قیمت لمینت دندان

قیمت لمینت دندان و عوامل موثر بر آن

یکی از مهم‌ترین نکاتی که جذابیت چهره‌ی افراد را به میزان زیادی بالا می‌برد، داشتن دندان‌هایی سفید زیبا و بدون نقص است. از جمله روش‌های کاربردی برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها، می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد که به دو شیوه‌ی لمینت کامپوزیتی و همچنین لمینت سرامیکی قابل انجام است.(لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

موضوع مهمی که باید مورد بحث و بررسی قرار گیرد، قیمت لمینت دندان‌هاست.

قیمت لمینت دندان

 

عوامل متعددی وجود دارند، که بر روی قیمت لمینت دندان‌ها تاثیر می‌گذارند؛ در نظر داشتن هر یک از این عوامل قبل از لمینت کردن دندان‌ها، امری مهم است. در ادامه به بررسی جزئیات مرتبط با این عوامل می‌پردازیم.

قیمت لمینت دندان

عوامل متعددی وجود دارند که بر روی قیمت لمینت دندان‌ها تاثیر می‌گذارند.

 

انواع لمینت

از جمله عوامل موثر بر روی قیمت لمینت دندان‌ها، روشی است که برای لمینت کردن دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانطور که اشاره شد، لمینت دندان به دو شیوه‌ی مختلف یعنی لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی انجام می‌شود و در هر یک از روش‌های انجام لمینت، مواد مختلفی برای ساخت پوشش لمینتی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

بطور کلی، مواد مورد استفاده برای لمینت سرامیکی دندان‌ها نسبت به لمینت کامپوزیتی دارای قیمت بیشتری بوده و در نتیجه، هزینه لمینت سرامیکی نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر است‌. علاوه بر آن باید اشاره کرد که، میزان مقاومت لمینت سرامیکی در برابر ورود فشار و یا نفوذ لکه نسبت به لمینت کامپوزیتی بیشتر بوده و همین موضوع تاثیر بسزایی در قیمت آن می‌گذارد.

 

قیمت لمینت دندان

روش لمینت دندان‌ها تاثیر بسزایی در تغییر قیمت لمینت می‌گذارد.

 

مهارت و تخصص دندانپزشک

از دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در قیمت لمینت دندان‌ها، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک در لمینت کردن دندان‌ها می‌باشد. بطور کلی حق دست هر دندانپزشک با دندانپزشکان دیگر متفاوت است و هر دندانپزشک متخصص با توجه به میزان مهارت و تخصصی که دارد، هزینه‌ای متفاوت از دیگر دندانپزشکان را برای لمینت دندان‌ها دریافت می‌کند.

به میزانی که مهارت و تخصص یک دندانپزشک برای لمینت کردن دندان‌ها بالا باشد، دستمزدی که بابت انجام این کار دریافت می‌کند نیز بالاتر خواهد رفت. چه بسا بسیاری از دندانپزشکان در هنگام شروع کار و برای تبلیغ کسب و کار خود، هزینه‌ی کمتری را از مراجعه کنندگان دریافت می‌کنند.

قیمت لمینت دندان

از دیگر عوامل تاثیرگذار در قیمت لمینت دندان‌ها، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک در لمینت کردن دندان‌ها می‌باشد.

 

قیمت لمینت هر دندان چقدر است؟

یکی دیگر از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین و تغییر قیمت لمینت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی است که افراد قصد دارند آن‌ها را لمینت کنند؛ به بیان دیگر هزینه‌ی کلی لمینت دندان‌ها، به شکل واحدی محاسبه خواهد شد. اما سوال اصلی که ممکن است پرسیده شود این است که قیمت لمینت هر دندان چقدر است؟

با توجه به عواملی که پیش‌تر مورد بررسی قرار گرفتند، یعنی روش مورد استفاده برای لمینت دندان‌ها و میزان تخصص دندانپزشک، قیمت لمینت هر واحد دندان تعیین می‌شود. بطور میانگین در شهرها و مطب‌های مختلف دندانپزشکی، هزینه‌ی دریافتی برای لمینت هر واحد از دندان‌ها بین ۵۰۰ هزار تومان الی ۲ میلیون تومان تخمین می‌خورد.

از عوامل مهم و تاثیرگذار در تعیین و تغییر قیمت لمینت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی است که افراد قصد دارند آن‌ها را لمینت کنند.

 

منطقه‌ی جغرافیایی

عامل دیگری که تاثیر بسزایی در قیمت لمینت دندان‌ها می‌گذارد، منطقه‌ی جغرافیایی است. به بیان دیگر منطقه‌ای که مطب دندانپزشکی در آن قرار دارد، تاثیر مستقیمی بر روی قیمت لمینت می‌گذارد؛ برای مثال یک مطب دندانپزشکی در مرکز شهر مشهد، هزینه‌ای متفاوت و به نسبت گرانتر از یک مطب دندانپزشکی در حوالی شهر مشهد از مراجعه کنندگان دریافت می‌کند.

از عوامل دیگر موثر در قیمت، میزان شهرت پزشک متخصص و مطب دندانپزشکی او در یک منطقه است؛ بسیاری از مطب‌های دندانپزشکی به دلیل این که فعالیت خود را تازه آغاز کرده‌اند، برای تبلیغ کار خود مبلغی پایین‌تر از مراجعه کنندگان دریافت می‌کنند و بعدها با توسعه‌ی کسب و کار خود، میزان مبلغ دریافتی برای لمینت دندان‌ها را بالاتر می‌برند.

فهرست