درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

برای دریافت نوبت ویزیت رایگان ایمپلنت کلیک کنید درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ عموما افرادی که قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را دارند نیز نگران این هستند که درد دندان چند روزه؟ به همین سبب در ادامه مطالب نیز قصد داریم به این مساله اشاره کنیم که درد ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

عموما افرادی که قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را دارند نیز نگران این هستند که درد دندان چند روزه؟ به همین سبب در ادامه مطالب نیز قصد داریم به این مساله اشاره کنیم که درد ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

چه بسا برخی افراد به سبب ترسی از میزان درد ایمپلنت دارند بارها از ایمپلنت کردن دندان های خود خودداری نموده اند در حالیکه کافیست با مشاورین متخصص در زمینه نصب ایمپلنت دندان صحبت نمود و با کسب میزان اطلاعات مورد نظر در خصوص ایمپلنت دندان نگرانی زیادی از بابت اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ به خود راه نداد.

برخی به اشتباه تصورمی کنند که ایمپلنت دندان درد زیادی به همراه دارد در حالیکه در پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نیز باید بیان داریم این درد نهایتا تا یک هفته ادامه داشته و سپس کاهش می یابد و به اتمام می رسد.

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

احساس درد پس از ایمپلنت طبیعی است؟

شایان ذکر است که افراد پس از ایمپلنت کردن دندان های خود طی چند روز متوالی دردی را احساس خواهند کرد و می توان با بهره گیری از داروهای تجویزی دندانپزشک متخصص میزان درد موجود را کاهش داد.

بنابراین در صورتی که احساس درد کردید نگران نباشید و اجازه دهید فرایند کاهش درد به خودی خود طی شود و تنها مطابق با دستورالعمل دندانپزشک متخصص پیش رفته و با مصرف دارو و مسکن ها به همان میزان دوز ارائه شده صبر کنید تا میزان درد دندان و حتی لثه کاهش یابد.

لذا در ادامه به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نیز به طور کامل تر پاسخ می دهیم.

درد ایمپلنت دندان ها چقدر طول میکشد؟

بیان نمودیم که درد دندان به سبب ایمپلنت در حین فرایند دندانپزشکی کم بوده و این نیز به دلیل داروی بی حسی می باشد. ولیکن باید اذعان داشت که پس از گذشت چندین ساعت که اثر بی حسی به طور کامل از بین می رود دندان شروع به درد بیشتری می کند.

مهم است که در بازه زمانی تعیین شده از سوی دندانپزشک متخصص حتما از مسکن و داروهای تجویزی مصرف نمود.

چه بسا درد دندان ممکن است همراه با التهاب در محل دندانی که ایمپلنت شده بروز یابد. در طی حدودا سه روز میزان درد دندان بیشتر می گردد و به مرور زمان فروکش می کند. بنابراین اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ نیز می توان نهایتا یک هفته را برای بروز درد دندانی طبیعی دانست.

همانطور که بیان گردید به طور حدودی تا سه روز میزان درد دندان ممکن است شدید باشد و پس از آن به خودی خود کاهش می یابد و در این بازه زمانی می توان به راحتی به فعالیت های روزمره پرداخت.

چه زمانی به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

در پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نهایتا یک هفته الی 10 روز را طبیعی دانستیم ولیکن اگر میزان درد دندان پس از ایمپلنت بیشتر از یک هفته شد باید چه کار کرد؟

لذا باید بیان داشت در صورتی که میزان درد دندان بیش از ده روز بود و به هیچ عنوان درد کاهش نیافت و بهتر نشد توصیه می کنیم در اسرع زمان این مساله را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

چرا که یکی از مهم ترین علل طولانی شدن میزان درد دندان پس از ایمپلنت نیز عفونت دندانی می باشد که نیاز است در سریع ترین زمان توسط دندانپزشک متخصص و حرفه ای معاینه و درمان گردد.

در اشاره به اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ حداکثر ده روز بیان گردید و اشاره شد که اگر این درد بیش از ده روز ادامه داشت احتمال بروز عفونت دندانی زیاد می باشد.

چه بسا برخی افراد پس از گذشت یک ماه دچار درد دندان می شوند، حال در این زمان ممکن است درد ایجاد شده ناشی از واکنش آلرژیک، بروز عفونت و یا آسیب بافتی نیز باشد.

در این زمان هم نیاز است که در اسرع وقت از خدمات دندانپزشکی معتبری بهره مند گردید.

توصیه می شود:

جهت ایمپلنت کردن دندان ها حتما به دندانپزشکی معتبر و مجرب که در زمینه نصب ایمپلنت دندان تخصص و تجربه کاری بالایی دارد مراجعه شود، چرا که دندانپزشک متخصص با در نظر داشتن تمامی جوانب و با دقت و توجه زیاد به ایمپلنت کردن دندان ها پرداخته و تمامی نکات مورد نیاز که مراجع باید از آن ها مطلع باشد را به ایشان بیان می دارد.

چنانچه به سبب اهمیت زیاد این مساله می توان از خدمات دندانپزشکی عرشیان کلینیک بهره مند گشت که کیفیت و قیمت تمامی خدمات دندانپزشکی من جمله نصب ایمپلنت دندان را تضمین می نماید.

تنها کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت جهت تعیین وقت قبلی تماس حاصل نموده یا برای کسب اطلاع از میزان قیمت ایمپلنت دندان بر روی لینک کلیک نمود.

آیا با گذشت یک سال دندان درد می گیریم؟

در انتهای صحبت درباره درد ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ نیز لازم است بیان داریم به سبب برخی علل متعدد نیز ممکن است افراد پس از گذشت یک سال دچار درد دندان شوند که عبارتند از:

 • دندان قروچه کردن یا ساییدن دندان
 • عدم رسیدگی منظم به بهداشت دهان و دندان
 • انجام رادیوگرافی در نقاط اطراف دهان، گردن و سر بدون هیچگونه فاصله ای قبل یا پس از ایمپلنت
 • استعمال بیش از حد دخانیات
 • پوکی استخوان یا عدم تراکم کافی استخوان
 • و..

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

راهکارهای کاهش درد دندان ایمپلنت شده

در ادامه پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ لازم می داریم بیان داریم جها کاهش میزان درد موجود نیز می توان از روش های ذیل استفاده نمود.

برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • مصرف داروهای تجویزی دندانپزشک
 • کمپرس یخ یا آب یخ
 • قرقره کردن آب نمک ( بدین هنگام ممکن است کمی دچار سوزش شوید که این مساله به سبب جای زخم در دهان طبیعی می باشد )
 • اهمیت به رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن در طول روز و استفاده از نخ دندان
 • بهره گیری از دهانشویه ای که دارای فلوراید می باشد البته با تایید دندانپزشک متخصص ( می توان هفته ای دو بار از این دهانشویه استفاده نمود تا به سبب آن باکتری ها نتوانند رشد کنند )
 • و..که به مهم ترین آن ها اشاره گردید.

سوالات متداول ایمپلنت دندان

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

روش‌های کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/19 14:37:38

روش کاشت اندوستیل. روش کاشت ساب پرواستیل. روش کاشت یک مرحله‌ای. روش کاشت دو مرحله‌ای

ایمپلنت دندان چه قیمتی است؟1402/10/19 14:38:38

پیشنهاد می گردد افراد به منظور کسب اطلاع از قیمت روز و دقیق ایمپلنت دندان با کلینیک تماس حاصل کنند زیرا قیمت نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:09:59

هزینه ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع ایمپلنت و هزینه‌های دندانپزشکی در منطقه شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان بین … تا … دلار است.

پس از کاشت ایمپلنت دندان چه باید کرد؟1402/10/3 19:09:28
 • استفاده از داروهای مسکن
 • اجتناب از جویدن غذاهای سفت
 • مراقبت از بهداشت دهان و دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟1402/10/3 19:08:53

کاشت ایمپلنت دندان معمولاً دردناک است. دندانپزشک شما ممکن است از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای کاهش درد استفاده کند.

معایب ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:08:24

هزینه بالا: ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزین دندان هزینه بیشتری دارد.

زمان بهبودی: کاشت ایمپلنت دندان معمولاً یک فرآیند چند ماهه است.

خطرات: مانند هر عمل جراحی دیگری، کاشت ایمپلنت دندان نیز دارای برخی خطرات است، از جمله عفونت، شکستگی ایمپلنت و رد ایمپلنت.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:52

ظاهر طبیعی: ایمپلنت دندان ظاهری طبیعی به دندان‌های شما می‌دهد.

عملکرد طبیعی: ایمپلنت دندان عملکرد طبیعی دندان‌های طبیعی را دارد.

دوام بالا: ایمپلنت دندان می‌تواند تا سال‌های سال دوام داشته باشد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:23
 • جراحی کاشت: در این مرحله، ایمپلنت دندان در استخوان فک کاشته می‌شود.
 • دوره انتظار: پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد.
 • جراحی اتصال پایه پروتز: در این مرحله، پایه پروتز دندان روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.
چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:06:45

افرادی که بیماری‌های لثه دارند، عفونت‌های فعال در دهان، سرطان دهان یا فک، یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت، نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

چه کسانی می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:05:44

افرادی که یک یا چند دندان از دست داده‌اند، می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. همچنین، افرادی که استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت دندان چگونه کار می‌کند؟1402/10/3 19:04:58

ایمپلنت دندان در یک عمل جراحی ساده در دهان کاشته می‌شود. ابتدا، دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند. سپس، ایمپلنت دندان را در سوراخ قرار می‌دهد و آن را با پیچ یا چسب محکم می‌کند.

پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد. این فرآیند به نام «ایمپلنتاسیون» شناخته می‌شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان، دندانپزشک پایه پروتز دندان را روی ایمپلنت قرار می‌دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:03:01

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که در استخوان فک کاشته می‌شود و جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شود. این پایه می‌تواند برای پشتیبانی از یک دندان مصنوعی، یک پل دندان یا یک پروتز کامل دندان استفاده شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top