هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

برای دریافت نوبت ویزیت رایگان ایمپلنت کلیک کنید هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ یکی از متداول ترین سوالات بین مراجعینی که قصد ایمپلنت دندان هایشان را دارند این است که هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ به همین سبب قصد داریم در راستای اشاره به ایملنت دندانی نیز به اینکه هر واحد ایمپلنت [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

یکی از متداول ترین سوالات بین مراجعینی که قصد ایمپلنت دندان هایشان را دارند این است که هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ به همین سبب قصد داریم در راستای اشاره به ایملنت دندانی نیز به اینکه هر واحد ایمپلنت چند دندان است پاسخ دهیم.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

منظور از واحد در ایمپلنت چیست؟

جهت پاسخ به سوال هر واحد ایمپلنت چند دندان است باید بگوییم به طور کل منظور از واحد همان تعداد دندان ها می باشد. یعنی اگر بگوییم یک واحد ایمپلنت دندان منظور این است که تنها یکی از دندان ها نیازمند ایمپلنت می باشد.

به همین سبب در این زمان می گوییم یک واحد ایمپلنت نیز به جای دندان طبیعی نیز قرار گرفته و به قولی جانشین دندان طبیعی آسیب دیده می باشد.

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای افراد رخ دهد این است که آیا کسانی که قصد دارند دندان های خود را ایمپلنت کنند باید چه تعداد دندان خود را ایمپلنت نمایند؟

باید اشاره داشت زمانی که دندان های طبیعی افراد دچار مشکل و آسیب دیدگی شده و یا به طور کل جای دندان نیز به سبب از بین رفتن یا کشیدن دندان خالی باشد و فضای چندان مناسبی را بر روی دندان ها و لبخند افراد ایجاد نکرده باشد به جهت جایگزین نمودن دندانی که مشابه دندان طبیعی باشد و فضای خالی را پر کند از ایمپلنت دندان استفاده می گردد.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

در هر فک هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

جالب توجه است که تعداد ایمپلنت هایی که باید بر روی دندان های فک بالا و پایین قرار گیرند از یکدیگر متفاوت می باشد.

به همین است باید بیان داریم اینکه هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ وابسته به اهمیت نیازمندی کاشت ایمپلنت دندان بر روی فک بالا یا پایین است فرضا باید توجه داشت تعداد ایمپلنت دندانی که مجاز به کاشت بر روی دندان های فک پایین هستند کمتر از دندان های فک بالا می باشند.

از آنجایی که تعداد ایمپلنت دندانی نیز به مراتب می تواند بر اساس حجم استخوان در فک بالا یا پایین بر روی دندان مورد نیاز نصب گردد لازم است اشاره کنیم از آنجایی که فک پایین نیز بهره مند از چگالی استخوان می باشد به هنگام کاشت ایمپلنت دندانی به جای دندان آسیب دیده یا فضای خالی دندان، از تعداد ایمپلنت کمتری استفاده می گردد.

و از آنجایی که فک بالا به مراتب نرم تر از فک پایین می باشد تعداد ایمپلنت بیشتری جهت کاشت ایمپلنت نیاز می باشد.

لذا در راستای پاسخ به سوال هر واحد ایمپلنت چند دندان است باید اشاره کنیم هر چه تعداد ایمپلنت های مورد نیاز جهت کاشت بیشتر باشد میزان قیمت ایمپلنت دندان بیشتر می گردد.

همچنین باید اشاره داشت از آنجایی که میزان سینوس هایی که در فک بالا قرار دارند بزرگ می باشد و هر کدام از این سینوس ها دارای فضاهایی هستند که در استخوان میزان هوای زیادی وجود دارد، دندانپزشکی که به صورت تخصصی به کاشت ایمپلنت دندان می پردازد به طور کامل و در هر جای فک بالا نیز به کاشت ایمپلنت نمی پردازد.

چرا به سینوس ها در فک بالا اشاره نمودیم؟ زیرا زمانی که فضا و جایگاه دندان در فک بالا به مدت زمان زیادی خالی مانده باشد سینوس ها به مراتب بزرگتر شده و به هنگام کاشت ایمپلنت نیز به سبب تنگ شدن فضای دندان کاشت ایمپلنت به مراتب در فضای کوچک تری انجام می گیرد.

بنابراین توصیه می گردد اگر افراد قصد دارند فضای خالی دندان خود را با ایمپلنت پر کنند هر چه زودتر جهت  ایمپلنت اقدام نموده و مدت زمان زیادی فضای دندان را خالی نگذارند زیرا علاوه بر گسترده تر شدن سینوس ها ممکن است فضای خالی دندان جایگاه مناسبی برای تجمع عفونت های دندانی و.. گردد.

لذا از دیگر نکات مهمی که نیاز است بیان داریم این است که..

اگر افراد قصد دارند دندان های خود را به طور کامل ایمپلنت کنند نباید پیش از ایمپلنت هیچگونه جراحی سینوس انجام دهند ( این جراحی تنها مختص دندان های فک بالا می باشد ) و نیاز است که کاشت ایمپلنت نیز به جای اینکه بر روی سینوس انجام گیرد در اطراف سینوس ها کاشت گردد.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

چه تعداد واحد ایمپلنت می تواند بر روی فک کاشت گردد؟

به طور کل باید بگوییم همانطور که اشاره شد از آنجایی که حجم استخوان در فک بالا به مراتب ضعیف تر و نرم تر از فک پایین می باشد می توان بیشتر از فک پایین بر روی این فک ایمپلنت نصب نمود و نیاز است با تشخیص دندانپزشک متخصص تعداد ایمپلنت قابل قبول که خطری به سلامت دندان ها و فک وارد نیاورد نصب گردد.

اما می توانیم به صورت جزئی اشاره کنیم اگر افراد تمامی دندان های خود را در یکی از فک های بالا یا پایین از دست داده اند نیاز است برای ایمپلنت کامل دندان ها یا به اصطلاح قوس کامل دندان ها به چند عامل مهم توجه داشت:

  • فک مورد نیاز به کاشت ایمپلنت
  • چه میزان استخوان در فک وجود دارد
  • بررسی انتخاب و صلاح بیمار بین پروتز ثابت یا متحرک
  • بررسی سیستم عضلانی افراد به هنگام جویدن غذا

بنابراین همانطور که بیان نمودیم هر واحد ایمپلنت چند دندان است بستگی به تعداد دندان های مورد نیاز جهت کاشت ایمپلنت دارد.

لذا باید توجه داشت نیاز است که افراد جهت ایمپلنت نمودن دندان های خود باید به دندانپزشکی متخصص مراجعه نموده و کاشت ایمپلنت را حتما به ایشان که دارای تجربه بسیاری در این زمینه هستند بسپارند..چرا که ایشان با بررسی های تخصصی و عدم کاشت ایمپلنت فراتر از حد نیاز از آسیب رسی به سلامت دندان های مجاور جلوگیری می نماید..

چه بسا با اشاره به اهمیت کاشت ایمپلنت به صورت تخصصی افراد می توانند جهت کاشت ایمپلنت با عرشیان کلینیک با تضمین کیفیت و قیمت کاشت تماس حاصل نمایند.

سوالات متداول ایمپلنت دندان

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

روش‌های کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/19 14:37:38

روش کاشت اندوستیل. روش کاشت ساب پرواستیل. روش کاشت یک مرحله‌ای. روش کاشت دو مرحله‌ای

ایمپلنت دندان چه قیمتی است؟1402/10/19 14:38:38

پیشنهاد می گردد افراد به منظور کسب اطلاع از قیمت روز و دقیق ایمپلنت دندان با کلینیک تماس حاصل کنند زیرا قیمت نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:09:59

هزینه ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع ایمپلنت و هزینه‌های دندانپزشکی در منطقه شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان بین … تا … دلار است.

پس از کاشت ایمپلنت دندان چه باید کرد؟1402/10/3 19:09:28
  • استفاده از داروهای مسکن
  • اجتناب از جویدن غذاهای سفت
  • مراقبت از بهداشت دهان و دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟1402/10/3 19:08:53

کاشت ایمپلنت دندان معمولاً دردناک است. دندانپزشک شما ممکن است از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای کاهش درد استفاده کند.

معایب ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:08:24

هزینه بالا: ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزین دندان هزینه بیشتری دارد.

زمان بهبودی: کاشت ایمپلنت دندان معمولاً یک فرآیند چند ماهه است.

خطرات: مانند هر عمل جراحی دیگری، کاشت ایمپلنت دندان نیز دارای برخی خطرات است، از جمله عفونت، شکستگی ایمپلنت و رد ایمپلنت.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:52

ظاهر طبیعی: ایمپلنت دندان ظاهری طبیعی به دندان‌های شما می‌دهد.

عملکرد طبیعی: ایمپلنت دندان عملکرد طبیعی دندان‌های طبیعی را دارد.

دوام بالا: ایمپلنت دندان می‌تواند تا سال‌های سال دوام داشته باشد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:23
  • جراحی کاشت: در این مرحله، ایمپلنت دندان در استخوان فک کاشته می‌شود.
  • دوره انتظار: پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد.
  • جراحی اتصال پایه پروتز: در این مرحله، پایه پروتز دندان روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.
چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:06:45

افرادی که بیماری‌های لثه دارند، عفونت‌های فعال در دهان، سرطان دهان یا فک، یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت، نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

چه کسانی می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:05:44

افرادی که یک یا چند دندان از دست داده‌اند، می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. همچنین، افرادی که استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت دندان چگونه کار می‌کند؟1402/10/3 19:04:58

ایمپلنت دندان در یک عمل جراحی ساده در دهان کاشته می‌شود. ابتدا، دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند. سپس، ایمپلنت دندان را در سوراخ قرار می‌دهد و آن را با پیچ یا چسب محکم می‌کند.

پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد. این فرآیند به نام «ایمپلنتاسیون» شناخته می‌شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان، دندانپزشک پایه پروتز دندان را روی ایمپلنت قرار می‌دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:03:01

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که در استخوان فک کاشته می‌شود و جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شود. این پایه می‌تواند برای پشتیبانی از یک دندان مصنوعی، یک پل دندان یا یک پروتز کامل دندان استفاده شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top