🎉 20% تخفیف جشنواره تا تاریخ 5 مرداد
هزینه کامپوزیت دندان سال 1403 (دندان های جلو و کامل)

هزینه کامپوزیت دندان سال 1403 (دندان های جلو و کامل)

برای دریافت نوبت ویزیت رایگان کامپوزیت دندان کلیک کنید هزینه کاموزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی عرشیان در جستجوی لبخندی زیبا و دلنشین هستید؟ کامپوزیت دندانی در کلینیک دندانپزشکی عرشیان گزینه‌ای برجسته برای شما است. کامپوزیت دندان، روشی مدرن و موثر برای بازسازی زیبایی و کارکرد دندان‌هاست که با روش‌های کم‌تهاجمی و نتایج آنی، رضایت [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

هزینه کاموزیت دندان در کلینیک دندانپزشکی عرشیان

در جستجوی لبخندی زیبا و دلنشین هستید؟ کامپوزیت دندانی در کلینیک دندانپزشکی عرشیان گزینه‌ای برجسته برای شما است. کامپوزیت دندان، روشی مدرن و موثر برای بازسازی زیبایی و کارکرد دندان‌هاست که با روش‌های کم‌تهاجمی و نتایج آنی، رضایت بیماران را به دنبال دارد.

قیمت کامپوزیت دندان می‌تواند بر اساس عوامل مختلفی مانند تعداد دندان‌هایی که نیاز به درمان دارند، عیار مواد به‌کار رفته، و مهارت و تجربه دندانپزشکی که این عمل را انجام می‌دهد، متغیر باشد. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، ما با استفاده از جدیدترین تکنیک‌ها و مواد کامپوزیت با کیفیت عالی، اطمینان می‌دهیم که شما بهترین خدمات ممکن را دریافت خواهید کرد.

برای اطلاع دقیق از هزینه‌ها، توصیه می‌کنیم با کلینیک ما تماس گرفته و یا به صورت حضوری مراجعه کنید تا پس از بررسی‌های دقیق توسط متخصصان ما، نقل قولی دقیق و متناسب با نیازهای خاص شما ارائه شود.

در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، ما پیش از ارائه هرگونه خدماتی، بر اهمیت مشاوره صادقانه و شفاف با بیمارانمان تأکید داریم. ما افتخار می‌کنیم که با ارائه خدماتی دقیق و منصفانه، لبخندی زیبا و سلامتی دهان و دندان شما را تضمین کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات کامپوزیت دندان و همچنین زمان‌بندی ویزیت‌ها، با ما در تماس باشید. کلینیک دندانپزشکی عرشیان، متعهد به ارائه خدمات با کیفیت و مقرون‌به‌صرفه به جامعه ما است.

قیمت کامپوزیت دندان ۱۴۰۳

تحولات نوین در حوزه دندانپزشکی زیبایی، کامپوزیت دندان به عنوان یک روش محبوب و کارآمد جهت بهبود ظاهر لبخند پرطرفدار است. کلینیک دندانپزشکی عرشیان با به‌کارگیری آخرین دستاوردهای علمی و تکنولوژیک، خدمات کامپوزیت دندان را با بهترین کیفیت و مناسب‌ترین قیمت در سال ۱۴۰۳ به شما ارائه می‌دهد.

قیمت کامپوزیت دندان می‌تواند به فاکتورهای گوناگونی بستگی داشته باشد، از جمله تعداد دندان‌هایی که نیاز به کامپوزیت دارند، نوع مواد به‌کار رفته در کامپوزیت، دشواری مورد نظر در اجرای فرآیند و سطح تخصص دندانپزشک اجرا کننده.

ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان با شفاف‌سازی تمامی هزینه‌ها و ارائه توضیحات مفصل در خصوص تمامی مراحل و مواد مورد استفاده، اطمینان حاصل می‌کنیم که شما بهترین خدمات را با آگاهی کامل و قیمتی عادلانه دریافت نمایید.

برای دستیابی به اطلاعات بیشتر در زمینه قیمت‌های به‌روز و خدمات کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳، به وب‌سایت ما مراجعه کنید یا با کارشناسان ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس بگیرید. ما آماده‌ایم تا با مشاوره‌های تخصصی و فردی، به شما کمک کنیم تا انتخاب‌های آگاهانه‌ای داشته باشید و در نهایت شاهد لبخندی زیبا و با دوام باشید.”

تضمین می‌کنیم که تجربه‌ای مطلوب و نتایجی رضایت‌بخش را برایتان به ارمغان آوریم. با اعتماد به ما، قدمی محکم در مسیر دست‌یابی به زیبایی و سلامت دهان و دندان خود بردارید.

در تماس باشید

برای ویزیت رایگان کامپوزیت تماس بگیرید

 

میزان قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

از آنجایی که داوطلبان کاشت کامپوزیت دندان هر روزه بیش از قبل می شوند نیاز است که علاقمندان اطلاعات دقیقی از قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 داشته باشند لذا با اطلاعات دقیق تر از هزینه و قیمت کامپوزیت با برنامه ریزی بهتر و دقیق تری به نصب کامپوزیت دندان می پردازند.

هزینه و قیمت کاشت کامپوزیت دندان جلو در عصر امروز به سبب مناسب تر بودن نسبت به کاشت لمینت سرامیکی دندان قابل قبول تر بوده و افراد بیشتری می توانند دندان هایشان را کامپوزیت کنند.علاقمندان می توانند برای اطلاع از قیمت کامپوزیت در برترین کلینیک کاشت کامپوزیت یعنی دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان ادامه مطالب را دنبال کنند.

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

 

قیمت کامپوزیت دندان

لبخند شما تأثیر بسزایی در اعتماد به نفس‌ و تصویر کلی شما از خود دارد، و کامپوزیت دندان می‌تواند آن را به زیبایی کامل برساند. کلینیک دندانپزشکی عرشیان، با ارائه جدیدترین روش‌های کامپوزیت دندان، به شما کمک می‌کند تا لبخندی طبیعی و به‌یادماندنی داشته باشید.

قیمت گذاری کامپوزیت دندان متأثر از عوامل متفاوتی نظیر مواد مورد استفاده، تعداد دندان‌های درگیر، محدوده اصلاحات مورد نیاز و هزینه‌های مربوط به دستمزد کارشناسی پزشک است. ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، برآورد قیمت دقیق و شفاف کامپوزیت دندان را به ارمغان می‌آوریم تا در کنار رسیدن به انتظارات زیبایی‌شناختی شما، از نظر مالی نیز بهینه باشد.

برای تعیین قیمت دقیق کامپوزیت دندان، با برگزاری جلسه مشاوره‌ای رایگان، نیازها و انتظارات شما را بررسی می‌کنیم. در این جلسه، متخصصان ما با استفاده از تجربیات گسترده خود، در کنار انتخاب بهترین متریال‌ها و تکنیک‌ها، به شما کمک می‌کنند تا با توجه به بودجه‌ای که در نظر دارید، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

به علاوه، ما با تقسیم فرایند درمان به مراحل مختلف، امکان پرداخت هزینه‌ها را برای شما آسان می‌نماییم تا مانعی برای دستیابی شما به لبخندی زیبا و سلامتی دهان و دندانتان نباشد.

با کلینیک دندانپزشکی عرشیان همراه باشید تا قدم در مسیری مطمئن جهت دستیابی به لبخندی روشن و منحصر‌به‌فرد بگذارید. همین امروز برای مشاوره و آگاهی از قیمت‌های به‌روز کامپوزیت دندان با ما تماس بگیرید و اولین گام را در راستای تغییری مثبت بردارید.

نمونه کار

کامپوزیت دندان

می‌خواهیم از صمیم قلب بابت تجربه فوق‌العاده‌ای که در کلینیک شما داشتیم تشکر کنیم. تصمیم‌گیری برای انجام کامپوزیت دندانی تصمیمی نبود که به سادگی به آن دست یافته باشیم، اما از لحظه‌ای که قدم به کلینیک شما گذاشتیم، مهربانی و حرفه‌ای بودن تیم شما باعث شد که این تصمیم برایمان آسان گردد.

کامپوزیت دندان توکویاما 2
کامپوزیت دندان توکویاما
کامپوزیت دندان توکویاما
نمونه کار کامپوزیت کاریزما رنگ OB
نمونه کار کامپوزیت کاریزما رنگ OB

ما از قیمت منصفانه و برخورد صادقانه‌تان بسیار خرسندیم و از اینکه همه تلاش خود را می‌کنید تا خدمات‌تان در دسترس و مقرون‌به‌صرفه باشد، بی‌نهایت قدردانی می‌کنیم.

 

نقش کاشت کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان جلو یکی از روش های لمینت دندانی است که به سبب خاصیت سفیدکنندگی و نیز رفع برخی عیوب دندانی مثل فاصله کم بین دندان ها و..بسیار سبب افزایش زیبایی لبخند و چهره افراد می گردد.بنابراین قیمت کامپوزیت اغلب سوالی است که بیشتر افراد پرسیده و کنجکاو آن هستند.

لذا پیشتر هزینه کامپوزیت های دندانی عرشیان کلینیک مشاهده شد ولیکن در ادامه باید به علل این قیمت ها در کامپوزیت پرداخت و اطلاعات بیشتری در اینباره کسب نمود.

هزینه کامپوزیت دندان – 1403

نوع و برند به ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw) 1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی 1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی) 1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا) 2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی) 2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ 450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

 • تعداد دندان های کامپوزیتی
 • میزان مهارت و تخصص دندانپزشک
 • هزینه های جانبی موثر بر افزایش هزینه کامپوزیت دندان
 • نوع و برند کامپوزیت دندان
 • درجه رنگی کامپوزیت دندان جلو
 • مواد کاشت کامپوزیت دندان
 • منطقه و لوکیشن کلینیک دندانپزشکی
قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

تعداد دندان های کامپوزیتی

از آنجایی که هر یک از مراجعین به سبب زیباتر ساختن دندان هایشان دندان های خود را کامپوزیت می کنند،باید توجه نمود که برخی می خواهند کل دندان هایشان و برخی تنها یک ردیف از دندان های جلویی شان سفید و درخشان شوند.

بنابراین تعداد دندان ها برای کامپوزیت، هزینه ای متفاوت را برای افراد رقم می زند؛مسلما شخصی که می خواهد کل دندان های خود را کامپوزیت کند باید هزینه بیشتری نسبت به شخصی که تنها یک ردیف دندان هایش را کامپوزیت می کند پرداخت کند،به همین سبب تعداد دندان های کامپوزیتی در قیمت کامپوزیت دندان جلو بسیار مهم می باشد.

میزان مهارت و تخصص دندانپزشک

دندانپزشک متخصص به سبب تخصص و تجربه کاری بسیاری که در زمینه کاشت کامپوزیت دندانی دارد هزینه بالاتری نسبت به دندانپزشکی که در زمینه دیگری تخصص داشته اما کاشت کامپوزیت را هم انجام می دهد دریافت می کند.

زیرا وی به صورت اصولی و حرفه ای به کاشت کامپوزیت دندان جلو به بهترین شکل ممکن پرداخته و هیچ گونه ایرادی در کار وی به سبب تجارب و توانمندی اش به وجود نمی آید.مهارت یک دندانپزشک حرف اول او در قبال انجام کاشت کامپوزیت دندان می باشد بنابراین بهتر است هزینه ای بیشتر را پرداخت نمود اما زیبایی و سلامت دندان ها را به متخصصی با تجربه و کار بلد سپرد.

هزینه های جانبی موثر بر افزایش هزینه کامپوزیت دندان 1403

عکس برداری از دندان ها معاینه و بررسی جهت عدم پوسیدگی دندان ها هم ردیف بودن دندان ها
معاینه و بررسی سلامت لثه ها جرم گیری دندان ها جلو و عقب بودن فک ها

عکس برداری از دندان ها موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

پیش از کاشت کامپوزیت دندان،مراجع باید از دندان هایش عکسبرداری کند تا متخصص بتواند برای مشاهده سلامت دندان های وی از عکس دندان های مراجع استفاده کند.

معاینه و بررسی سلامت لثه ها

سلامت لثه ها پیش از کاشت کامپوزیت دندان جلو بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد چنانچه اگر مراجع دچار خونریزی،تورم یا التهاب لثه باشد پس از کاشت کامپوزیت دندان لثه هایش آسیب دیده و مدام دچار خونریزی بیشتری می گردد؛زیرا روکش کامپوزیتی به لثه های متورم فرد فشار آورده و مشکلات بیشتری برای لثه ها ایجاد می نماید.پس ابتدا در صورت وجود التهاب،تورم و خون ریزی لثه این مشکلات برطرف شده و سپس به کاشت کامپوزیت دندان پرداخته می شود.

معاینه و بررسی جهت عدم پوسیدگی دندان ها

اگر دندان ها دچار پوسیدگی باشند و با این وجود روکش لمینتی بر روی دندان های طبیعی ولی پوسیده قرار گیرند دندان ها پس از کاشت کامپوزیت دندان دچار پوسیدگی بیشتری شده و این پوسیدگی به حدی می رسد که دهان بوی نامطلوبی به خود می گیرد..

به همین سبب برطرف نمودن پوسیدگی دندان ها پیش از کاشت کامپوزیت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد.

جرم گیری دندان ها موثر بر افزایش کامپوزیت دندان

اگر نیاز باشد پیش از کامپوزیت کردن دندان ها دندانپزشک به جرم گیری دندان ها بپردازد این میزان هزینه جرم گیری دندان ها هزینه ای اضافه و مازاد بر قیمت و هزینه کاشت کامپوزیت دندان می باشد.

هم ردیف بودن دندان ها

اگر دندان های مراجع پیش از کامپوزیت کردن صاف نبوده و نیاز جدی به ارتودنسی داشته باشد به دستور دندانپزشک متخصص وی باید ابتدا دندان هایش را کامپوزیت کرده تا دندان هایش صاف شوند و سپس به کامپوزیت کردن دندان ها بپردازد.

 جلو و عقب بودن فک ها

اگر مراجعی تمایل به کاشت کامپوزیت دندان جلو را داشت اما بر فرض فک بالایی وی جلو تر از فک پایینی اش بود شخص ابتدا باید با ارتودنسی جلو بودن فک خود را برطرف نماید زیرا با نصب روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها فک بیشتر از قبل برجسته دیده شده و حالت بیرون زدگی پیدا می کنند.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

قیمت کامپوزیت دندان جلو

درمان کامپوزیت دندان جلو انتخابی محبوب برای بهبود زیبایی و تقویت ساختار دندان‌ها است. کامپوزیت‌ها به دلیل انطباق‌پذیری با رنگ دندان‌های طبیعی و امکان ترمیم شکستگی‌ها، ترک‌ها و شکل‌ دهی دوباره به دندان، بسیار مورد توجه هستند.

قیمت کامپوزیت برای دندان‌های جلو بستگی به عوامل متعددی دارد، از جمله تعداد دندان‌هایی که نیاز به پوشش دارند، مقدار مواد مورد نیاز برای کامپوزیت، دشواری کار و همچنین تخصص و تجربه دندانپزشک. با این وجود، کامپوزیت دندان جلو به طور معمول قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای دارد، بخصوص زمانی که با طول عمر و مزایای طولانی‌مدتی که ارائه می‌دهد مقایسه می‌شود.

مزایای کامپوزیت دندان جلو شامل موارد زیر است:

زیبایی طبیعی:
کامپوزیت‌ها را می‌توان به گونه‌ای سفارشی ساخت که با رنگ دندان‌های طبیعی بیمار سازگار باشد.

حفظ ساختار دندان:
برخلاف روکش‌ها یا تاج‌ها، کامپوزیت نیاز به تراش کمتری از سطح دندان دارد، که به حفظ بیشتر ساختار دندان اصلی کمک می‌کند.

ترمیم بدون درد:
اغلب بدون نیاز به بی‌حسی انجام می‌شود و فرآیندی غیرتهاجمی است.

سرعت بالا در درمان:
به طور معمول، کامپوزیت‌ها می‌توانند در یک یا دو جلسه تکمیل شوند.

دوام و ماندگاری:
با مراقبت مناسب، کامپوزیت‌ها می‌توانند سال‌ها دوام بیاورند و به حفظ زیبایی لبخند کمک کنند.

هنگام محاسبه هزینه کامپوزیت دندان جلو، مهم است که با دندانپزشک خود مشورت کنید تا درک بهتری از هزینه‌های مورد انتظار و سایر گزینه‌های در دسترس داشته باشید.

در نهایت، با انتخاب کامپوزیت برای دندان‌های جلو، نه تنها به لحاظ زیبایی سرمایه‌گذاری می‌کنید، بلکه سلامت و تقویت ساختار دندان‌هایتان را نیز به ارمغان می‌آورید. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، ما متعهد به ارائه خدماتی با کیفیت، و همینطور راهنمایی شما در تمام مراحل فرایند، از مشاوره اولیه تا مراقبت‌های پس از درمان هستیم. برای اطلاعات بیشتر در مورد قیمت‌ها و مزایای کامپوزیت دندان جلو، لطفا با ما تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان شکسته

داشتن دندانی شکسته می‌تواند نه تنها بر جنبه‌های زیبایی‌شناختی لبخند شما تأثیر منفی داشته باشد، بلکه ممکن است منجر به مشکلات دندانی بیشتری مانند درد یا حساسیت شود. کلینیک دندانپزشکی عرشیان با استفاده از جدیدترین روش‌های کامپوزیت دندانی، یک راه حل مؤثر و زیبا برای دندان‌های شکسته ارائه می‌دهد.

کامپوزیت دندانی یک روش درمانی سریع و مقرون به صرفه است که می‌تواند ظاهر و عملکرد دندان‌های شکسته را به حد شگفت‌انگیزی بهبود بخشد. مواد کامپوزیت، که از رزین‌های مخصوصی تشکیل شده‌اند، به گونه‌ای روی دندان اعمال می‌شوند که با ساختار طبیعی و رنگ دندان‌ها همخوانی دارند، بنابراین نتایج بسیار طبیعی به نظر می‌رسند.

فرآیند کامپوزیت دندان شکسته معمولاً شامل مراحل زیر می‌شود:

 • پاک‌سازی و آماده‌سازی دندان شکسته برای درمان.
 • انطباق رنگ کامپوزیت با رنگ دندان‌های طبیعی بیمار.
 • اعمال کامپوزیت، شکل‌دهی و سپس سخت شدن آن با استفاده از نور مخصوص.
 • پرداخت و صیقل دادن کامپوزیت برای اطمینان از احساس راحتی و ظاهر طبیعی.
 • مزایای استفاده از کامپوزیت برای ترمیم دندان شکسته شامل دوام و مقاومت بالای کامپوزیت، قابلیت تعمیر و نگهداری آسان، و احساس و منظره‌ای نزدیک به دندان طبیعی است.

هزینه‌ی کامپوزیت دندان شکسته بسته به اندازه و میزان شکستگی دندان و نیاز به درمان‌های احتمالی دیگر متغیر است، اما به طور کلی به عنوان یک روش مقرون‌به‌صرفه‌تر در مقایسه با روکش‌ها و تاج‌های دندانی شناخته می‌شود.

برای برآورد دقیق قیمت و بررسی امکان‌سنجی درمان دندان شکسته‌تان با روش کامپوزیت، شما را به یک مشاوره‌ی بی‌پایان دعوت می‌نماییم. تیم ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان آماده است تا با دانش و مهارت خود، بهترین خدمات ممکن را به شما ارائه دهد و با کمک کامپوزیت، لبخند زیبا و عملکردی عالی برای دندان‌های شما به ارمغان آورد. بی‌شک، با ما، شما می‌توانید انتظار بهترین را داشته باشید.”

کامپوزیت دندان کج | مزایا

دندان‌های کج، موضوعی است که در زیبایی لبخند تأثیر بسزایی دارد و ممکن است برخی از افراد را به فکر روش‌های ترمیمی بیندازد. کامپوزیت دندانی یکی از پرطرفدارترین این روش‌ها است، که با مداخله کمتر و نتایجی سریع‌تر در مقایسه با ارتودنسی، روشی ایده‌آل به شمار می‌رود.

کامپوزیت‌ها می‌توانند به دندان‌های کج ظاهری صاف‌تر و یکدست‌تر ببخشند، شیارها و فاصله‌های موجود را پر کنند و حتی شکل کلی دندان را بهبود بخشند. این فرآیند شامل اعمال یک ماده شبیه به پلاستیک (رزین کامپوزیت) بر روی سطح دندان است که سپس با استفاده از نور ویژه‌ای سخت می‌شود.

اما چگونه قیمت‌گذاری می‌شود؟ قیمت کامپوزیت دندان کج بر اساس مواردی نظیر تعداد دندان‌های نیازمند به ترمیم، شدت کجی و کمبودهای ظاهری، احتمال نیاز به بازسازی‌های بیشتر و تجربه و مهارت دندانپزشک شما تعیین می‌گردد. البته، این روش معمولاً کم‌هزینه‌تر از سایر گزینه‌های درمانی نظیر ارتودنسی است، زیرا به مدت زمان کمتری نیاز دارد و ممکن است تنها در یکی دو جلسه انجام شود.

مزایای کامپوزیت بر دندان کج عبارتند از:

نتایج زیبایی‌شناختی فوری:

این روش دندان‌های کج را بلافاصله طبیعی‌تر و جذاب‌تر نشان می‌دهد.

تداخل جراحی کم:
برخلاف روکش‌ها، کامپوزیت نیاز به تراش کمتری از دندان دارد و بنابراین ساختار دندان حفظ می‌شود.
زمانبندی درمانی سریع‌تر:
مقایسه با ارتودنسی که ممکن است سال‌ها طول بکشد، کامپوزیت در چند جلسه انجام می‌شود.
هزینه کمتر:
معمولاً هزینه کلی کمتری نسبت به ارتودنسی دارد.
ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، همواره تلاش می‌کنیم تا با فراهم کردن محیطی آرام و دوستانه و استفاده از مواد با کیفیت برتر، بهترین خدمات را به بیماران عزیزمان ارائه دهیم. مشاوره‌ی دقیق و بررسی وضعیت دندان‌های شما در کنار بررسی گزینه‌های مختلف موجود، به شما کمک خواهد کرد تا با آگاهی کامل بهترین تصمیم ممکن را بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد کامپوزیت دندان کج و برآورد هزینه‌ها، ما منتظر تماس شما هستیم و آماده‌ایم تا با ارائه خدمات حرفه‌ای، شما را در رسیدن به لبخندی که شایسته آن هستید یاری رسانیم.

علل تفاوت قیمت کامپوزیت ارزان و گران قیمت

بسیار مهم است که افراد دندان های خود را نزد دندانپزشکی متخصص کامپوزیت نمایند زیرا دندانپزشک متخصص با بهره مندی و دریافت مناسب ترین قیمت به کاشت کامپوزیت می پردازد که به سبب این تخصص میزان هزینه نصب روکش کامپوزیتی در تقابل با دندانپزشکان غیر متخصص بیشتر می باشد که بسیار به صرفه تر و مطمئن تر می باشد.

حال باید بیان داشت علل تاکید بر کاشت کامپوزیت دندان با هزینه ای بالاتر توسط دندانپزشک متخصص چیست و چه تفاوتی با کامپوزیت های ارزان قیمت دارد؟ به آن ها اشاره می نماییم:

دوام و ماندگاری

اولین و مهم ترین علل تفاوت قیمت کامپوزیت ارزان و گران قیمت نیز کیفیت کاشت می باشد. کامپوزیت های ارزان قیمت کیفیت مطلوبی نداشته و به همین سبب ماندگاری و طول دوام خوبی ندارند.

مقاومت

میزان مقاومت کامپوزیت های ارزان قیمت نسبت به کامپوزیت هایی که توسط دندانپزشک متخصص و مجرب با هزینه ای بالاتر نصب می شوند نیز، کمتر بوده و زودتر دچار زردی و لکه می شوند و همچنین در برابر ضربه و فشار میزان دوام خوبی نداشته و دچار شکستگی می شوند.

بهداشت و سلامت دندان ها

کامپوزیت های ارزان قیمت ممکن است با مواد کاشت مناسب و با کیفیت بالایی بر روی دندان ها نصب نشده و به همین سبب به دندان های طبیعی که زیر روکش کامپوزیتی قرار دارند آسیب وارد نمایند.

بنابراین توصیه می گردد کامپوزیت دندان در کلینیکی معتبر نصب شود زیرا کلینیک های دندانپزشکی معتبر نیز با بهره گیری از مرغوب ترین و بهترین مواد کاشت با تضمین کیفیت و قیمت کاشت کامپوزیت به نصب این روکش دندانی می پردازند.

نوع و برند کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان جلو در برندهای متفاوتی به عرضه می رسند که هر یک از ویژگی ها و خصوصیات متنوعی برخوردار هستند.به سبب تنوع در خصوصیات و ویژگی های این برندهای کامپوزیتی هر یک از قیمت های متنوعی برخوردار می باشند.

 • برند COLTENE

هزینه مناسب این برند کامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیکی بسیار محبوب بوده و میزان کیفیت بالا و شباهت این روکش به مینای دندان این محبوبیت را بین متقاضیان نصب کامپوزیت ونیر افزایش داده است.

 • برند DMG AMERICA

از برترین ویژگی های این نوع برند کامپوزیت نیز، میزان مقاومت بالای آن در برابر ضربه و ساییده شدن می باشد.

 • برند BISCO

میزان ماندگاری مطلوب برند BISCO و نیز حفظ سلامت دندان ها و لثه های متقاضیان پس از کاشت کامپوزیت و همچنین راحت بودن فرم دهی دندان ها با نصب این روکش بر روی دندان ها نیز سبب افزایش محبوبیت این برند کامپوزیت گشته است.

 • برند DMP DENTAL

این نوع برند کامپوزیتی دارای کیفیت بالایی است زیرا دارای ویژگی های مطلوبی مثل تنوع رنگی بالای روکش های کامپوزیتی، مقاومت بالا در برابر ساییده شدن، ساده و آسان بودن فرم دهی دندان ها و نیز مقاومت بالای این برند جهت عدم رنگ پذیری روکش های کامپوزیت و..می باشد.

 • برند KERR

✅ مقاومت بالا در برابر برخورد ضربه و ساییده شدن

✅ سفت و ثابت شدن زودهنگام بر روی دندان ها

✅ ماندگاری بالا

✅ تنوع رنگی با فراهم بودن امکان نصب روکش کامپوزیتی متناسب با دندان های طبیعی

✅ سازگاری زیاد با لثه ها و دندان ها

✅ کیفیت بالای روکش کامپوزیتی با برند KERR

دلایلی هستند که این برند بسیار مشهور و محبوب می باشد.

 • برند IVOCLAR

این برند هم دارای مقاومت زیاد و مطلوب در برابر برخورد ضربه و به طور کل آسیب به دندان ها، سریع بودن سفت شدن بر روی دندان های طبیعی و آسان بودن فرم دهی دندان ها و..می باشد.

ظاهر روکش کامپوزیتی نصب شده بر روی دندان ها با این برند، شبیه به لمینت سرامیکی بوده و نیز این برند مقاومت بالایی را به خود اختصاص داده است.

 • برند SDI

✅ میزان شفافیت زیاد 

✅ فرم دهی سریع دندان ها 

✅ قابلیت نصب روکش کامپوزیتی مطابق با رنگ طبیعی دندان ها

✅ میزان مقاومت بالا

 • برند SAREMCO

این برند مقاومت بالایی داشته و نصب آن کمترین احتمال بروز حساسیت و آلرژی را در بر دارد؛ همچنین میزان سفت شدن روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها با این برند سریع و زودهنگام می باشد.

 • برند TOKUYAMA DENTAL AMERICA

این برند کامپوزیتی دارای هزینه ای به صرفه بوده و نیز استحکام زیادی دارد. لذا دارای تنوع رنگی بالایی می باشد و دندان ها با نصب این برند کامپوزیتی به خوبی فرم می گیرند.

 • برند COSMEDENT

✅ عدم نیاز به ترمیم تا حداکثر 5 سال در صورت مراقبت صحیح از روکش کامپوزیتی و رعایت الزامات پس از نصب

✅ قیمت به صرفه نصب کامپوزیت با این برند مرغوب

✅ مقاومت زیاد 

✅ فرم دهی مطلوب و زیاد دندان ها

✅ ماندگاری بالا

و..از ویژگی های مطلوب این برند کامپوزیتی می باشد.

درجه رنگی کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندانی در طیف ها و درجه های رنگی متعددی به عرضه می رسد؛مسلما سفید ترین رنگ کامپوزیت دندانی از یک رنگ معمولی تر گران تر و پرهزینه تر می باشد.ولیکن این بستگی به نرخ روز جامعه دارد و نمی توان هزینه ای را مبنی بر تثبیت و قطعی بودن این عامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان جلو سال 1403 ارائه نمود.

طیف ها و درجه رنگ های متنوع روکش کامپوزیت دندانی

 1. درجه و طیف رنگی A1
 2. درجه و طیف رنگی A2
 3. درجه و طیف رنگی A3
 4. درجه و طیف رنگی A4 
 5. درجه و طیف رنگی A5
 6. درجه و طیف رنگی B1
 7. درجه و طیف رنگی B2
 8. درجه و  طیف رنگی B3
 9. درجه و طیف رنگی C3 
 10. درجه و طیف رنگی CV
 11. درجه و طیف رنگی CVD
 12. درجه و طیف رنگی BW
 13. درجه و طیف رنگی XBW

مواد کاشت روکش کامپوزیتی

مواد کاشت کامپوزیت دندان جلو بر روی هزینه و قیمت کاشت کامپوزیت بسیار مهم و موثر می باشد لذا هرچه کیفیت مواد کاشت مرغوب تر و باکیفیت تر باشد هزینه و هزینه کامپوزیت دندان در سال 1403 به مراتب بیش از پیش خواهد بود.

ولیکن اگر مواد کاشت کامپوزیت دندان از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد علاوه بر کم تر بودن هزینه کاشت کامپوزیت در مدتی بعد به دلیل کیفیت پایین سبب پرداخت هزینه ای مازاد بر کاشت کامپوزیت یا برداشت روکش کامپوزیتی می گردد..

زیرا اگر مواد کاشت کیفیت خوبی نداشته باشد دندان ها تغییر رنگ داده و از مقاومت خوبی برخوردار نیستند و حتی به سبب قرار گیری بر روی دندان های طبیعی به دندان ها آسیب می رساند.

چنانچه کمتر کلینیکی است که اعتبار و محبوبیت خود را بین مراجعین خود لکه دار کرده و از موادی بدون کیفیت مطلوب بهره می برد.

بنابراین اگر علاقمندان به دنبال کلینیکی معتبر با متخصصانی مجرب و کاربلد می باشند تا کاشت کامپوزیت دندان های خود را به ایشان بسپارند خاطر جمع بوده که عرشیان کلینیک با بهره مندی از بهترین مواد کاشت کامپوزیت دندانی که از موادی مرغوب و اصیل می باشد بهره می گیرد را با حفظ تمامی نکات بر دندان های مراجعین اِعمال می سازد.

زمانی که کیفیت مواد کاشت بالا شد:

 • زیبایی دندان های کامپوزیتی و سفیدی آن ها بیشتر نمایان می باشد
 • دندان ها در برابر فشار و ضربه مقاوم می باشند
 • تغییر رنگ به زودی زود و بلافاصله پس از یک ماه از کاشت کامپوزیت دندان جلو اتفاق نمی افتد
 • و..

نقش منطقه کلینیک دندانپزشکی بر میزان قیمت کامپوزیت ونیر

منطقه و موقعیت قرار داشتن یک کلینیک در شهر بر میزان قیمت کامپوزیت دندان سال 1403 تاثیرگذار می باشد لذا کلینیکی که در وسط شهری پرجمعیت ساکن باشد و این منطقه هم در رتبه ای بالا قرار داشته باشد مسلما هزینه پرداخت قیمت کامپوزیت دندان جلو سال 1403 در آن کلینیک به نسبت کلینیکی در منطقه ای اطراف شهر، بیشتر می گردد.

علاوه بر آن نیز هزینه مسیر رفت و آمد هم نیز به سبب دور بودن کلینیک دندانپزشکی به منزل مراجعین سبب افزایش هزینه و پرداخت هزینه ای مازاد بر قیمت کامپوزیت می شود.

مزایای کاشت کامپوزیت دندان جلو چیست؟

 • درجه رنگی متنوع و انتخاب بر اساس سلیقه مراجعین
 • قابل تعویض و قابل برگشت
 • هزینه و قیمت کامپوزیت مناسب تر از لمینت سرامیکی
 • ایجاد طرح لبخند زیبا و جذاب
 • عدم نیاز به تراشیدن دندان ها(مینای دندان)
 • قابلیت نصب در یک جلسه درمانی
قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

درجه رنگی متنوع و انتخاب بر اساس سلیقه مراجعین

یکی از عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت همانطور که پیش تر عرض شد درجه و طیف رنگی کامپوزیت دندان جلو می باشد لذا این طیف رنگی از تنوع زیادی برخوردار بوده و مراجعین می توانند هر رنگی که می خواهند انتخاب کنند.

بر فرض برخی علاقه زیادی به لبخند هالیوودی داشته و دلشان می خواهد سفیدی دندان هایشان قابلیت دید بالایی داشته باشد ولیکن برخی ترجیح می دهند رنگی روشن اما طبیعی را برای خود انتخاب کنند.تفاوت در درجه رنگی روکش کامپوزیتی دندان به سبب طبیعی ترین و بالاترین روشنی رنگ سفید بر میزان هزینه و قیمت کامپوزیت دندان موثر واقع می گردد.

قابل تعویض و قابل برگشت بودن کامپوزیت دندان جلو

از آنجایی که کامپوزیت دندان قابلیت برداشت و یا تعویض دارد بین اکثر افراد بسیار محبوب می باشد زیرا گاهی افراد به دندان های طبیعی خود استراحت داده و پس از مدتی دوباره دندان هایشان را کامپوزیت می کنند بنابراین برای افرادی که نمی خواهند برای همیشه دندان هایی با یک درجه رتگ کامپوزیتی داشته باشند مناسب می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان مناسب تر از لمینت سرامیکی

در ابتدا به هزینه و قیمت کامپوزیت ونیر دندان جلو اشاره شد لذا همانطور که لحاظ شد قیمت کاشت کامپوزیت دندان نیز نسبت به هزینه لمینت دندان به صرفه تر می باشد.هزینه لمینت دندان بسیار بیشتر از کامپوزیت دندان بوده ولیکن هر دو علاقمندان خاص خود را دارند.

افراد می توانند برای اطلاع از تفاوت قیمت کامپوزیت و لمینت دندان در سال 1403 با عرشیان کلینیک تماس گرفته و از اطلاعات جامع تر و کامل تری بهره مند شوند.

ایجاد طرح لبخند زیبا و جذاب

کامپوزیت دندانی که با کیفیت بسیار مطلوب نصب و کاشته شده باشد دندان ها و لبخندی زیبا را بر لب های فرد می نشاند و سبب برطرف شدن برخی عیوب دندانی وی می شود لذا با برطرف نمودن زردی دندان ها یا فاصله بین آن ها و..چهره بسیار تغییر کرده و لبخند زیبا و درخشانی تقدیم چهره مراجع می شود.

مسلما این زیبایی در لبخند و چهره افراد ارزش پرداخت هزینه و قیمت کامپوزیت ونیر را در بهترین کلینیک کاشت کامپوزیت دندان دارد.

عدم نیاز به تراشیدن دندان ها(مینای دندان)

از مزیت های کاشت کامپوزیت دندان جلو عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان می باشد مگر اینکه دندان ها نیاز کمی به تراشیدن داشته باشند لذا با قابلیت برگشت پذیری و تعویض آن می توان به راحتی دندان ها را کامپوزیت نمود.

ولیکن لمینت سرامیکی به سبب تراشیدن مینای دندان ها از این قابلیت برخوردار نبوده و به صورت دائمی و همیشگی بر روی دندان ها نصب می شود و نمی توان حتی برای چند روز استراحت دادن به دندان ها آن ها را از روی دندان ها خارج نمود.

تنها می توان لمینت سرامیکی را به هنگام تغییر رنگ و ایجاد مشکل تعویض و ترمیم نمود.

قابلیت نصب در یک جلسه درمانی

از آنجایی که کاشت کامپوزیت دندان در یک جلسه درمانی به طول می انجامد برای افرادی که مشتاق تماشای لبخند زیبا و درخشنده خود می باشند بسیار مفید می باشد زیرا در همان روز کاشت،روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها نصب شده و نیازی به انتظار یک جلسه دیگر برای زیباتر شدن دندان ها نیست.

معایب کامپوزیت دندان جلو نسبت به لمینت سرامیکی

 • عمر نسبتا کوتاه:

ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 سال و نهایتا حداکثر 7 سال می باشد.

 • عدم استحکام کافی:

کامپوزیت دندان در برابر فشار و ضربه از استحکام کمتری نسبت به لمینت سرامیکی برخوردار می باشد.

 • عدم مقاومت بالا :

کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی در برابر تغییر رنگ و زردی مقاومت کمتری دارد.

بنابراین به سبب این ویژگی ها قیمت کامپوزیت دندان در سال 1403 همانند سال های پیشین نسبت به کاشت لمینت سرامیکی بهینه تر می باشد.افرادی که نیاز ندارند به طور دائمی دندان های سفیدی داشته باشند می توانند با کامپوزیت، دندان های خود را به طور موقت و تا حداکثر 7 سال با هزینه ای مناسب زیباتر کنند.

باید ذکر گردد افراد چه لمینت چه کامپوزیت دندان جلو را بر روی دندان هایشان نصب کنند اما به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت توجه نکنند روشنی دندان هایشان به مرور تغییر رنگ داده و دندان های طبیعی شان آسیب می بینند.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1403

معیارهای لازم بر کاشت کامپوزیت دندان جلو

 1. دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند
 2. دندان هایی که لکه دار هستند
 3. دندان هایی که بینشان فاصله وجود دارد
 4. دندان هایی که نامرتب هستند و در یک ردیف قرار ندارند(به نوعی کج هستند)
 5. دندان هایی که شکسته هستند
 6. دندان های طبیعی لب پر شده
 7. کاشت کامپوزیت دندان به سبب افزایش تاج دندان ها
 8. کاشت کامپوزیت دندان به دلیل عدم تراشیدن دندان ها

همه یا برخی از این معیارها می توانند شامل حال اغلب مراجعین باشند و به همین دلایل علاقمند به سفیدی دندان هایشان با کاشت کامپوزیت دندان هستند.

علل عدم کاشت کامپوزیت دندان

به برخی از این عوامل در ابتدا اشاره کردیم که نیاز است ابتدا توسط دندانپزشک معاینه و بررسی شوند و پس از درمان نیز در صورت صلاحدید دندانپزشک متخصص نیز به کاشت کامپوزیت پرداخت در غیر این صورت دندانپزشک متخصص به نصب روکش کامپوزیتی نمی پردازد..

این علل عبارتند از:

 • التهاب و خونریزی و تورم لثه
 • پوسیدگی دندان

از معیارهای دیگر که حتما باید درمان شوند و پس از درمان به کاشت کامپوزیت دندان پرداخته شود از قبیلِ:

 • دندان های بسیار نامرتب:

پیش از کامپوزیت نمودن دندان ها نیاز است که دندان هایی با نامرتبی زیاد با ارتودنسی درمان شوند و سپس به کاشت کامپوزیت اقدام گردد.

 • دندان قروچه :

افرادی که عادت دارند دندان هایشان را بر روی هم فشار دهند دندان هایشان ساییده شده و این سایش،دندان قروچه نامیده می شود.

 • مینای دندان ضعیف:

اگر افراد:

 ✅ دندان هایشان ترک می خورند

 ✅ خیلی زود می شکنند و ضعیف هستند 

 ✅ نسبت به نوشیدنی ها و خوردن غذاهای سفت حساس هستند

 ✅ و نیز دندان هایشان زود تغییر رنگ می دهند

به این معنا است که مینای دندان ضعیفی دارند یا مینای دندانشان در حال از بین رفتن می باشد 

—————–

اگر مینای دندان افراد دچار آسیب دیدگی شده باشد

نمی توانند دندان هایشان را کامپوزیت کنند مگر اینکه با تشخیص دندانپزشک این مشکل حل گردد؛زیرا برای نصب کامپوزیت دندان نیاز است که روکش کامپوزیتی بر روی مینای دندان قرار بگیرد و به خوبی به آن چسبیده شود و نیز به سبب ضعیف بودن و آسیب دیدگی مینای دندان این مورد نیز به خوبی عملی نمی گردد.

بنابراین نیاز است افراد حتما پیش از کاشت کامپوزیت دندان جلو هر اطلاعات لازمی را در اختیار متخصص قرار دهند تا در صورت امکان درمان،مشکلات و عیوب دندانی ترمیم شوند و در غیر این صورت متخصص به تشخیص مفیدتر دیگری به جز کاشت کامپوزیت دندانی بپردازد.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1403
هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان

مراحل کاشت کامپوزیت دندان

پس از بررسی و معاینه دندان ها توسط دندانپزشک متخصص، روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها نصب می گردد لذا همانطور که بیان شد اولین و مهم ترین شرط نصب این روکش، سلامت دندان ها جهت کاشت کامپوزیت می باشد.

از این رو مراحل نصب کامپوزیت عبارتند از:

 • بررسی سلامت دندان ها و مشاوره اولیه پیش از کاشت 
 • انتخاب درجه رنگی روکش کامپوزیتی
 • تمیز نمودن دندان ها و از بین بردن جرم های دندانی
 • قرارگیری مواد کاشت و فرم دهی دندان ها
 • محکم و ثابت نمودن مواد کامپوزیتی بر روی دندان ها

باید توجه داشت مراحل نصب روکش کامپوزیتی چندین ساعت بوده و در یک جلسه درمانی بر روی دندان ها نصب می گردند ولیکن افرادی که قصد نصب روکش لمینتی را بر روی دندان هایشان دارند نیاز است که بدانند کاشت لمینت سرامیکی به بیش از یک جلسه درمانی نیازمند می باشد.

کاشت کامپوزیت دندان با کیفیت در عرشیان کلینیک

دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان با بهره مندی از بهترین مواد کاشت کامپوزیت و نیز استفاده از به روز ترین متد کاشت کامپوزیت دندانی دندان هایی زیبا را با حفظ سلامت آن ها با کاشت باکیفیت ترین کامپوزیت دادن و نیز کاشت دندان اقساطی و..به افراد هدیه می دهد.

پیشتر به هزینه نصب کامپوزیت دندان  اشاره نمودیم ولیکن افراد می توانند برای کسب اطلاعات دقیق تر با عرشیان کلینیک تماس گرفته و اطلاعات لازم را جویا شوند.

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31
بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.
چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top