لومینیرز دندان و قیمت آن

لومینیرز دندان از جمله روش‌هایی است که برای زیباتر کردن دندان‌ها بکار می‌روند. لومینیرز یک پوسته‌ی نازک پرسلاین است که از آن برای زیبایی و یکدست کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. لومینیرز به سطح روی دندان‌ها چسبیده می‌شود و با پوشاندن دندان‌ها، زیبایی آن‌ها را دو چندان می‌کند. هزینه‌ی استفاده از این روش تحت عوامل متعددی متغیر خواهد بود. (لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان چیست؟

داشتن دندان‌های بی‌نقص، سفید و زیبا باعث می‌شود تا چهره‌ی افراد جذابیتی بسیار بالایی پیدا کند و لبخندی دل‌نشین برای آن‌ها به وجود بیاید. روش‌های متنوعی برای ترمیم دندان‌ها، زیباتر کردن و رفع نواقص آن‌ها وجود دارد که از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به لومینیرز دندان اشاره کرد.

 

اما سوال اصلی اینجاست که لومینیرز دندان چیست و چه ویژگی‌هایی را به دنبال خواهد داشت؟ لومینیرز یک پوسته‌ی خیلی نازک از جنس پرسلاین است که با قرارگیری بر روی دندان‌ها، ایرادات و نواقص ظاهری آن‌ها را تا حد زیادی از بین می‌برد. انجام لومینیرز، زمان زیادی نخواهد برد و با دو یا سه بار مراجعه به مطب دندانپزشک انجام خواهد شد.

 

نکته‌ی مهمی که برای انجام لومینیرز باید در نظر داشت، این است که افراد برای انجام این کار باید به دارای سطح مینای دندان زیادی باشند؛ چرا که نصب پوسته‌ی لومینیرز بر روی دندان‌ها، نیازمند سطح زیادی از مینای دندان می‌باشد تا بتوان لومینیرز را بر روی آن نصب کرد.

 

بر خلاف روش‌های دیگر زیبایی دندان‌ها، برای انجام لومینیرز نیاز نیست که تغییر خاصی در ساختار دندان‌ها به وجود بیاید؛ در موارد لازم می‌توان روکش لومینیرز را از روی دندان‌ها جدا کرد. نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی لومینیرز این است که، هنگام بکارگیری این روش بیمار درد زیادی را تحمل نخواهد کرد و علت آن، عدم ایجاد تغییر در ساختار دندان‌هاست.

لومینیرز دندان

لومینیرز دندان از جمله روش‌های بسیار مفید و بدون درد برای زیبایی دندان‌هاست.

 

مزایا و معایب انجام لومینیرز

لومینیرز دندان‌ها مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت که توجه به این مزایا، افراد را برای استفاده از این روش در جهت افزایش زیبایی دندان‌ها مطمئن‌تر می‌کند. یکی از این مزایا که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، بدون درد بودن این روش است؛ دلیل آن نیز، عدم نیاز به استفاده از مواد بی‌حس کننده و یا ایجاد تغییر در ساختار دندان‌ها و استفاده از دریل و یا تراش برای بریدن دندان‌ها است.

 

لذا بکارگیری لومینیرز برای رفع نواقص دندان‌ها می‌تواتد برای افرادی که از نشستن بر روی صندلی دندانپزشکی واهمه دارند، روشی بسیار خوب و موثر باشد. از جمله دیگر مزایای این روش، رفع لک و یا جرم زدگی دندان‌ها، رفع نواقص چون کج بودن دندان‌ها و یا فصله‌دار بودن آن‌ها، از بین بردن ترک‌های موجود بر روی سطح دندان‌ها و رفع نامرتب بودن دندان‌ها اشاره کرد.

 

لومینیرز علاوه بر مزایا، دارای معایبی نیز می‌باشد که افراد قبل از انجام آن باید این موارد را نیز در نظر بگیرند. به علت این که برای نصب روکش‌های لومینیرز بر روی دندان‌ها نیاز است تا مقداری از ساختار رویی دندان‌ها برداشته شود، بکارگیری این روش می‌تواند آسیب‌هایی را به دندان‌ها وارد کند؛

اما با این حال در این روش سایش و یا بریدگی بر روی دندان‌ها اعمال نخواهد شد. بعد از کامل شدن رویه‌ی لومینیرز، هیچ حساسیتی به وجود نخواهد آمد و بیمار دچار ناراحتی خاصی نخواهد شد.

لومینیرز دندان

روش لومینیرز دندان‌ها، دارای یک سری معایب و مزایا است.

 

عوامل موثر در هزینه‌ی لومینیرز دندان‌ها

نکته‌ی مهم دیگر که باید مورد بررسی قرار گیرد، عوامل موثر بر هزینه لومینیرز دندان‌هاست. نکته‌ای که در باب قیمت لومینیرز دندان‌ها وجود دارد، این است که لومینیرز به نسبت ونیرهای سنتی دارای قیمت بالاتری می‌باشد و مواد بکار رفته برای ساخت روکش‌های لومینیرز به نسبت ونیرهای سنتی، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

 

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت لومینیرز هر دندان، میزان مهارت و تخصص دندانپزشک است؛ به نسبتی که مهارت دندانپزشکان برای بکارگیری این روش بالاتر باشد، هزینه‌ی دریافتی توسط آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن بعضی از مطب‌های دندانپزشکی که در مراکز استان‌ها قرار دارند،

هزینه‌ی بیشتری را نسبت به مطب‌های دندانپزشکی موجود در شهرستان‌های دیگر دریافت می‌کنند؛ به بیان دیگر موقعیت جغرافیایی نیز، یک امر مهم و تاثیرگذار در تعیین هزینه‌ی لومینیرز است.

عوامل مهمی بر روی قیمت لومینیرز دندان‌ها تاثیر می‌گذارد.

فهرست