لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی

گذری بر کاشت لمینت سرامیکی دندان یکی از مولفه‌های اصلی زیبایی و جذابیت چهره، داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا و بدون نقص است. داشتن دندان هایی زیبا و سفید نه تنها لبخندی دلنشین برای افراد خلق خواهد کرد، بلکه اعتماد به نفس آن‌ها را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد..  در سال‌های اخیر روش‌های [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

گذری بر کاشت لمینت سرامیکی دندان

یکی از مولفه‌های اصلی زیبایی و جذابیت چهره، داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا و بدون نقص است. داشتن دندان هایی زیبا و سفید نه تنها لبخندی دلنشین برای افراد خلق خواهد کرد، بلکه اعتماد به نفس آن‌ها را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد..

 در سال‌های اخیر روش‌های گوناگونی برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به وجود آمده است. از جمله‌ی این روش‌ها، می‌توان به لمینت سرامیکی دندان اشاره کرد. کاشت لمینت دندان در دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی انجام می‌شود و هر یک از این انواع کاشت لمینت طرفداران خاص خود را با توجه به ویژگی های انحصاری شان دارند.

یکی از محبوب ترین روش های کاشت لمینت دندان، لمینت سرامیکی است که لازم دانستیم درباره آن توضیح دهیم تا افراد علاقمند به زیباسازی دندان هایشان شناخت بهتر و بیشتری از این نوع لمینت دندانی داشته باشند.

لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی چیست؟

در این شیوه از لمینت کردن دندان‌ها، یک پوسته‌ی بسیار نازک بر روی دندان ها قرار می گیرد. این پوسته نازک همان سرامیک دندان است. لمینت سرامیکی متناسب با ساختمان دندان‌ هر فرد ساخته میشود. در این روش از دندانها قالبی انحصاری مختص دندان های مراجع گرفته می شود. این قالب به لابراتوار ارسال میشود. در آنجا با استفاده از قالب و شکل دندان هر فرد، لمینت سرامیکی آماده میشود. سپس دندانپزشک آن را بر روی دندانها قرار می دهد.

لذا لمینت سرامیکی دندان‌ دارای یک سری مزایا و ویژگی های خاص است که سبب گشته در بین افراد بسیاری روشی کاملا جذاب و امروزی تلقی گردد.چه بسا ویژگی های لمینت سرامیکی باعث می شوند زیبایی دندانها با اصلاح طرح لبخند نیز دو چندان شود. که در ادامه به این ویژگی ها اشاره می کنیم پس همراه ما باشید.

لمینت سرامیکی

مزایای بهره مندی از روش کاشت لمینت سرامیکی دندان

به مانند هر روش زیبایی دندان دیگری لمینت سرامیکی هم دارای مزایا و معایب متعددی است که سبب می گردد افراد بیشتری درباره کاشت یا عدم کاشت آن فکر کنند هرچند تا به امروز این روش زیبایی دندان بسیار عزیز دلها بوده و هست.

از جمله مزایا و ویژگی های لمینت سرامیکی را می توان با موارد ذیل بیان نمود.

 • ماندگاری و طول عمر بالای لمینت سرامیکی
 • درجات و طیف های رنگی متنوع
 • قابلیت اصلاح و برطرف نمودن عیوب دندانی
 • زیبایی و شفافیت فراوان
 • دائمی بودن لمینت سرامیکی و غیر قابل بازگشت بودن(برداشت)
 • میزان مقاومت بالا در برابر ضربه
 • میزان مقاومت بالا در برابر تغییر رنگ، زردی و لک بر روی دندان ها
 • هزینه بالای کاشت لمینت دندان به سبب مقاومت بالا و ماندگاری زیاد
 • حداقل جلسات الزامی برای کاشت لمینت دندان 2 جلسه درمانی

این موارد نیز برخی از مهم ترین مزایا و ویژگی های لمینت سرامیکی است که سبب می گردد افراد بسیاری خواهان کاشت لمینت حتی با هزینه بالای آن می باشند.در ادامه به برخی معایب این روش کاشت هم اشاره می کنیم تا شناخت کامل تری از این روکش زیبایی دندان به دست آورید.

لمینت سرامیکی

معایب کاشت لمینت سرامیکی دندان

 • تراشیدن مینای دندان ها
 • هزینه بالا
 • غیر قابل برداشت و بازگشت بودن
 • طول جلسه درمانی

شاید برخی با این موارد مشکلی نداشته باشند و بخواهند به صورت دائمی دندان هایی سفید و زیبا را به لبخند خود هدیه دهند ولیکن برخی ترجیح دهند به مدت چندین سال روکش دندانی داشته و پس از آن مدتی به دندان های طبیعی خود استراحت دهند بنابراین در این زمان بهترین انتخاب برای این افراد لمینت یا کامپوزیت ونیر می باشد که از روش های کاشت لمینت می باشد و پیشتر آن را معرفی کردیم.

به طور کل تمامی روش های زیبایی دندانی دارای مزایا و معایب خاص خود هستند که هر فرد بنا به نیاز و انتخاب خود بهترین تصمیم را برای کاشت می گیرد.

لذا پیشنهاد می گردد پیش از تصمیم قطعی به هنگام معاینه دندان ها توسط دندانپزشک متخصص از کمک ها و پیشنهادهای تخصصی وی بهره مند شده و از تجارب متخصص در انتخاب نوع روش کاشت استفاده شود زیرا ایشان به سبب تجارب متعددی که در این زمینه داشته اند بهترین نوع کاشت را برای دندان ها انتخاب می نماید.

سپس اگر افراد قصد دارند به سبب کاشت لمینت سرامیکی که از پرطرفدارترین روش های زیباسازی دندان است دندان هایی زیبا را به خود هدیه دهند می توانند با دندانپزشکی عرشیان تماس حاصل کنند.متخصصین کلینیک دندانپزشکی عرشیان با بهره گیری از برترین متد روز و باکیفیت ترین مواد کاشت بنا به تناسب لمینت سرامیکی یا هر نوع روش کاشت دیگری زیباترین دندان ها را به چهره و لبخند مراجعین خود هدیه می دهند.

اصلاح عیوب دندانی به سبب نصب لمینت سرامیکی

لمینت دندان در نوع سرامیکی نیز به اصلاح و برطرف نمودن برخی عیوب دندانی می پردازد که سبب می گردد علاقمندان به این روش کاشت بسیار بیش از پیش شوند:

 • اصلاح و برطرف نمودن زردی دندان ها
 • اصلاح و ترمیم فاصله بین دندان ها در صورتی که نیاز به ارتودنسی نباشد
 • اصلاح و ترمیم کجی و نامرتبی دندان ها در صورت عدم نیاز به به جراحی فک و یا ارتودنسی
 • و..

حال در ادامه به سوالی می پردازیم که مراجعین از بابت کاشت انواع لمینت برایشان پیش می آید.

لمینت کامپوزیتی بهتر است یا سرامیک؟

همانطور که اشاره شد روش کاشت لمینت دندان‌ به دو شیوه‌ی لمینت کامپوزیتی و سرامیکی قابل انجام است. اما سوال مهم مراجعین این است که لمینت بهتر است یا سرامیک؟ در اینجا منظور اصلی از لمینت، لمینت کامپوزیتی است.

در مقایسه‌ی این دو شیوه از لمینت دندان باید گفت که در هر یک از این شیوه‌ها، از مواد متفاوتی استفاده می شود. جنس متفاوت این دو نوع روش، باعث تفاوت قیمت شان شده است. در واقع می توان گفت که هزینه‌ لمینت سرامیکی نیز به نسبت لمینت کامپوزیتی بیشتر است.

علاوه بر آن لمینت دندان‌ با استفاده از پوشش سرامیکی، دوام بیشتری نسبت به نوع کامپوزیتی دارد. در واقع مقاومت پوشش‌ سرامیکی، به میزان قابل توجهی بالا است. عامل مهم دیگری که در بررسی این دو شیوه از لمینت باید مورد نظر قرار گیرد، برگشت پذیری دندان‌ها به حالت اولیه می‌باشد.

به طور کل اگر بخواهیم به طور خلاصه به برخی مزایای این دو روش در کنار هم اشاره کنیم باید به موارد ذیل بپردازیم:

 • لمینت سرامیکی دوام و ماندگاری بیشتری نسبت به کامپوزیت دندانی دارد.
 • لمینت سرامیکی مقاومت بالاتری در برابر تغییر رنگ دندان ها و لکه و..دارد.
 • در کاشت کامپوزیت ونیر بر خلاف لمینت سرامیکی الزامی به تراشیدن مینای دندان ها وجود ندارد مگر در صورت نیاز.
 • میزان هزینه لمینت سرامیکی به سبب مراحل متعدد و میزان دوام و مقاومت بالا از قیمت کامپوزیت ونیر بیشتر است.
 • لمینت سرامیکی غیر قابل بازگشت و دائمی می باشد ولیکن کامپوزیت را می توان در هر زمان از دهان و دندان ها خارج نمود.
 • هر دو نوع لمینت دارای طیف ها و درجات رنگی متعددی از جمله روشن ترین رنگ و یا رنگ طبیعی دندان ها می باشند.
 • کامپوزیت دندانی در یک جلسه نصب و لمینت سرامیکی نیازمند حداقل 2 جلسه درمانی می باشد.
 • و..

لذا بهتر است یادآور شویم کاشت لمینت سرامیکی تنها برای افرادی مناسب است که قصد استراحت دادن به دندان های طبیعی خود را ندارند و این بدین معنی است که دیگر نمی توان دندان های طبیعی را مشاهده نمود و تنها در صورت لزوم مثل لب پر شدن لمینت یا برخورد ضربه و تغییر رنگ روکش لمینت نیز می توانند با تایید دندانپزشک متخصص به تعویض آن بپردازند در غیر این صورت نمی توان روکش لمینت سرامیکی را ترمیم نمود.

لمینت سرامیکی

مهم ترین اصول کاشت لمینت سرامیکی

لازم است این مسئله را بیان داریم که حتی اگر افراد بهترین نوع روش کاشت و زیبایی دندان را که لمینت سرامیکی می باشد بر روی دندان های طبیعی خود نصب کنند نیز در صورتی که به بهداشت دهان و دندان و مراقبت های پس از کاشت لمینت اهمیت ندهند روکش لمینتی نیز دچار تغییر رنگ و لکه می گردد.

پس بهتر است با این تصور که با کاشت لمینت دیگر نیازی به مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیست به سراغ این روش درمانی و زیبایی نرفت که سلامت دندان ها به خطر می افتد زیرا دندان های طبیعی بر زیر روکش دندانی لمینت هستند و در صورت عدم رسیدگی به بهداشت دندان ها نیز خطراتی مثل التهاب لثه، پوسیدگی دندان ها و..نیز ممکن است مشکلاتی برای افراد ایجاد کند و این نیز شامل هر روش کاشت دندانی مثل کامپوزیت ونیر هم می شود..

بنابراین بهداشت دهان و دندان بسیار مهم می باشد لذا بهتر است پس از کاشت هر نوع روشی از دکتر متخصص مراقبت های مورد نیاز را جویا شد.

همچنین بسیار حیاتی و ضروری است که لمینت سرامیکی و به طور کل هر نوع روش زیبایی دندان دیگری توسط دندانپزشک متخصص و ماهر که تجربه بسیاری در این امر دارد بر روی دندان ها نصب شوند زیرا تمامی روش های زیبایی دندانی مثل کاشت کامپوزیت، بلیچینگ، ایمپلنت و..نیز تخصصی بوده و نیازمند مهارت بالایی می باشند در صورتی که لمینت سرامیکی نزد دندانپزشکی غیر متخصص کاشت شود ممکن است حساسیت های دندانی و دهانی و نیز پوسیدگی نیز بر روی دندان ها اِعمال گردد.

عوامل موثر در قیمت لمینت سرامیکی

قیمت لمینت سرامیکی دندان‌، تحت تاثیر عوامل متعددی تعیین می گردد. بطور کلی هزینه‌ مورد نیاز برای لمینت با توجه به مواد مورد استفاده برای ساخت پوشش لمینتی، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک و همچنین منطقه‌ جغرافیایی مطب دندانپزشکی متغیر است. تعداد دندان‌هایی که قرار است لمینت شود، می‌تواند تاثیر بسزایی در هزینه‌ی کلی لمینت بگذارد‌.

 • تعداد دندان های مورد نیاز برای کاشت لمینت سرامیکی
 • کیفیت مواد کاشت لمینت دندانی
 • میزان مهارت و تخصص دندانپزشک
 • لوکیشن دندانپزشکی
 • هزینه های جانبی پیش از کاشت مثل عکسبرداری از دندان هارفع عیوبی مثل پوسیدگی دندان ها، التهاب و تورم لثهجرم گیری دندان ها و..

تمامی این موارد می توانند در هزینه نهایی لمینت سرامیکی تاثیرگذار باشند بنابراین در صورتی که افراد قصد دارند دندان های خود را لمینت کنند به دندانپزشکی مراجعه کرده و پس از معاینه دندان ها توسط دندانپزشک متخصص و تشخیص و تایید تعداد دندان های مورد نیاز میزان هزینه لمینت سرامیکی تعیین گردد.لذا در اکثر مواقع به سبب اینکه لمینت سرامیکی روشن و شفاف است و غیر قابل بازگشت می باشد بر روی تمامی ردیف های دندانی بالا و پایین نیز روکش لمینت سرامیکی نیز نصب می گردد.

زیرا در صورتی که تنها برخی تعداد دندان های ردیف جلو لمینت شوند به سبب تفاوت میزان رنگ دندان های لمینت شده با دیگر دندان های طبیعی ممکن است زیبایی دندان ها مصنوعی جلوه کنند.

کاشت لمینت سرامیکی در عرشیان کلینیک با تضمین کیفیت و قیمت

همانطور که اذعان داشتیم دندانپزشکی عرشیان به سبب بهره مندی از وجود متخصصین ماهر و توانمند و همچنین مواد کاشت مرغوب و اصل به همراه برترین متد روز به کاشت انواع روش های زیبایی دندان از جمله لمینت سرامیکی می پردازد و تاکنون شاهد لبخند رضایت بسیاری از مراجعین بوده و هست.

افراد می توانند برای کسب اطلاع از میزان هزینه کاشت لمینت سرامیکی نیز با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه