قیمت پر کردن دندان

تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها

داشتن دندان‌های سالم و بی‌نقص، از ملزومات یک بدن سالم است؛ دندان‌های زیبا و سفید، مرتب و به دور از هر گونه نقص از جمله خواسته‌های همه‌ی افراد است.(لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید)

داشتن چنین دندان‌هایی نه تنها باعث افزایش جذابیت چهره‌ی انسان‌ها می‌شود، بلکه باعث می‌شود تا سلامت بدنی انسان‌ها نیز بالاتر برود. باید اشاره کرد که دندان‌ها بعد از گذشت مدتی، ممکن است به دلایل مختلفی همچون عدم رعایت نکات مهم برای حفظ سلامتی آن‌ها و همچنین عدم رعایت نکات بهداشتی دچار آسیب و پوسیدگی شوند.

و یا حفره‌هایی در آن‌ها به وجود بیاید؛ به همین دلیل پر کردن دندان‌ها، به امری واجب و ضروری تبدیل می‌شود. پر کردن دندان‌ها، روشی است که برای ترمیم و بازگرداندن ظاهر زیبا و سالم دندان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. قیمت پر کردن دندان‌ها، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

قیمت پر کردن دندانقیمت پر کردن دندان‌ها، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

روش پر کردن دندان‌ها

از جمله عوامل موثر در تغییر قیمت پر کردن دندان‌ها، می‌توان به روشی اشاره کرد که برای پر کردن آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور کلی برای پر کردن دندان از موادی همچون کامپوزیت، آمالگام، طلا و یا سرامیک استفاده می‌شود. لذا می‌توان گفت که بسته به نوع مواد مورد استفاده برای پر کردن دندان‌ها، هزینه پر کردن دندان متغیر بوده و دارای تعرفه‌ی یکسانی نیست.

پر کردن دندان با کامپوزیت، به نسبت دیگر مواد مورد استفاده برای این کار هزینه‌ی مناسب‌تری دارد. با این حال مشکل اصلی پر کردن دندان با کامپوزیت، طول عمر پایین این ماده است که بعد از گذشت ۵ سال نیاز به ترمیم و جایگزینی دارد. ارزان‌ترین روشی که برای پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، پر کردن از طریق آمالگام است.

قیمت پر کردن دندان

از جمله عوامل موثر در تغییر قیمت پر کردن دندان‌ها، می‌توان به روشی اشاره کرد که برای پر کردن آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

وضعیت دندان

از جمله عوامل موثر دیگر در تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها، وضعیت دندان‌هایی است که قصد ترمیم و پر کردن آن‌ها را داریم. به عبارت دیگر در صورتی که میزان آسیب دیدگی و پوسیدگی دندان‌ها بیشتر باشد، هزینه‌ی بیشتری را باید برای ترمیم و رفع ایرادات دندان‌ها پرداخت کرده و لذا قیمت ترمیم دندان‌ها بالاتر می‌رود.

عامل مهم دیگر، موقعیت دندان در دهان افراد است؛ در بعضی مواقع ممکن است که دندانی که می‌خواهیم آن را پر کنیم در نقطه‌ی بدی از دهان قرار گرفته باشد و در نتیجه پر کردن آن پیچیده شود. لذا با توجه به موقعیت دندان در دهان نیز، می‌توان هزینه‌ی پرداختی برای انجام این کار را تعیین کرد.

 

قیمت پر کردن دندان

از جمله عوامل موثر دیگر در تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها، وضعیت دندان‌هایی است که قصد ترمیم و پر کردن آن‌ها را داریم.

 

دستمزد دندانپزشک

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت پر کردن دندان‌ها، میزان دستمزدی است که به دندانپزشک پرداخت می‌شود. میزان آسیب دیدگی و پوسیدگی بعضی از دندان‌ها ممکن است به حد زیادی باشد و برای پر کردن آن‌ها، به مهارت و تخصص بیشتری نیاز باشد‌. در نتیجه میزان مهارت دندانپزشکان در ترمیم دندان‌ها و پر کردن آن‌ها، امری مهم و تعیین کننده برای قیمت دندان‌هاست؛

با توجه به پیچیدگی روش پر کردن دندان و مهارت تخصص دندانپزشک برای پر کردن آن، دستمزدی متفاوت باید پرداخت شود که کاملا وابسته به عملکرد دندانپزشکان است. چرا که انتخاب متدهایی که برای پر کردن دندان‌ها بکار می‌روند نیز، نشان دهنده‌ی میزان مهارت و تخصص دندانپزشکان برای انجام این کار است.

قیمت پر کردن دندان

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده‌ی قیمت پر کردن دندان‌ها، میزان دستمزدی است که به دندانپزشک پرداخت می‌شود.

 

عوامل دیگر موثر بر هزینه پر کردن دندان‌ها

تا اینجا به تعدادی از عوامل موثر در تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها اشاره کردیم. از جمله عوامل دیگری که در تعیین این هزینه تاثیر می‌گذارند، می‌توان به بیمه‌ی بیماران اشاره کرد. بعضی از بیمه‌های درمانی هزینه‌های مربوط به پر کردن دندان‌ها را متقبل می‌شوند، اما پرداخت هزینه‌های مربوط به انجام کارهای زیبایی دندان‌ها را قبول نمی‌کنند.

بدین ترتیب می‌توان نوع بیمه را، عامل موثری در تعیین این هزینه دانست. علاوه بر آن مراجعه به مطب‌های خصوصی و درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی نیز، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها می‌گذارد و در کلینیک‌های خصوصی، هزینه‌ای بیشتر از مطب‌ها و بیمارستان‌های دولتی برای پر کردن دندان‌های بیماران از آن‌ها دریافت می‌شود.

 

فهرست