بهترین متخصص کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت دندان زیبایی و اهمیت به آن از ابتدای نسل بشر موردتوجه بوده است. سفیدی و زیبایی دندان‌ها از مواردی هستند که توجه افراد زیادی را هنگام صحبت با شما جلب خواهد کرد. اهمیت به این موارد و تلاش برای بهبود مشکلات دهان و دندان، به خصوص سفید تر کردن دندان‌ها از [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

زیبایی و اهمیت به آن از ابتدای نسل بشر موردتوجه بوده است. سفیدی و زیبایی دندان‌ها از مواردی هستند که توجه افراد زیادی را هنگام صحبت با شما جلب خواهد کرد. اهمیت به این موارد و تلاش برای بهبود مشکلات دهان و دندان، به خصوص سفید تر کردن دندان‌ها از جمله کارهایی هستند که فرد را ترغیب کرده تا به دنبال بهترین متخصص کامپوزیت دندان باشد. اما کامپوزیت دقیقاً چه کمکی خواهد کرد و چگونه می‌توان بهترین متخصص کامپوزیت دندان در این زمینه یافت؟ چه افرادی می‌تواند از این روش استفاده کنند؟ با این مقاله جهت یافتن بهترین متخصص کامپوزیت دندان همراه ما باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

پیشرفت علم پزشکی در کنار روش های جدید ابداع شده کمک بسیار زیادی کرد تا متخصصان بتواند نیاز مراجعه‌کننده برای داشتن یک لبخند زیبا را برطرف کنند. کامپوزیت دندان یکی از روش‌هایی است که این روزها طرف‌داران زیادی را جذب کرده و بهترین متخصص کامپوزیت دندان تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مراجعه‌کننده انجام می‌دهد.

مینای دندان یک ماده سخت و پایدار است، اما باگذشت زمان ممکن است دچار ترک‌خوردگی، فرسودگی و شکستگی شود و دندان‌های را در وضعیت ناپسندی قرار دهد. استفاده از این روش می‌تواند مشکلاتی همچون دندان‌های زردرنگ و فاصله بین دندان‌ها و شکستگی‌های لبه دندان و … را برطرف نماید. کامپوزیت‌ها روکش‌های نازک از جنس خاصی هستند که قسمت جلوی دندان را می‌پوشانند تا ظاهر آن را بهبود ببخشند. وظیفه یک متخصص کامپوزیت دندان این است که اندازه، شکل، طول این روکش‌ها را متناسب با هر فرد تغییر دهد. در این روش از ماده‌ای به نام رزین کامپوزیت استفاده می‌شود که گاهاً بای پر کردن دندان نیز به کار می رود.

روکش‌های کامپوزیت بیشتر کاربرد زیبایی دارند و برای درمان از آن استفاده نمی‌شود. افراد می‌توانند رنگ روکش را متناسب با دندان‌های خود انتخاب کنند. این روش برای اصلاح ظاهر دندان‌ها می‌باشد و تقریباً بدون تراش و یا با حداقل تراش ممکن انجام می‌گردد. همچنین طول عمر این روکش‌ها بسته به‌نوعی که استفاده شده و رعایت بهداشت می‌تواند تا ده سال نیز ادامه داشته باشد. به خاطر داشته باشید این کامپوزیت ها از پوسیدگی دندان جلوگیری نخواهند کرد و باید به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید.

مواد کامپوزیت توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان بدون آسیب بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند

انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان

داشتن تخصص کافی در این زمینه و آشنایی با روش‌های مدرن و همچنین انتخاب صحیح نوع کامپوزیت مورداستفاده از ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان در این زمینه است. فراموش نکنید رعایت این موارد است که می‌تواند بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

همان‌طور که گفته شده انجام کامپوزیت نیاز به‌دقت و ظرافت‌کاری خاصی دارد؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان، داشتن تجربه کافی در این زمینه است. ماقبل از مراجعه به پزشکی که انتخاب کرده‌اید نمونه کارهای او را در شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت شخصی ایشان مشاهده نمایید. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند به شما در انتخاب دندانپزشک موردنظر کمک کند، توجه به نظرات مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

اما یکی از دلایل دیگری که موجب می‌گردد به دنبال بهترین متخصص کامپوزیت دندان باشید، کاهش عوارض این کار است. اگر این کار به‌درستی انجام نگردد، قطعاً موجب ایجاد مشکلات دیگری در دندان‌ها خواهد شد، ازاین‌رو به دنبال دندانپزشک خوب باشید. در انجام این روش نباید هیچ‌گونه آسیبی به آج دندان و یا مینا و ریشه دندان برسد. استفاده از کامپوزیت‌های مرغوب در نتایج تأثیرگذاری بالایی دارد. انتخاب کلینیک یا بهترین متخصص کامپوزیت دندان که از کامپوزیت‌های مناسب استفاده می‌کند نیز حائز اهمیت است.

و در آخر بهترین متخصص کامپوزیت دندان باید صبور باشد و با حوصله به سوالات مراجعه کننده پاسخ داده و همچنین بروز باشد. یعنی با ابزار و تکنولوژی های جدید دنیا آشنا باشد تا در صورت نیاز بهترین تصمیم را برای زیباجو بگیرید.

مشاوره با بهترین متخصص کامپوزیت دندان قبل از انجام کامپوزیت

همان‌طور که گفته شد کامپوزیت یک راه‌حل ایدئال برای اصلاح برخی از مشکلات دندان است. اما آیا شما فرد ایده آلی برای این کار هستید؟ تشخیص این موضوع با متخصص کامپوزیت دندانی است که شما انتخاب کرده‌اید. به همین منظور قبل از تصمیم برای انجام این کار جلسه مشاوره و معاینه‌ای با دندانپزشک موردنظر داشته باشید.

در جلسه مشاوره انتظاراتی که برای این کار دارید را مطرح کنید. گاهی قبل از انجام کامپوزیت باید سایر مشکلات دهان و دندان خود را بهبود ببخشید تا نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد. درباره هزینه‌ها و مدت زمانی که باید صرف این کار شود، بپرسید. انواع مختلفی از کامپوزیت‌ها وجود دارد که پزشک در جلسه مشاوره می‌تواند درباره آن به شما توضیح داده تا بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید. تفاوت آن ها در جنس و قیمت و رنگ می‌باشد که این ویژگی‌ها برای هر فردی متفاوت است و نمی‌توان هزینه‌ای دقیقی برای آن مشخص کرد. همچنین متخصص کامپوزیت دندان درباره مراقبت‌های قبل و بعد از انجام این روش به زیباجو توضیحات لازم را خواهد داد.

قیمت کامپوزیت دندان

مراحل انجام کامپوزیت دندان توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان

یکی از مزیت‌های این روش عدم نیاز به تراشیدگی دندان می‌باشد. در واقع ساختار دندان در این روش دست‌کاری نخواهد شد. متخصص کامپوزیت دندان قبل از هر چیزی به بررسی سلامت لثه می‌پردازد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد در صورت وجود مشکلات دهان و دندان، اولویت اول برطرف‌کردن آن ها می‌باشد. البته این مشکلات در جلسه مشاوره مطرح شده و تا قبل از روز انجام کامپوزیت، برطرف خواهند شد.

مرحله بعدی انتخاب رنگ کامپوزیت است. نکته‌ای که در این باره وجود دارد انتخاب یک رنگ نزدیک مناسب و طبیعی است. قطعاً رنگ‌های غیرطبیعی می‌تواند مشکلات ظاهری ایجاد نماید. هر یک از برندهای کامپوزیت دندان، طیف رنگی خاص خود را دارند که فرد با مشورت با متخصص می‌تواند رنگ مناسب خود را انتخاب نماید. گاهی نیاز به ترکیب چند رنگ است که استفاده از تکنیک‌های خاصی توسط پزشک می‌تواند ظاهری طبیعی‌تر به دندان‌ها ببخشد.

نوبت به آماده‌سازی دندان‌ها برای قرارگرفتن کامپوزیت‌ها می‌رسد. برای این کار ابتدا ذرات احتمالی بین دندان‌ها مانند باقی‌مانده غذاها و جرم‌ها پاک‌سازی می‌گردد. قبل از نصب کامپوزیت‌ها مرحله اسیدشویی دندان‌ها انجام می‌پذیرد. بعد از قراردادن رزین کامپوزیت‌ها بر روی دندان، بهترین متخصص کامپوزیت دندان شروع به فرم دهی آن باتوجه‌به دندان‌ها و لثه فرد می‌کند.

بعد از اتمام این کار و اطمینان از این که نتیجه خوبی حاصل شد، کامپوزیت به کمک نور لیزر سفت می‌گردد و در نهایت نوبت به پولیش کردن دندان‌ها می‌رسد. بعدازاین که متخصص درباره نحوه گاز زدن و استفاده از دندان‌های شما مطمئن شد، حال با دیدن دندان‌های خود در آینه می‌توانید لذت داشتن یک خنده زیبا و جذاب را تجربه کنید.

مراحل کامپوزیت دندان

کاندیدهای مناسب کامپوزیت

تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند، اما نکته مهم سالم بودن دندان‌ها قبل از انجام این کار است. زیرا همان‌طور که اشاره شد این روش صرفاً جهت زیبایی استفاده می‌شود و جنبه درمانی ندارد؛ بنابراین اگر شما دچار پوسیدگی دندان هستید قبل از کامپوزیت به درمان پوسیدگی بپردازیم. البته قطعاً بهترین متخصص کامپوزیت دندان در جلسه مشاوره این موضوع را برای شما شرح خواهد داد.

افراد زیر گزینه‌های مناسبی برای این روش نیستند:

 • اگر دارای دندان‌قروچه هستید و بر روی دندان‌ها سایش ایجاد می‌شود، فرد مناسبی برای این روش نیستید. سایش بیش از اندازه به‌مرور می‌تواند به کامپوزیت ها آسیب برساند.
 • افرادی که دارای دندان های نامرتب هستند نیز گزینه مناسبی برای این روش نیستند و برای این کار قبل از هر چیزی باید اقدام به تصحیح دندان های خود کنند. روش های ارتودنسی برای این افراد می تواند مناسب باشد.
 • افرادی که دارای بیماری های لثه هستند قبل از کامپوزیت باید آن را برطرف نمایند. کامپوزیت برای درمان استفاده نمی شود.
 • افرادی که به نکات بهداشتی دندان و دهان توجه ای ندارند نیز کاندید مناسبی برای این روش نیستند.
 • داشتن مینای کافی و سالم برای قرار گرفتن مواد کامپوزیت مهم و ضروری است.

سن مناسب کامپوزیت

برای این روش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. البته ناگفته نماند بهتر است این روش بعد از سن بلوغ انجام پذیرید و معمولا پزشکان زمانی که دندان ها شروع به زرد شدن و یا شکستگی می کنند این روش را پیشنهاد می دهند. در واقع م یتوان گفت این روش برای افرادی که دندان هایشان در حال رشد است نیز مناسب نمی باشد.اگر شما هم جز افرادی هستید که در بالا به آنها اشاره شد، بهتر است فعلا تصمیمی برای انجام این روش نداشته باشید.

البته مشکلات پوسیدگی دندان و یا عارضه های مربوط به ریشه قابل برطرف شدن هستند و بعد از انجام روش های درمان ریشه و ترمیم دندان ها می توانید با خیال راحت از کامپوزیت دندان استفاده کنید. بهترین متخصص کامپوزیت دندان که انتخاب می کنید بعد از معاینه دندان های شما میتواند این مشکلات را به طور کامل برای شما شرح داده و روش های رفع آن را توضیح دهد.

مراقبت‌ها و پیگیری‌های بعد از کار

رعایت مراقبت‌های بعد از کامپوزیت در افزایش طول عمر آن بسیار تأثیرگذار می‌باشد. درباره این مراقبت‌ها از بهترین متخصص کامپوزیت دندان خود حتماً بپرسید. در این قسمت برخی از مهم‌ترین آن ها را آورده‌ایم:

 • خوراکی هایی همچون بادام، پسته، فندق که ممکن است باعث شکستگی کامپوزیت ها گردد، از مصرف این نوع خوراکی ها خودداری کنید.
 • از مسواک و نخ دندان مرتب استفاده نمایید و اجزاخ ندهید اضافه غذا ها و پلاکت ها و جرم ها انباشته شود و باعث پوسیدگی و یا آسیب به دندانتان شود..
 • معاینات منظم توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان را فراموش نکنید.
 • استفاده از مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان می شوند مانند چای، شاتوت و … به مرور می تواند باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها گردد. بنابراین بهترین کار این است که مصرف این مواد غذایی را کاهش دهید. یا بلافاصله بعد از آن دهان و دندان های خود را به خوبی بشویید.
 • بعد از استفاده از این روش، مصرف مواد غذایی چسبناک مانند آدامس را فراموش کنید. تا بتوانید طول عمر کامپوزیت ها را افزایش دهید.
 • بعد از انجام کامپوزیت دندان تا یک هفته از غذاهای نرمی استفاده کنید که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد.
 • از دندان های خود برای باز کردن ابزار هایی مانند قوطی و یا شکستن آجیل و تنقلات سفت مانند فندق و پسته به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • طبق نظر بهترین متخصص کامپوزیت دندان از استفاده از غذاهای اسیدی خودداری کنید. این مواد غذایی علاوه بر افتادن کامپوزیت ها،باعث ایجاد پوسیدگی در دندان ها نیز می شوند.
 • به هیچ وجه ناخن های خود را با دندان نجوید.
 • دندان های خود را بر روی هم فشار ندهید. برخی افراد به صورت غیرارادی دچار این مشکل هستند که معمولا ناشی از استرس می باشد. سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. تا از آسیب های ناشی از آن که دندان را نیز درگیر می کند، جلوگیری شود.
 • الکل مصرف نکنید. در برخی از خمیردندان ها الکل وجود دارد. در انتخاب خمیردندان دقت کافی داشته باشید.

نکات مهم بعد از کامپوزیت

فراموش نکنید کیفیت کامپوزیت ها و متخصصی که برای این کار انتخاب می کنید تاثیری زیادی در نتیجه دارد. اما این خود فرد است که بعد از رفتن از مطب پزشک باید به محافظت از دندان های خود بپردازید. پس نحوه استفاده شما از دندان هایتان بسیار مهم است.همچنین پلاکت هایی وجود دارند که با مسواک برطرف نمی شود. برای افزایش طول عمر کامپوزیت برنامه مرتبی برای معاینه دندان ها توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان خود داشته باشید. تا در صورت لزوم این پلاکت ها رفع گردد. معمولا برای این مراجعه بازه های زمانی شش ماه یک بار توصیه می گردد.در صورت آسیب به کامپوزیت ها نگران نباشید در اکثر موارد امکان ترمیم وجود دارد.

جمع بندی

کامپوزیت دندان کی از روش های پرطرفدار اصلاح طرح لبخند می باشد که در آن با استفاده از مواد رزین کامپوزیت به رفع مشکلاتی همچون زردی دندان، شکستگی دندان ها و … می پردازند. این روش صرفا جنبه زیبایی دارد و به علت داشتن حساسیت ها و ظرافت های کاری نیاز به مراجعه به بهترین متخصص کامپوزیت دندان دارد. بنابراین برای انتخاب یک دندانپزشک ماهر در این زمینه به سوابق کاری، نمونه کارها، نظرات مراجعه کننده و تحصیلات توجه کنید. بعد از انجام این روش نیاز به مراقبت هایی برای رسیدن به بهترین نتیجه است.

سوالات متداول کامپوزیت دندان

آیا قیمت کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما مناسب است؟1402/12/19 7:53:31

بله ،به دلیل محدودیت تنوع رنگی در ایران دارای قیمت مناسبی نسبت به سایر برند های دیگر دارد. اما با توجه به کیفیت و ویژگی‌های آن، معمولاً به عنوان یک گزینه با ارزش در نظر گرفته می‌شود.

چه افرادی باید از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند؟1402/12/19 7:51:34

افرادی که به دنبال ترمیمات دندان با کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، و استحکام و مقاومت هستند، می‌توانند از کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما استفاده کنند.

چه ویژگی‌هایی در کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما وجود دارد؟1402/12/19 7:49:36

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما دارای ویژگی‌هایی همچون کیفیت بالا، تطابق با رنگ طبیعی دندان‌ها، استحکام و مقاومت، و استفاده از فناوری‌های پیشرفته است.

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما چیست؟1402/12/19 7:48:53

کامپوزیت دندان ژاپنی توکویاما یک نوع ماده ترمیمی است که برای دندان آسیب دیده استفاده می‌شود. این کامپوزیت‌ها از مواد با کیفیت بالا و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند.

آیا استفاده از فلوراید برای دندان‌های کامپوزیتی مفید است؟1402/12/9 12:45:21

بله، استفاده از محصولات حاوی فلوراید می‌تواند به تقویت ساختار دندان‌های کامپوزیتی و جلوگیری از پوسیدگی آنها کمک کند. از طریق استفاده از خمیر دندان و محلول‌های نظافت دهانی حاوی فلوئوراید، می‌توانید سلامت دندان‌های خود را حفظ کنید.

آیا تمیزی دندان‌های کامپوزیتی مثل دندان‌های طبیعی مهم است؟1402/12/9 12:35:00
 بله، تمیزی دندان‌های کامپوزیت همانند دندان‌های طبیعی بسیار اهمیت دارد. شستشوی منظم، استفاده از نخ دندان و بازدیدهای منظم از دندانپزشک می‌تواند به حفظ سلامت دندان‌های کامپوزیت کمک کند.
چگونه می‌توانم از پوسیدگی در دندان‌های کامپوزیتی جلوگیری کنم ؟‌1402/12/9 11:08:40

مراقبت منظم و ویزیت منظم دندان‌هایتان توسط دندانپزشک بسیار مهم است. همچنین اجتناب از منافذ و شکستگی‌ها، تمیز کردن منظم دندان‌ها و استفاده از محصولات بهداشت دهان مناسب می‌تواند به جلوگیری از پوسیدگی کمک کند.

آیا کامپوزیت‌های دندانی باعث ایجاد پوسیدگی می‌شوند؟1402/12/9 11:02:14

به طور مستقیم نه. اما اگر منافذ یا شکستگی‌ها در محل اتصال آنها به دندان رخ دهد، ممکن است باعث ورود باکتری‌ها و پوسیدگی شوند.

آیا استفاده از کامپوزیت‌های دندان می‌تواند پوسیدگی را تسریع کند؟1402/12/9 11:00:55

خیر. کامپوزیت‌های دندانی معمولاً به حفظ دندان‌ها کمک می‌کنند و باعث مقاومت در برابر پوسیدگی می‌شوند.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟1402/10/19 23:40:51

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟1402/10/19 23:40:16

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟1402/10/19 19:38:26

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

معایب کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:48:58

کامپوزیت دندان نسبت به سایر مواد ترمیمی دندان مانند سرامیک، استحکام کمتری دارد. همچنین، کامپوزیت دندان ممکن است در اثر ضربه یا فشار شدید آسیب ببیند.

مراقبت از کامپوزیت دندان چگونه است؟1402/10/3 19:48:09

برای حفظ سلامت و طول عمر کامپوزیت دندان باید از دندان‌های خود به طور صحیح مراقبت کنید. این مراقبت‌ها شامل مسواک زدن دو بار در روز، استفاده از نخ دندان یک بار در روز و مراجعه منظم به دندانپزشک برای معاینه و جرم گیری دندان‌ها می‌شود.

چگونه کامپوزیت ونیر در دندان‌ها قرار می‌گیرد؟1402/10/3 19:47:20

قرار دادن کامپوزیت ونیر در دندان‌ها یک فرآیند چند مرحله ای است که در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. در این فرآیند، دندانپزشک ابتدا دندان‌ها را تمیز و آماده می‌کند. سپس، کامپوزیت را به شکل دندان‌های بیمار در می‌آورد و آن را روی دندان‌ها قرار می‌دهد. در نهایت، کامپوزیت را با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند.

طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/10/3 19:46:35

طول عمر کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع کامپوزیت، نحوه مراقبت از دندان‌ها و میزان آسیب دندان بستگی دارد. به طور کلی، طول عمر کامپوزیت دندان بین ۵ تا ۱۰ سال است.

کامپوزیت ونیرها چه کاربردی دارند؟1402/10/3 19:45:56

کامپوزیت ونیرها برای بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شوند. این ونیرها می‌توانند برای پوشاندن لکه‌ها، ترک‌ها و ناهنجاری‌های دندانی استفاده شوند. کامپوزیت ونیرها همچنین می‌توانند برای تغییر رنگ دندان‌ها یا ایجاد لبخندی زیباتر استفاده شوند.

چگونه کامپوزیت انتخاب می‌شود؟1402/10/3 19:45:02

انتخاب کامپوزیت دندان به عوامل مختلفی مانند نوع مشکل دندانی، میزان آسیب دندان و نیازهای بیمار بستگی دارد. دندانپزشک با توجه به این عوامل کامپوزیت مناسب را انتخاب می‌کند.

کامپوزیت دندان چیست؟1402/10/3 19:44:14

کامپوزیت دندان یک ماده ترمیمی دندان است که از ترکیبی از رزین، فیلر و رنگدانه ساخته می‌شود. این ماده به شکل خمیری است و دندانپزشک آن را روی دندان قرار می‌دهد و با استفاده از نور ماوراء بنفش سخت می‌کند. کامپوزیت دندان برای ترمیم انواع مشکلات دندانی مانند پر کردن دندان، ترمیم شکستگی دندان و ونیر دندان استفاده می‌شود.

حداقل عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان چند سال است؟1402/9/19 20:21:25

حداقل دوام و ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 و حداکثر 7 سال می باشد.البته این میزان ماندگاری در نهایت به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت دندان بستگی دارد.توصیه می گردد افراد نکات لازم برای نگهداری از دندان های کامپوزیتی را از دندانپزشک متخصص خود جویا شوند.

روکش کامپوزیت دندان را می توان پس از چند سال برداشت؟1402/9/19 1:07:03

بله کامپوزیت دندان به سبب عدم تراش مینای دندان مگر در مواقع خاص از قابلیت برداشت برخوردار است و افراد می توانند هر زمان که بخواهند روکش کامپوزیتی را از روی دندان هایشان برداشته و خارج کنند.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟1402/9/19 1:06:30

هزینه نهایی کامپوزیت دندان به عوامل متعددی بستگی دارد که در محتوا به طور کامل به آن ها اشاره شده است لذا افراد می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه

Go to Top