هزینه پر کردن دندان

هزینه پر کردن دندان

دندان‌ها از جمله مهم‌ترین اعضای بدن هستند که حفظ سلامتی آن‌ها با رعایت نکات بهداشتی علاوه بر سلامتی افراد به افزایش زیبایی آن‌ها نیز کمک خواهد کرد. بعد از گذشت مدتی ممکن است که دندان‌های افراد دچار آسیب یا پوسیدگی شوند و به پر کردن نیاز پیدا کنند. هزینه پر کردن دندان‌ها با توجه به عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود. (لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

هزینه پر کردن دندان

هزینه‌ی پر کردن دندان

دندان‌ها از جمله مهم‌ترین اعضای بدن انسان‌ها هستند که بعد از گذشت مدتی از طول عمر افراد، ممکن است دچار آسیب و یا پوسیدگی شوند که علت آن نیز می‌تواند به عدم رعایت نکات بهداشتی و فعالیت مداوم باکتری‌ها در نواحی مختلف دندان‌ها بازگردد. از جمله روش‌هایی که می‌توان برای جلوگیری از آسیب جدی دندان‌ها و حفظ آن‌ها از تخریب بیش از حد مورد استفاده قرار گیرد، می‌توان به پر کردن دندان‌ها اشاره کرد. هزینه پر کردن دندان‌ها تحت عوامل مختلف متفاوت است؛ از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه‌ی پر کردن دندان‌ها، می‌توان به روش مورد استفاده برای پر کردن آن‌ها اشاره کرد. جهت پر کردن دندان‌ها از روش‌های گوناگونی همچون بکارگیری آمالگام، کامپوزیت، طلا، سرامیک و… استفاده می‌شود که انتخاب هر یک از این روش‌ها با توجه به شدت آسیب دیدگی دندان‌ها و نظر دندانپزشک باید انجام شود. از جمله عوامل دیگری که بر روی تعرفه پر کردن دندان اثر می‌گذارد، میزان مهارت و تخصص دندانپزشک برای پر کردن دندان و حق رست او برای انجام این کار است؛ چه بسا تعداد زیادی از افراد نابلد با اقدام به پر کردن دندان‌های افراد نه تنها باعث رفع آسیب دیدگی آن‌ها نخواهند شد، بلکه شدت این آسیب را نیز دو چندان خواهند کرد.

هزینه پر کردن دندان

از جمله عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه‌ پر کردن دندان‌ها، می‌توان به روش مورد استفاده برای پر کردن آن‌ها اشاره کرد.

 

عوامل موثر در هزینه پر کردن دندان‌ها

یکی دیگر از عواملی که تاثیر بسزایی در نرخ پر کردن دندان‌ها می‌گذارد، منطقه‌ی جغرافیایی مطب دندانپزشکی است. بسیاری از افراد برای پر کردن دندان‌های خود به بیمارستان‌های عمومی رفته و با توجه به این که تحت پوشش بیمه‌ی خاصی قرار دارند یا خیر، هزینه‌ پر کردن دندان‌های این افراد ممکن است رایگان باشد و یا با پرداخت مبلغ خاصی همراه باشد. علاوه بر آن بعضی از افراد نسبت به کار کلینیک‌های خصوصی دندانپزشکی اعتماد بیشتری داشته و برای انجام کارهای مربوط به پر کردن دندان‌های خود، به این کلینیک‌ها مهاجرت می ‌کنند. هزینه‌ای که برای مر کردن دندان‌های مراجعه کنندگان از این کلینیک‌ها دریافت می‌شود، با توجه به عامل یاد شده یعنی منطقه‌ی جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی، می‌تواند زیاد یا کم باشد. چه بسا بیشتر این کلینیک‌های خصوصی برای انجام کارهای درمانی دندان‌ها، هزینه‌هایی را بابت مکان مطب خود دریافت می‌کنند و با توجه به این که مطب در مراکز شهرها و یا در مناطق حوالی شهر واقع شده است، هزینه پر کردن دندان‌ها متفاوت خواهد بود‌. عامل مهم دیگری که در هزینه پر کردن دندان‌ها تاثیر می‌گذارد، نوع پر کردگی دندان‌هایی است که افراد قصد پر کردن آن را دارند؛ با توجه به میزان آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان‌ها، نوع مر کردن و ترمیم آن‌ها می‌تواند یک یا چند سطحی باشد. برای پر کردن دندان‌هایی که بیشترین میزان پوسیدگی و آسیب دیدگی را دارند، از سطح یک پر کردگی دندان‌ها استفاده می‌شود. هزینه پرداختی برای پر کردن دندان‌ها با توجه به تعداد سطوح کم یا زیاد خواهد شد.

هزینه پر کردن دندان

عامل مهم دیگری که در هزینه پر کردن دندان‌ها تاثیر می‌گذارد، نوع پر کردگی دندان‌هایی است که افراد قصد پر کردن آن را دارند.

 

هزینه‌ی پر کردن دندان‌ها

هزینه‌ پر کردن دندان‌ها با استفاده از روش آمالگام، بین ۱۱۴ الی ۱۹۴ هزار تومان می‌باشد. این هزینه‎ی پر کردن دندان‌ها با استفاده از روش کامپوزیت دندان‌ها، بین ۱۳۸ تا ۲۱۱ هزار تومان است که با توجه به تعداد سطوح مورد نیاز جهت پر کردن دندان‌ها، مقدار این هزینه‌ متفاوت است.