طرح لبخند یا اصلاح طرح لبخند راه حلی کارآمد برای داشتن یک لبخند زیباتر است. به نحوی که با رفع ایرادات و نواقص دندان‌ها می‌توان به این هدف دست پیدا کرد. هزینه‌ی طرح لبخند دندان ممکن است تحت عوامل متعددی قرار داشته و متغیر باشد و به بیان دیگر برای تعیین هزینه‌ی طرح لبخند، باید این عوامل را در نظر گرفت. (لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

طرح لبخند

طرح لبخند چیست؟

داشتن یک لبخند جذاب و تاثیرگذار، باعث می‌شود تا زیبایی افراد دو چندان شده و چهره‌ای دل‌نشین برای آن‌ها به وجود بیاید؛ داشتن دندان‌هایی سالم و زیبا به افراد کمک می‌کند تا راحت‌تر به این هدف دست پیدا کنند.

 

امروزه روش‌های متعددی برای افزایش زیبایی دندان‌ها و رفع ایرادات و نواقص آن‌ها وجود دارد؛ از جمله این روش‌ها، می‌توان به اصلاح طرح لبخند اشاره کرد. اما سوالی که پیش می‌آید این است که اصلاح طرح لبخند چیست؟ در واقع هر درمانی که در جهت افزایش زیبایی دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد،

 

در دامنه‌ی اصلاح طرح لبخند قرار دارد. برای انجام این کار، باید نکاتی را در نظر داشت. مهم‌ترین نکته، مراجعه به یک دندانپزشک متخصص و مشورت با او برای بکارگیری این روش است؛ در واقع بهتر است پیش از اقدام به این کار، دندان‌های افراد توسط دندانپزشک معاینه شود تا در صورت وجود هرگونه مشکل و یا پوسیدگی، خیلی زود به رفع این مشکلات اقدام شود.

 

دندانپزشک باید با بررسی لثه و فک افراد مراجعه کننده، از وجود مشکلاتی چون عفونت‌های لثه‌ای و یا خونریزی مطمئن شود و به درمان این موارد اقدام کند. بنابراین نکته‌ی اساسی در اصلاح طرح لبخند، داشتن لثه‌هایی سالم و به دور از مشکل است.

 

طرح لبخند

نکته‌ی اساسی در اصلاح طرح لبخند، داشتن لثه‌هایی سالم و به دور از مشکل است.

 

نکات مهم در باب طرح لبخند

نکات مهمی در باب انجام روش اصلاح طرح لبخند وجود دارد، که قبل از بکارگیری این روش باید حتما این نکات در نظر گرفته شوند. از جمله‌ی این نکات این است که در هنگام طراحی لبخند، باید یک طول و عرض استاندارد برای دندان‌ها در نظر گرفته شود؛ چرا که وجود طول و عرضی مناسب برای دندان‌ها، باعث تاثیرگذاری و نتیجه‌دهی بهتر اصلاح طرح لبخند خواهد شد.

 

پیش‌تر نیز به این نکته اشاره شد که در اصلاح طرح لبخند، داشتن لثه‌ای سالم حکم اصلی را خواهد داشت؛ به بیان دیگر در طراحی لبخند، لازم است که خطوط لثه کاملا قرینه و هم‌راستا و به اصطلاح صاف باشند‌. بعد از بکارگیری روش اصلاح طرح لبخند، بهتر است که تحت توصیه‌ی دندانپزشک حتما از روکش دندان استفاده شود؛ استفاده از روکش دندان بعد از انجام سفیدسازی دندان‌ها، امری بسیار ضروری به شمار می‌رود و برای دندان‌هایی که زر و جرم زده یا سیاه هستند، باید حتما از روکش استفاده شود.

 

درمان پوسیدگی دندان‌ها قبل از انجام اصلاح طرح لبخند، امری مهم و واجب است؛ پوسیدگی یک دندان ممکن است به بقیه‌ی دندان‌ها هم سرایت کرده و باعث خرابی آن‌ها شود. از جمله روش‌های طراحی لبخند که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است، کاشت نگین دندان است که در این روش نگین‌هایی کوچک و نقره‌ای رنگ بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند و باعث زیبایی بیشتر لبخند می‌شود.

طرح لبخند

از جمله روش‌های طراحی لبخند که در سال‌های اخیر طرفداران بسیار زیادی را جذب کرده است، کاشت نگین دندان است.

 

عوامل موثر بر هزینه طرح لبخند دندان

انجام طراحی لبخند با روش‌های زیادی از جمله نصب نگین روی دندان، لمینت دندان، کامپوزیت دندان، بلیچینگ دندان، نصب روکش، ارتودنسی دندان‌ها و… صورت می‌گیرد.

بنابراین می‌توان گفت که روشی که برای انجام اصلاح طرح لبخند بکار می‌رود، از جمله عوامل موثر بر تعیین هزینه طرح لبخند دندان‌هاست. عامل مهم دیگری که در هزینه طرح لبخند دندان تاثیر می‌گذارد، ساختمان دندان‌های افراد است؛

به بیان دیگر هزینه اصلاح طرح لبخند هر فرد با توجه به دندان‌های او، متغیر است و این هزینه بعد از معاینه‌ی دندان‌ها توسط دندانپزشک و مشخص شدن شدت ایراد دندان‌ها تعیین می‌شود.

مقالات لمینت دندان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست