درست کردن دندان

درست کردن دندان

داشتن دندان‌های زیبا و بدون نقص، از جمله خواسته‌های تمام افراد است. روش‌های مختلفی برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها به وجود آمده است. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به استفاده از روکش دندان، باندینگ، ایجاد تاج بر روی دندان‌ها، ارتودنسی دندان‌ها و همچنین پر کردن دندان‌ها با کامپوزیت دندان اشاره کرد.

درست کردن دندان

روش‌های مختلف درست کردن دندان‌ها

داشتن دندان‌های زیبا، سالم و بدون نقص نه تنها باعث می‌شود تا چهره‌ی افراد بیش از پیش زیبا شود، بلکه اعتماد به نفس افراد برای حضور در جمع‌های مختلف را افزایش خواهد داد. دنیای امروز یک دنیای پیشرفته است که در طول گذشت سال‌های اخیر و در تمامی عرصه‌ها، با پیشرفت‌هایی مواجه بوده است.

متدهای مختلف دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و در این سال‌ها، با پیشرفت‌های زیادی مواجه شده‌اند. روش‌های مختلفی برای درست کردن دندان‌ها به وجود دارد که از جمله‌ی این روش‌ها، می‌توان به استفاده از روکش دندان، باندینگ، ایجاد تاج بر روی دندان‌ها، ارتودنسی دندان‌ها و همچنین پر کردن دندان‌ها اشاره کرد.

 

درست کردن دندان

از جمله‌ روش‌های درست کردن دندان‌ها، می‌توان به لمینت دندان، استفاده از روکش دندان، باندینگ، ایجاد تاج بر روی دندان‌ها، ارتودنسی دندان‌ها و همچنین پر کردن دندان‌ها اشاره کرد.

 

باندینگ دندان‌ها

از جمله روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به باندینگ دندان‌ها اشاره کرد که در این روش، با استفاده از یک صمغ که همرنگ با دندان‌های طبیعی است و با استفاده از یک نور خاص این صمغ به دندان‌ها چسبیده می‌شود و به شکل سفتی بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرد.

از طریق این روش می‌توان ایراداتی همچون شکستگی دندان‌ها و وجود ترک بر روی آن‌ها را رفع کرد. برای باندینگ دندان‌ها از آمالگام نیز می‌توان استفاده کرد. آمالگام نقره‌ای یک ماده‌ی پرکننده است، که برای پر کردن دندان‌های خالی شده و آسیب دیده نیز بکار می‌رود. از طریق قرارگیری آمالگام بر روی دندان‌ها، ظاهری زیبا برای آن‌ها به وجود خواهد آمد.

درست کردن دندان

از جمله روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به باندینگ دندان‌ها اشاره کرد.

 

 

استفاده از روکش برای دندان‌ها

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به استفاده از روکش برای دندان‌ها اشاره کرد. روکش‌های ونیر، لایه‌های بسیار نازکی هستند که همرنگ با دندان‌ها بوده و متناسب با ساختار دندان‌ها طراحی شده و بر روی دندان‌ها نصب می‌شوند. استفاده از این روکش‌ها، می‌تواند باعث زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها شود و ظاهری بسیار جذاب برای دندان‌ها به وجود آورد‌.

استفاده از این روکش‌های ونیر در مقابل استفاده از صمغ، روشی کارآمدتر است. روکش‌های ونیر دارای استحکام بالایی بوده و در برابر تغییر رنگ و لکه دار شدن نیز، مقاوم هستند‌.

درست کردن دندان

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به استفاده از روکش برای دندان‌ها اشاره کرد.

 

قرار دادن تاج بر روی دندان‌ها

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به گذاشتن تاج بر روی دندان‌ها اشاره کرد. با قرار دادن این تاج‌ها بر روی دندان‌ها که در اصطلاح کلاهک نیز نامیده می‌شود، می‌توان دندان‌هایی را که پوسیده، ضعیف و یا تخریب شده هستند را ترمیم کرده و ظاهر بدی را که این دندان‌ها دارند را ترمیم کرد‌.

استفاده از این تاج‌ها باعث می‌شود تا اندازه‌ی دندان‌ها و ظاهر آن‌ها، به حالتی متناسب و زیبا تبدیل شود. برای تولید این تاج‌ها می‌توان از صمغ، فلز، چینی‌های متصل شده به فلز و یا سرامیک استفاده کرد. برای نصب این تاج‌ها در ابتدا دندان‌ها را تراش داده و بعد از آن این تاج‌ها را بر روی دندان‌ها نصب می‌کنند.

درست کردن دندان

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان‌ها و زیباسازی آن‌ها، می‌توان به گذاشتن تاج بر روی دندان‌ها اشاره کرد.

 

استفاده از کامپوزیت برای پر کردن دندان‌ها

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای زیباسازی و درست کردن دندان‌ها، می‌توان به پر کردن دندان‌ها با کامپوزیت اشاره کرد. دندان‌ها ممکن است به دلایل مختلفی، دچار خردشدگی و یا ترک شوند، حفره‌هایی بر روی آن‌ها به وجود بیاید و ظاهری نامتناسب پیدا کنند؛ در نتیجه نیاز است که این حفره‌ها و ظاهر نامتناسب دندان‌ها را به طریقی رفع کرد.

در نتیجه می‌توان از کامپوزیت دندان‌ها برای پر کردن این حفره‌ها استفاده کرد. افرادی که تمایل دارند دندان‌هایی زیبا داشته باشند، می‌توانند از کامپوزیت استفاده کنند که همرنگ با دندان‌ها بوده و در نتیجه ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی برای دندان‌ها به وجود می‌آورد.