آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟ دندان ها را می توان از مهم ترین عضو صورت به شمار آورد که هم تاثیر بسیار زیادی در سلامتی دارد و هم نقش بسزایی در زیبایی صورت ایفا می کند. یکی از مواردی که زیبایی دندان های ما را تا حد بسیار زیادی تحت الشعاع [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

دندان ها را می توان از مهم ترین عضو صورت به شمار آورد که هم تاثیر بسیار زیادی در سلامتی دارد و هم نقش بسزایی در زیبایی صورت ایفا می کند. یکی از مواردی که زیبایی دندان های ما را تا حد بسیار زیادی تحت الشعاع قرار می دهد بدون شک کجی و نا مرتبی دندان ها است. این معضل که در بسیاری از افراد وجود دارد تحت عوامل مختلفی از جمله کوچک بودن فک ، ژنتیک و … ایجاد می شود. یکی از روش هایی که افراد برای درمان کجی دندان به آن مراجعه می کنند ، کامپوزیت است اما این سوال به قوت خود باقیست که آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

ما در این مطلب سعی داریم که به طور کامل به این سوال مبنی بر اینکه آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد پاسخ دهیم. اگر می خواهید پاسخ سوال خود را در این مورد دریافت کنید کافیست در این مطلب با ما همراه باشید چرا که به طور کامل به جواب این سوال خواهیم پرداخت .

هزینه کامپوزیت دندان – 1402

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/190/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی990/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/390/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/490/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)1/990/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)1/990/000
🔹 آی پی اس لیرینگتماس بگیرید
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

امکان کامپوزیت دندانهای کج به صورت قسطی نیز وجود دارد و کافیست برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

روش های درمان کجی دندان

پیش از آن که به پاسخ این سوال که آیا میشود دندان های کج را  کامپوزیت کرد بپردازیم لازم است روش های درمانی کجی دندان را به طور مختصر بیان کنیم.به طور کلی افراد برای خلاصی از کجی دندان از روش های مختلفی استفاده می کنند که برخی از روش ها در زیر مجموعه عملی به نام مال اکلوژن انجام می شود. مال اکلوژن به طور کلی به دندان های کج گفته می شود که سعی می شود برای رفع آن روش های درمانی مختلفی به کار گرفت. این روش ها در سه گروه انجام می شود :

ارتودنسی : بدون شک سنتی ترین روش درمان دندان های کج می باشد که البته برای افراد در سنین پایین تر انتخاب مناسب تری می باشد. نکته ای که در مورد ارتودنسی باید مد نظر داشته باشید این است که نسبتا روش بسیار طولانی تری است و به طور معمول با درد های دندانی و فکی همراه است. هر چه میزان کجی دندان های شما بیشتر باشد نیز طول درمان طولانی تر خواهد بود. همچنین شایان توجه است که این روش دائمی کجی دندان هارا بر طرف می کند اما به علت تهاجمی بودن مضراتی نیز برای شما به دنبال خواهد داشت.

لمینت دندان : یکی دیگر از روش های بر طرف کردن کجی دندان می باشد که البته روش دائمی نمی باشد و بیشتر جنبه بخشیدن ظاهری زیبا به دندان ها دارد. توجه داشته باشید که لمینت به نسبت سایر روش های بر طرف سازی کجی دندان از قیمت بیشتری برخوردار می باشد و اگر این روش را برای حل مشکل خود انتخاب کرده اید بهتر است مسائل مالی آن را نیز در نظر بگیرید.

کامپوزیت دندان : این روش ، روشی است که قصد داریم در این مطلب به آن بپردازیم. در پاسخ به این سوال که آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد باید گفت که بله ! به طور قطع یکی از روش های بر طرف سازی کجی دندان کامپوزیت می باشد. البته شایان ذکر است که این کار نیز مانند لمینت جنبه ظاهری دارد و مشکل را به طور کامل بر طرف نمی کند. اما به نسبت روش کم هزینه تری محسوب می شود که تهاجمی نیز نمی باشد.

حال که با روش های بر طرف سازی کجی دندان آشنا شدیم نوبت به این مورد می رسد که آیا میشود دندان های کج را کامپوزیت کرد و شرایط آن به چه صورت می باشد.

کامپوزیت دندانهای کج

آیا دندان های کج میشود را کامپوزیت کرد ؟ شرایط آن چگونه است ؟

فوقا ذکر کردیم که یکی از روش های درمانی بر طرف کردن کجی دندان کامپوزیت است پس کامپوزیت کردن دندان های کج امکان پذیر است و امروزه توسط دندان پزشک های ماهر و مجرب قابل انجام است. اما شرایط برای این کار وجود دارد که حتما باید به آن توجه نمود. این نکات به این شرح می باشد :

دندان های بسیار کج را نمی توان کامپوزیت کرد

اینکه آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد تا حد بسیار زیادی بسته به میزان کجی دندان شما دارد. در حقیقت اگر کجی دندان های شما جزئی می باشد می توانید با خیال راحت برای درمان آن از طریق کامپوزیت دندان کج اقدام فرمایید. اما فراموش نکنید که در کجی های شدید تر این امکان وجود ندارد. در بسیاری از موارد نیز کجی دندان با نا موزون بودن فک و کجی آن نیز همراه می باشد که این مورد نیز مزید بر علت می شود که کامپوزیت دندان کج غیر ممکن شود. در چنین مواقعی ارتودنسی بهترین روش می باشد.

کامپوزیت دندان کج نیز با ارتودنسی همراه می باشد

نکته ای که باید مد نظر داشته باشید این است که در بسیاری از مواقع کامپوزیت دندان را به تنهایی نمی توان بر روی دندان کج اجرا کرد. در حقیقت بستر دندان ها باید برای کامپوزیت آماده شود و ارتودنسی این بستر را فراهم می کند پس این تصور که با کامپوزیت از شر ارتودنسی راحت می شوید همیشه درست نمی باشد! البته ارتودنسی که در این روش انجام می شود کوتاه مدت محسوب می شود و به قدری که شما تصور می کنید نیست. اما با این وجود کامپوزیت دندان های کج یک روش ترکیبی از ارتودنسی و کامپوزیت محسوب می شود که در آن مدت زمان ارتودنسی به مراتب کوتاه تر می باشد.

نیاز به تغییر فرم و تراشیدگی دندان ها

یکی دیگر از نکاتی که پاسخ به این سوال که آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد و ایا دندان کج با کامپوزیت درست میشود نیز، شایان ذکر است مربوط اعمال تغییراتی است که باید بر روی دندان انجام شود. دندان هایی که قرار از پوشش ونیر بر روی آن قرار بگیرد باید به طور کامل برای این عمل آماده باشند. اقدامات دیگری که برای آماده کردن دندان ها انجام می شود اعمال تغییرات و اصلاح فرم دندان های میباشد که از طریق تراشیدگی انجام می شود. این قسمت از کامپوزیت دندان های کج موجب می شود که امکان ریموو یا برداشتن کامپوزیت ها به سختی ممکن شود یا در صورت برداشتن باید با دندان دیگر جایگزین گردد.

توجه داشته باشید که تراشیدگی در برخی از اوقات مقداری به دندان های شما و مینا آن اسیب میزند که احتمال خرابی آن را به مقدار کمی افزایش می دهد.

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

نکاتی در مورد کامپوزیت برای دندان های کج

در این مطلب سعی کردیم تا به طور کامل به این سوال که آیا می شود دندان های کج را کامپوزیت کرد پاسخ دهیم. نکاتی که در این مورد شایان ذکر است به این شرح می باشد :

  • کامپوزیت یک دندان کج نیز ممکن می باشد و شما می توانید تکی یا به تعداد این کار را انجام دهید.
  • در تعیین قیمت کامپوزیت دندان کج این نکته را باید مد نظر داشته باشید که باید هزینه های مربوط به ارتودنسی و تراشیدن دندان را نیز مد نظر داشته باشید.
  • قیمت کامپوزیت به نسبت لمینت بهتر می باشد.
  • از مزایا این روش این است که کمتر تهاجمی است.
  • این روش روشی دائمی نمی باشد و بهتر است اگر کجی دندان شما خفیف نمی باشد از روش های ارتودنسی کامل استفاده نمایید.

امیدواریم که این مطلب برای شما مفید بوده باشد و به این سوال که آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد پاسخ داده باشیم. شما می توانید هزینه های کامپوزیت دندان را در ابتدا این صفحه مشاهده کنید.

آیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه