ایمپلنت دندان اقساطی بلندمدت

ایمپلنت دندان اقساطی بلندمدت

مقدمه ایمپلنت دندان اقساطی ایمپلنت دندان یکی از بهترین و موثرترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت دندان اقساطی روشی است که با قرار دادن یک پایه فلزی در استخوان فک، دندان مصنوعی را به آن متصل می‌کند. ایمپلنت دندان مزایای بسیاری دارد، از جمله: طول عمر بالا زیبایی و طبیعی بودن [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

مقدمه ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان یکی از بهترین و موثرترین روش‌های جایگزینی دندان‌های از دست رفته است. ایمپلنت دندان اقساطی روشی است که با قرار دادن یک پایه فلزی در استخوان فک، دندان مصنوعی را به آن متصل می‌کند. ایمپلنت دندان مزایای بسیاری دارد، از جمله:

 1. طول عمر بالا
 2. زیبایی و طبیعی بودن
 3. بهبود عملکرد جویدن و صحبت کردن
 4. افزایش اعتماد به نفس

اما هزینه ایمپلنت دندان بالا است و ممکن است برای برخی افراد قابل پرداخت نباشد. به همین دلیل، کلینیک‌ دندانپزشکی عرشیان خدمات ایمپلنت دندان اقساطی را ارائه می‌دهد.

ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی

شرایط ایمپلنت دندان اقساطی

شرایط ایمپلنت دندان اقساطی در کلینیک‌های مختلف متفاوت است. در کلینیک عرشیان ما 50 درصد مبلغ قبل از انجام جراحی دریافت میکنیم و مابقی هزینه طی یک چک سه ماهه از شما دریافت میشود.

مزایا ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی مزایای زیر را دارد:

امکان برخورداری از مزایای ایمپلنت دندان اقساطی برای افرادی که توان پرداخت هزینه آن را به صورت یکجا ندارند.
کاهش فشار مالی بر بیماران که ما این مهم را با توجه به شرایط حال حاضر کلینیک دندانپزشکی عرشیان برای بیماران فراهم کرده ایم و

دریافت هزینه ایمپلنت دندان اقساطی شامل هیچگونه سود یا هزینه اضافی نمیباشد.

برای انتخاب ایمپلنت دندان اقساطی، باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

در برخی موارد قبل از انجام ایمپلنت دندان اقساطی به تشخیص پزشک کارهای مقدماتی باید انجام شود مثلا خارج کردن ریشه یا کشیدن دندان و … که این موضوع جدای از هزینه ایمپلنت دندان اقساطی هست و جداگانه محاسبه میشود.

اقساط در کلینیک دندانپزشکی عرشیان به صورت دریافت چک صیادی میباشد.

ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی

عوامل موثر در قیمت ایمپلنت دندان اقساطی

عوامل مختلفی بر قیمت ایمپلنت دندان اقساطی تأثیر می‌گذارند، از جمله:

 1. نوع ایمپلنت:
  ایمپلنت‌ها از نظر جنس، شکل، و اندازه متفاوت هستند. ایمپلنت‌های ساخته شده از مواد با کیفیت بالاتر، معمولاً گران‌تر هستند.
 2. برند ایمپلنت:
  برندهای مختلف ایمپلنت، قیمت‌های متفاوتی دارند. ایمپلنت‌های برندهای معتبر، معمولاً گران‌تر هستند.
 3. تعداد دندان‌های مورد نیاز برای ایمپلنت:
  کاشت یک ایمپلنت برای جایگزینی یک دندان، هزینه کمتری نسبت به کاشت چند ایمپلنت برای جایگزینی چند دندان دارد. و این امر کاملا منطقی است.
 4. پیچیدگی جراحی ایمپلنت:
  جراحی ایمپلنت در برخی موارد، ممکن است پیچیده‌تر باشد و به مهارت و تجربه بیشتری نیاز داشته باشد. در این موارد، هزینه جراحی نیز بیشتر خواهد بود.
 5. موقعیت دندان‌های مورد نیاز برای ایمپلنت:
  کاشت ایمپلنت در فک بالا، معمولاً گران‌تر از کاشت ایمپلنت در فک پایین است. این موضوع به دلیل کمتر بودن ضخامت و تراکم استخوان در فک بالا است.
 6. خدمات جانبی مورد نیاز:
  علاوه بر هزینه‌های جراحی ایمپلنت اقساط، ممکن است نیاز به خدمات جانبی دیگری مانند پیوند استخوان یا لیفت سینوس نیز باشد. این خدمات نیز هزینه‌بر هستند.

در مجموع، هزینه ایمپلنت دندان اقساطی می‌تواند از چند میلیون تومان تا چند ده میلیون تومان متغیر باشد. بنابراین، قبل از اقدام به ایمپلنت دندان اقساطی ، باید از عوامل موثر بر قیمت ایمپلنت آگاه باشید و همینطور میتوانید با مشاوران ما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان در دارتباط باشید تا با دریافت وقت ویزیت رایگان از همه هزینه ها و شرایط خود آگاه شوید.

برند ایمپلنت دندان اقساطی در کلینیک دندانپزشکی عرشیان

برند مورد اتفاده در کلینیک دندانپزشکی عرشیان DIO شرکت DIO Corporation یکی از تولیدکنندگان برتر ایمپلنت دندان در کره جنوبی و جهان است. این شرکت در سال 1988 تاسیس شد و در حال حاضر محصولات خود را به بیش از 60 کشور در سراسر جهان صادر می‌کند.

ایمپلنت دندان اقساطی

شرکت DIO Corporation دارای دو برند ایمپلنت دندان است:

DIO Implant: این برند از سال 2000 تولید شده است و شامل انواع ایمپلنت‌های دندانی از جمله ایمپلنت‌های یکپارچه، ایمپلنت‌های دوپارچه، و ایمپلنت‌های سابپریوگیوال است.
DIO UF Implant: این برند از سال 2016 تولید شده است و شامل انواع ایمپلنت‌های دندانی از جمله ایمپلنت‌های یکپارچه، ایمپلنت‌های دوپارچه، و ایمپلنت‌های سابپریوگیوال است.

ایمپلنت‌های دندانی شرکت DIO Corporation از مواد با کیفیت بالا و تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای ساخته شده‌اند. این ایمپلنت‌ها دارای ویژگی‌های زیر هستند:

 1. زیست سازگاری بالا:
  این ایمپلنت‌ها به راحتی با بدن سازگار می‌شوند و احتمال عفونت و رد آن‌ها کم است.
 2. مقاومت بالا:
  این ایمپلنت‌ها دارای مقاومت بالایی در برابر شکستگی و فرسایش هستند.
 3. طول عمر بالا:
  این ایمپلنت‌ها دارای طول عمر بالایی هستند و می‌توانند سال‌ها بدون مشکل کار کنند.

شرکت DIO Corporation به خدمات پس از فروش خود اهمیت زیادی می‌دهد. این شرکت دارای شبکه گسترده‌ای از نمایندگان در سراسر جهان است که خدمات پس از فروش را به بیماران ارائه می‌دهند.

در ایران، شرکت دایوپارس نمایندگی رسمی شرکت DIO Corporation را بر عهده دارد.

ایمپلنت دندان اقساطی چند وقت طول میکشد؟

ایمپلنت دندان اقساطی به صورت چند مرحله پیاپی انجام می شود که به صورت کامل در مقاله ایمپلنت دندان آسیاب قیمت به این موضوع پرداخته ایم ولی در چند مرحله خلاصه به آن اشاره میکنیم.

 1. معاینه و مشاوره
 2. عکس‌برداری
 3. کشیدن دندان (در صورت نیاز)
 4. جراحی کاشت ایمپلنت
 5. دوره بهبودی
 6. قرار دادن اباتمنت
 7. قالب‌گیری و ساخت دندان مصنوعی
 8. قرار دادن دندان مصنوعی

کلیه این مراحل در کلینیک دندانپزشکی عرشیان در طول سه الی چهار ماه انجام میشود.

ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساطی

نتیجه‌گیری ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان اقساط می‌تواند گزینه مناسبی برای افرادی باشد که توان پرداخت هزینه آن را به صورت یکجا ندارند. با این حال، قبل از انتخاب ایمپلنت دندان قسطی، باید به نکات ذکر شده در این مقاله توجه داشته باشید.

ایمپلنت دندان اقساط در چند مرحله و در طول ۳ الی ۴ ماه انجام می شود شرایط اقساط طی ۳ ماه برای شما در کلینیک دندانپزشکی عرشیان فراهم میباشد.

ایمپلنت دندان اقساطی مورد استفاده در کلینیک دندانپزشکی عرشیان دیو DIO کره جنوبی است که از کیفیت بالایی برخوردار است.

قیمت ایمپلنت دندان اقساطی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در این مقاله با آن اشاره کردیم از جنس تا تعداد دندان های مورد نیاز.

سوالات متداول ایمپلنت دندان اقساط

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

روش‌های کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/19 14:37:38

روش کاشت اندوستیل. روش کاشت ساب پرواستیل. روش کاشت یک مرحله‌ای. روش کاشت دو مرحله‌ای

ایمپلنت دندان چه قیمتی است؟1402/10/19 14:38:38

پیشنهاد می گردد افراد به منظور کسب اطلاع از قیمت روز و دقیق ایمپلنت دندان با کلینیک تماس حاصل کنند زیرا قیمت نهایی به عوامل متعددی بستگی دارد

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:09:59

هزینه ایمپلنت دندان بسته به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌های مورد نیاز، نوع ایمپلنت و هزینه‌های دندانپزشکی در منطقه شما متفاوت است. به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان بین … تا … دلار است.

پس از کاشت ایمپلنت دندان چه باید کرد؟1402/10/3 19:09:28
 • استفاده از داروهای مسکن
 • اجتناب از جویدن غذاهای سفت
 • مراقبت از بهداشت دهان و دندان
آیا ایمپلنت دندان درد دارد؟1402/10/3 19:08:53

کاشت ایمپلنت دندان معمولاً دردناک است. دندانپزشک شما ممکن است از بی‌حسی موضعی یا بیهوشی عمومی برای کاهش درد استفاده کند.

معایب ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:08:24

هزینه بالا: ایمپلنت دندان نسبت به سایر روش‌های جایگزین دندان هزینه بیشتری دارد.

زمان بهبودی: کاشت ایمپلنت دندان معمولاً یک فرآیند چند ماهه است.

خطرات: مانند هر عمل جراحی دیگری، کاشت ایمپلنت دندان نیز دارای برخی خطرات است، از جمله عفونت، شکستگی ایمپلنت و رد ایمپلنت.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:52

ظاهر طبیعی: ایمپلنت دندان ظاهری طبیعی به دندان‌های شما می‌دهد.

عملکرد طبیعی: ایمپلنت دندان عملکرد طبیعی دندان‌های طبیعی را دارد.

دوام بالا: ایمپلنت دندان می‌تواند تا سال‌های سال دوام داشته باشد.

مراحل کاشت ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:07:23
 • جراحی کاشت: در این مرحله، ایمپلنت دندان در استخوان فک کاشته می‌شود.
 • دوره انتظار: پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد.
 • جراحی اتصال پایه پروتز: در این مرحله، پایه پروتز دندان روی ایمپلنت قرار می‌گیرد.
چه کسانی نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:06:45

افرادی که بیماری‌های لثه دارند، عفونت‌های فعال در دهان، سرطان دهان یا فک، یا بیماری‌های سیستمیک مانند دیابت، نمی‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند.

چه کسانی می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند؟1402/10/3 19:05:44

افرادی که یک یا چند دندان از دست داده‌اند، می‌توانند از ایمپلنت دندان استفاده کنند. همچنین، افرادی که استخوان فک کافی برای پشتیبانی از ایمپلنت دندان دارند، می‌توانند از این روش استفاده کنند.

ایمپلنت دندان چگونه کار می‌کند؟1402/10/3 19:04:58

ایمپلنت دندان در یک عمل جراحی ساده در دهان کاشته می‌شود. ابتدا، دندانپزشک یک سوراخ کوچک در استخوان فک ایجاد می‌کند. سپس، ایمپلنت دندان را در سوراخ قرار می‌دهد و آن را با پیچ یا چسب محکم می‌کند.

پس از کاشت ایمپلنت دندان، باید چند ماه صبر کنید تا ایمپلنت به استخوان جوش بخورد. این فرآیند به نام «ایمپلنتاسیون» شناخته می‌شود. پس از جوش خوردن ایمپلنت به استخوان، دندانپزشک پایه پروتز دندان را روی ایمپلنت قرار می‌دهد.

ایمپلنت دندان چیست؟1402/10/3 19:03:01

ایمپلنت دندان یک پایه فلزی است که در استخوان فک کاشته می‌شود و جایگزین ریشه دندان از دست رفته می‌شود. این پایه می‌تواند برای پشتیبانی از یک دندان مصنوعی، یک پل دندان یا یک پروتز کامل دندان استفاده شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top