بهترین مارک کامپوزیت دندان

لمینت دندان از جمله روش‌هایی است که در جهت زیبایی دندان‌ها و رفع نواقص و ایرادات ظاهری دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از انواع لمینت دندان می‌توان به لمینت سرامیکی، لمینت دندان کامپوزیتی(کامپوزیت دندان ) و لمینت دندان فوری اشاره کرد که در هر یک از این روش‌ها ممکن است نحوه‌ی خاصی برای لمینت دندان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

انواع کامپوزیت دندان و ویژگی‌های انجام کامپوزیت

در دنیای امروز با پیشرفت متدهای مختلف کاربردی در علم دندانپزشکی، روش‌هایی جدید برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به وجود آمده است که از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به کامپوزیت دندان‌ها اشاره کرد. در این روش از زیباسازی دندان‌ها با استفاده از ماده‌ای که از ترکیب شیشه و پلاستیک به وجود آمده است،

یک لایه‌ی پوشاننده برای دندان‌ها ایجاد شده و بطور مستقیم بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شود. رویه‌ی کامپوزیتی را، می‌توان با استفاده از رزین و همچنین ونیر تولید کرده و بر روی دندان‌ها نصب شود. از انواع مختلف کامپوزیت دندان می‌توان به کامپوزیت ماکروفیل، کامپوزیت میکروفیل، کامپوزیت نانوهیبرید و میکرو هیبرید و کامپوزیت نانوفیل اشاره کرد.

مواد مورد استفاده در کامپوزیت‌ دندان‌ها همچنین در مارک‌های مختلفی از جمله Bisco، Coltene، DMG America، DMP Dental، ivoclar Vivadent، Kerr و… تولید می‌شوند. از جمله ویژگی‌های بهترین کامپوزیت دندان‌ها، می‌توان به زیبایی آن و ایجاد ظاهری بسیار جذاب برای دندان‌ها اشاره کرد که با قرارگیری بر روی دندان‌ها باعث می‌شوند

تا نقص‌هایی از جمله فاصله‌ی بین دندان‌ها، رنگ بد آن‌ها و همچنین کجی دندان‌ها از بین برود. در هنگام اتصال لایه‌ی کامپوزیتی بر روی دندان‌ها، این لایه‌ی کامپوزیتی بسیار انعطاف‌پذیر بوده و به راحتی فرم می‌گیرد و بطور مستقیم بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد. مارک‌های مختلف کامپوزیت با لثه‌ها و ساختار دندان‌های افراد سازگار هستند

و بعد از نصب کامپوزیت بر روی دندان‌هاط حساسیت خاصی به وجود نمی‌آید. علاوه بر آن در صورت بروز آسیب در کامپوزیت روی دندان‌ها، می‌توان کامپوزیت را ترمیم کرد و نواقص رخ داده بر روی آن را رفع کرد.

از جمله ویژگی‌های بهترین کامپوزیت دندان‌ها، می‌توان به زیبایی آن و ایجاد ظاهری بسیار جذاب برای دندان‌ها اشاره کرد.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

بهترین نوع کامپوزیت دندان

همانطور که گفته شد، کامپوزیت دندان‌ها دارای انواع مختلفی است و با استفاده از روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. پیش از این به ویژگی‌هایی که بهترین نوع کامپوزیت دندان‌ها باید داشته باشند، اشاره کردیم. یکی از انواع کامپوزیت که قبل از این به آن اشاره کردیم، نانو کامپوزیت است. طبق آمارها و اطلاعات به دست آمده،

نانو کامپوزیت به عنوان بهترین کامپوزیت دندان شناخته می‌شود. بهترین کامپوزیت دندان یعنی نانو کامپوزیت‌ها، نسل جدیدی از انواع کامپوزیت دندان هستند که برای ساخت آن‌ها از ذراتی با اندازه‌ی ۲۰ نانومتر استفاده می‌شود. با متصل شدن این ذرات به یکدیگر، نانوکلاسترها تولید می‌شوند که دارای ویژگی‌های خاص و نوینی هستند و ظاهر دندان‌ها را به حالت مناسبی درمی‌آورند.

در نتیجه‌ی ایجاد اتصال بین این ذرات کوچک و به وجود آمدن ذرات بزرگتر، لایه‌ی کامپوزیتی بسیار محکم و مقاومی در برابر ورود ضربات و پوسیدگی‌ها به وجود آمده و به شکل مستقیم بر روی دندان قرار می‌گیرد. از جمله ویژگی‌های نانوکامپوزیت به عنوان بهترین کامپوزیت دندان‌ها، می‌توان به قابلیت پولیش‌دهی و همچنین میزان استحکام و مقاومت بالای آن در مقابل ساییده شدن اشاره کرد.

بطور کلی برای معرفی بهترین کامپوزیت دندان‌ها، باید ویژگی‌هایی را که پیش از آن به آن‌ها اشاره شد در این نوع کامپوزیت معرفی شده وجود داشته باشد. البته بکارگیری انواع مختلف کامپوزیت و نصب مناسب و حرفه‌ای آن‌ها بر روی دندان‌ها، کاملا به میزان تخصص و حرفه‌ای بودن دندانپزشکان برای انجام کامپوزیت وابسته است.

دندانپزشکان حرفه‌ای با بررسی ویژگی دندان‌ها و همچنین آشنایی با انواع مختلف کامپوزیت دندان‌ها، می‌توانند بهترین کامپوزیت دندان افراد را انتخاب کنند.

فهرست