بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان چه برندی است؟ بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ این سوالی است که برای پیدا کردن پاسخ آن به سراغ این مقاله آمده اید. کلینیک دندانپزشکی عرشیان درباره کشورهای سازنده، بهترین برند ها  و انواع کامپوزیت دندان برای شما خواهد گفت با ما همراه باشید. کامپوزیت دندان چیست؟ کامپوزیت دندان روکش نازکی [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

بهترین برند کامپوزیت دندان چه برندی است؟

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ این سوالی است که برای پیدا کردن پاسخ آن به سراغ این مقاله آمده اید. کلینیک دندانپزشکی عرشیان درباره کشورهای سازنده، بهترین برند ها  و انواع کامپوزیت دندان برای شما خواهد گفت با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان روکش نازکی است که جهت ترمیم و یا زیبایی دندان استفاده می شود. این لایه نازک میتواند همرنگ دندانهای طبیعی و یا یک درجه روشن تر باشد. نیاز به زیبایی و طراحی لبخند های زیبا باعث شده که کامپوزیت دندان انتخاب افراد زیادی باشد. این لایه نازک بعد از اینکه روی دندان چسبیده میشود، دیگر قابل تشخیص با دیگر دندانها نیست. انگار که این مرواریدهای سفید و زیبا دندان های خود شماست. اما برای به دست آوردن این زیبایی طبیعی لازم است درباره ویژگی برندهای مختلف دندان اطلاعات لازم را داشته باشید.

بهترین برند کامپوزیت دندان چه برندی است؟

اگرچه انتخاب یک محل مناسب برای کامپوزیت دندان، میتواند این اطمینان را به شما بدهد که بهترین برند کامپوزیت دندان را خواهید داشت. چرا که کلینیک معتمد دندانپزشکی از بهترین مواد و بهترین برند کامپوزیت دندان برای دندانهای شما استفاده خواهد کرد.

ویژگی بهترین برند کامپوزیت دندان

یک برند خوب کامپوزیت یا بهتر است گفته شود بهترین برند کامپوزیت دندان در مرحله اول می تواند به شما لبخندی زیبا بدهد. اگر چه این پایان ماجرا نیست. در واقع زمانی می توانید مطمئن شوید که کامپوزیت خوبی استفاده کرده اید، که برند کامپوزیت شما ویژگی های زیر را داشته باشد:

  1. استحکام و مقاومت خوب کامپوزیت ها: کامپوزیتی که خوب باشد، به راحتی شکسته نمی شود. اگر چه لازم است بیمار مواردی را برای مراقبت از کامپوزیت خود رعایت کند اما شکستن راحت لبه های کامپوزیت می تواند نشانی از نامرغوب بودن آن باشد.

مورد دیگری که میتواند نشان دهد که پزشک شما از کامپوزیت خوبی استفاده کرده است، این است که ثبات رنگی بالایی داشته باشد. کامپوزیت به مرور زمان دچار تغییر رنگ خواهد شد. اما انتخاب برند خوبی که توسط متخصص انتخاب خواهد شد، میتواند به شما این امکان را بدهد که تیرگی بیش از حد نخواهد داشت و با مراقبت از آنها، دندانهایتان همچنان سفید خواهد ماند.

مورد دیگری که پزشکان باید درباره انتخاب برند کامپوزیت در نظر داشته باشند این است که یک برند خوب میتواند این امکان را به پزشک بدهد، که بتوان سطح آن را به راحتی پولیش و صیقلی کرد تا هم دندان ها فرم زیبایی داشته باشد و انعکاس نور روی دندان هایتان زیبا شود. در واقع فرم دهی راحت و سریع از دیگر ویژگی های بهترین  برند کامپوزیت دندان است.

بهترین برند کامپوزیت دندان

معرفی بهترین برند های کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ احتمالا این سوال خیلی از شما عزیزانی است که میخواهید برای کامپوزیت دندان های خود اقدام کنید. در پاسخ به این سوال باید گفت برند های مختلفی در بازار موجود است. تمامی این برند ها کنترل کیفی شده اند و به تولید انبوه در آمده اند. در واقع نمی توان یک برند مشخص را به عنوان بهترین برند کامپوزیت معرفی کرد! هر برند کامپوزیت، ویژگی های مخصوص به خود را دارد. انتخاب برند کامپوزیت بر اساس دندان های شما و موقعیت بیمار تعیین خواهد شد.

ممکن است استفاده از یک نوع کامپوزیت برای شخصی با توجه به وضعیت دندان ها بهتر از شخصی دیگر باشد. پاسخ قطعی و نهایی این است که برای انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان باید به سراغ بهترین پزشک بروید. چرا که بیش از اینکه نوع کامپوزیت و برند آن مطرح باشد، موضوع متخصصی است که از آن مواد برای کامپوزیت دندان های شما استفاده خواهد کرد. بهتر است به سراغ کلینیکی بروید که به شکل تخصصی روی کامپوزیت دندان کار می کند و مراجعین زیادی دارد. سوار شدن درست کامپوزیت دندان روی لثه، می تواند از عارضه و مشکلات بعدی جلوگیری کند.

هزینه کامپوزیت دندان - 1403

نوع و برندبه ازای هر واحد
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1/390/000
🔹 توکویاما(ژاپنی) رنگ طبیعی1/090/000
🔹 کاریزما(آلمانی)1/590/000
🔹 سارمکو سوئیس 1/690/000
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2/790/000
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2/890/000
🔹 آی پی اس لیرینگ450/000
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی رایگان
📍اقساط بدون سود، بلند مدت

در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، پزشکان متخصص با استفاده از بهترین برند کامپوزیت دندان و تجربه کاری بالا، می توانند برای داشتن لبخندی زیبا در کنارتان باشند. فراموش نکنید که ما آنقدر به کار خود مطمین هستیم، که ضمانت یک ساله برای کامپوزیت های خود به شما خواهیم داد! این موضوع نشان می دهد که در این کلینیک بهترین مواد و متخصصین در کنار هم لبخند زیبا و ماندگار را به شما هدیه خواهند داد.

کامپوزیت کدام کشور بهتر است

همان طور که در بخش بهترین برند کامپوزیت دندان گفتیم، نمی توان گفت برند کدام کشور بهتر است! در واقع انتخاب کامپوزیت بر اساس کشور انتخاب اشتباهی است. در واقع انتخاب بر اساس کشور نمی تواند معیار مناسبی باشد. مثلا ممکن است برندی در سوئیس ضعیف تر از یک برند چینی باشد. شما به سراغ هر پزشکی بروید بر اساس برند های در دسترس و دندان های شما بهترین برند کامپوزیتی که مناسب می داند را استفاده خواهد کرد.

تجربه کاری هر پزشک در استفاده از کامپوزیت کشورهای مختلف اطلاعاتی را به او می دهد که بر اساس آن ها کامپوزیت شما را انتخاب خواهد کرد. بنابراین بار دیگر در پاسخ به این سوال شما را ارجاع می دهیم به این موضوع که بهتر است کلینیک مناسبی را انتخاب کنید. نمونه کارهایشان را ببینید و در نهایت انتخاب برند را به عهده پزشکتان بسپارید.

نوبت مشاوره آنلاین کامپوزیت دندان

 

مواد سازنده کامپوزیت دندان چیست؟

بخش متفاوت در ترکیبات کامپوزیت دندان، میزان و سایز مواد سازنده آن است. فیلر هایی که در داخل کامپوزیت قرار می گیرد کاربری های آن را متفاوت می کند. در این بخش درباره انواع کامپوزیت ها بر اساس مواد سازنده برایتان خواهیم گفت. اگر چه این موضوع نمی تواند نشان دهد بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است، تنها درباره کاربرد های مختلف آن به شما اطلاعات خواهد داد.

کامپوزیت ماکروفیل

این نوع کامپوزیت جز اولین کامپوزیت هایی بود که وارد بازار شد. از این نوع کامپوزیت برای دندان های قدامی استفاده می شود. در واقع این نوع به این دلیل که فیلر هایی کمتر از صد نانومتر دارند، فرم دهی شان زیاد می شو اگرچه استحکامشان کمی پایین می اید. از این نوع کامپوزیت برای زیبایی استفاده می شود و می توان ان را در لیست بهترین برند کامپوزیت دندان قرار داد

کامپوزیت میکروهیبرید

از این نوع کامپوزیت به خاطر مقاومت بالاتر برای ترمیم دندانها و پر کردن آن ها استفاده می شود. کامپوزیت های میکروهیبرید برای درمان ریشه، درمان شکستگی و آسیب های پوسیدگی استفاده می شود.

کامپوزیت نانوفیل

این نوع کامپوزیت علاوه بر اینکه ظاهری زیبا به دندان های شما می بخشد، به علت مقاومت بالا محبوبیت دارد. از این نوع کامپوزیت برای دندان های خلفی استفاده می شود چرا که علاوه بر رنگ پذیری کمتر نسبت به میکروهیبرید، توانایی تحمل فشار بیشتری دارد. بنابراین برای دندانهای خلفی مناسب است. ارائه این دسته بندی صرفا اطلاعات کلی است که برای شناخت انواع کامپوزیت ها به شما عزیزان ارائه شده است. در واقع پزشکان بر اساس موقعیت و نیاز دندان های شما، از انواع این کامپوزیت ها استفاده می کنند.

انواع بهترین کامپوزیت ها  انواع مواد سازنده
کامپوزیت آمریکایی کامپوزیت ماکروفیل
کامپوزیت ای پی اس (IPS) کامپوزیت میکروهیبرید
سوئیسی کامپوزیت نانوفیل

به عنوان مثال برای پر کردن دندان با کامپوزیت ممکن است از میکروهیبرید و یا نانوفیل استفاده شود چرا که ماندگاری و دوام بالاتری دارند. اما برای بستن فاصله بین دندانی از ماکروفیل یا نانوفیل استفاده شود که زیبایی بیشتری دارند. دندانپزشک شما با توجه به نیاز دندان هایتان از انواع کامپوزیت ها و همچنین بهترین برند کامپوزیت دندان استفاده خواهد کرد.

انواع بهترین برند کامپوزیت دندان

شرکت های مختلفی در کشور های مختلف به تولید کامپوزیت دندان می پردازند. در این بخش می خواهیم درباره شرکت های مختلف تولید کننده کامپوزیت دندان برایتان بگوییم و به سوالاتی که در ذهن شماست پاسخ دهیم تا بتوانید به پاسخ سوال خود درباره بهترین برند کامپوزیت دندان برسید.

کامپوزیت آمریکایی

یکی از شرکت هایی که به تولید کامپوزیت می پردازد و کامپوزیت آن جز بهترین کامپوزیت ها محسوب می شود، شرکت BISCO است. این شرکت در آمریکاست و کامپوزیت آمریکایی محسوب می شود. این شرکت آمریکایی در ساخت کامپوزیت های خود از سیلیکات کلسیم استفاده می کند. استحکام و مقاومت کامپوزیت های کامپوزیت آمریکایی BISCO مورد تایید است.

بهترین برند کامپوزیت دندان ای پی اس (IPS)

کامپوزیت IPS ساخته شرکتی آلمانی است و در لیست بهترین برند کامپوزیت دندان جای دارد. این شرکت از ذرات سرامیکی خاصی استفاده می کند که مقاومت و درخشندگی بالایی به دندان های شما می بخشد. در واقع کامپوزیت با ذرات سرامیک برای اولین بار با برند IPS تولید شد و به همین نام معروف شد.

حالا این نوع کامپوزیت در کشورهای مختلفی تولید می شود: آمریکا، چین و کره… برای طراحی لبخند معمولا از این نوع کامپوزیت استفاده می شود. رنگ بندی های مختلفی توسط شرکت های مختلف برای کامپوزیت ای پی اس ارائه شده است که با توجه به نیاز دندان هایتان ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین برند کامپوزیت برای زیبایی دندان

در دنیای امروز با پیشرفت متدهای مختلف کاربردی در علم دندانپزشکی، روش‌ هایی جدید برای زیباسازی دندان‌ ها و رفع نواقص آن‌ ها به وجود آمده است. از جمله‌ این روش‌ ها می‌توان به کامپوزیت دندان‌ اشاره کرد. کامپوزیت دندان از ترکیب شیشه و پلاستیک به وجود آمده است. با این روش یک لایه‌ پوشاننده برای دندان‌ ها ایجاد میشود.

این لایه بطور مستقیم بر روی دندان‌ ها چسبانده می‌ شود. رویه‌ کامپوزیتی را، می‌ توان با استفاده از رزین و همچنین ونیر تولید کرده و بر روی دندان‌ ها نصب شود. از انواع مختلف کامپوزیت دندان می‌ توان به کامپوزیت ماکروفیل، کامپوزیت میکروفیل، کامپوزیت نانوهیبرید و میکرو هیبرید و کامپوزیت نانوفیل اشاره کرد. اما بهترین برند کامپوزیت دندان چیست و توسط چه شرکت هایی تولید می شود؟

بهترین برند کامپوزیت دندان برای زیبایی

مواد مورد استفاده در کامپوزیت‌ دندان‌ ها توسط شرکت های مختلفی از جمله Bisco، Coltene، DMG America، DMP Dental، ivoclar Vivadent، Kerr و… تولید می‌ شود. از جمله ویژگی‌ های بهترین کامپوزیت دندان‌، می‌ توان به زیبایی و ظاهر بسیار جذاب برای دندان‌ اشاره کرد. کامپوزیت دندان با قرارگیری بر روی دندان‌ باعث می‌ شود تا نقص‌ هایی از جمله فاصله‌ بین دندان‌ ها، رنگ بد آن‌ ها و همچنین کجی دندان‌ ها از بین برود.

در هنگام اتصال لایه‌ کامپوزیتی بر روی دندان‌، این لایه‌ کامپوزیتی بسیار انعطاف‌ پذیر بوده و به راحتی فرم می‌ گیرد. برند های مختلف کامپوزیت با لثه‌ ها و ساختار دندان‌ افراد سازگار هستند. بعد از نصب کامپوزیت بر روی دندان‌ ها حساسیت خاصی به وجود نمی‌ آید. علاوه بر آن در صورت بروز آسیب در کامپوزیت روی دندان‌ ها، می‌ توان کامپوزیت را ترمیم کرد و نواقص رخ داده بر روی آن را رفع کرد مشخصا این مورد در بهترین برند کامپوزیت دندان بیشتر بروز پیدا می کند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره جزییات به شما خواهیم داد.

بهترین برند کامپوزیت ونیر

نتیجه این که انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان بر اساس کشور یا شرکت معیار درست نیست. روش اجرای کامپوزیت روی دندان های شما از برند مهم تر است. البته انتخاب آن بسته به نظر پزشک خواهد بود. بی شک اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره بهترین برند های کامپوزیت هستید، سلامت و زیبایی دندان هایتان برایتان مهم است.

راهکار ما این است که، به سراغ کلینیک های معتبر بروید تا بتوانید به راحتی به آن ها اعتماد کنید. اگر اطلاعات این مقاله درباره کامپوزیت ونیر، کامپوزیت سرامیکی و… کافی نبود و یا سوالات بیشتری دارید کافی است از طریق شماره زیر به صورت آنلاین یا تلفنی با کلینیک دندانپزشکی عرشیان در تماس باشید.

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه