🎉 20% تخفیف جشنواره تا تاریخ 5 مرداد
هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه؟

هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه؟

برای دریافت ویزیت رایگان کامپوزیت دندان کلیک کنید بدون شک ظاهر دندان ها نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری افراد ایفا می کنند. امروز افراد از تکنیک های متفاوتی برای افزایش زیبایی دندان های خود استفاده می کنند که یکی از آن ها کامپوزیت دندان است. یکی از سوالات متداول مراجعه کنندگان دندانپزشکی این [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

بدون شک ظاهر دندان ها نقش بسیار مهمی در زیبایی ظاهری افراد ایفا می کنند. امروز افراد از تکنیک های متفاوتی برای افزایش زیبایی دندان های خود استفاده می کنند که یکی از آن ها کامپوزیت دندان است. یکی از سوالات متداول مراجعه کنندگان دندانپزشکی این است که هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه ؟ در ادامه به طور مفصل به این موضوع خواهیم پرداخت. پس اگر می خواهید بدانید هر واحد چند دندان است این مطلب را به هیچ عنوان ار دست ندهید.

هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه ؟

در پاسخ به هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه به طور کلی هر واحد کامپوزیت دندان به معنی هر تعداد دندانی است که تحت اعمال زیبایی توسط دندانپزشک قرار می گیرند. به طور مثال 8 واحد کامپوزیت دندان شامل 8 عدد دندان است که تحت درمان های دندانپزشکی مختلف مانند ونیر کامپوزیت، ترمیم و … قرار گرفته است. قیمت کامپوزیت دندان نیز عموما بر اساس هر واحد دندان محاسبه می شود. لازم به ذکر است که قیمت کامپوزیت دندان در میان دندانپزشکی های مختلف متفاوت است.

هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه

بهتر است پس از اعلام این که هر واحد کامپوزیت دندان چند دندان است به نکاتی در مورد هر واحد کامپوزیت بپردازیم تا اطلاعات تکمیلی را به دست آورید.

هر واحد کامپوزیت چند دندان است ؟

اگر به لیست قیمت های کامپوزیت نگاه کرده باشید در می یابید که قیمت این خدمات به صورت واحدی مشخص می شود و به ازای تعداد این واحد ها هزینه نهایی سنجیده می شود. پس اهمیت دارد که پیش از اقدام به کامپوزیت دندان مطمن شویم که هر واحد کامپوزیت چند دندان است. در پاسخ به این سوال باید گفت :

هر واحد کامپوزیت دندان مساوی است با خدمات کامپوزیت بر روی یک دندان ! در حقیقت واحد در دندان پزشکی به معنی هر دندان است که یعنی یک انسان طبیعی به طور معمول از 32 واحد دندان برخوردار می باشد.

در پاسخ به این سوال که هز واحد لمینت چند دندان است نیز به همین شرح می باشد و هر واحد لمینت یعنی لمینت کردن یک دندان !

دستمزد دندانپزشکان برای هر واحد کامپوزیت دندان چقدر است ؟

تا کنون فهمیده اید که هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه و هد واحد کامپوزیت چند دندان است ؟ حالا نوبت به دستمزد دندان پزشک می باشد. دستمزد دندانپزشکان یکی دیگر از موضوعات مهمی است که در کامپوزیت دندان مورد توجه قرار می گیرد. برخی دندانپزشکان پکیج های مختلفی را ارائه می دهند که مشتریان می توانند با توجه به بودجه خود یکی از آن ها را انتخاب نمایند. همچنین برخی از آن ها اقساط طولانی مدت با شرایط خاص را قبول می کنند تا مشتریان بتوانند راحت تر هزینه های سنگین دندانپزشکی را پرداخت کنند.

به طور کلی به منظور اطلاع از قیمت دقیق هر واحد کامپوزیت دندان ابتدا باید توسط دندانپزشک مربوطه معاینه شوید تا تعداد واحد های مورد نیاز برای شما تعیین شود.

کامپوزیت دندان سارمکو

کامپوزیت دندان سارمکو sw

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان 

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

در ادامه ی توضیحاتی پیرامون هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه بهتر است بدانید قیمت هر واحد کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی بستگی دارد. از آنجایی که کامپوزیت دندان در برند های مختلفی ارائه می شود، تعرفه های متفاوتی دارد.

همچنین لازم به ذکر است که هر دندانپزشک نیز تعرفه متفاوتی با توجه به سابقه کار، محل مطب، مهارت، تخصص و … در نظر می گیرد. به طور کلی قیمت کامپوزیت دندان به عوامل زیر بستگی دارد:

  • مهارت دندانپزشک در جای گذاری هر واحد دندان

جایگذاری کامپوزیت بر روی دندان ها به مهارت بالایی نیاز دارد و هر دندانپزشکی نمی تواند به نحو احسن این کار را انجام دهد. از طرفی دیگر دندانپزشکان مجربی وجود دارند که سال های زیادی است این دسته از اعمال زیبایی را انجام می دهند.

مسلم است که قیمت هر واحد کامپوزیت دندان توسط این دسته از دندانپزشکان بیشتر است. البته باید بدانید که کامپوزیت دندان نسبت به لمینیت پروسجیر راحت تر است اما عموما دندانپزشکانی که سابقه بالایی در این کار دارند تعرفه های نسبتا بالایی برای آن در نظر می گیرند.

در نهایت در نظر داشته باشید که در پاسخ به این سوال که هر واحد کامپوزیت دندان چند تاست یا هر واحد لمنیت چند دندان است تفاوتی وجود ندارد و تنها دستمزد هر واحد متفاوت می باشد.

  • جنس کامپوزیت

یکی دیگر از عواملی که بر قیمت نهایی هر واحد کامپوزیت دندان موثر است جنس کامپوزیت استفاده شده می باشد. امروزه تنوع زیادی از انواع کامپوزیت ها مانند سرامیکی، ونیر و … وجود دارد که تعرفه های متفاوتی را به خود اختصاص داده اند. البته کامپوزیت نسبت به لمینیت درمان ارزان تری است، زیرا لمینیت ها باید در لابراتور و متناسب با وضعیت دندان های هر فرد ساخته شوند، این موضوع یعنی این که هر واحد لمینیت به طور کامل شخصی سازی می شود و تنها برای آن فرد قابل استفاده است.

همچنین لمینیت نسبت به کامپوزیت دوام بیشتری دارد، اما بسیاری از افراد کامپوزیت دندان را به دلیل ظاهر طبیعی تری که دارد انتخاب می کنند. جنس هر واحد کامپوزیت در پاسخ هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه پر اهمیت است.

برند کامپوزیت دندان یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت آن به شمار می رود. امروزه کامپوزیت دندان توسط کشور های مختلفی ساخته می شود که در این میان کشور های اروپایی و آسیایی بسیار فعال عمل کرده اند. البته کامپوزیت های ساخته شده توسط کشور های اروپایی مرغوبیت بالاتری دارند و به همین علت قیمت آن ها بالاتر است.

برخی از این کامپوزیت ها توسط کمپانی سازنده گارانتی شده اند. در صورتیکه کامپوزیت ها دارای گارانتی باشند در صورت بروز مشکل می توان آن ها را تعویض کرد. بدیهی است که این ویژگی منجر به افزایش قیمت کامپوزیت های مورد نظر خواهد شد.

  • متریال استفاده شده هر واحد کاپموزیت

متریال یا به اصطلاح مواد اولیه به کار رفته در ساخت هر واحد کامپوزیت دندان را می توان یکی دیگر از عوامل اساسی در تعیین قیمت آن به شمار آورد. در صورتیکه مواد اولیه به کار رفته در برابر ضربات مقاوم باشند و زرد نشوند قیمت بالاتر خواهند داشت. واضح است که این دسته از کامپوزیت ها طول عمر بالاتری دارند و برای بیماران به صرفه تر می باشند.

  • اندازه کامپوزیت هر واحد کامپوزیت

کامپوزیت ها در اندازه های مختلفی عرضه می شوند که این موضوع به دلیل اندازه و فرم متفاوت دندان های افراد است. هرچه سایر هر واحد کامپوزیت دندان بزرگ تر باشد قیمت بالا تری خواهد داشت. البته در این مورد زیاد جای نگرانی نیست زیرا در صورتی که تعداد واحد های کامپوزیت بالا باشد مشتریان می توانند از تخفیفات ویژه استفاده کنند.

دقت داشته باشید که اصلاح لبخند بسیار هزینه بر است و از این رو لازم دقت لازم در انتخاب نوع کامپوزیت را داشته باشید تا ریسک ضرر مالی را به حداقل برسانید. اندازه هر واحد در توضیح هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه ؟ حائز اهمیت است

معایب و مزایای هر واحد کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان معایب و مزایای خاص خود را دارد که بهتر از قبل از انجام از آن ها مطلع شوید. البته لازم است بدانید که مزایای این درمان بسیار بیشتر از معایب آن است، زیرا هم یک درمان برای دندان های آسیب دیده به شمار می رود و هم ظاهر زیبایی به دندان های شما می بخشد.

در نگهداری از کامپوزیت های خود باید دقت لازم را داشته باشید زیرا برخی از آنها در صورت تماس با خوراکی های سخت و ضربه می شکنند و هزینه اضافی به شما تحمیل می کنند. همچنین هر واحد کامپوزیت دندان باید پس از چند سال تعویض یا ترمیم شود تا ظاهر و ماندگاری آن به طور کامل حفظ شود.

اگر می خواهید بدانید هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه  باید بگوییم که هر (واحد کامپوزیت دندان یعنی چه) یعنی زیبایی بیشتر لبخند جذاب تر !

سخن پایان

در این قسمت سعی کردیم تا اطلاعات جامع درباره ی هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه  را در اختیار شما قرار دهیم و به طور دقیق مشخص کنیم هر واحد کامپوزیت چند دندان است . بدیهی است که در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر باید با دندانپزشک مربوطه مشورت نمایید. همچنین می توانید از مشاوره های ویژه این سایت استفاده کنید. از آنجایی که هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه درمان گران قیمتی است باید در انتخاب نوع کامپوزیت و دندانپزشک خود دقت کامل را داشته باشید تا رضایت شما به طور کامل جلب شود.

در نهایت باید بگوییم که اگر به دنبال یک درمان با هزینه پایین تر و نتیجه مطلوب می باشید، کامپوزیت دندان برای شما بهترین گزینه به شمار می رود. آن دسته از افرادی که می خواهند دندان هایشان ظاهر طبیعی داشته باشد می توانند از ونیر کامپوزیت ها استفاده کنند که به انواع مختلفی تقسیم می شوند. با استفاده از مشاوره های این سایت می توانید درمان دندانپزشکی دلخواه خود را به آسانی و در عرض چند دقیقه پیدا کنید.

امیدواریم از خواندن مطلب و توضیحات  لذت برده باشید و پاسخ سوال خود را مبنی بر اینکه هر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه و هر واحد کامپوزیت چند دندان است به دست آورده باشید.

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31

بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top