دندان های زیبا

دندان های زیبا

  زیبایی دندان یکی از عناصری است که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. از همین رو روش های متنوعی برای ترمیم و زیبایی دندان ها به وجود آمده است. حتما کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش و بلیچینگ به گوشتان خورده است. تمامی این روش ها در جهت داشتن لبخندی زیبا و پوشاندن نواقص احتمالی [...]

همراه دوستان خود مطالعه کنید!
همراه دوستان خود مطالعه کنید!

 

زیبایی دندان یکی از عناصری است که تاثیر بسزایی در زیبایی چهره دارد. از همین رو روش های متنوعی برای ترمیم و زیبایی دندان ها به وجود آمده است. حتما کامپوزیت دندان، لمینت دندان، روکش و بلیچینگ به گوشتان خورده است. تمامی این روش ها در جهت داشتن لبخندی زیبا و پوشاندن نواقص احتمالی دندان هایتان به وجود آمده است. در این مقاله متخصصین کلینیک عرشیان برایتان توضیح خواهند داد که چگونه هر کدام از این روش ها به کمک لبخند شما خواهند آمد.

روش‌های زیبایی دندان‌

همانطور که گفتیم، دندان و لبخند زیبا دیگر یک اتفاق دور از انتظار نیست. چندین سال پیش این نوع لبخندها تنها بر لب بازیگران هالیوود دیده میشد. نمادی از زیبایی برای افرادی که دسترسی به داشتن چنین لبخندی نداشتند. اما علم دندانپزشکی اکنون روش های بسیاری برای داشتن زیبایی در اختیار شما قرار داده است.

روش های زیبایی دندان تنها برای ایجاد دندان هایی سفید نیست. گاه نقض هایی وجود دارد که روش های زیبایی دندان آنها را از بین میبرد. به عنوان مثال شخصی را تصور کنید که به طور مادرزادی دندان هایی فاصله دار دارد. یا کسی که به علت مصرف سیگار یا قهوه دچار تغییر رنگ دندان شده است.. دندان های شکسته، یا دندان هایی که مجبور به کشیدن آنها می شویم، میتواند از زیبایی لبخندمان کم کند. تمامی این موارد قابل درمان است. با توجه به میزان نقض روش های متفاوتی توسط دندانپزشکان اتخاذ می شود.

افراد معمولا برای رفع نواقصی چون کجی یا فاصله‌دار بودن دندان‌ها، از روش ارتودنسی استفاده می‌کنند. اما اگر این مشکلات جزیی باشد، بدون انجام ارتودنسی نیز میتوانید مشکل دندان هایتان را برطرف کنید.

کامپوزیت دندان، لمینت، بلیچینگ و یا ایمپلنت دندان‌ از جمله روش هایی است که برای درمان استفاده می شود. در این روش‌ها، ممکن است از تراشیدن دندان برای زیبایی استفاده شود. و یا طبق توصیه‌ی دندانپزشک، از روکش زیبایی دندان استفاده شود. در هر یک از روش‌های مورد استفاده برای ترمیم و زیبایی، ایراداتی چون وجود فاصله‌ی زیاد بین دندان‌ها، کجی و نامرتب بودن و همچنین زرد یا جرم زده بودن دندان‌ها رفع خواهد شد. و در نهایت شما دارای دندان‌هایی سفید و زیبا، با ساختاری صاف و یکدست خواهید بود. اما درباره هر کدام از این روش ها چه میدانید؟ در این مقاله برایتان خواهیم گفت.

 

زیبایی دندان با کامپوزیت

کامپوزیت دندان، نام آشنا برای کسانی است که به دنبال روش های زیبایی میگردند. کامپوزیت بخشی از علم دندانپزشکی مدرن است که به شما لبخند زیباتری هدیه می دهد. ممکن است شما هم جز کسانی باشید که از تنوع اسم و تفاوت روکش های مختلف دندان گیج شده باشید. خبر خوب اینکه با کلیک بر روی این مقاله میتوانید تمامی جزییات مربوط به کامپوزیت دندان و تفاوت آن با دیگر روش های زیبایی را بخوانید. اما بیایید کمی درباره این روش بیشتر بدانیم.

کامپوزیت ونیر یا لمینت کامپوزیتی یکی هستند. کامپوزیت ماده ای است با تناژ رنگی متفاوت. این ماده بر روی دندان های شما فرم داده می شود. در این فرم دهی پزشک ایرادات دندان هایتان را پوشش خواهد داد. مراحل کامپوزیت دندان بسیار کوتاه است. کامپوزیت در یک جلسه و در مطب دندانپزشکی انجام می شود. کامپوزیت میتواند این مشکلات را حل کند:

  • بی نظمی های جزیی دندان
  • از بین بردن فاصله بین دندان ها یا دیاستم
  • روشن تر کردن رنگ دندان ها
  • پوشاندن زردی دندان که به علت سیگار یا قهوه ایجاد شده است.

طول عمر کامپوزیت دندان در صورتی که مراقبت صحیح انجام شود، حدودا پنج سال است. هزینه کامپوزیت نیز در انتهای این مقاله خواهد آمد.

 

زیبایی دندان با لمینت

لمینت سرامیکی از دیگر روش های زیبایی است. احتمالا در اطراف شما افرادی هستند که از این روش برای زیبایی دندانهایشان استفاده کرده باشند. اما این روش چه تفاوتی با کامپوزیت دندان دارد؟ شما میتوانید اطلاعات کامل در این زمینه را در این مقاله بخوانید: اینجا کلیک کنید.

لمینت سرامیکی زیبایی بیشتری نسبت به کامپوزیت دندان دارد. لمینت یک لایه نازک است به قطر یک میلیمتر که بر روی دندان های شما قرار می گیرد. لمینت سرامیکی پس از قالب گیری به لابراتوار ارسال میشود. سپس قالب ساخته شده بر روی دندان هایتان چسبانده می شود. طول عمر لمینت حدودا ده سال است. البته مراقبت از لمینت دندان، در طول عمر آن تاثیرگذار است. هزینه لمینت نسبت به کامپوزیت بیشتر است. از جمله مواردی که میتواند نقطه منفی برای این روش محسوب شود، تراشیده شدن دندان هاست. تدر این روش مقدار کمی از دندان تراشیده می شود. به همین دلیل استفاده از لمینت بازگشت ندارد. یعنی شما باید بعد از ده سال لمینت های خود را تمدید کنید. در حالیکه در کامپوزیت، دندان ها تراشیده نخواهند شد.

زیبایی دندان با بلیچینگ

این روش در مطب و یا در خانه قابل انجام است. در office bleaching از مواد شیمیایی مخصوص با غلظت بالا و در مدت زمان کم استفاده می شود. این ماده محلولی اسیدی است که در معرض نور لیزر قرار خواهد گرفت. بلیچینگ دندان در مطب ممکن است سه تا چهار هفته طول بکشد. بلیچینگ روشی کمتر تهاجمی نسبت به کامپوزیت و لمینت است. در Home bleaching یک قالب متاناسب با دندان فرد ساخته خواهد شد. ژل یا ماده بلیچینگ در درون قالب ریخته می شود و بر روی دندان قرار میگیرد. این روش نیازمند زمان بیشتری نسبت به آفیس بلیچینگ است.

زیبایی با ایمپلنت دندان

واقعیت این است که ایمپلنت بیش از آنکه یک روش زیبایی باشد، روشی درمانی است. ایمپلنت راهی است برای دندان های از دست رفته. در این روش دندان پروتز شده بر روی ایمپلنت پیچ خواهد شد. در واقع در ایمپلنت دندان، جای خالی دندان پر خواهد شد. ایمپلنت دندان دو نوع دارد. پروتز ثابت و پروتز متحرک.

 

چرا زیبایی دندان‌ مهم است؟

پیش از این روش‌های مختلف زیبایی دندان را معرفی کردیم. حال سوال مهم اینجاست، که زیباتر شدن دندان‌ها چه مزایایی را به دنبال دارد؟ سفید بودن، یکدست بودن، نبود فاصله بین دندان‌ها، عدم کجی دندان‌ها و…همه و همه میتواند توازن در شما ایجاد کند. اگر زیبایی برایتان مهم است، حتما توجه کرده اید که لبخند زیبا چقدر میتواند در جذابیت فردی تاثیرگذار باشد.

اگر تمام اجزاء چهره زیبا و بدون نقص باشند و یکی از دندان‌ها سیاه و جرم زده و یا کج باشد، بسیار جلب توجه خواهد کرد. به علاوه زیبا و سالم بودن دندان‌ها، رابطه‌ی مستقیمی با سلامت جسمی افراد نیز خواهد داشت. در صورت داشتن دندان‌هایی سالم، می‌توان به راحتی غذاها را جوید. و از مشکلات متعددی که ممکن است برای بدن رخ دهند جلوگیری کرد. همچنین بود گرفتن دهان، یا گیر غذایی در دندان های سالم ایجاد نخواهد شد.  زیباتر شدن دندان‌ها باعث می‌شود تا افراد بیشتر خود را دوست داشته باشند. و اعتماد به نفس آن‌ها نیز بالا برود. جذابیتی که داشتن دندان‌ بی‌نقص و زیبا برای افراد فراهم می‌کند، با هیچ چیز قابل مقایسه نخواهد بود.

 

هزینه‌ زیبایی دندان‌

همانطور که گفته شد، روش‌های متفاوتی برای زیباتر کردن دندان‌ها بکار می‌روند. از جمله عوامل موثر بر هزینه انواع زیبایی دندان‌، می‌توان به روشی اشاره کرد که برای دست یافتن به این هدف مورد استفاده قرار می‌گیرد. بطور کلی در هر یک از این روش‌ها ممکن است از مواد و متدهای مختلفی برای رفع ایرادات دندان‌ها و زیباتر کردن آن‌ها استفاده شود.

مثلا استفاده از قالب دندان برای زیبایی و یا استفاده از روکش دندان بعد از ارتودنسی و… . علاوه بر این عوامل، میزان مهارت و تخصص دندانپزشکان در بکارگیری هر یک از روش‌های مورد استفاده برای زیباسازی دندان‌ نیز، در این هزینه‌ها تاثیر می‌گذارد.

به میزانی که مهارت دندانپزشک برای بکارگیری این روش‌ها بالاتر باشد، دستمزد او نیز برای انجام کارهای زیباسازی دندان‌ها بالاتر می‌رود. موقعیت جغرافیایی نیز، از دیگر عوامل موثر در این هزینه است. مطب‌هایی که در مرکز شهرها قرار دارند نسبت به مطب‌های قرار گرفته در حومه‌ی شهرها، هزینه‌ی متفاوتی را دریافت می‌کنند.

اما کلینیک دندانپزشکی عرشیان با حضور متخصصین در حوزه زیبایی دندان، این امکان را فراهم کرده است که افراد بتوانند به صورت اقساط از خدمات بهره ببرند. برای شرایط اقساط کافی است با ما تماس بگیرید. اما در این بخش هزینه کلیه خدمات زیبایی دندان را برایتان به صورت جدول خواهیم گذاشت.

 

مقاله‌های مرتبط

ثبت ديدگاه