ترمیم دندان

ترمیم دندان

منتشر شده در: 10 بهمن 1399دسته بندی: مقالات دندان پزشکیبدون ديدگاه on ترمیم دندان

  دندان سالم میتواند باعث اعتمادبنفس و سلامتی شود. دندان و دهان اولین جایی است که غذا وارد آن می شود. سلامت آنها و عدم آلودگی شان میتواند به بدن شما کمک کند. همه ما در طی زندگی با مشکلات دندان روبه رو شده ایم. پوسیدگی، خراب شدن دندان ها، آسیب، شکستگی و تغییر رنگ [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

 

دندان سالم میتواند باعث اعتمادبنفس و سلامتی شود. دندان و دهان اولین جایی است که غذا وارد آن می شود. سلامت آنها و عدم آلودگی شان میتواند به بدن شما کمک کند. همه ما در طی زندگی با مشکلات دندان روبه رو شده ایم. پوسیدگی، خراب شدن دندان ها، آسیب، شکستگی و تغییر رنگ آنها… علم دندانپزشکی روش های مختلفی برای آسیب های ممکن و ترمیم دندان پیش روی مراجعین قرار می دهد. ترمیم به موقع دندان ها میتواند از خرابی بیشتر آنها جلوگیری کند. اما روش های ترمیم دندان چیست؟ در این مقاله، دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان برایتان خواهد گفت. با ما همراه باشید.

 

ترمیم دندان چیست؟

دندان‌ها ممکن است بعد از مدتی دچار آسیب‌های جدی و یا پوسیدگی شوند. جمع شدن باکتری‌ در داخل دهان و در بین دندان‌ها، آسیب‌هایی جدی ایجاد می شود. از جمله روش‌هایی که می‌توان با استفاده از آن از رخداد این آسیب‌ها جلوگیری کرد، ترمیم دندان است.

در روش‌های مختلف ترمیم دندان، آسیب‌ها و صدمات وارد شده به دندان‌ها اصلاح خواهند شد. علاوه بر آن، ظاهر زیبای از دست رفته‌ی دندان‌ها به آن‌ها باز خواهد گشت. در روش‌های مختلف ترمیم دندان‌، با استفاده از یک پوشش خاص و قرار دادن این لایه‌ی پوشاننده بر روی دندان‌ها، آسیب‌های وارد شده به دندان رفع میشود و طاهر مناسبی برای دندان‌ها به وجود خواهد آمد.

هدف اصلی از ترمیم دندان‌های افراد، حفظ سلامتی دندان‌ها و ویژگی‌های طبیعی است که دندان‌ها باید داشته باشند. در صورت این که ترمیم دندان‎ها نتیجه ندهد، باید از روش‌های جایگزین برای رفع آسیب‌های وارده به دندان‌ها استفاده شود.

مزایای ترمیم دندان

داشتن دندان‌هایی سالم، زیبا و بدون نقص خواسته‌ هر فردی است. زیبایی و تناسب ظاهری دندان میتواند به سلامتی آنها کمک کند. اجازه بدهید این موضوع را با مثالی توضیح دهیم. دندان‌هایی که در بهترین حالت خود قرار دارند، بدون کجی یا فاصله و سالم و بی‌نقص هستند. زمانی که دندان هایتان از هم فاصله دارد، گیر غذایی بیشتری پیدا میکند. کجی دندان ها نیز میتواند باعث شود، شخص به ارحتی امکان مسواک زدن نداشته باشد. حتی نخ دندان در دندان هایی که در جای درست خود قرار ندارند، میتواند سخت باشد. به همین دلیل تناسب ظاهری به بهداشت بیشتر دندان ها کمک میکند. از موارد مهم دیگر این است که دندان های سالم و سفید، اعتمادبنفس شما را افزایش می دهد.

تمامی این موارد لزوم و نیاز به ترمیم دندان را افزایش می دهد. شاید بتوان گفت رسیدگی و ترمیم دندان ها کاملا دو سر برد است. چرا که هم به سلامتی خود کمک کرده اید و هم تناسب دندان هایتان را به دست آورده اید.

 

هزینه ترمیم دندان‌

هزینه ترمیم دندان‌ با توجه به عوامل مختلف متغیر است. از جمله‌ی این عوامل موثر بر روی هزینه‌ ترمیم دندان‌، می‌توان به روش مورد استفاده برای ترمیم، تعداد دندان‌هایی که باید ترمیم شوند و همچنین دستمزد دندانپزشک اشاره کرد. شما میتوانید با دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان برای دریافت هزینه و قیمت ترمیم در تماس باشید: 09127915490. همچنین در عکس مقابل خدمات عرشیان با قیمت ارائه شده است.

روش‌های مختلف ترمیم دندان‌

همانطور که اشاره شد، از ترمیم دندان‌برای رفع آسیب‌های وارده به دندان‌های آسیب دیده استفاده می‌شود. ترمیم دندان علاوه بر اینکه باعث بازگردانی دندان به ظاهر طبیعی و افزایش زیبایی میشود، سلامتی را به شما بازخواهد گرداند. اما ترمیم دندان‌ از چه روش هایی قابل انجام است؟ ترمیم دندان با توجه به میزان آسیب دیدگی و تشخیص دندانپزشک، روش های مختلفی را در بر میگیرد.

ترمیم دندان به دو  روش‌ مستقیم و  غیر مستقیم امکان پذیر است.. در روش مستقیم ترمیم، اقدامات لازم برای ترمیم دندان‌ها و بکارگیری مواد مختلف جهت ترمیم بطور مستقیم در داخل دهان انجام میشود. مانند روش پر کردن دندان‌، که از مواد و ابزار مخصوص جهت ساخت لایه‌ی ترمیم کننده‌ی دندان‌ استفاده میشود. و این لایه بطور مستقیم بر روی دندان‌ آسیب دیده قرار خواهد گرفت‌. برای ترمیم با روش مستقیم، از موادی مانند رزین کامپوزیت و یا آمالگام استفاده میشودد. ترمیم مستقیم دندان‌ها از طریق باندینگ نیز امکان‌پذیر است.

روش‌های غیر مستقیم ترمیم یا کامپوزیت و لمینت، استفاده از روکش و… است. در هر یک از این روش‌ها، لایه‌ی پوشاننده‌ی دندان‌ها در خارج از دهان تولید میشود و بعد از انجام آزمایشات لازم بر روی دندان‌ها نصب خواهد شد.

 

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه