشهای موثر دندانپزشکی می توان به طور قابل توجهی تراشه ها ، شکاف ها ، تغییر رنگ ها ، لکه ها و حتی نامرتب بودن دندان ها را برطرف کرد. طراحی شده برای پوشش فقط قسمت آسیب دیده دندان و مطابقت رنگ با دندانهای اطراف شما ، لمینت های دندان درمان های طولانی مدت برای آرایه ای از شرایط دندانی هستند. دندانپزشکان می توانند لمینت های دندانی را به شما ارائه دهند که فوق العاده طبیعی به نظر می رسند و برای دهه ها عمر می کنند.

لمینت دندان یکی از جنبه های مهم دندانپزشکی زیبایی امروزی است. این یک جایگزین برای تاج دندان است.

دندانپزشکان با تجربه با صحبت در مورد اهداف شما برای درمان با شما شروع می کنند. ممکن است دندان های شما به طور قابل توجهی لک شده باشد و احساس کنید که لبخند زدن با روکش های پرسلن به شما این امکان را می دهد که دوباره نسبت به لبخند خود اطمینان داشته باشید. یا ممکن است بخواهید دندان های خود را تغییر شکل دهید ، یا با بلند کردن بعضی دندان ها برای داشتن ظاهری متعادل ، یا با بستن شکاف بین دندان ها. اهداف زیبایی شما هر چه باشد ، دندانپزشکان به شما کمک می کنند تا روش ورقه ورقه و نتایج قابل انتظار را کاملاً بشناسید.

 

نمودار لمینت دندان 1

دندان های قوی و سالم

اگرچه پزشکان از تکنیک های محافظه کارانه استفاده می کنند ، روکش ها به درجه ای از مینای دندان نیاز دارند. اگر مینای دندان شما فرسوده ، فرسوده یا بسیار نازک باشد ، ممکن است باند دندان را انتخاب کنید.

 

نمودار شماره 2 لمینت دندان

فاقد اختلال TMJ

اختلال مفصل فکی (TMJ) ارتباط نزدیکی با دندان قروچه یا دندان قروچه دارد. در حالی که یک وسیله خوراکی می تواند از روکش محافظت کند ، برخی از بیماران ممکن است نیاز به درمان مقدماتی بیشتری داشته باشند.

جدول شماره 1 لمینت دندان

انطباق کم

از ونیرها به دلیل توانایی پنهان کردن دندان های کج اغلب “ارتودنسی فوری” یاد می شود. اما موارد خاص برای درمان ارتودنسی مانند Invisalign بهتر مناسب خواهد بود.

 

بررسی فواید لمینت دندان

یکی از بزرگترین مزایای لمینت دندان این است که آنها یک راه حل جامع برای انواع موضوعات دندانپزشکی ارائه می دهند. روکش ها یک گزینه عالی برای کسانی است که به دنبال لبخند زدن هستند زیرا:

تراشه ها ، ترک ها و شکاف های دندان و همچنین لکه های دندانی که به سفید شدن دندان پاسخ نمی دهند ، پنهان کنید.

ارتودنسی “فوری” را ارائه دهید ، و دندانهای نامرتب را برای ایجاد تقارن پوشانده اید.

دوام ارائه دهید ، زیرا آنها از رزین کامپوزیت قوی ترند.

بر خلاف تاج دندان فقط به مقدار محافظتی از مینای دندان سالم برای برداشتن آن نیاز دارید.

 

 

یک روش نسبتاً بدون درد را درگیر کنید. بعضی اوقات قبل از قرار دادن روکش دندان و اطراف آن بی حس می شود ، اما بسیاری از بیماران حتی نیازی به بیهوشی ندارند.

زیبایی فوری را ارائه دهید ، زیرا روکش ها کمی شفاف و به طور طبیعی برق می زنند.

از آنجا که روکش های چینی مجموعه ای از مزایای زیبایی را ارائه می دهند ، این درمان می تواند بر عزت نفس شما تأثیر مثبت بگذارد. با لبخند جدید و خیره کننده خود ، ممکن است در انجام مشاغل حرفه ای جدید یا فعالیت های اجتماعی اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

بیشتر موارد روکش دندان حدود دو بار مراجعه به دندانپزشکی درمان انجام می شود که قبل از مراجعه ، یک جلسه مشاوره نیز نیاز است.

جدول شماره 2 لمینت دندان

در زمان مشاوره ، دندانپزشکان در مورد آنچه شما درباره لبخند فعلی خود دوست دارید و آنچه می خواهید تغییر دهید با شما صحبت می کنند. اگر شما کاندیدای روکش هستید ، دکتر در مورد اینکه چگونه آنها می توانند اهداف زیبایی خاص شما را برآورده کنند ، بحث خواهد کرد.

در برخی شرایط ، پزشکان یک “واکس” ایجاد می کنند که شما می توانید روکش های پیشنهادی خود را مشاهده کنید و ببینید که قبل از شروع درمان واقعی چه شکلاتی دارند. اگر می خواهید در اندازه ، شکل یا رنگ آنها تغییر ایجاد کنید ، آنها در این زمان این کار را انجام می دهند.

 

 

اولین ویزیت درمانی شما قرار ملاقات “آمادگی” است. در طول این سفر به مطب ، دکتر به آرامی لایه خارجی مینای دندان های جلوی خود را دور کنید. سپس ، ما از دندان های شما برداشت می کنیم و آن را به آزمایشگاه می فرستیم ، جایی که یک سرامیک ترمیم های شما را با دست انجام می دهد. در صورت لزوم ، پزشکان روکش های موقتی را روی دندان های شما قرار می دهند تا هرگونه ناراحتی را به حداقل برسانند.

در حدود دو هفته ، روکش های دائمی آماده هستند تا در محل خود باند شوند. پزشک ترمیم های موقت را برداشته و ترمیم های جدید را به جلوی دندان های شما متصل می کند ، سپس آنها را صیقل می دهد تا احساس صاف و زیبایی داشته باشند.

 

هزینه لمینت دندان

عوامل مختلفی برای تعیین قیمت نهایی درمان روکش دندان وجود دارد. در اینجا فقط چند مورد ذکر شده است:

 

 

تعداد لمینت های مورد نیاز شما

وقتی لبخند می زنید ، چند دندان قابل مشاهده است؟ دندانهای پایین چطور؟ برخی از بیماران ما فقط به شش روکش روی دندانهای جلویی بالایی خود احتیاج دارند ، در حالی که دیگران می خواهند ۱۲-۲۰ تا دندانهای بالایی و زیرین را پوشش دهند. به طور متوسط ​​، بیشتر افراد فقط ۶-۸ روکش دارند و ترجیح می دهند روی دندان های قدامی فوقانی تمرکز کنند. اینکه چه تعداد از شما به دست می آورید ، نقشی اساسی در هزینه کلی بازی خواهد کرد.

 

 

روکش ها را با سایر روش های درمانی ترکیب کنید تا هزینه کمتری داشته باشد

بدون قرار دادن روکش روی هر دندان قابل مشاهده ، می توان ظاهر لبخند خود را بهبود بخشید. اگرچه مجموعه ای از روکش ها سازگاری بیشتری را از یک طرف لبخند شما به طرف دیگر ایجاد می کنند ، اما ممکن است در هر صورت لازم نباشد.

آیا گزینه های دیگری برای لمینیت وجود دارد؟

هنگامی که مینای دندان اصلاح و برای روکش دندان آماده شد ، این غیر قابل برگشت است. به همین دلیل ، ممکن است بعضی از بیماران تمایل داشته باشند درمان های جایگزین و ماندگارتر مانند سفید شدن دندان یا اتصال دندان داشته باشند.

جدول شماره 3 لمینت دندان

اگر به راحتی تغییر رنگ می دهید و می خواهید لبخند خود را روشن کنید ، ممکن است بخواهید سفید شدن دندان را در نظر بگیرید. محصولات سفیدکننده دندان در عمل که توسط متخصص دندانپزشکی استفاده می شوند می توانند نتایج سریع شما را برای لبخند تابان به دست آورند.

 

باندینگ دندان همانند روکش های دندانی به بهبود ظاهر دندان های تراش خورده یا شکل نامطلوب کمک می کند. در حالی که لازم است دندان شما خشن و فرم داده شود ، باندینگ دندان یک درمان برگشت پذیر است.

پرسش و پاسخ

چه مدت طول می کشد تا یک لمینت دندان تهیه کنید؟

برای استفاده از روکش معمولاً دو بازدید انجام می شود. طول ویزیت ها به تعداد روکش هایی که بیمار انتخاب کرده است بستگی دارد. معمولاً یک دوره انتظار ۲ تا ۴ هفته ای است که بیماران می توانند ونیرهای جدید خود را از آزمایشگاه دندانپزشکی دریافت کنند.

آیا لمینت دندان دردناک است؟

همانند سایر روشهای درمانی دندانپزشکی ، ممکن است در حین انجام روش لمینت نیز ناراحتی ایجاد شود. هنگام برداشتن مینای دندان ممکن است احساس ناراحتی کنید ، اما قرار دادن روکش های چینی و کامپوزیت به طور معمول بدون درد است. برای لمینت ها ، دندانپزشک قبل از برداشتن مینای دندان ، بی حس کننده موضعی را برای بی حس کردن دندان شما تجویز می کند.

آیا یک لمینت دندان از بین می رود؟

لمینت ها به طور دائمی به ساختار دندان متصل می شوند ، بنابراین نمی توانند از بین بروند. محدودیت های لمینت ها با دندان های واقعی است. هر چیزی که دندان های طبیعی شما را بشکند ، روکش های شما را می شکند ، مانند یک حادثه ورزشی.

اگر من روکش موقت دارم از خوردن چه چیزهایی باید خودداری کنم؟

می توانید هر چیزی را که به طور معمول با روکش می خورید بخورید ، اما اگر از روکش موقت استفاده می کنید باید از مصرف برخی غذاها خودداری کنید ، مانند:

غذای سفت مانند یخ ، آب نبات و سیب

غذای چسبناک مانند تافی و شیرینی های دیگر

غذای ترد مانند آجیل ، دانه ها ، و نان با پوسته سخت

آیا لمینت ها می توانند دندان های شما را خراب کنند؟

اگر دندانهای شما توسط دندانپزشکی باتجربه قرار گرفته باشد ، آسیب نمی بیند و خراب نمی شود.

 

چگونه می توانم از لمینت خود مراقبت کنم؟

عادت های روزمره بهداشت دهان و دندان ، مانند مسواک زدن و نخ دندان کشیدن ، برای حفظ روکش های شما ضروری است. بسیاری از دندانپزشکان همچنین پیشنهاد می کنند قهوه و سایر غذاهایی که باعث لک شدن دندان های شما می شوند را محدود کنید. دندانپزشک مورد تأیید شما ممکن است روکش های شما را صیقل دهد تا اطمینان حاصل شود که روکش و دندان کاملا تمیز هستند. اگر ورزش های تماسی دارید ، باید دندان های خود را با استفاده از محافظ دهان محافظت کنید.

 

تفاوت لمینیت دندان (ونیر) با تاج دندان چیست؟

یکی از تفاوتهای عمده بین روکش و تاجها میزان پوشش سطح هر دندان است. روکش ها فقط سطح جلوی دندان را می پوشانند. آنها بسیار نازک و به طور کلی ضخامت ۱ میلی متر یا کمتر دارند. تاج ها به طور کلی کل دندان را احاطه می کنند (یک تاج کل سطح دندان را می پوشاند و در زمان نصب آن مقدار خیلی بیشتری از دندان نسبت به روکش تراشیده می شود). معمولاً ضخامت تاج ها ۲ میلی متر یا بیشتر است.

دلیل تغییر رنگ لبه لمینت چیست؟

تغییر رنگ لبه ورقه ورقه با گذشت زمان به شدت به ماده رنگی که توسط فرد استفاده می شود بستگی دارد. به عنوان مثال چای ، قهوه ، سیگار کشیدن و قلیان ممکن است به مرور زمان لبه های دندان ها را تغییر دهد. با کاهش احتمال تغییر رنگ با کاهش استفاده یا مصرف این موارد ، می توان از بروز آن جلوگیری کرد. این تغییر رنگ یا رنگ آمیزی در روکش های سرامیکی دندان کمتر از روکش کامپوزیت دندان دیده می شود. همچنین نوع روکش سرامیکی و کامپوزیت دندان که برای درمان استفاده می شود و کیفیت آنها بر این لکه گذاری تأثیر دارد. مواد گران قیمت خیلی دیرتر از مواد ارزان قیمت تغییر رنگ می دهند.

آیا ممکن است دندانهای لمینت حساس شوند؟

پس از لمینیت دندان ، مانند سایر ترمیم ها ، در ابتدا حساسیت برای خوردن غذاهای خیلی گرم یا خیلی سرد مشاهده می شود. اما بعد از مدت کوتاهی این حساسیت از بین می رود.

اگر لمینت شما ترک بخورد یا خراب شود چه باید کرد؟

اگر اصول انتخاب بیمار برای درمان روکش به درستی در نظر گرفته شود ، احتمال شکستن روکش بسیار کاهش می یابد اما از بین نمی رود. از آنجا که در طول زندگی بیمار ، روکش نقش حیاتی دارد. بیمار باید از برخی عادات غذایی مانند گاز گرفتن غذاهای سفت ، جویدن یخ و غیره پرهیز کند تا عمر درمان افزایش یابد. اما اگر ورقه کامپوزیت یا سرامیک تراش خورده باشد ، می توان آن را با کامپوزیت الیاف ترمیم کرد.

ماندگاری روکش ها چقدر است؟

روکش ها می توانند از هفت تا بیست سال دوام داشته باشند. خود روکش ها زنده نیستند و بدون تغییر هستند ، در حالی که دندان های متصل به آنها و بافت لثه اطراف آن زنده و سالم هستند و قابل تغییر هستند. به عنوان مثال ، جمع شدن خط لثه باعث ظاهر شدن سطوح ریشه می شود. به طور کلی ، اگر روکش برداشته شود ، می توان دوباره آن را به دندان متصل کرد. اگر روکش تراش خورده باشد ، بعضی اوقات قابل ترمیم است و در غیر این صورت باید جایگزین شود.

بعد از نصب روکش در فرآیند لمینت دندان (ونیر) چه اتفاقی برای دندان می افتد؟

شکل و اندازه دندان ها فقط کمی دستکاری می شود. اگر روکش ها به طور مرتب مسواک زده شوند و از نخ دندان استفاده شود ، احتمال افزایش پوسیدگی وجود ندارد. به طور کلی ، بهتر است مصرف قند خود را حفظ کرده و همزمان به وعده های غذایی محدود کنید تا از پوسیدگی دندان جلوگیری شود.

لمینت دندان قیمت ، لمینت دندان چیست ، لمینت دندان بدون تراش ، لمینت دندان یعنی چه ، لمینت دندان هزینه

 

tumblr dribbble diigo list.ly bit.do tinyurl v.ht

webmd

مقالات لمینت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست