ضرر لمینت دندان

ضرر لمینت دندان

لمینت دندان، از جمله روش‌هایی است که برای زیبایی و رفع نواقص دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و طرفداران بسیار زیادی را له خود جذب کرده است. لمینت دندان‌ها دارای مزایا و معایبی است که پیش از اقدام به این کار باید حتما تحت بررسی قرار گیرد. در این محتوا به بررسی مزایا و ضرر لمینت دندان‌ها پرداخته می‌شود و نکات مربوط به انجام این کار تحت بررسی قرار می‌گیرد.(لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

 

ضرر لمینت دندان

ضرر لمینت دندان

داشتن لبخندی زیبا و دندان‌هایی سفید و بی‌نقص، از جمله خواسته‌های تمام افراد است که علاوه بر زیبایی چهره به افزایش اعتماد به نفس آن‌ها نیز کمک خواهد کرد. روش‌های مختلفی برای زیبا‌تر کردن دندان‌ها وجود دارد که از جمله‌ی این روش‌ها، می‌توان به لمینت دندان‌ها اشاره کرد. سوالی که ممکن است به ذهن افراد بیاید این است که ضرر لمینت دندان تا چه حد است؟ اصلا آیا لمینت دندان ضرری به دنبال خواهد داشت. در این قسمت به بررسی ضرر لمینت دندان پرداخته می‌شود.

از جمله معایب لمینت دندان‌ها می‌توان به این نکته اشاره کرد که در صورت بروز آسیب و یا شکستگی در ساختار لمینت، قالب آن‌ها باید بطور کلی تعویض شود. یکی دیگر از مضرات لمینت دندان‌ها این است که طول عمر آن‌ها تنها ۱۰ سال بوده و بعد از گذشت این مدت، باید بطور کلی تعویض و ترمیم شوند. علاوه بر آن، هزینه‌های مربوط به لمینت دندان‌ها به نسبت دیگر روش‌های درمانی بالاتر می‌باشد.

قسمتی از دندان‌ها که بطور کامل توسط قالب لمینتی تحت پوشش قرار نگرفته‌اند، ممکن است دچار پوسیدگی و خرابی شوند. رنگ قالب لمینت در اکثر موارد با رنگ بقیه‌ی دندان‌ها یکنواخت نبوده و به همین دلیل باید کل دندان‌ها لمینت شوند‌؛ به علاوه باید در نظر گرفت که، بعد از مدتی ممکن است رنگ قالب لمینتی تغییر پیدا کند و به بیان دیگر رنگ لمینت ثابت نیست.

ضرر لمینت دندان

ضرر لمینت دندان از مواردی است که قبل از اقدام به این کار باید در نظر گرفته شود.

 

مزایای لمینت دندان

پیش‌تر به بررسی ضرر لمینت دندان اشاره شد. برای تکمیل بحث علاوه بر ضرر لمینت دندان، باید مزایای حاصل از لمینت دندان نیز تحت بررسی قرار گیرد؛ به بیان دیگر در نظر داشتن مزایا و معایب لمینت دندان پیش از اقدام به این کار، امری مهم است که هر فرد باید در نظر داشته باشد.

اما حالا باید پرسیده شود که مزایای لمینت دندان‌ها چیست؟ اولین و اصلی‌ترین مزیت لمینت دندان‌ها، ظاهر جذابی است که برای دندان‌ها به وجود می‌آید. لمینت دندان‌ها ایراداتی مثل کج بودن دندان، رنگ زرد و جرم زدگی را از بین برده و باعث ایجاد یک لبخند زیبا برای افراد خواهد شد که از این طریق نه تنها چهره جذاب‌تر می‌شود، بلکه اعتماد به نفس افراد برای حضور در اجتماع نیز بالاتر خواهد رفت.

علاوه بر آن، لمینت دندان‌ها از پوسیدگی و آسیب‌دیدگی دندان‌ها تا حد زیادی جلوگیری کرده و قالب لمینت تا مدت ۱۰ سال دارای رنگی ثابت و غیرقابل تغییر خواهد بود‌؛ البته این موضوع، وابسته به شیوه‌ی مراقبت افراد و انجام نکات ضروری بعد از لمینت دندان‌هاست. ونیر بکار رفته برای لمینت دندان‌ها، بسیار مقاوم و مستحکم می‌باشد.

زیبایی حاصل از لمینت دندان‌ها بسیار طبیعی بوده و این ظاهر طبیعی، جذابیت دندان‌ها را نیز افزایش می‌دهد.

ضرر لمینت دندان

لمینت دندان‌ها دارای مزایای زیادی است.

 

نکاتی درباره‌ی لمینت دندان

همواره در باب لمینت دندان‌ها، نکات و مسائلی وجود دارد که باید در نظر گرفته شود؛ در نظر داشتن این نکات، باعث می‌شود که تا حد امکان از ضرر لمینت دندان جلوگیری شود و عمر لمینت نیز بالاتر برود. این نکات مهم باید توسط یک دندانپزشک حرفه‌ای، حتما گوشزد شوند. از جمله نکات مهمی که باید در نظر گرفته شود این است که بعد از لمینت، از استعمال زیاد مواد غذایی سفت و محکم تا حد ممکن خودداری شود

تا فشاری به قالب لمینتی وارد نشود. عدم استعمال غذاهای چسبناک، مراقبت‌های روزانه و رعایت بهداشت و مسواک زدن مرتب و همچنین شرکت در جلسات و معاینات دندانپزشکی بطور مرتب نیز، از جمله دیگر نکاتی است که باید حتما در نظر گرفته شوند.