بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما)

بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما)

منظور از بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما) چیست؟ یکی از عوامل موثر بر زیبایی دندان ها علاوه بر سفیدی نیز صاف و یکدست بودن آن ها می باشد بنابراین بستن فاصله بین دندان ها بسیار می تواند چهره را تغییر داده و زیباتر از پیش سازد. لذا باید توجه داشت فاصله ای [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1403

خدماتهزینه(تومان)🎉تخفیف ویژه ۲۰درصد محدود
ترمیم یک سطحی با کامپوزیت1/400/000 تومان1/170/000 تومان
ترمیم دو سطحی با کامپوزیت1/764/000 تومان1/470/000 تومان
ترمیم سه سطحی با کامپوزیت2/040/000 تومان1/670/000 تومان
ترمیم بیلد آپ با کامپوزیت2/124/000 تومان1/770/000 تومان
کف بندی360/000 تومان300/000 تومان
ترمیم یک سطحی با آمالگام1/164/000 تومان970/000 تومان
ترمیم دو سطحی با آمالگام1/644/000 تومان1/370/000 تومان
ترمیم سه سطحی با آمالگام1/884/000 تومان1/570/000 تومان
ترمیم بیلد آپ با آمالگام2/040/000 تومان1/670/000تومان
عصب کشی تک کاناله3/000/000 تومان2/500/000 تومان
عصب کشی دو کاناله3/564/000 تومان2/970/000 تومان
عصب کشی سه کاناله4/764/000 تومان3/970/000 تومان
عصب کشی چهار کاناله5/400/000 تومان4/500/000 تومان
جرمگیری معمولی هر فک600/000 تومان500/000 تومان
جرمگیری تخصصی هر فک900/000 تومان750/000 تومان
کشیدن دندان1/800/000 الی 1/164/000 تومان1/500/000 الی 970/000 تومان
روکش PFM4/200/000 تومان3/500/000 تومان
روکش زیرکونیا4/644/000 تومان3/870/000 تومان
برای دریافت مشاوره و دریافت وقت ویزیت رایگان
قیمت های درج شده برخی از خدمات که به صورت بازه تعیین شده با توجه به تشخیص و ویزیت پزشک میباشد.

منظور از بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما) چیست؟

یکی از عوامل موثر بر زیبایی دندان ها علاوه بر سفیدی نیز صاف و یکدست بودن آن ها می باشد بنابراین بستن فاصله بین دندان ها بسیار می تواند چهره را تغییر داده و زیباتر از پیش سازد.

لذا باید توجه داشت فاصله ای که بین دندان ها وجود دارد علاوه بر کاهش زیبایی دندان ها نیز سبب می گردد احتمال پوسیدگی دندان ها افزایش یافته و همچنین غذا به میزان دفعات بالایی بین دندان ها گیر کند.

بهترین روش های بستن فاصله بین دندان ها چیست؟

روش های متعددی هستند که می توانند فاصله بین دندان ها را از بین ببرند و با زیباسازی دندان ها اعتماد به نفس افراد را به هنگام لبخند زدن افزایش دهند همچنین غذا خوردن نیز به راحتی انجام شده و مواد غذایی دیگر بین دندان ها گیر نمی کنند.

  • ارتودنسی
  • لمینت دندان
  • کامپوزیت ونیر
  • ترمیم و پر کردن دندان ها
  • و..

1.بسته شدن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

ارتودنسی یکی از بهترین روش ها جهت بستن فاصله ای است که بین دندان ها وجود دارد. از این روش زمانی استفاده می گردد که فاصله بین دندان ها زیاد بوده و نیاز است در طی یک الی چند سال با ارتودنسی نیز فاصله بین دندان ها از بین رود.

لذا از آنجایی که فاصله بین دندان ها سبب می گردد ردیف دندانی نامتقارن بوده و دندان ها با یکدیگر هماهنگ نباشند بسیار مهم است که با بهره گیری از روش ارتودنسی با تایید دندانپزشک متخصص به اصلاح و برطرف شدن فاصله بین دندان ها پرداخت.

مهم است که ارتودنسی توسط دندانپزشکی متخصص و مجرب انجام گیرد تا در هر بار جلسه درمانی نیز، درمان متناسب با نوع و شکل دندان ها متناسب با فرم صورت انجام گیرد.

پس بهتر است افراد پیش از بستن فاصله موجود بین دندان هایشان حتما از مشاوره دندانپزشک بهره گیرند..ارتودنسی علاوه بر رفع فاصله دندانی، به اصلاح فرم دندان ها، از بین بردن جلو و عقب بودن فک بالا و پایین و..کمک می کند.

بستن فاصله بین دندان ها

2.بسته شدن فاصله بین دندان ها با لمینت دندان

از جمله روش های نوین و امروزی برای از بین بردن فاصله بین دندان ها، نصب روکش لمینتی می باشد. لمینت دندان روکشی است که به صورت دائمی بر روی دندان ها قرار می گیرد یعنی پس از نصب این روکش، دیگر نمی توان آن را از روی دندان ها خارج نمود و نیاز است که در طی نصب روکش لمینتی به سلامت و بهداشت دندان ها اهمیت داد.

البته باید توجه داشت رعایت بهداشت دهان و دندان ها نیز در هر یک از روش های دندانی مهم بوده و محدود به لمینت سرامیکی نیست.

لمینت دندان نیز از روش هایی است که دارای طول و ماندگاری بالا، مقاومت زیاد در برابر تغییر رنگ و ضربه و..می باشد. لذا بستن فاصله دندانی یکی از کارهایی است که این روش انجام داده همچنین سبب می گردد ترتیب دندانی تا حد مناسبی در صورت مشکل، بهبود یابد و نیز عیوب دندانی برطرف شوند.

لمینت دندان علاوه بر بستن فاصله دندانی، به سبب شفافیت بالایی که دارد زیبایی دندان ها را چندین برابر می سازد.

پس از ارتودنسی در نصب روکش لمینتی هم مهم است که نزد دندانپزشک متخصص مراجعه شود، کلینیکی معتبر که دندانپزشک آن تجربه و تخصص بالایی در زمینه نصب روکش لمینتی دارد.

هزینه لمینت دندان کلینیک عرشیان - 1403

خدماتلابراتور ۱لابراتور ۲
🔹 لمینت6/500/0008/500/000

3.کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر هم از دیگر روش هایی است که می توان اعمال نمود زیرا با نصب روکش کامپوزیتی می توان به خوبی فاصله بین دندان ها را از بین برد ولیکن باید توجه داشت زمانی می توان از روش های لمینت و کامپوزیت دندانی استفاده نمود که فاصله بین دندان ها زیاد نمی باشد در غیر این صورت نیاز است که دندان ها با روش ارتودنسی اصلاح شوند.

کامپوزیت ونیر هم دارای طول عمر خوبی است ولیکن طول عمر و میزان مقاومتش کمتر از لمینت سرامیکی است در عین حال از برتری های این روش نسبت به لمینت، قابلیت خارج کردن و برداشتن آن از روی دندان ها می باشد.

از دیگر نکاتی که در خصوص کامپوزیت وجود دارد این است که جهت نصب روکش کامپوزیتی و اصلاح فاصله بین دندان ها، دندان ها بر خلاف لمینت سرامیکی تراشیده نمی شوند مگر به میزان خیلی کم بنا به دستور دندانپزشک متخصص.

از جمله عیوبی که علاوه بر بستن فاصله موجود بین دندان ها (دیاستما) به اصلاح و ترمیم آن ها توسط کامپوزیت ونیر دندانی انجام می گیرند عبارتند از: برطرف شدن بالا و پایین بودن دندان ها ( کج بودن ). از بین رفتن زردی و تغییر رنگ دندان ها و..

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

بستن فاصله بین دندان ها

4.ترمیم و پر کردن دندان ها

در صورتی که فاصله بین دندان ها حتی در حدی نباشد که نیاز به کامپوزیت و لمینت داشته باشند می توان به ترمیم و پر کردن دندان ها اشاره نمود.در این روش دندانپزشک متخصص از مواد دندانی بی رنگ برای پر کردن فاصله بین دندان ها  و از بین بردن آن استفاده می کند.

به همین سبب است که تاکید می کنیم افراد جهت بستن فاصله دندان هایشان بهتر است از روش هایی امروزی با بهترین کیفیت استفاده نمایند.

بستن فاصله بین دندان ها

نکاتی پیش از لمینت و کامپوزیت کردن دندان ها

بسیار مهم است که دندانپزشک متخصص جهت بستن فاصله بین دندان ها به فرد این دو روش را تایید نماید زیرا این روش ها در صورت عدم نگهداری اصولی و درست از روکش کامپوزیتی نیز می توانند سلامت دندان های طبیعی را از بین ببرند.

لذا در صورتی که افراد مشکلات و عیوب دندانی ذیل را داشته باشند نصب روکش لمینتی و کامپوزیتی بسیار می تواند به دندان ها ی ایشانن آسیب وارد نمایند:

افرادی که باید از لمینت و کامپوزیت دندان اجتناب کنند مگر پس از برطرف شدن آن ها توسط دندانپزشک متخصص:

1.افرادی که دندان های پوسیده دارند

نیاز است که حتما پیش از نصب روکش های کامپوزیتی و لمینت و حتی ارتودنسی و سایر روش ها پوسیدگی دندان ها برطرف گردد زیرا این پوسیدگی به مرور به عفونت تبدیل شده و به دندان های مجاور هم آسیب می زند.

2.افرادی که عادت به دندان قروچه دارند

دندان قروچه داشتن بسیار می تواند برای افرادی که قصد دارند جهت از بین بردن فاصله بین دندان هایشان از روکش لمینت و  کامپوزیت استفاده نمایند آسیب زا می باشد زیرا سبب می گردد روکش دندانی هم ساییده شده و به دندان های طبیعی هم آسیب وارد گردد چنانچه ممکن است روکش دندانی دچار تغییر رنگ شده و مقاومت و ماندگاری اش کاهش یابد.

3.افرادی که مینای دندان ضعیفی دارند

زمانی که مینای دندان ضعیف باشد سبب می گردد دندان ها زود دچار تغییر رنگ شده و حتی نیز بشکند به همین سبب از آنجایی که روکش های کامپوزیتی و لمینتی بر روی دندان های طبیعی قرار می گیرند ممکن است به دندان های طبیعی فشار آورده و سبب شکستگی دندان ها و مشکلاتی دیگر گردند.

4.افرادی که لثه هایشان متورم و ملتهب است

از دیگر عواملی که می تواند پس از نصب روکش های لمینتی و کامپوزیت به دندان ها آسیب وارد نماید، تورم و التهاب لثه می باشد زیرا از آنجایی که لثه ها دارای تورم هستند روکش ها ممکن است به لثه ها فشار آورند و این فشار نیز می تواند سبب خونریزی لثه ها و درد در این ناحیه گردد.

بنابراین به شدت توصیه می گردد پیش از اصلاح فاصله بین دندان ها نیاز است که حتما از جلسه مشاوره توسط دندانپزشک بهره مند گشت تا پس از معاینه اولیه در صورت صلاحدید و تایید ایشان، بهترین روش برای بستن فاصله موجود بین دندان ها استفاده گردد.

5.افرادی که نیاز به جرمگیری دندان دارند

بسیار مهم است که پیش از نصب روکش های دندانی نیز در صورت نیاز حتما به جرمگیری دندان ها پرداخت زیرا این جرم ها در زیر روکش لمینتی و کامپوزیتی افزایش می یابند و سبب دچار پوسیدگی دندان می شوند و این پوسیدگی همانطور که پیشتر عرض شد به دندان های مجاور هم آسیب می زند.

بنابراین حتما در صورت نیاز پیش از رفع فاصله دندانی با هر یک از این روش ها نیز به جرمگیری دندان ها پرداخته شود.

و..

لذا در صورتی که افراد قصد دارند دندان های خود را با هر یک از روش های معرفی شده و حتی در صورت صلاحدید دندانپزشک با سایر روش ها زیباتر سازند و فاصله بین دندان های خود را به صورت کاملا تخصصی برطرف نمایند می توانند با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند.

عرشیان کلینیک کیفیت و قیمت روش های موجود جهت بستن فاصله های دندانی را نیز تضمین می کند تا افراد با خیال راحت به اصلاح عیوب دندانی خود بپردازند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه