اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت دندان

اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت دندان

اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت چگونه است؟ یکی از روش هایی که به سبب آن می توان جلو بودن فک پایین که به آن آندربایت underbite می گویند را اصلاح و درمان نمود کامپوزیت ونیر می باشد. آندربایت سبب می گردد فک پایین به مرور نسبت به سایر دندان [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت چگونه است؟

یکی از روش هایی که به سبب آن می توان جلو بودن فک پایین که به آن آندربایت underbite می گویند را اصلاح و درمان نمود کامپوزیت ونیر می باشد.

آندربایت سبب می گردد فک پایین به مرور نسبت به سایر دندان های بالا نیز جلو برود و این عارضه در اکثر افراد وجود دارد ولیکن به آن توجه نمی کنند در حالی که عدم اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت می تواند معایبی به همراه داشته باشد که زندگی افراد را مختل سازد..

فرضا ممکن است تاثیرات منفی بر میزان خواب ایشان داشته یا نتوانند برخی کلمات و جملات را به درستی ادا کنند و به همین علت ممکن است دچار کاهش اعتماد به نفس شوند..

همچنین به مرور زمان میزان درد دندان ها به سبب جلو بودن فک پایین افزایش می یابد و در نحوه غذا خوردن هم تاثیراتی منفی را از خود نشان خواهد داد.

چه بسا در صورتی که میزان جلو بودن فک پایین خفیف باشد می توان با نصب روکش کامپوزیت ونیر نیز به اصلاح و درمان پرداخت در غیر این صورت دندانپزشک متخصص روش های مطلوب دیگری را فارغ از اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت در نظر می گیرد.

بنابراین مهم است که در اسرع وقت جهت اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین اقدام نمود تا دندانپزشک متخصص با بهره گیری از کامپوزیت ونیر در صورت امکان به درمان بپردازد.

منظور از آندربایت چیست؟

زمانی که نوعی ناهماهنگی و همچنین پیش آمدگی در فک پایین وجود داشته باشد نیز می گوییم فرد دچار آندربایت می باشد. در آندربایت دندان های فک پایین نیز از دندان های فک بالا جلوتر می آیند و این نیز زمانی که دهان بسته است کاملا محسوس و قابل مشاهده می باشد.

پیشتر بیان نمودیم که عدم درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت یا سایر روش ها نیز می تواند سبب مشکل و اختلال در صحبت کردن و غذا خوردن، درد در ناحیه دندان و فک، سردرد و گوش درد و..می باشد به نوعی حتی آندربایت می تواند سبب افزایش میزان فشار خون در افراد گردد.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

علل بروز آندربایت چیست؟

طبیعتا بنا به علتی برخی افراد دچار جلوزدگی فک پایین می شوند که لازم است با آن ها آشنا گردید.

  • زمانی که فرد در دوان کودکی انگشت دست خود را می مکیده و همچنان با گذشت این سال ها به مکیدن انگشت ادامه داده باشد..
  • فک پایین به دلیل مشکلات ژنتیکی ایجاد گردیده است فرضا سندروم سلول های عصبی پایه
  • فشار زبان بر دندان
  • بهره گیری از پستانک در دوران کودکی
  • نحوه غلط غذا خوردن که یکی از مهم ترین آن ها تند خوردن غذا می باشد
  • فرد به طور مادرزادی دچار آندربایت گشته و علت آن روشن نیست
  • تومور دهان یا استخوان فک
  • آسیب های وارده به فک
  • و..

چه بسا در اغلب مواقع تنها دندان های افراد جلو می باشد و این نیز با جلو بودن فک اشتباه گرفته می شود در این زمان نیاز است که حتما از معاینه دندانپزشکی متخصص بهره مند گشت تا بتوان با تشخیص اصولی و درست به درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت و دیگر روش ها پرداخت.

نحوه اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

چگونه می توان با ونیر کامپوزیت جلوزدگی فک پایین را اصلاح کرد؟

پیشتر اشاره نمودیم که اگر میزان جلو زدگی فک پایین کم باشد و نیاز به سایر روش های درمانی فرضا ارتودنسی، کشیدن دندان، جراحی فک و..نداشته باشد می توان به تشخیص دندانپزشک متخصص به نصب روکش کامپوزیتی پرداخت.

در روش درمان آندربایت با کامپوزیت، روکش کامپوزیت ونیر بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرند بلکه بر روی دندان های فک بالا نصب می شوند..این امر باید با تخصص و دقت کاملی انجام شود تا با قرارگیری و نصب ونیر کامپوزیتی نتیجه به نوعی شکل گیرد که گویی فرد هرگز دچار آندربایت نداشته است.

چرا آندربایت را با کامپوزیت درمان کنیم؟

زمانی که میزان شدت آندربایت زیاد نباشد و بتوان تنها با قرار دادن روکشی هم ردیفی دندان ها را حفظ نمود به جای استفاده از روش های پر هزینه و سنگین تر، از روش هایی مثل نصب ونیر کامپوزیت بهره گرفته می شود.

لذا کامپوزیت ونیر از جمله روکش هایی است که می توان آن را بر روی تعداد دندان های کم و زیاد و حتی فک دندان بالا و پایین نصب نمود..

بدین سبب علاوه بر زیباتر شدن دندان ها با روشنی و سفیدی طبیعی نیز می توان عیوب دندانی را هم برطرف نمود فرضا زمانی که افراد علاوه بر جلوزدگی فک پایین دارای دندان های بد رنگی در فک بالا باشند می توانند با استفاده از روکش کامپوزیت ونیر نیز به اصلاح و درمان آندربایت و بد رنگی دندان های خود بپردازند.

کامپوزیت از جمله روکش هایی است که در صورت رسیدگی منظم و رعایت بهداشت دهان و دندان نیز تا حداکثر هفت سال مقاوم بوده و دوام خواهد داشت تنها نیاز است جهت نصب روکش کامپوزیتی حتما به دندانپزشکی متخصص مراجعه نمود و به رعایت بهداشت دهان و دندان هم اهمیت داد.

چرا تاکید می کنیم که جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت حتما به متخصص مراجعه شود؟ به سبب اینکه دندانپزشک متخصص با دقت به معاینه دندان ها می پردازد..

در صورتی که جهت نصب روکش و هم راستایی دندان های فک پایین و بالا دندانپزشک از تخصص بالایی برخوردار باشد در صورت نیاز تشخیص به تراشیدن بخش کوچکی از دندان های فک بالا می کند تا بتواند با نصب روکش در فک بالا هم ترتیبی دندان های فک بالا و پایین را فراهم سازد.

لذا متخصص از مواد دندانی بسیار با کیفیتی استفاده می نماید تا مقاومت و ماندگاری روکش کامپوزیت ونیر به خوبی حفظ گردد و همچنین وی می تواند جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت نیز، کیفیت روکش کامپوزیتی را تضمین نماید.

به همین سبب افرادی که قصد اصلاح و درمان کردن جلو بودن فک پایین خود را با کامپوزیت ونیر دارند تنها کافیست جهت کسب اطلاع از میزان قیمت کامپوزیت دندان با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایند؛ زیرا خدمات کلینیک دندانپزشکی عرشیان نیز از نظر کیفیت و قیمت تماما تضمین شده اند.

زمان مناسب درمان جلو زدگی فک پایین

توصیه می گردد که جلو زدگی فک پایین در سنین پایین نیز انجام گیرد چرا که در سنین پایین تر می توان فضای کافی برای رشد و همچنین تکامل درست را برقرار نمود و میزان جلوزدگی فک پایین را کاهش داد.

ولیکن خوب است که در هر زمان جهت اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت یا سایر روش ها اقدام نمود تا بتوان با هم ردیف شدن دندان ها علاوه بر زیباتر کردن ظاهر دندان ها نیز از بروز مشکلاتی در تکلم، جویدن، خوابیدن و..جلوگیری نمود.

گاهی اوقات افراد به جهت اصلاح و درمان جلو زدگی فک پایین با کامپوزیت به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند تا علاوه بر بهبود وضعیت دندانی شان از زیبایی ظاهر دندان ها هم برخوردار شوند.

چنانچه در حالی که روش تشخیصی دندانپزشک متخصص جهت درمان آندربایت نیز روش های دیگری می باشد که به دلیل میزان شدت زیاد آندربایت بهره گیری از آن ها نتیجه بهتری را به ارمغان می آورد..

بنابراین از آن جا که شاید اغلب افراد شناختی از دیگر روش های درمانی آندربایت نداشته باشند قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.

روش های درمان و اصلاح آندربایت

علاوه بر اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت نیز می توان از روش های دیگری هم استفاده نمود که به برخی از رایج ترین آن ها اشاره می کنیم..

1.ارتودنسی کردن دندان ها

این روش از رایج ترین روش های درمانی می باشد که تعداد سال های درمانی آن برای هر یک از افراد متغیر می باشد.

2.هدگیر معکوس

اغلب در افرادی که بریس دارند مورد استفاده قرار می گیرد که به آن فیس ماسک هم می گویند.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

3.ارتودنسی نامرئی

زمانی که شدت آندربایت خفیف باشد از این ارتودنسی استفاده می شود که به صورت دوره ای تنظیم می گردند.

4.جراحی فک

گاهی درمان بزرگسالان خصوصا افراد مبتلا به مشکلات فک ابتدا با ارتودنسی سپس جراحی فک و ارتودنسی نهایی انجام می گیرد.

5.اکسپندر

دستگاهی که بر روی سقف دهان قرار می گیرد و هر شب بازتر می شود.

6.چین کپ

دستگاهی که سبب بسته شدن دور چانه و فک پایین می شود که برای نوجوانان یا کودکان مناسب است.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

7.کشیدن دندان

با این کار شلوغی فک از بین می رود که با این روش سعی می شود فک به جای اصلی خود بازگردد.

و..

می توان جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت و سایر روش ها با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایید.

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31

بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top