کامپوزیت سرامیکی

کامپوزیت سرامیکی

منظور از کامپوزیت سرامیکی چیست؟ کامپوزیت سرامیکی که در عصر امروز از طرفداران و علاقمندان بسیاری برخوردار است یکی از بهترین انواع کامپوزیت دندان محسوب می شود. این نوع کامپوزیت نسل جدیدی از کامپوزیت دندان است که به کامپوزیت IPS نیز معروف می باشد. جذابیت کامپوزیت IPS یا کامپوزیت دندان سرامیکی، طول عمر [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

منظور از کامپوزیت سرامیکی چیست؟

کامپوزیت سرامیکی که در عصر امروز از طرفداران و علاقمندان بسیاری برخوردار است یکی از بهترین انواع کامپوزیت دندان محسوب می شود.

این نوع کامپوزیت نسل جدیدی از کامپوزیت دندان است که به کامپوزیت IPS نیز معروف می باشد. جذابیت کامپوزیت IPS یا کامپوزیت دندان سرامیکی، طول عمر آن، طیف رنگی گسترده و درخشش مخصوص این کاشت دندانی زیبا از مزایایی است که طرفداران آن را زیاد کرده و هر روزه محبوبیت آن را افزایش می دهد.

برای مشاوره و ویزیت رایگان کامپوزیت سرامیکی دندان با ما تماس بگیرید:

اما اگر شما جزء کسانی هستید که در بین اسم های مختلف و انواع کامپوزیت ها سردرگم شده اید، و یا نمی دانید بین کامپوزیت ونیر و IPS کدام یک را انتخاب کنید تا دندان هایی زیبا را با حفظ سلامت دندان هایتان داشته باشید بهتر است ادامه مطالب را مطالعه کنید تا در نهایت بتوانید بهترین تصمیم را اتخاذ کنید.

در ادامه درباره این نوع کامپوزیت بیشتر صحبت خواهد شد لذا شما بزرگواران می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل تر در انتها برای ما کامنت گذاشته یا با شماره درج شده با دندانپزشکی عرشیان تماس حاصل کنید.

کامپوزیت سرامیکی

گذری بر کامپوزیت سرامیکی

در ابتدا به صورت خلاصه اشاره ای به این نوع کامپوزیت می کنیم و در ادامه بیشتر درباره این روش کاشت بی نظیر صحبت می کنیم.

باید اذعان داشت یکی از ویژگی‌هایی که باعث جذابیت دو چندان پس از کاشت کامپوزیت دندان سرامیکی خواهد شد، داشتن دندان‌هایی بی‌نقص و زیبا است.

در دنیای امروز با گسترش و توسعه‌ متدهای مختلف دندانپزشکی، روش‌های نوینی برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به وجود آمده است. از جمله‌ی این روش‌ها که پیشتر با آن آشنا شدید کامپوزیت IPS می باشد.

حال شاید بپرسید که کامپوزیت دندان سرامیکی یا همان سرامیک دندان چیست؟ این روش از زیباسازی دندان‌ها همان لمینت دندان سرامیکی آی پی اس است. در این روش با استفاده از لایه‌های نازکی که از جنس سرامیک هستند، یک روکش برای دندان‌ها ساخته میشود. این روکش متناسب با ساختار دندان ها در آزمایشگاه‌ها و به وسیله‌ی متدهای نوین دندانپزشکی تولید میشود.

سپس این روکش های کامپوزیتی با دقت بسیار بر روی دندان‌ها نصب می‌شوند لذا باید اذعان داشت ونیرهای بکار رفته در این روش از پرسلین ساخته می‌شوند به همین دلیل می‌توان گفت که لمینت‌ یا کامپوزیت سرامیکی IPS دارای استحکام بسیار بالایی می باشد. همچنین طول عمر بالایی دارند لذا در ادامه بیشتر با مزایای این کامپوزیت  آشنا می شوید.

از طریق نصب روکش‌های سرامیکی کامپوزیت بر روی دندان‌ها، ظاهری سفید و زیبا و بدون نقص برای دندان‌ها تداعی می گردد.و ساختار دندان‌ها صاف و یکدست می شوند به گونه ای که از دیدن دندان ها لذت بسیاری نصیب آدمی می گردد.

همچنین با بهره مندی از روش کاشت لمینت دندان سرامیکی آی پی اس یا کامپوزیت، ایرادات مختلف دندان‌ها همچون ترک برداشتن دندان‌ها و شکستگی آن‌ها، زردی دندان‌ها و فاصله‌ی زیاد بین آن‌ها و.. رفع می‌شوند و دندان‌ها ظاهری بسیار زیبا و جذاب پیدا می کنند.

باید اشاره کرد که نصب کامپوزیت دندان بر روی دندان‌ها، به بیشتر از یک جلسه مراجعه به مطب دندانپزشکی نیاز دارد.

کامپوزیت سرامیکی

کامپوزیت سرامیکی چیست؟

کامپوزیت IPS نوع جدید و کارآمدی از انواع کاشت زیبایی دندان ها می باشد لذا این نوع جدید، دارای ذرات سرامیکی و خواص منحصر بفردی است.

در واقع می توان گفت که تولید کنندگان یا در واقع شرکت های سازنده برندهای کامپوزیت دندانی بسیار به زیبایی دندان ها خدمت کرده اند؛ چرا که درخشش این نوع از کامپوزیت در کنار طول عمر آن، از ویژگی هایی برخوردار است که به راحتی نمی تواند از میان گزینه های انتخابی کسانی که قصد کاشت کامپوزیت و زیبا ساختن دندان هایشان دارند حذف شود.

این نوع از کامپوزیت بسیار طبیعی تر از کامپوزیت ونیر به نظر می رسد در واقع ظاهری طبیعی دارند.

سطوح رنگی کامپوزیت یا لمینت سرامیکی آی پی اس بسیار گسترده تر از کامپوزیت ونیر است. و به خاطر استحکام و ویژگی های مثبت دیگری که در بر دارد، قیمت بالاتری را به نسبت دیگر انواع کامپوزیت به خود اختصاص داده که به سبب تعریفاتی که از این روش کاشت شد قیمت بالای این نوع کامپوزیت به نسبت کاشت سایر کامپوزیت ها بسیار منطقی و قابل قبول به نظر می رسد.

در ادامه مطالب درباره مزایای این نوع کامپوزیت بیشتر برایتان صحبت می نماییم پس همراه ما باشید.

کامپوزیت سرامیکی

کامپوزیت آی پی اس بهتر است یا کامپوزیت ونیر

هر دوی این روش ها جزء انواع روش کاشت کامپوزیت دندانی می باشند و شباهتی که هر دوی این روش ها دارند عدم نیاز به تراشیدن دندان ها مگر در مواقع ضروری و بنا بر تشخیص دندانپزشک می باشد.

لذا دندانپزشک متخصص با در نظر داشتن بهترین انتخاب روش کاشت برای دندان های مراجع و نیز تصمیم شخصی مراجع بهترین تصمیم را برای نوع کاشت کامپوزیت گرفته و به مراجع پیشنهاد می دهد، باید توجه گردد که برای کاشت کامپوزیت دندانی حتما به نزد دندانپزشک متخصص و مجرب مراجعه شود زیرا کاشت روش های زیبایی دندان بسیار مهم و حساس بوده و نیاز به تخصص و تجربه دارند.

بنابراین می توانیم دندانپزشکی عرشیان را معرفی نماییم زیرا متخصصین کاشت کامپوزیت در عرشیان کلینیک از بهترین مواد کاشت کامپوزیت و به روز ترین متد کاشت استفاده کرده و کیفیت نهایی کاشت کامپوزیت سرامیکی دندان یا کامپوزیت ونیر را تضمین می نمایند.

کامپوزیت سرامیکی

مزایای کاشت کامپوزیت دندان چیست؟

پیشتر کمی از ویژگی های بسیار خوب این روش کاشت را بیان کردیم لذا این نوع روش کاشت کامپوزیت مزایای بسیاری را به خود اختصاص داده که در ادامه بیشتر با آن ها آشنا می شوید.

 • دوام و ماندگاری بالای کامپوزیت
 • کم احتمال بودن رنگ پذیری کامپوزیت
 • ظاهر زیبا و طبیعی
 • قابلیت ترمیم کامپوزیت IPS

طول عمر کامپوزیت دندان سرامیکی چقدر است؟

اولین و مهم ترین ویژگی کامپوزیت IPS طول عمر بالای آن است. ماندگاری این نوع کاشت نسبت به کامپوزیت ونیر بیشتر است.

اگرچه روش مراقبت شما از کامپوزیت و دندان هایتان بر طول عمر آن بسیار تاثیرگذار است اما اگر از این نوع کاشت کامپوزیتی در واقع روکش کامپوزیت سرامیکی به خوبی مراقبت شده و به رعایت نکات بهداشت دندانی و دیگر نکات مهم پس از کاشت کامپوزیت پرداخته شود روکش کامپوزیتی IPS  تا بیش از پانزده سال دوام خواهد داشت.

رنگ پذیری پایین کامپوزیت آی پی اس

رنگ پذیری کامپوزیت ونیر نسبت به این نوع کامپوزیت بسیار بیشتر است. این نوع از کامپوزیت به خاطر وجود ذرات سرامیکی که دارد، کمتر از کامپوزیت ونیر تغییر رنگ می دهد.

در واقع می توان گفت در این نسل از کامپوزیت ها، مشکل تغییر رنگ کامپوزیت تا مقدار زیادی حل شده است و افراد دیگر نگران تغییر رنگ دندان هایشان نخواهند بود ولیکن این اطمینان خاطر باید در کنار مراقبت از روکش کامپوزیتی باشد و به بهداشت دهان و دندان توجه گردد.

طبیعی بودن کامپوزیت آی پی اس

طبیعی بودن رنگ کامپوزیت دندان، یکی از اصلی ترین فاکتورهای انتخابی بسیاری از مراجعین است. واقعیت این است که کامپوزیت های ونیر طیف رنگی پایین تری نسبت به این نوع کامپوزیت دارند. این موضوع باعث می شود که ونیرها غیر طبیعی و مصنوعی به نظر برسند..

اما کامپوزیت های سرامیکی این ویژگی را ندارند. خبر خوش اینکه کامپوزیت IPS بسیار طبیعی به نظر می رسد. انگار که دندان های خودتان است!

قابلیت ترمیم

کامپوزیت های سرامیکی را می توان با خیال راحت ترمیم نمود..این یکی از ویژگی های خوب و مهم این نوع از کامپوزیت دندانی است. اگر کامپوزیت های شما در طی زمان بشکنند و یا لب پر بشوند، به راحتی قابل ترمیم هستند و نیازی به تعویض کامل کامپوزیت های سرامیکی وجود ندارد.

آیا کامپوزیت سرامیکی محکم است؟

این نوع از کامپوزیت استحکام بسیار بالاتری نسبت به کامپوزیت ونیر دارد. همین ویژگی باعث مقاومت آن در برابر فشارهای احتمالی وارده بر دندان می شود.

به عنوان مثال در زمان جویدن یا گاز زدن به غذاهای محکم و سفت ریسک شکستن و یا لب پر شدن آن کم می شود ولیکن باز هم بهتر است به هنگام جویدن مواد غذایی سفت نیز با احتیاط غذا را جویده و یا به هنگام گاز گرفتن محکم غذاها به روکش کامپوزیت دندان سرامیکی فشار نیاورد.

کامپوزیت سرامیکی

طیف رنگی کامپوزیت دندان چطور است؟

آی پی اس دارای 32 طیف رنگی مختلف و متنوع می باشد. همچنین این طیف های رنگی در پنج سطح شفافیت مختلف وجود دارند.

این طیف گسترده امکان انتخاب بهترین رنگ بر اساس رنگ پوست، رنگ لب ها، چشم و.. را در اختیار افراد قرار می دهد. از رنگ های سفید که در طیف رنگی بلیچ تا سوپر بلیچ قرار می گیرد، تا رنگ های طبیعی که بر اساس رنگ پوست افراد انتخاب خواهد شد بنابراین به سبب تنوع رنگی متنوع این روش کاشت ممکن است رنگ های بسیاری برای کاشت طلب شوند.

لذا توصیه می گردد مراجعین رنگ دندان های کامپوزیتی خود را با مشورت از دکتر متخصص انتخاب کرده و به نظرات دندانپزشک به سبب تجربه کار وی در زمینه کاشت کامپوزیت IPS اعتماد نمود.

به طور کل معمولا انتخاب رنگ توسط دندانپزشک و مراجع در جلسه اول تعیین خواهد شد.

پیشنهاد می شود که از طیف های رنگی طبیعی تر استفاده گردد تا زیبایی طبیعی دندان ها حفظ شود و از این زیبایی لذت دو چندانی برد ولیکن انتخاب نهایی بنا بر تصمیم مراجعین بوده و می توانند هر رنگی که دلخواهشان می باشد بر روی دندان هایشان نصب کنند.

 

کاربردهای کاشت کامپوزیت آی پی اس در عصر امروز

درباره مزایای این نوع کامپوزیت برایتان گفتیم حال نوبت کاربردهای این نوع کاشت است.سوال اساسی این است که کاربردهای کامپوزیت دندان چیست؟ در پاسخ به این سوال می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

اصلاح تغییر رنگ دندان ها

افرادی که به دلیل مصرف بیش از حد داروهایی همچون فلوراید دندان هایشان تغییر رنگ داده‌ است کامپوزیت دندان باعث می‌شود تا رنگ دندان‌هایشان سفید شود. همچنین دندان‌هایی که به دلیل پر کردن زیاد دچار تغییر رنگ شده‌اند یا اگر جنس دندان ها به نوعی بوده که زود دچار تغییر رنگ داده اند می توان از این روش کاشت کامپوزیتی استفاده نمود و دندان ها را سفید و زیبا نمود.

تغییر و اصلاح فرم دندان های طبیعی

از جمله کاربردهای دیگر این نوع کامپوزیت تغییر فرم دندان هاست؛ دندان‌هایی که به صورت طبیعی نا فرم بوده اند یا به سبب اینکه بیشتر از حد ساییده شده‌اند و حالتی نا فرم گرفته‌اند، با این روش کاشت میتوانند به حالت قبل خود بازگردند و حالت و فرمی زیبا را به خود اختصاص دهند.

تغییر و اصلاح نامرتبی و کج بودن دندان ها

می توان اذعان داشت که از طریق بکارگیری نوع سرامیکی کاشت کامپوزیت دندان‌ها در صورت این که افراد دارای دندان‌هایی کج ونا مرتب باشند، می‌توانند به ساختاری مناسب برای دندان‌های خود دست پیدا کنند. و دندان‌های خود را از این حالت نافرم خارج کنند.

البته باید میزان نامرتبی دندان ها توسط دندانپزشک متخصص ارزیایی و بررسی گردد اگر این نامرتبی نیازمند روش ارتودنسی بود نمی توان با کامپوزیت دندان سرامیکی به اصلاح نامرتبی و کجی دندان ها پرداخت.

اصلاح و برطرف نمودن میزان فاصله بین دندان ها

وجود فاصله بین دندان‌ها، باعث می‌شود تا ظاهری نامتعارف برای دندان ها و چهره ایجاد شود و افراد نتوانند به راحتی لبخند زده و از این ممانعت کنند.

با استفاده از این روش می‌توان فاصله‌ی بین دندان‌ها را رفع نمود ولیکن در اصلاح و برطرف کردن فاصله بین دندان ها هم باید به میزان این فاصله توجه داشت، در صورت فاصله زیاد بین دندان ها باید از روش ارتودنسی استفاده گردد.

همچنین بعضی از دندان‌هایی را که از طریق بلیچینگ نمی‌توان تغییری در رنگ آن‌ها ایجاد کرد، با استفاده از این روش می‌توان به دندان‌هایی زیبا و بی‌نقص تبدیل کرد.

کامپوزیت سرامیکی

نکات الزامی مراقبت از روکش کامپوزیت سرامیکی دندان

چگونه از روکش کامپوزیتی مراقبت کنیم؟

رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن و کشیدن نخ دندان

کاهش یا عدم مصرف نوشیدنی های الکلی، گازدار، رنگی و کافئین دار مثل چای و قهوه

احتیاط به هنگام جویدن مواد غذایی سفت

پرهیز از شکستن و گاز گرفتن اشیاء سخت

و.. که نیاز است حتما از دندانپزشک متخصص کاشت کامپوزیت دندان جویا شد.

هزینه کامپوزیت دندان – 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

عوامل موثر بر هزینه کاشت کامپوزیت دندانی IPS

 • معاینه اولیه دندان ها و هزینه های جانبی مورد نیاز
 • علاوه بر عکس برداری هزینه های دیگری نیز ممکن است به سبب وجود مشکل های دندانی و لثه نیز پرداخت شوند.
 • هزینه جرم گیری دندان ها در صورت نیاز
 • هزینه اصلاح و درمان التهاب لثه و تورم آن
 • هزینه اصلاح و برطرف نمودن پوسیدگی دندان ها
 • هزینه درمان نامرتبی دندان ها در صورت نیاز به ارتودنسی
 • هزینه درمان ناهماهنگی ردیف فک ها با ارتودنسی
 • و..

✅ تعداد دندان های کامپوزیتی

اگر مراجع قصد داشته باشد تنها یک ردیف دندانی را کامپوزیت کند یا تنها چند دندان جلویی و کناری که به هنگام لبخند دیده می شوند هزینه های متفاوتی نیز لحاظ خواهند شد.

✅ درجه و طیف رنگی مد نظر برای کاشت کامپوزیت آی پی اس

همانطور که اشاره شد کامپوزیت آی پی اس دارای درجه های رنگی متعددی می باشد.اگر طیف رنگی روشن تر و درخشان تر انتخاب گردد هزینه ای متفاوت از درجه رنگی طبیعی کامپوزیت دندانی وجود خواهد داشت.

✅ مواد اولیه کاشت

مواد کاشت کامپوزیت دندان بسیار مهم می باشند در صورتی که کیفیت مواد کاشت بالا باشند مسلما هزینه کاشت کامپوزیت دندان سرامیکی دندان متناسب با کیفیت این مواد بالاتر از مواد کاشتی که کیفیت بالایی ندارند خواهند بود.

✅ مهارت و تخصص دندانپزشک

هرچه میزان تخصص و مهارت دندانپزشک در کاشت کامپوزیت آی پی اس بالاتر باشد هزینه  پرداختی لازم بر کاشت کامپوزیت بالاتر می رود ولیکن باید توجه داشت پرداخت این هزینه نیز بسیار بهتر از سپردن دندان ها به دندانپزشکی غیرمتخصص بوده که پس از کاشت غیراصولی کامپوزیت دندان سرامیکی مشکلات بسیاری مانند شکستگی زود هنگام کاشت، التهاب و تورم لثه و.. را نیز به همراه می آورد و این مشکلات نیازمند هزینه درمانی بیشتری می باشند.

✅ لوکیشن دندانپزشکی

منطقه جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی می تواند به نوبه خود بر میزان هزینه کاشت کامپوزیت دندان تاثیرگذار باشد چنانچه هزینه کلینیکی که در مرکز شهر بوده و مراجعین بسیاری دارد از کلینیکی در حومه شهر بیشتر خواهد بود.

کامپوزیت سرامیکی

 کاشت کامپوزیت سرامیکی دندان با کیفیتی تضمینی

عرشیان کلینیک به سبب بهره گیری از به روزترین متد کاشت کامپوزیت دندان و مواد کاشت مرغوب و اصیل نیز کیفیت نهایی کاشت را علاوه بر زیباسازی دندان ها با حفظ سلامت دندان ها تضمین می نماید.

افراد می توانند برای کاشت کامپوزیت دندان سرامیکی آی پی اس و کسب اطلاع از قیمت کاشت در دندانپزشکی عرشیان با کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه