کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS چه نوع کامپوزیتی می باشد؟ کامپوزیت IPS یکی از زیباترین طیف های رنگی در کاشت ونیر کامپوزیتی می باشد که در عین درخشندگی؛روشنی طبیعی دندان ها را به همراه دارد و برای افرادی که به دنبال طیف رنگی روشن و طبیعی در کامپوزیت دندان هستند گزینه ای عالی می باشد. از آنجایی که [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

کامپوزیت IPS چه نوع کامپوزیتی می باشد؟

کامپوزیت IPS یکی از زیباترین طیف های رنگی در کاشت ونیر کامپوزیتی می باشد که در عین درخشندگی؛روشنی طبیعی دندان ها را به همراه دارد و برای افرادی که به دنبال طیف رنگی روشن و طبیعی در کامپوزیت دندان هستند گزینه ای عالی می باشد.

از آنجایی که کامپوزیت IPS دارای تنوع رنگی متعددی است محبوبیت بالایی را نثار خود کرده و ما می خواهیم این محبوبیت را بین علاقمندانِ دندان های درخشنده اما طبیعی افزایش دهیم.بنابراین اگر به دنبال شناخت بیشتر این طیف رنگی در کاشت کامپوزیت هستید ادامه مطالب را نیز از دست ندهید.

تعریفی بر کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS یکی از روش های کاشت لمینت دندان است که از نوع ونیر کامپوزیتی می باشد از آنجا که لمینت دندان با دو روش لمینت سرامیکی و ونیر کامپوزیتی انجام می گردد.این نوع کامپوزیت به دلیل در بر داشتن ذرات سرامیکی یکی از کامپوزیت های درخشنده و زیبا شناخته می شود.

روکش کامپوزیتی را در طیف های رنگی متعددی بر حسب سلیقه و یا تشخیص پزشک برای تناسب درجه رنگی روکش کامپوزیتی با چهره مراجع؛می توان بر روی دندان ها نصب نمود که هر یک از این رنگ ها به خصوص طیف رنگی کامپوزیت IPS از زیبایی منحصر به فرد خود برخوردار هستند.

کامپوزیت IPS

علت محبوبیت بالای کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS به دلیل وجود ذرات سرامیکی و میزان بالای درخشندگی اش نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است که این محبوبیت تنها در این درخشندگی خلاصه نمی شود.لذا به دلیل اصلاح لبخند با بهره گیری از این روش علاوه بر لمینت سرامیکی بسیاری از عموم افراد به کاشت کامپوزیت IPS اقدام می نمایند که زیبایی دندان ها و لبخند خود را بسیار دلنشین تر گردانند.

این نوع ونیر کامپوزیتی از خواص بی شمار و بی نظیری برای دندان ها برخوردار بوده که می توان به حداقل کاربرد آن در سلامت دندان ها علاوه بر زیبایی ظاهری پی برد از جمله این خواص بازسازی طبیعی و زیبای دندان ها می باشد.

همچنین کامپوزیت IPS به دلیل بهره مندی از طیف های رنگی متعدد به تعداد 32 طیف رنگی جذاب و متعدد که در 5 درجه مختلف هم قابل شفاف شدن هستند بسیار در دل علاقمندان به کاشت کامپوزیت جا پیدا کرده..

علاقمندان می توانند با در نظر گرفتن هر یک از طیف های رنگی کامپوزیت IPS با کمک متخصص خود در تناسب درجه رنگی موردنظر با فرم صورت،رنگ موها و پوست و همچنین رنگ لب و..بهترین و زیباترین طیف رنگی را انتخاب نمایند تا از نتیجه نهایی کاشت کامپوزیت IPS نهایت لذت را تجربه کنند.

نحوه نصب کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS توسط چسبی انحصاری بر روی دندان ها نصب می گردد که نشان از سریع تر پیش رفتن روند نصب می باشد زیرا از پیش مواد رنگی کامپوزیت IPS ساخته و آماده شده اند.

انواع کامپوزیت IPS

 1. کامپوزیت IPS شفاف
 2. کامپوزیت IPS مات

 

کامپوزیت IPS

12 کاربرد و مزایای بی نظیر کاشت کامپوزیت IPS

 1. پرداخت هزینه کمتر در کاشت کامپوزیت IPS در برابر کاشت لمینت سرامیکی
 2. مدت زمان دوام و ماندگاری بالا و طولانی مدت به طولِ..؟ادامه مطالب را از دست ندهید!
 3. درخشندگی و روشنی بالا  که میزان درخشندگی اش هم پایِ لمینت سرامیکی می باشد اما طبیعی تر
 4. طبیعی بودن روشنی و درخشندگی کامپوزیت IPS از دلایل محبوبیت بالای آن
 5. کاشت بدون تراشیدن مینای دندان مگر در صورت تشخیص متخصص و الزام به تراش
 6. مقاومت بالا و قوی در برابر مواد غذایی سفت و محکم،تغییر رنگ و بروز لکه بر روی دندان ها
 7. حداقل میزان بروز حساسیت نسبت به مواد کاشت پس از نصب کامپوزیت IPS(حساسیت گرمایی و سرمایی)در غیر این صورت امکان بروز حساسیت وجود ندارد
 8. مناسب برای پر کردن دندان های پشت
 9. امکان نصب به طور کامل بر روی تمامی ردیف دندان های جلویی و قابل دید
 10. امکان اصلاح و ترمیم و حتی تعویض هنگام بروز شکستگی و..
 11. تنوع و طیف رنگی متعدد از دیگر دلایل محبوبیت کامپوزیت IPS
 12. هزینه مناسب و کمتر از کاشت لمینت سرامیکی

بنابراین علاقمندان به کاشت کامپوزیت که به دنبال سفیدی دندان هایشان بدون هیچ درخشندگی بیش از حدی هستند می توانند کامپوزیت IPS را بر روی دندان های خود نصب نموده و از زیبایی طبیعی آن ها نهایت لذت را ببرند و بیش از پیش دنیا را با لبخندهایشان زیباتر سازند❤️️

معایب کاشت کامپوزیت IPS

 1. امکان بروز حساسیت های گرمایی و سرمایی به میزان کم در اوایل نصب کامپوزیت IPS
 2. امکان بروز التهاب لثه،تورم و خونریزی لثه ها و آسیب به آن ها به هنگام عدم رسیدگی و رعایت بهداشت دهان و دندان
 3. امکان تراشیدن دندان های مراجع(تراش مینای دندان)در صورت لزوم و تشخیص متخصص مبنی بر نتیجه مطلوب نهایی در کاشت کامپوزیت دندان
 4. امکان شکستگی در صورت برخورد ضربه و فشار اما همانطور که پیش تر عرض شد قابلیت ترمیم هنگام شکستگی کامپوزیت IPS وجود دارد

تجربه 25 سال زندگی با کامپوزیت IPS

کامپوزیت IPS به دلیل ماندگاری بسیار بالایی که دارد لبخندی به درازای 25 سال به افراد هدیه می دهد البته باید نکات و مراقبت های لازم پس از نصب کامپویت IPS به خوبی اِعمال گردند تا کامپوزیت IPS به مدت 25 سال مهمان لبخندها باشد.

از آنجا که این نوع کامپوزیت در صورت نگهداری و رعایت بهداشت دهان و دندان ها به مدت زمان زیادی درخشندگی خود را حفظ می نماید و وفاداری خود را به زیبایی دندان ها و لبخند شمار زیادی افراد ثابت می کند لازم است..

عزیزانی که دندان هایشان را با کامپوزیت IPS زینت بخشیده اند قدردانی خود را با 1 بار در سال مراجعه به دندانپزشک متخصص به کامپوزیت IPS نشان دهند تا علاوه بر حفظ زیبایی روکش کامپوزیتی،سلامت دندان هایشان نیز تعیین و حفظ شود.

از این رو دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان برای علاقمندان به کاشت کامپوزیت IPS بر روی دندان هایشان شرایطی را فراهم نموده که می توانند از مشاوره رایگان کلینیک بهره مند شده و برای اطلاعات بیشتر تماس گیرند.

لذا عرشیان کلینیک با وجود متخصصان حرفه ای و مجرب خود در زمینه کاشت کامپوزیت IPS و یا هر روش زیبایی دندانی اعم از بلیچینگ دندان ارزان در کلینیک و..زیباترین دندان ها را به مراجعین خود هدیه می دهد.

طیف رنگی جذاب و متنوع کامپوزیت IPS

پیش تر عرض کردیم که کامپوزیت IPS از 32 طیف رنگی متنوع برخوردار است و دارای 5 سطح در درخشندگی و شفافیت می باشد لذا از آنجا که انتخاب برای همگان آزاد است افراد می توانند با توجه به سلیقه خود درخشان ترین طیف رنگی را برای دندان هایشان انتخاب نمایند و برخی دیگر برای طبیعی بودن سفیدی دندان هایشان طیف رنگی طبیعی کامپوزیت IPS را انتخاب کنند.

باید اشاره شود علاقمندان به مشهود بودن درخشندگی دندان هایشان بهتر است هر دو فک دندانی خود را با توجه به تناسب درخشندگی کامپوزیت IPS با صورت و لب ها و دیگر اقسام صورت،کامپوزیت کنند زیرا طیف های رنگی درخشنده کامپوزیت IPS با رنگ دندان های طبیعی متفاوت می باشند و اگر فرد تنها یک ردیف دندانی را کامپوزیت کند ظاهر دندان ها و لبخند وی رضایت بخش و زیبا نخواهد بود.

بالعکس اگر فردی می خواهد از طیف های رنگی طبیعی کامپوزیت IPS استفاده کند می تواند تنها ردیف جلوی دندان های خود را که هنگام لبخند نمایان می شود  کامپوزیت کند.

بهتر است افراد پیش از نصب کامپوزیت بر روی دندان هایشان با متخصص مشورت نموده و نظر تخصصی وی را درباره درجه رنگی مناسب جویا شوند البته ایشان پیش از درخواست مراجعین با توجه به میزان تجارب خود در این زمینه پیشنهاد اصولی و نظر تخصصی خود را بیان می دارند و در انتها مراجع می تواند با کمک وی و در نظر گرفتن تمامی جوانب بهترین رنگ کامپوزیت دندانی را برای دندان هایش انتخاب نماید.

کامپوزیت IPS

کاشت باکیفیت ترین کامپوزیت IPS

تا به اینجا از کامپوزیت IPS توضیحات مفیدی ارائه داده شد..لذا لازم است برای نتیجه ای دلپذیر و لبخندی بی نظیر پس از کاشت کامپوزیت IPS؛مهم ترین نکته را پیش از نصب اِعمال کرد و این شرط و نکته چیزی جز مراجعه به دندانپزشکی متخصص در زمینه کاشت کامپوزیت و دیگر روش های زیبایی دندان نیست!

اهمیت تخصص و مهارت دندانپزشک بسیار بر زیبا بودن ظاهر کامپوزیت و حفظ سلامت دهان و دندان ها موثر می باشد.لذا در صورتی که کامپوزیت IPS به خوبی بر روی دندان ها نصب نگردد به سلامت لثه ها و دندان ها آسیب می رساند.

دندانپزشک متخصص پیش از نصب کامپوزیت IPS از وضعیت دندان های مراجع اطمینان حاصل می کند و در صورت نیاز به رفع و اصلاح برخی عیوب دندانی آن ها را ترمیم کرده و سپس به کاشت کامپوزیت با استفاده از بهترین روشِ روز و بالاترین کیفیت مواد کاشت،می پردازد.

بدیهی است که پس از تخصص دندانپزشک،کیفیت مواد کاشت از اهمیت بالایی نیز برخوردار می باشد تا در انتها نتیجه ای دوست داشتنی را به مراجع هدیه دهد.

به همین منظور دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان با بهره مندی از به روز ترین متد در حال حاضر و نیز استفاده از بهترین کیفیت مواد کاشت و تضمین این مواد؛با سابقه ای بی نظیر لبخندِ رضایتِ بسیاری از مراجعین عزیز را به همراه داشته و با بهره گیری از پرداخت قسطی کاشت کامپوزیت IPS ،با کیفیت ترین عملکرد را در ارائه این روش زیبایی و درمانی پیاده ساخته است.

عرشیان کلینیک لبخند رضایت مراجعین خود را به عنوان سر در تمامی افتخاراتش در نظر داشته و هرگز سبب نارضایتی مراجعین محترم خود نمی گردد

علاقمندان به کاشت کامپوزیت IPS می توانند با کلینیک تماس گرفته و از مشاوره رایگان در جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره کلیه خدمات دندانی کلینیک استفاده کنند.

 

 

 

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه